Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44401) Qru válasza Gardo (#44400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Delta tápok korrektek de nem mai darab, hatásfokban kicsit alul marad az maiaktól de megbízható, biztonságos táp.

#nincsbennetarcsi

(#44402) Wooh09


Wooh09
csendes tag

Skacok tegnap kérdezősködtem tápok iránt! Most is az lenne, csak hogy most van egy 700W-os Hipro táp! Az mennyire lenne szar ehhez a géphez?
CPU típusa DualCore AMD Athlon II X2 240, 2700 MHz
Alaplap neve Asus M4N78
Rendszermemória 2048 MB
Videokártya ATI Radeon HD 4870 Series (512 MB)

elbírná szerintetek? Meg hogy Hipro..... nem gáz?

(#44403) Qru válasza Wooh09 (#44402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feleslegesen erős az a táp ehhez a géphez. Egy 450W-os is bőven elég lenne hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#44404) Gardo válasza Qru (#44401) üzenetére


Gardo
tag

Köszi a gyors választ! A következő konfighoz kellene a táp, s "kedvező áron" ezt találtam. Asus P5K-E Wifi, E6420, Ati HD3650, 2GB DDRII, a többi a szokásos.

Gondolom még mindig jobb, mintha vennék egy új pl. Codegen-t, vagy M-Tech-et. Gyorsba kéne egy "jó" táp és egyenlőre most többet nem tudok áldozni rá.
A "hatásfokban alulmarad" pontosan mit takar? Mit veszek én ebből észre?
Lenne még egy CoolerMaster Extreme Power RS-430-PCAP (430W), de ahogy visszaolvasok, ezt valamiért nem ajánlották...
Vagy egy Enermax EG 365AX-VE (365W), de ennél meg keveslem a teljesítményt.
Vélemény? Köszi, Üdv! :R

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#44405) atesss válasza z00li (#44396) üzenetére


atesss
addikt

Te is rfout -tól vetted, nem [link] ?
Én is pár napja vettem tőle egy ilyen FSP250-60HEN-t.
Olyan olcsó, hogy szinte már ajándék !
És belenéztem én is, bár egyenlőre még szétszerelés nélkül, nagyon jó minőségű alkatrészek vannak benne !
A spórolás azért látszik rajta (Csatlakozók száma, kábeleik hossza - de gondolom sokan HTPC-be veszik, egy amúgyis kis házba, ott ez ponthogy jobb is).
A bordák se valami nagyok, de olyannyira jó a hatásfoka, hogy így is simán le lehet hűteni egész halkan. Amin még spóroltak: nincs főkapcsoló. De a többségnek ez sem kell.

Nekem volt egy ATX3025-HEN-em is már, a nyák kialakítását azon néztem, mert ugyanaz a nyák (két nagyon apró különbség van, egy kondi meg egy tekercs pár mm-el alrébb, de ez minimális).
A 3025-HEN-en kicsikét nagyobbak a bordák, meg van főkapcsoló, de azt nem lehet itthon kapni, és külföldön is több mint 2x ennyibe kerül (szlovákoknál, cseheknél).

Az ATX3025-HEN és a 250-60HEN konnektorba dugható fogyasztásmérővel mérve gyakorlatilag ugyanannyit fogyaszt, egy P4 2.0 procis, régi VGA-s Compaq D500 gépben.
De majd megmérem a 300-as FSP-ZEN-emhez képest is.
A lenti gépen is kipróbáltam egy kis stressz tesztre: Celeron 1.7@2,1 + AGP-s HD2600XT GPU Caps Viewer-el 100%-ban terhelve + 18" MVA paneles monitorom tápja is az volt (12V és 5V kell neki, és a beépített tápja elromlott), az is fogyaszt vagy 50W-ot. Rádugtam még egy ~55W-os lada fényszórót, azzal együtt is simán ment.
Ez szerintem a nem CPU-s (a Molexekre volt dugva átalakítóval a VGA, a monitor, és a lámpa is) ágra bőven 8A fölötti terhelés volt, tehát el lehet mondani, hogy a hivatalosnál még többet is bír a 12V1 ág !
Ennyire leterhelve azért már megjött a hangja jobban, de annyira nem volt vészes, a Codegen és társai még üresjáratban is hangosabbak álltalában.

A kondik többsége a legjobb minőségűek közt lévő Teapo, bár van egy másik márkájú is, ezt már nem tudom fejből.
Ráadásul amit megnéztem a szekunder oldalon, azok mind 105 fokosak voltak.
A primer puffer mondjuk nem Teapo, és fizikai méretben sem tűnik túl nagynak, de a kapacitását nem tudtam leolvasni felnyitás nélkül. De az biztos, hogy a 250W-hoz tökéletesen elég, nagyon jól meg vannak csinálva az FSP tápok tervezés szintjén is.

