Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43401) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lenne egy fura kérdésem! A HIPRO márkájú kapcsoló üzemű tápok jó minőségűek?

(#43402) 14adam válasza Kolondrum (#43401) üzenetére


14adam
addikt

Jó ám,érdemes olyat venni ha valaki olcsó minőségi tápot akar

(#43403) syberia válasza vzsryl (#43400) üzenetére


syberia
veterán

A venti mérettel kapcsolatban igazad van, nekem korábban 350pnf volt 12cm
ventijénél egy fokkal halkabb a mostani tápom (455-60paf) 8 cm pörgettyűje :R :)
Bár terhelés alatt jobban hallható mikor emeli a fordulatot, de úgy sem hangos.

https://howbad.info/

(#43404) vzsryl válasza syberia (#43403) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A PNF és PAF között van egy jókora hatásfok különbség is, tehát ez a tapasztalat nem igazán bizonyítja az igazamat. De az AC-s példám, vagy az Enermax ECO80+ halksága már eléggé mérvadó. Az ECO80+-nak 12cm-es ventije van, de még a magasabb hatásfokú PRO82+-nál is halkabb a különleges (meghajlított) ventilátora miatt. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43405) lsc válasza 14adam (#43389) üzenetére


lsc
nagyúr

Akinek ettől a "pillanatnyi" értéktől esetleg nem stabil a gépe azt szerintem a véleményed nem vigasztalja.
Természetesen miattam ajánlhatod, csak a tesztben elég érdekes eredményt produkált.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43406) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

józanul beszélgettünk. Látott már sok mindent. Fél városnak javit mindenféle elektronikát.
Azt mondja h jók az ilyen codegenek stb átlagos használatra, más kérdés hogy csak modern tápokban van tulfesz v. milyen stb. védelem.
Látott már tizenezres chieftek tápot is amelyik olyan h husz forintot nem ér.
Szal függ a minőség a felépitésből, rezgőtől, kondiktol.
A legjobb táp pedig kapható, de transzformátoros, legalább tiz kilo.
Mondta azt is h a jo minőségü tápok azért jok, és azok nem kerülnek hozzá.

(#43407) 14adam válasza bobalazs (#43406) üzenetére


14adam
addikt

Mutasd meg ezt a képet a kedves barátodnak.

(#43408) moha21 válasza bobalazs (#43406) üzenetére


moha21
addikt

Ezek is transzformátoros tápok csak a nagy frekvencia miatt elég a kis keresztmetszetű vasmag. Kíváncsi lennék milyen a "10 kg-os táp"? hegesztőtrafó?

(#43407) 14adam : de a harizsnya épp maradt...

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#43409) syberia válasza 14adam (#43407) üzenetére


syberia
veterán

:Y

Ezzel a szegény géppel mi történt?
Kíváncsi vagyok a táp márkájára. :U

(#43408) moha21 : a transzformátornak van köze a leégéshez :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#43410) 14adam válasza syberia (#43409) üzenetére


14adam
addikt

harisnyából ítélve egy hkc volt

(#43411) syberia válasza 14adam (#43410) üzenetére


syberia
veterán

Sok "jót" olvastam már róluk,
Stol tesztje fent van youtube ;]
Különösen NEM ajánlott :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#43412) moha21 válasza syberia (#43409) üzenetére


moha21
addikt

Mivel jó a transzformátorból "megy" az áram kifele így nyilván van, de ha primer köri gond van ( értsd fázis kerül valahova ahova nem kellene ) akkor nincs. De esetek legnagyobb százaléka nem trafóhiba csak maximum közvetetten.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#43413) Matamata


Matamata
aktív tag

Tegnap beszereztem egy 2690Ft-os multifunkciós fogyasztásmérőt a lidlben és a mai nap már gyorsan le is mértem mennyit eszik legújabb gépezetem. A mért értékeket azért is szeretném megosztani veletek mert tanulságos lehet azok számára akik új gépükhöz szeretnének tápegységet venni és eddig a sok-száz-ezer wattos tápok bűvöletében éltek.

Phenom II X4 955BE proci egy HD5770-el:

hálózat felöl: max:284W min:101W

A maximális érték 100%-os processzor és vga terhelés melletti, egyszeri kiugró fogyasztást mutatja. A minimális pedig bekapcsolt CnQ-tel terhelés nélkül született.
Mért értékekből még le kell vonni a FSP PNF 350W-os tápegység nem éppen kimagasló hatásfokát és láthatjuk,hogy nyugalmi állapotban nevetségesen kevéssel is beéri ez a nem éppen low-end rendszer.

