Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43251) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

FSP400-60HLN 2.5 éves. Procihűtő szereléskor látom nem megy rajt a ventilátor. Elvittem szerelőmhöz, 5-6 kondi van rajt elszállva!

[ Szerkesztve ]

(#43252) d@minator


d@minator
addikt

4850 vs. 5850 fogyasztás konnektorból játék alatt ha valakit érdekel.

ATI 4850 - 208W
ATI 5850 - 220W

Ez egy jó hatásfokú tápból kb. 180W-ot jelent.
A fogyasztásokat Crysis Warhead benchmark alatt mértem. Full, 4xAA, DX9, ambush, 1680x1050-ben. GTA IV alatt 210W tehát hasonló a szitu.
Konfig: Q6600@3,2GHz tuning alapfeszen, 3GB RAM, 1HDD, 1ODD

(#43253) Devid_81 válasza d@minator (#43252) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez egeszen barati aramfelvetel

...

(#43254) 14adam válasza bobalazs (#43251) üzenetére


14adam
addikt

És még ment néhány elpukkant kondi után is? :Y

d@minator: szép ám :K

[ Szerkesztve ]

(#43255) Predikative


Predikative
tag

Üdv mindenkinek.
A kérdésem a következő: most rakok össze gépet Q9550 4gb ram hd !4890 toxic! Számitásaim szerint egy jobb 500-550 wattos táp elég lesz csakhogy a Toxic -nak nem csak 6 pin -es csati kell hanem 8-as is. Milyen tápot javasoltok ami tudja ezt?

(#43256) Dyno válasza Predikative (#43255) üzenetére


Dyno
veterán

Enermax PRO82+ 425W, ezen van hozzá csati, de ez nem dolog mert egy FSP 400GHN is megteszi, csak kell venned átalakítót.

(#43257) D4v3


D4v3
őstag

Ehhez a konfighoz szeretnék új tápot venni, mivel a mostani döglődik: Intel QuadCore Q6600@2.4, ati 4850, 4gb ram, 600gb vinyó, dvd író. Tudnátok ajánlani ehhez tápot 10e huf környékén?

(#43258) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!!!!Érdeklődni szeretnék hogy zalman gs 1000-es házba jó bele a Corsair hx 650-es táp????Köszi előre üdv!

(#43259) 14adam válasza pitbull93 (#43258) üzenetére


14adam
addikt

60cm-s atx kábelel és proci kábelel rendelkezik,tehát jó bele,és megfelel az atx szabványoknak is a hx 650.szóval jó lesz bele

D4v3: mennyit szánsz rá? alsó vagy felsőtápos ház? moduláris vagy nem moduláris kell (moduláris=lecsatolható kábel)

[ Szerkesztve ]

(#43260) pitbull93 válasza 14adam (#43259) üzenetére


pitbull93
tag

UHH dejóóóóóóóóó Köszi szépen a választ!!!!!!

(#43261) D4v3 válasza 14adam (#43259) üzenetére


D4v3
őstag

10k-nál nem szívesen adok ki rá most többet, alsótápos a házam. Az, hogy modulálris-e nekem teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#43262) 14adam válasza D4v3 (#43261) üzenetére


14adam
addikt

Fsp 455 paf? de akkor kell proci kábel hosszabító

(#43263) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

üdv! tápon gondolkozom, de nagyon halk kéne. elvileg passziv nem ok, mert vagy a cpu vagy a táp passzív lesz, de a 2 közül inkább a cpu. keret max 25k 350-400W már elég ehhez: 5770, phenom2 X2 550, 4GB ram, micro ATX MSI785GM lap 2 SSD 1 DVD NO házhűtés
Illetve még egy kérdés: melyik a legzsírabb táp márka a megfizethető 10-30 ezres kategóriában? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43264) pitbull93 válasza gordonfreemN (#43263) üzenetére


pitbull93
tag

A lehető legjobb a Corsair![link]

(#43265) 14adam válasza gordonfreemN (#43263) üzenetére


14adam
addikt

Enermax pro 425 vagy ha moduláris kell akkor modu 425

pitbull93: Enermax halkabb,és minőségibb egy picivel

kfron: miért is kéne neki 500w? :U

[ Szerkesztve ]

(#43266) kfron válasza gordonfreemN (#43263) üzenetére


kfron
aktív tag

(#43267) pitbull93 válasza 14adam (#43265) üzenetére


pitbull93
tag

Nem akarok vitatkozni!De a Corsair 5 év garanciát ad minden tápra akkor már csak tudhat valamit!Enermax pedig 3 évet.....!