De mivel erős aktív PFC van benne, annyira talán nem is lenne lényeges a primer puffer kapacitása. És mivel ez is asszem elmegy 110V-ról is, a PFC vezérlését, és a kondit is ehhez igazítva szerintem a 230V-on nálunk ponthogy túl is lesz biztosítva emiatt is (110V-on kétszer akkora kapacitás szükséges ugyan annak a fogyasztónak - a táp további részének - a táplálásához, részletesebben ELP "Amit a PFC-ről tudni érdemes" cikkében: [link] ).
Remélem jó ez az okfejtésem, de majd rákérdezek a mélyvizes topicban, addig inkább OFF-ba tettem. :U

Én hétvégén valoszinűleg szétszedem, annyira bízok az FSP-ben, hogy nem félek a gari elvesztésétől. :)
Mivel ennek az Intel 845 chipsetes P4-es Compaq D510 SFF gépnek a belső tápja helyett fogom berakni, ha sikerül megoldani az átalakítást. Ez egy a normál ATX tápoknál vékonyabb, és alakjában is más (az egyik sarka le van vágva, mert ott van a venti) táp-ház, és ebbe próbálom bepasszítani majd.
A hűtéstől nem félek, mert keveset fogyasztó gép, lemértem, max. 90W-ot eszik Prime95 alatt. Ha erősebb VGA lenne beleszerelve, akkor esetleg több, de ez nem egy játékra való gép, meg AGP-s, és abból is Low Profile hely van csak.
Meg a tápnak is olyan jó a hatásfoka, hogy remélem egy csendesen járó ventivel is simán el tudja majd hűteni ebben a kisebb táp-házban is.

(#44406) calf


calf
tag

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne h ha választani kellene egy HKC 550w Fsp 400w és csifi 450w között akkor melyik a befutó?

Előre is köszi a segítséget!!

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#44407) 14adam válasza Gardo (#44400) üzenetére


14adam
addikt

Jóminőségű.Majdnem Fsp szint.

calf: hkc egy fos,Fsp és utána Chifi

TcK-BOY*: bőven elég,tuning is simán belefér

z00li: volt valahol egy pdf fájl,ahol azt írták,hogy igen,de az Fsp oldalán nincs róla egy szóse erről a tápról :U

Lehet ma elugrok a Seasonic 250-es tápért,egy slot1-es procira és néhány sd ramra cseréli a gyerek,aztán csinálok énis néhány képet róla,durca kis táp,Rubycon kondik is vannak benne és mindegyik nagyon jó állapotba van

[ Szerkesztve ]

(#44408) calf válasza 14adam (#44407) üzenetére


calf
tag

tehat akkor hkc-->fsp-->csifi
csifi lessz akkor a kicsikém thx a segítséget!!

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#44409) 14adam válasza calf (#44408) üzenetére


14adam
addikt

Hély,kimondta,hogy hkc-t vegyél,azt írtam,hogy az egy fos :) saját érdekedben ne vegyél olyat.[link]

(#44410) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Gyors kérdés: Chieftec, 400W (GPS-400AA-101 A) vagy Chieftec 420W? A hozzászólásokat olvasva az elsőre tippelek, viszont ez szül egy másik kérdést: Használtan mennyiért lehet eladni/szabad megvenni egy ilyen tápot?

Üdv.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#44411) 14adam válasza The DJ (#44410) üzenetére


14adam
addikt

400-as erősebb jóval(2ág: 168+180w-t tud),a 420-as csak 216w-t tud max leadni 12v-n.A gps 400-ért olyan 5000Ft fölött nem adnék pénzt érte,A ph-n vannak 4000-4500 körül

[ Szerkesztve ]

(#44412) Qru válasza Gardo (#44404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Magas hatásfokú tápnál kevesebb a veszteség (ugye a 220V-ot alakítja át 12V-ra, 5V-ra stb a,mi veszteséggel jár (ami hőformájában marad meg, mert ugye erő nem vész el csak átalakul), tehát kevésbé pörgeti a villanyórát.

A korszerű tápok hatásfok 80% feletti, ezek a delta tápok kb 75%-os hatásfokkal rendelkeznek, tehát nem vészes a különbség egy ilyen - nem pejoratíve!!! - kistelejsítményű tápnál.

Enermaxot vedd. Az a leghalkabb és legjobb hatásfokú a felsoroltak közül. A géped meg bőven elmegy 365W-os táppal még ha tuningolsz akkor is.