Ezúton szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy az első hsz-ben szereplő példa konfigok listáját is lehetne frissíteni modernebb darabokkal.

(#43414) vzsryl válasza Matamata (#43413) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Terhelés alatt kb. 200W-ot, idle-ben pedig kb. 70W-ot kér a géped a táptól. :)

"Ezúton szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy az első hsz-ben szereplő példa konfigok listáját is lehetne frissíteni modernebb darabokkal."
Hétvégén sztem ráérek, és akkor összeírok egy listát. Ha csak addig valaki más meg nem csinálja. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43415) 14adam válasza vzsryl (#43414) üzenetére


14adam
addikt

"ha kell valami szociális munkás akkor jövök mint a cunami" :)

(#43416) AndrewTdi válasza vzsryl (#43400) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Akkor mi az amit modulárisból ajánlanál? megbízható legyen, halk, és tutira elég legyen.

(#43417) Dyno válasza AndrewTdi (#43397) üzenetére


Dyno
veterán

Minek ekkora táp?!?!?!Már leírtuk hogy nem kell, Enermax MODU82+ 625W vagy Corsair HX620, ezeknél nincs halkabb.4870cf meg komoly i7-eske tuning meg bőven még a htárain belül lennemind két tápnak.

(#43406) bobalazs: Jézusom hozzá se vinnék semmit....

Azt mondja h jók az ilyen codegenek stb átlagos használatra, más kérdés hogy csak modern tápokban van tulfesz v. milyen stb. védelem.
Látott már tizenezres chieftek tápot is amelyik olyan h husz forintot nem ér.

1. ha nincs se tulfesz se semmi akkor már veszélkyes tehát miről is beszél....? :(((

2. nagy elektronikus létére legalább tudja hogy a csifi nem is gyárt tápot?Rengetek ebszállítja van Sirtec,CWT,Delta,Enhance, eek pedig mind minőséget képviselnek, de hát ez is nagy tudatosságra utal hogy a csiftekkel példálozunk........

Meg ez a minnél nehezebb annál jobb a táp, baromi nagy tévhit, na mindegy....

nagy szavak.......

(#43407) 14adam: Biztos túlélte a konfig.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43418) Dyno válasza Dyno (#43417) üzenetére


Dyno
veterán

AndrewTdi (#43397) : Nem a Corsair Hx620-ra gpndoltam hanem a HX650-re!!

ui:Bocsi csak lejárt a szerkidő.

(#43419) H@mu


H@mu
tag

Nahm végül Antec neo he 500 vettem,de csak azért mert 10k-ért odaadták a jó hatásfokkal rendelkező emellet moduláris tápot:) uncsitesó odaadta,és piszok módon naon halk a 8cm venti,1 hó gari még van rá :DD
Esetleg ha kell vkinek megveheti tőlem:DD persze drágábban ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#43420) 14adam válasza H@mu (#43419) üzenetére


14adam
addikt

na ne szórakozz :Y 10k-ért egy Seasonic belsős Antec táp :Y

(#43421) H@mu válasza 14adam (#43420) üzenetére


H@mu
tag

komoly,ph-n hirdette de nem vette meg senki 14500 Ft-ért és abban benne volt a posta:)

[ Szerkesztve ]

(#43422) jeni válasza H@mu (#43421) üzenetére


jeni
félisten

Én nem is tudtam róla,hogy Seasonic belsője van neki és moduláris :Y
Mert tutira megvettem volna. :W
Igaz én a Cooler Master,Chieftec,Corsair,Enermax,Gigabyte,FSP,stb.. tápokra kerestem,mert csak azokról halottam jókat. :K
Nem vagyok otthon abban,melyikbe milyen belső van :U

[ Szerkesztve ]

(#43423) kfron válasza jeni (#43422) üzenetére


kfron
aktív tag

Nem vagyok otthon abban,melyikbe milyen belső van

Az Enermaxban Enermax, az FSP-ben FSP, a Seasonicban Seasonic bél van,
a többi gyártó innen onnan veszi a beleket... (Remélem nem hagytam ki semmit.)
A Chieftec is elég megbízható beleket használ, általában, pl. CWT.

(#43424) moha21 válasza kfron (#43423) üzenetére


moha21
addikt

Delta?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#43425) kfron válasza moha21 (#43424) üzenetére


kfron
aktív tag

Jaja, Delta. :)

(#43426) bapeti23


bapeti23
csendes tag

Sziasztok,

Az FSP FSP400-60APN-n tápon, jól látom, hogy oldalt van a venti? A házam oldalt zárt, akkor inkább keressek másik tápot?
köszi

(#43427) H@mu válasza jeni (#43422) üzenetére


H@mu
tag

Vedd meg tőlem:D ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#43428) Dyno válasza moha21 (#43424) üzenetére


Dyno
veterán

Delta,Sirtec,CWT,AcBel,Enhance.