Enermax Liberty ECO 620W

Teljesítmény 620 W

Ventilátor mérete 12 cm

Hatékonyság 80 %

Corsair PSU-650TX 650W

Teljesítmény 650 W

Ventilátor mérete 12 cm

Hatékonyság 83 %

Igaz ezek nem modulárisok de.....Nem tudom most akkor melyik jobb:S NEM AKROK VESZEKEDNI!KINEK A PAP KINEK A PAPNÉ!

(#43268) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Na az én gondom megoldódott. Ha minden igaz egy új HX620 tulaj vagyok 22k-ért. :))

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#43269) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ok, azé vita nem kell, értem én a lényeget! Cooler master silent pro? az mondjuk igaz hogy moduláris kellene meg nagyon halk! ezért gondolom én minnél nagyobb a hatásfok annál csendesebb

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43270) 14adam válasza pitbull93 (#43267) üzenetére


14adam
addikt

Ki beszélt itt az Eco 620-ról és tx 650-ről?Amúgy nézz meg egy pro425 és egy vx 450 tesztet,az enermax pár százalékkal magasabb hatásfokkal rendelkezik,és jóval halkabb mint a Corsair aminek kell házszellőzés,hogy ne legyen meleg...

gordonfreemN: jó kis táp,enhance bélel rendelkezik,de silent pro tudtommal csak 500-tól felfele van,és ha ezzel a géppel nem tudod annyira leterhelni,hogy jó hatásfoka legyen.A tápnak akkor van a legnagyobb hatásfoka amikor 50% körülire van leterhelve.Szóval maradj a modu 425-nél

[ Szerkesztve ]

(#43271) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#43269) üzenetére


gordonfreemN
addikt

PFF feladtátok a leckét, jónak tünik mindkettő
1
2

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43272) gordonfreemN válasza 14adam (#43270) üzenetére


gordonfreemN
addikt

hát kb 250-300 W lesz a max, a terheletlen meg 80-130 körül. a silent pro igy sem ok? egy chieftec CFT560at fogok lecserélni. De látom már a CM kiesett a kosárból, viszont hűtés szempontjából nem lenne előny a 14cm-es ventije? passzív cpu-t szeretnék majd

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43273) kfron válasza 14adam (#43265) üzenetére


kfron
aktív tag

Mer' aszontam! :D

Szvsz ha egy táp 50% körül, vagy inkább az alatt van terhelve
az is sokat számít "halksági" szempontból...
De nem akarok erről vitát nyitni, ez az én álláspontom.
De az biztos, hogy sosem vennék úgy tápot,
hogy az 70-80%-on legyen hajtva.

[ Szerkesztve ]

(#43274) kfron válasza gordonfreemN (#43271) üzenetére


kfron
aktív tag

Az Eco-nak különleges ventilapátjai vannak, és kb. 500-as fordulaton pörögnek normál
terhelés mellett...

[ Szerkesztve ]

(#43275) Dyno válasza pitbull93 (#43267) üzenetére


Dyno
veterán

Ha már itt vagy és osztod nézz szét legalább a keresővel vagy menyél a corsair topikba és ott nézz szét és akkor majd rájöss hogy bizony több mint valószínű, kell is majd érvényesíteni a garanciát 5éven belül, de inkább az 5év első felében, márha egyáltalán kivitelezhető, tehát nem égeti agyon magát.

Továbbá, a gépéhez nem kell ekkora táp amiket beírkáltál, a másik meg azonos terhelésnél jobb az Enermaxnak a hatásfoka, ha meg a pro/modu-ról van szó az még ideálisabb.....

(#43272) gordonfreemN: Géped terheléssel, ami full(prime95+furmark együttes futtatása), maximum kajálna 220W-t, tehát a tápnak ennyit kéne a gép felé bocsátania, persze nyílván egy fogyasztás mérő 10-15%-al többet muttatna a hatásfokból való veszteség miatt, tehát amit Adam ajánlott az a jó vétel, Enermax MODU82+ 425W.
Ennek legalább ha angyon meleg van kicisvel feljebb is kapcosl a ventije, de még mindig a hallható tartományon kivül marad és ugye így a megsülés esélye csekélyebb mint mondjuk egy hx450-el vagy valami más corsairral.