#nincsbennetarcsi

(#44413) The DJ válasza 14adam (#44411) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#44414) atesss


atesss
addikt

Gondoltam itt is megkérdezem, hogy a P3-as gépek mennyire fogyasztanak az 5V-ról, és mennyire a 12V-ról, részletesebben az Atom-os topicban: [link].
De ha a többi dologra tudtok választ, azt is megköszönném.

(#44415) 14adam válasza atesss (#44414) üzenetére


14adam
addikt

Az atom az 12v-ről,de a régi p3-asok azok 5v-ről inkább

[ Szerkesztve ]

(#44416) z00li válasza atesss (#44405) üzenetére


z00li
senior tag

Igen, tőle lett beszerezve. Postával együtt fizettem érte 3500Ft-ot. :C A gépem állítólag full terhelésen sem eszik 100W-nál többet, úgyhogy bőven el kell bírnia, nem? Remélem kiszolgál egy jó ideig. :K

Üdv: Z

(#44417) tomi1066


tomi1066
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hogy ehhez a géphez elég lenne e egy Delta DPS-400WB A(400W)?
A gépem:
Alaplap: MA770T-UD3P
Proci: Sempron 140----> a letiltott mag fel van oldva(a procit lehet húznám)
Procihűtő: Vagy gyári hűtőt használok vagy egy ilyet
Asus EAH4770 Formula videókártya
1. winchester: Western digital WDC WD400BB-55JKC0 40gb
2. vinyó: Hitachi HDS721616PLA380 160gb
NEC DVD_RW ND-3520A dvd író
2gb kingmax ddr3

A válaszokat köszönöm.
üdv.tomi1066

(#44418) 14adam válasza tomi1066 (#44417) üzenetére


14adam
addikt

Hello,igen,elég lesz

[ Szerkesztve ]

(#44419) tomi1066 válasza 14adam (#44418) üzenetére


tomi1066
csendes tag

Köszi. Felmerült bennem egy kérdés:
Egy Qtechnology QT 02350G (Papst Series) 350W jobb e mint a a delta 400W ,vagy egyformák?

(#44420) Dyno válasza Gardo (#44400) üzenetére


Dyno
veterán

Jó táp megbízható.
FSP-400GHN-vel van kb. egy szinten.

(#44419) tomi1066 : A a Qtechnology régebbi táp már, attól függ emnnyit ment, de a Delta inkább jobb.

[ Szerkesztve ]

(#44421) tomi1066 válasza Dyno (#44420) üzenetére


tomi1066
csendes tag

Köszi.Akkor megveszem a delta tápot.

[ Szerkesztve ]

(#44422) Gardo válasza Dyno (#44420) üzenetére


Gardo
tag

Az Enermax EG 365AX-VE (365W) sajnos kiesett, nincs rajta Sata, ami nekem elengedhetetlen lenne, és kb. 2003-as konstrukció, ha jól sejtem 2db 8cm ventivel.
Akkor a következő 3 választási lehetőségem maradt, ezek közül akkor melyik:

Delta DPS-400WB A (400W)
CoolerMaster Extreme Power RS-430-PCAP (430W)
Qtechnology QT 02350G (Papst Series) 350W

Vagy 5e Ft-ig egy új Codegen, vagy STABILITY POWER, vagy hasonló "gagyi" márka... viszont garival, sajnos most többre nem futja a keret, táp pedig kéne. Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#44423) moha21 válasza Gardo (#44422) üzenetére


moha21
addikt

Lehet csak véletlen, de pont ilyen CoolerMasterem volt ( totál ugyanaz ) és az megadta magát 2 év után.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44424) HaZsolt válasza Gardo (#44422) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem inkább CoolerMaster bár nem olyan nagy a nevük tápgyártásban. De ha Igazán jó tápot akarsz vegyél garis FSP-t.

(#44425) 14adam válasza Gardo (#44422) üzenetére


14adam
addikt

Ezek közül a Cooler Mastert vedd,tesztekben jó hatásfoka volt és eleget le is bír adni,és a belseje se rossz.Vedd a Cm-et

(#44426) 14adam válasza 14adam (#44425) üzenetére


14adam
addikt

Hát hülye vagyok,kevertem a Cm extreme 430-at a Cm extreme 400-al.
Akkor bizony ezek közül a Delta a legjobb.Esetleg molex sata átalakítón nem gondolkoztál?