(#43426) bapeti23: Oldalt?A táp alján van egy 12centis venti alúlról szívja levegőt, cpu fölött van normál ház esetében.

[ Szerkesztve ]

(#43429) moha21 válasza moha21 (#43424) üzenetére


moha21
addikt

Lejárt a szerk idő :W
Delta electronics, ATNG Power CO,.Hipro ,Topower , HEC - HeroIchi Electronic Co., Youngyear, AMS - American Media Systems, Wintech, Acbel Polytech

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#43430) bapeti23


bapeti23
csendes tag

köszi a választ!
a térlátásom nem lehet a legjobb...

(#43431) Matamata válasza vzsryl (#43414) üzenetére


Matamata
aktív tag

Csak kb-re tudom, hogy mekkora ennek a tápnak a hatásfoka ezért nem írtam le mennyit kérnek az alkatrészek a táptól.

Több szempontból is jó lenne ha az első hsz-ben az éppen aktuálisan kapható hardverek fogyasztási adatai fel lennének tüntetve. Ezt esetleg egy ráérősebb boltos kollega is frissítgethetné de pl hozzám hasonlóan mások is beírhatnák mennyit fogyaszt a gépük és ezt rendszerezve be lehetne írni az első hsz-be. Így elég sok kérdezősködést és magyarázkodást lehetne megspórolni. és mindenki boldog lenne.

(#43432) jeni válasza bapeti23 (#43426) üzenetére


jeni
félisten

Alul van egy hatalmas venti. Oldalán üres szabad rácsok vannak a szellőzés miatt.
Viszont régi sima gépben ahol csak MOLEX van használva oda lehet,hogy kevés lesz,ha olyan AGP kártyát használsz amelyhez kell plusz táp feszültség neki.
Sata van elegendő de az akkor oké ha van sata eszközöd benne.

[ Szerkesztve ]

(#43433) bélanéni válasza bélanéni (#43379) üzenetére


bélanéni
őstag

Sajna este annyira elvették az időmet és a figyelmemet a Starcraft2 replay-ek (és a most született második gyermekem :) ), hogy nem volt kapacitásom megnézni, mi pörög fel a gépemben, táp-e vagy sem. Elöljáróban kérdezném, hogy ha a táp pörög fel, akkor mi a teendőm? A házam egy Chieftec SH01-es ház, szerintem rendkívül jól szellőzik, hátul egy 12cm-es 1000rpm-en működő Scythe Ultra Kaze, stb... A VGA abszolút nem forrósodik, 50C max, egy kurv@jó Scythe Musashi van rajta. Szerintem nem indokolt hogy ennyire felpörögjön jobb grafikájú játékok alatt, pedig felpörög elég rendesen. Minél jobb a grafika, annál jobban.

Ja és fél évente teljesen portalanítom a gépem. (mintha új lenne)

Annyit még hozzátennék, hogy minden venti ugyanez volt az előző gépemben + ugyanez a ház, és abszolút nem volt ilyen venti felpörgés. Előző gépem ez volt: Athlon X2 S939 5000+, Ati X1950Pro, 3GB DDR2, ASUS alaplap. Ami most lényegi változás, a VGA + proci. Mégegyszer mondom, egyetlen plusz ventit sem vettem azóta és ugyanez a táp volt a gépben.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43434) lsc válasza bélanéni (#43433) üzenetére


lsc
nagyúr

Pár hsz-t még lehet gyártani, meg találgatni is lehet, de a legtisztább az lenne ha be lenne azonosítva hogy melyik venti hangoskodik. Addig csak találgatni lehet de azzal nem jutsz előrébb.
Grat az "utódhoz".

Az élet kegyetlen .

(#43435) D1Rect válasza Traxx (#43399) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R
Ennyit már bőőőven nem ér.