[ Szerkesztve ]

(#43276) gordonfreemN válasza Dyno (#43275) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az már biztos hogy modu, csak az nem hogy 425 vagy 500W?
Bár pénztárcához a 425 áll közelebb!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43277) Dyno válasza gordonfreemN (#43276) üzenetére


Dyno
veterán

425w!Bőven elég!A másik emg nincs 500-as, csak ECO 80+-ból meg Liberty ECO-ból, Modubóla következő szint az 525W-os, de számodra totál fölösleges, ha csak nem tervezel még egy 5770-t, meg esetleg egy quadot kcsit komolyabb tuningal, na akkor szükség lehet rá, de egy 5770, meg még akár komolyabb quad tuning mellé több mint csupán elegendő a 425W-os.

(#43278) gordonfreemN válasza Dyno (#43277) üzenetére


gordonfreemN
addikt

köszi már csak el kell adni a mostanit meg venni egy modut:)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43279) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Ajj akkor az olvasottak alapján mégse volt olyan jó biznisz az a HX620? Mert még túl tudok gyorsan adni rajta, ha úgy alakul. :F

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#43280) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Hajajj. Belemerültem a Corsair-topikba és igazából mostmár szepeg a seggem rendesen. Nem gondoltam volna, hogy azok a tápok amiket ennyire jóra hoztak ki ilyen bizonytalanságot keltenek majd. :U :(

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#43281) lsc válasza CsiguszMaxim (#43280) üzenetére


lsc
nagyúr

Vehetsz enermaxot, gondolom nem véletelenül osztogatnak hozzá ventit [link]. A corsairral sincs semmi gond , azok közt is volt meghibásodás, a múltkor kigyűjtöttem pár enermaxot, azoknál is ugyanúgy volt kábelégés is, csak most divat a corsairt szidni. Ráadásul mivel mindkettőnél előfordulnak gondok akkor már inkább a több garival rendelkező éri meg, főleg ha valamivel olcsóbb is.

Az élet kegyetlen .

(#43282) Savage5


Savage5
senior tag

Adott egy Chieftec Arena 405W (ANP-405A12) tipusu tapegyseg. A gyarto honlapjan igy nez ki a csatlakozoelosztas. Namarmost, ebbol a 20/24 tus es a 4 tus alaplapi megvan, floppy, 2 molex es 3 SATA megvan, viszont a 6 tus PCIe NINCS.
Tovabba adott egy Gainward GTS 250 1GB Green Edition nevezetu videokartya, amit ket darab 6 tus csatlakozorol kene etetni. A dobozban volt hozza egy ilyen atalakito is.
A kerdesem az lenne, hogy egyaltalan megprobaljam-e a molexeket osztogatni (SATA to molex) es igy aramot vinni a kartyaba? Az agakat elnezve birna a tapegyseg? Vagy hagyjam a francba es nezzek uj tap utan? Ez esetben milyet ajanlanatok, ami vigan elviszi a gepezetet (minimalis koltsegvetesbol)?
A teljes konfiguracio igy nez ki:
Gigabyte GA-EP31-DS3L lap, Pentium D 820 CPU, gyari huto, 2x1 GB DDR2 800 Mhz-es RAM, a fentebb emlitett VGA es egy darab PATA csatlakozasu HDD.

...

(#43283) CsiguszMaxim válasza lsc (#43281) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Értem. Csak hirtelen teljesen olyan konklúzió kezdett kialakulni az emberben az olvasottak alapján, hogy simán vehetek codegen-t is a gépbe kb lutri a corsairnél is, hogy leég-e az egész vagy nem. Ha egy másik sima alkatrészről lenne, szó akkor nem érdekelne de ez még is csak a szíve az egésznek. Mióta ph-zok szinte szent írás, hogy a táp kiválasztása fontos tényező és aki LC power-t és társait tesz a gépbe az ennyi erővel fellocsolhatná benzinnel az egészet a tetejére meg tehetne egy gyertyát aztán majd lesz valami. Emiatt lehet kicsit túlparázom a dolgot. Na mind1. Valszeg ha nem bizonyosodik be, hogy valami éktelen nagy gebasz van az összes SS beles Corsairnél akkor megtartom mert újonnan sztem nagyon jó üzlet volt.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#43284) Crow77


Crow77
csendes tag

Helló mindenki! A véleményeteket szeretném kikérni a következő konfiggal kapcsolatban, hogy passzol e minden egymáshoz. GIGABYTE EP45-UD3LR , Core Duo E7500 2.98 ghz , asus EAH5750 vga, FSP400-60GHN táp, COOLERMASTER RC-330K-KKN1-GP Fekete ház. A memóriát nem döntöttem el, de 2gb ra gondoltam dual chanel-be. Köszi a segítséget! További szép napot!