(#44427) Gardo válasza 14adam (#44426) üzenetére


Gardo
tag

A Qtechnology -ról tudtok esetleg valamit? Itt van egy 2005-ös "tájékoztató": [link]
Bár nem tudom a 350W elég -e a fentebb leírt konfigomnak. :F
A CM ezen sorozata a korábban leírt tapasztalataitok lapján lehet felejtős.
Akkor valószínűleg marad a Delta. Gondolom ez több éves lehet, szerintetek még mindig jobb, mint a ma kapható 4-5e Ft körüli, olcsó tápok? Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#44428) 14adam válasza Gardo (#44427) üzenetére


14adam
addikt

Ezekben a Qtechnology-ban Enhance bél van ami jóféle.Igazából tök mindegy,hogy Deltát vagy a qtechnology-ot veszed,mert mindegyik ugyan olyan erős,bár én kicsit jobban hajlok a qtechnology-ra mert minőségibb a belseje,de a kondikat érdemes lenne átnézni,és,hogy még stabilak-e a feszültségek(használj erre multimétert ne szoftvert)
4-5k körül csak szutyok codegent lehet kapni,ezek a tápok meg úgy el porolják a seggét,hogy csak na :)

(#44429) Dyno válasza Gardo (#44422) üzenetére


Dyno
veterán

Deltát vedd az a legerősebb és még 80% fölötti is a hatásfoka.

(#44424) HaZsolt v: Nem is gyárt a Cm tápot....

(#44427) Gardo : Deltát vedd mert a Qtechnology nagyon gyenge a 12V-os ágán.

(#44430) semetka


semetka
őstag

Tudtok abban segíteni hogy a táp melyik 2 vezetékét kell összekapcsolni, hogy bekapcsoljon a táp. Nem PC-hez kell ezért érdekelne.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#44431) 14adam válasza semetka (#44430) üzenetére


14adam
addikt

zöld-fekete(valamelyik,tök mindegy)De lekell valamivel terhelni,hogy elinduljon

(#44432) atesss válasza 14adam (#44415) üzenetére


atesss
addikt

Ezekre az 1GHz-es P3-akra az Intel 26-29W TDP-t ír, pl.: [link]
Az 5V-on lenne 5,8A.
Akkor ha kicsivel nagyobb max. fogyasztást nézem, meg a proci tápáramkör veszteségét, akkor is olyan max. 7-7,5A-el el kéne mennie az 5V-on, nem ?
És ugye olyan nincs, hogy mindkettőből vesz fel a proci tápáramkör; tehát vagy csak az 5V-ból, vagy csak a 12V-ból, ugye ?
3,3V-ból mi fogyaszt (P3-omnál, 478-as P4-nél, Core 2 Duo-nál, Atomnál), és egy P3-as gépnél mennyi lehet ez max. ?

(#44433) 14adam válasza atesss (#44432) üzenetére


14adam
addikt

A procik csak 12v-ről esznek,5v-ről a vinyók,optikai meghajtó,ventik(ha piros-ra van dugva) a 3,3-ról pedig ledek,kis hangszorró a lapon,elem töltés

[ Szerkesztve ]

(#44434) atesss válasza 14adam (#44433) üzenetére


atesss
addikt

De akkor az a 3,3V-on 1-2A-nél nagyobb terhelést nem jelentene.
Akkor minek van a régi tápokon 20-30A-es, de még a mostani kicsiken is majdnem 20A-es 3,3V-os ág ?
Ugyanez majdnem igaz az 5V-ra is.

(#44435) atesss


atesss
addikt

Egy Sata csatlakozóval már rendelkező (erről a korára lehet valamit következtetni) DTK tápból gondolkozok, hogy megvegyem a kábeleket, kéne több helyre is beépítenem:
Sata csati olyan tápra, amin nincs, ATX hosszabbítónak (ehhez kellenek majd hibás alaplapok is, talán a P3 időkből inkább, vagy amit a lehető legolcsóbban adnak), és Compaq D500/D510-es gépekhez spéci 14 tűs átalakító-hosszabbító gyártása, 4 pines CPU táp kábel hosszabbra cserélése, stb.
(Ha neked is lennének ilyen kábeleid, vagy rossz tápod egyben, írj privit - ez volt a reklám helye)

Milyen minőségű lehet ennek a DTK-nak a kábele ?
Ahogy látom a nem ajánlottak közt van a márka, de a kábeleinek a felhasználását sem ajánljátok akkor inkább ?

(#44436) 14adam válasza atesss (#44435) üzenetére


14adam
addikt

Hát a fene tudja,hogy mért erőltetik még mindig azokat az ágakat :) 24db ssd-hez már elkél az erős 5v-s ág :)

Dtk-t felhasználás céljából se ajánljuk.Ha megnézem a pincét akkor lehet ott is akad egy ilyen dtk táp,de vékonyak nagyon a zsinorjai...Megy egy privi mindjárt

(#44437) Koczka


Koczka
tag

Xilence XP480 vs. 400apn?