(#43436) bélanéni válasza lsc (#43434) üzenetére


bélanéni
őstag

Oké rendben, este pontot teszek az i-re!
Köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43437) bélanéni válasza bélanéni (#43436) üzenetére


bélanéni
őstag

Megnéztem most ebédszünetben.
Kb. 10 perc után pörög fel játék közben. Ha ALT+TAB-al kilépek, jóval halkabb lesz egy kis idő után, visszatérve a játékba felhangosodik.
Ami a lényeg, leállítottam minden ventit, a TÁPVENTI okozza a zajt! Ha oda dugom a papírcsíkot leállítva a ventit, akkor teljesen zajtalan a gép. Kb. 25-28dB körüli zajt csap a tápventi, ami kissé már zavaró, de nem olyan vészes.
Ezek szerint teljesen téves az elképzelés a gépem által felvett teljesítményről, vagy az a lenti grafikon nem stimmel.
Mindenesetre elég poros belül a gép, most teljes portalanítás következik hátha valamit ér, bár ezt csinálja 1 éve amióta megvettem az új alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43438) lsc válasza bélanéni (#43437) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt láthatod hogy a 955 evett 225 W-ot [link], igaz 4850-nel, de ha hozzáadunk még 50 W-ot akkor is 275 W a konnektorból , hatásfokkal /80 %/ számolva 220 W a fogyasztás. Ennyit röhögve bírnia kellene a tápnak, hangoskodás nélkül. Lehet csak nagyon poros a táp, emiatt melegszik.
Ez a db saccolás meg egy érdekes dolog, de a Te dolgod.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43439) bélanéni válasza lsc (#43438) üzenetére


bélanéni
őstag

"Ez a db saccolás meg egy érdekes dolog"
Ezt nem értem, nem szabad saccolni? Ez egy kb. érték. De inkább hagyjuk, elég hangos.

Kitakarítottam a gépet, nagyon poros volt, a táp különösen, meglátjuk.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43440) AndrewTdi válasza Dyno (#43418) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Zsír!
Akkor nem kell olyan horror táp!
köszönöma felvit.

(#43441) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy kell e új tápot venne vagy nem.
A jelenlegi gépemben egy ilyen táp van:
[link]

Ez egy régi P4-es tuning gép,de mostanában szeretnék majd váltani LGA775-re, mert szeretnék nagyobb monitort, de a jelenlegi gépem nem bírná a nagyobb felbontást abban a néhány gameben amin játszok.

Remélem nem kell új táp, mert akkor még többe fájna a gép, de ha muszáj akkor muszáj...

Köszi a segítséget! :R

(#43442) Tomcy7


Tomcy7
tag

Ja ez lemaradt, hogy valszeg ehhez a laphoz lenne: GigaByte LGA-775 GA-EP45T-UD3LR
THX

(#43443) 14adam válasza Tomcy7 (#43441) üzenetére


14adam
addikt

Ha azt akarod,hogy ne süljön el az új gép akkor bizony cserélned kell mert ez egy lc power... :U

(#43444) Tomcy7 válasza 14adam (#43443) üzenetére


Tomcy7
tag

Egy kicsit kifejtenéd bővebben, mert ehhez a részéhez hülye vagyok sajnos...

(#43445) vzsryl válasza Tomcy7 (#43444) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vegyél normális tápot, mert az LC power életre és vagyonra veszélyes hulladék.
Normális tápok olcsón:
FSP 400-60APN
FSP 400-60GHN

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43446) Tibi54


Tibi54
csendes tag

Jó estét mindenkinek,milyen tápot tudnátok ajánlani ehhez a konfighoz?
AMD Athlon X2 5050e AM2 2,6Ghz
2x1GB 800MHz(+2GB)
Gigabyte 9600GT 512MB DDR3
Asrock K10N78HSLi
80GB-os HDD(500GB-os)
Ami zárójelben van az előreláthatólag pluszba megy majd még a géphez,ezért ha lehet olyan tápot ajánljatok,hogy azokat a plusz cuccokat is elbírja.
A keret maximum 12-13 ezer forint.(A legjobb lenne 10 alatt)
Köszönöm előre is a segítséget!

(#43447) 14adam válasza Tibi54 (#43446) üzenetére


14adam
addikt

Fsp 400 ghn

(#43448) AndrewTdi válasza Tibi54 (#43446) üzenetére


AndrewTdi
addikt

pm

[ Szerkesztve ]

(#43449) Tomcy7 válasza vzsryl (#43445) üzenetére


Tomcy7
tag

Én azt hittem, hogy ez a daack egy jó márkás táp, legalább is amikor vettem már jó régen akkor 14-15k körül volt és mivel PFC-s gondoltam biztos jó.
Akkor ezek szerint jól át lettem anno verve? :((( :W

Emlékszem, hogy akkor az ilyen 400W-os codegenek kerültek 6k-ba szóval gondoltam beruházok egy drága tápra, hogy ne legyen gond a tuning során...

Persze hiszek nektek, mert ahogy mondtam nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#43450) 14adam válasza Tomcy7 (#43449) üzenetére


14adam
addikt

hát annyi pénzért eléggé.ilyen belső van benne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.