(#43285) vzsryl válasza lsc (#43281) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha valami leég, akkor már nem sokat ér a gari...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43286) CsiguszMaxim válasza Crow77 (#43284) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Gondolom a kérdésed táp részét biztos megválaszolják (lehet a többit is) de ebben a topikban egész konfigot illetően is segítségedre lehetnek.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#43287) Crow77 válasza CsiguszMaxim (#43286) üzenetére


Crow77
csendes tag

Köszi, akkor megpróbálom ott! :)

(#43288) lsc válasza vzsryl (#43285) üzenetére


lsc
nagyúr

Nemrég linkeltem egy leégett enermaxot, akkor az jó ? Volt felrobbant is, akkor tök mindegy mennyi a gari.

Mod CsiguszMaxim: Nincs különösebb gond a corsairrel sem, az is hibásodik meg, meg az enermax és a többi is, szerencsére elenyésző számban.Enermaxhoz sem véletlenül adnak ventit, ráadásul csak a németeknél, ha itthon veszed az sincs.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43289) lsc válasza lsc (#43288) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt van amiről beszélek:[link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43290) vzsryl válasza lsc (#43288) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"akkor tök mindegy mennyi a gari."
Ezt mondom én is. Nem tudom most miért keverted bele az Enermax-ot. Csak annyit mondtam, ha leég valami, akkor nem sokat ér a gari, gyártótól, gari hossztól függetlenül. Lehet az Enermax 3 évvel, Corsair 5 évvel vagy FSP 1 évvel stb... Tehát ebből a szempontból nincs értelme a garanciára támaszkodni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43291) 0805


0805
tag

Sziasztok!

Egy FSP FSP400-60APN tipusu tápnak milyen hosszú az alaplapi 4pines és 24pines csatija??Vki lemérné mert nem találok sehol sem róla infót...Alsó tápos ATX házba lenne és hát félek h nem ér fel a 4pinese....Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43292) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali! Gépfejlesztés előtt állok. Ezeket szándékozok venni a gépembe:
VGA: Nvidia GTS 250 1 Gb
Proci:2,5 GHz Dual Core
Memória: 512 Mb
Milyen tápot vegyek, ami gond nélkül bírja ezeket, keveset fogyaszt, és 15-20e forintból kijön?
Köszi a segítséget! :R ;)

(#43293) Dyno válasza CsiguszMaxim (#43280) üzenetére


Dyno
veterán

Nem kell parázni annyi a tény hogy nem árt mellé egy jól szellőző ház, bár ez a mai tápokra mind igaz.

(#43288) lsc : Megint újra lefutjuk, eddig akiket kérdeztem Didy és Stol mind azt mondták hogy minőségben és tervezésben jobb egy picivel az Enermax, külföldi teszt oldalakon is ha körül nézel(ahol kicsit nyomatékosabban tesztelnek) láthatod hogy a két tápcsalád hatásfoka az Enermax felé jobb, de még is rengeteg helyen ahol megmérik a fordulatszámokat esetleg még a hőfokokat is, láthatod hogy bizony jobb hatásfokkal jobban pörög az Enermax ventije, főleg a kisebb kategóriában 400~500W, pedig az enermaxnak eltérő profilú ventilátorai vannak, tehát több labát és kisebb a csapágyház mint az ADDA-nál..........

A másik meg majd megint jössz azzal hogy én elvakult vagyok, na de hogy legyen rá egy ellenpélda és ne tudjál mindenbe belekötni, csak annyit írok hogy kijött a MODU/PRO87+, lehet erős halál csendes, meg miegymás 92% fölötti ideális terhelésnél a hatásfoka, de akkor is durva hogy akár 600W-os terhelésnél is csak 900rpm-en járatja a ventit....tehát ott is meg lesznek az 1-2után megdöglött típusok, bár igaz védelmére szóljon hogy evés embernek kajál ennyit a gépe, de legalább már 300W_os terhelésnél is ennyin járatja a ventit, ott pedig ilyen esetbe cak 35W körüli az elhűtendő hő, annyit még talán eltud 900rpm-en forgó ventivel.