(#44438) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Üdv!

Szerintetek a következő konfighoz milyen táp illene?
Asus m4n78, AMD Athlon II X4 600e, 2*2gb 1333MHz ram, Asus 9800GTX+, WD1001FALS, WD10EADS, léghűtés.
15-20e ft körül gondoltam de max 25eFt.

(#44439) Petrisz válasza Dr.Ádám (#44438) üzenetére


Petrisz
tag

600e eleve egy energiatakarékos darab, gondolom, nem fogod se ezt, se a gépet úgy ált. agyonhúzni. Úgy tippelném, hogy egy 400W körüli táp is elég neked. (nVidia 450W-ot javasol ehhez a kárytához vmiért) Szerintem nem feltétlenül kell mind a 20 makit elkölteni, 10-15 között bőven vannak jó és halk tápok számodra elegendő kakaóval. Már ha nem akarsz valami extrát - spéci extrahalk valami, moduláris kivitel, passzív hűtés, beépített sörmelegítő funkció,... Szóval az első hsz-t olvasd el, és nézz valami szimpatikusat 400W körül, vagy várd meg, míg valaki nálam okosabb szaki jobb tanácsot ad :)

[ Szerkesztve ]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#44440) 14adam válasza Koczka (#44437) üzenetére


14adam
addikt

Persze,hogy Apn

Dr.Ádám: Corsair vx vagy hx 450( a hx-nek letudod venni a felesleges kábeleit) vagy Enermax pro 425

(#44441) Jocy


Jocy
aktív tag

Sziasztok. Van egy Super Flower Aurora SF-500R14A 500W-os tápom,
ami már lassan 3 éves lesz.
Érdekelne a véleményetek erről a tápról,konkrétan milyen bele van,érdemes lenne e ránézni a kondikra ennyi idő után,esetleg cserélni is őket ha kell,ha egy mód van rá nem szeretném lecserélni,mert eddig tökéletesen tette a dolgát és nem is volt olcsó.
Itt [link] van róla egy teszt (annyi különbséggel,hogy egy 600W-os modellt vizsgáltak).Egy hozzáértő tudna valami infót adni
arról,hogy ez jóféle,vagy inkább cseréljem le,ha már "elfáradna"?

[ Szerkesztve ]

(#44442) moha21 válasza 14adam (#44433) üzenetére


moha21
addikt

Memória is használ 3.3V-ot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44443) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sziasztok, van egy 2006-os Macron tápom, MPT-401P. Kérdésem az lenne, hogy ez is a gány tápok közé tartozik-e, vagy megbízható. ( 2006-ba vettem, azóta már volt pár gépben, gond nélkül üzemel), és mennyivel jobb, vagy rosszabb ettől az FSP-től?

Alister from Hell

(#44444) vzsryl válasza Alastair' (#44443) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

SKB Shutters a bele gyártója, amiről nem tudok semmit. Az első hsz-ban a nem ajánlott tápok között vannak a régebbi Macron tápok. A 12V-os ága jóval gyengébb, mint a 350PNF-é, továbbá a PNF egyértelműen az egyik legjobb minőségű táp, és nagyon sokat bizonyított széria.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#44445) Dyno válasza vzsryl (#44444) üzenetére


Dyno
veterán

Macron-t a MAcron gyártja.
Stol elmondása szerint és még sokak szerint csaka kondi minőség a kétséges, 1~2után ujra elkozás javallott.
Persze ettől függetlenül az FSP sokkal jobb minőség.

(#44446) Alastair' válasza Dyno (#44445) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"1~2után ujra elkozás javallott.'

Írd már le ezt egy kicsit érthetőbben. :D

Alister from Hell

(#44447) vzsryl válasza Dyno (#44445) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez az oldal az SBK Shuttert hozta be.

(#44446) Lord Vader: Kondenzátor csere.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#44448) 14adam válasza Alastair' (#44443) üzenetére


14adam
addikt

Rosszabb mint az Fsp,és gyengébb is,240w-t tud leadni.Dyno írta,hogy a kondikat pár évente cserélni kell.De amúgy nem lenne rossz táp,csak az a fránya kondi

[ Szerkesztve ]

(#44449) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Alister from Hell

(#44450) Dr.Ádám válasza Petrisz (#44439) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Köszönöm! Mindenképpen valami jó minőségű tápot szeretnék, későbbi fejlesztés esetére is.
Szerintetek Cooler Master, Gigabyte, FSP, Enermax?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.