(#43292) Redcaster: Corsair CX400, avgy még olcsóbban FSP 400GHN, nagyobbra nincs szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#43294) lsc válasza vzsryl (#43290) üzenetére


lsc
nagyúr

Te nem írtál márkát, én igen, abból is volt leégett.

Mod Dyno : Sehol nem írtam neveket, de ha magadra vetted nekem az sem gond. Mint írod egy picivel jobb az enermax, de annyival drágább is, ár/teljesítményben ugyanaz, a ventire meg gondolom Te is olvastad amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43295) vzsryl válasza lsc (#43294) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Mint írod egy picivel jobb az enermax, de annyival drágább is, ár/teljesítményben ugyanaz"
Az OEM SS éri be majdnem az Enermax-ot, nem a "Corsair-es" módosítással ellátott példányok. És az OEM SS-ek simán ott vannak árban, ahol az Enermax. Nem sokat lehet Mo-n kapni, de azért látszik hogy nem olcsóak: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43296) 14adam válasza lsc (#43294) üzenetére


14adam
addikt

legalább valamivel kompenzálni akarják a hibát,nem úgy mint a corsair(mármint a venti gondokra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#43297) lsc válasza vzsryl (#43295) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha jól tévedek oem ss-t sehol nem írtam, corsair meg talán 1-2 %-al gyengébb, de mint említettem annyival bőven olcsóbb. Hozzáteszem egy teljesen friss fejlesztést hasonlítasz egy 4-5 éves vagy még régebbihez, még szerencse hogy volt fejlődés, nem csak a tápcsatlakozó rögzítőjében merült ki.

Mod 14adam : Rendben is lenne a dolog ha nemcsak a németeknél menne a dolog, nálunk is van ilyen ? Pl Őt [link] nem igazán hiszem hogy vigasztalja hogy a németeknél milyen rendes az enermax. Ráadásul a corsairnál milyen venti gond van ? Mert az hogy lassan megy amíg működik addig nem hiszem hogy bármelyik felhasználónak gondot jelentene, ha meg mégis van plusz 2 év gari.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#43298) DarkDeer válasza 0805 (#43291) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Használd a keresőt!
1 perc alatt 3-szor is megtaláltam a választ itt:
"Tényleg 50CM-esek a tápkábelek. Van rajta 20+4pin, 4-pin, 4 molex, 2 sata, 1 floppy. Sajna a 6pin-es PCI express lemaradt, de sebaj, majd átalakítózunk. A 12V-os ág kettőbe van szedve, mindkettő 17A-ral terhelhető, együttesen pedig 336W-ig."

(#43299) Dyno válasza lsc (#43297) üzenetére


Dyno
veterán

nem csak a tápcsatlakozó rögzítőjében merült ki.

Most ezen akadsz fenn???Nem is úgy adtak ki az az új PRO/MODU-kat, hogy forradalmi újítás csupán modell frissités, de ha ennyire kukacos akarok lenni én is akkor nézd meg milyen ára van az új Seasonic gold?!Vagy a Corsair HX650?Arra meg hogy semmi újítás ott van a Modu/Pro87+....

ha meg mégis van plusz 2 év gari.

Korábban még te is bevallottad hogy ha ég nem sokat számít az ötév gari...

(#43300) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Hello!

Következő masinához keresek tápegységet, eddig Corsair HX750 volt a jelölt, de fene tudja én még abban élek, hogy Corsair a csúcs.
Intel Core i7 930 (február végén jön ki, de 920-ashoz hasonlóan 130W)
Radeon HD 5850 vagy 5870

Nem tudom 750 Watt táp túl sok-e vagy oké? Később fejlesztésként ki lesz cserélve az ősszel kijövő Intel Core i7 970-es 6-magosra a proci és lehet lesz benne még 1 ugyanilyen Radeon CF-ben később, akkor már nem szeretnék tápot cserélni.

Ajánlatok? Sajna nem nagyon ismerem a márkákat manapság...

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.