Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28201) Bikerider válasza bartucc (#28190) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

A Gepbe levo osszes ventinel hangosabb :((
Szoval ha minden venti forog a tap ventije a leghangosabb.
Minden ventit lefogtam es a Tap ventije zajos.
Pedig Aerocool Extrem Engine T3 -hazam van,abba alapbol sok venti van.

G31,E1400,2Gb,Samu750,FSP 350W PNF.

(#28202) bartucc válasza Bikerider (#28201) üzenetére


bartucc
addikt

Vszinűleg csapágyas lett, mert nem szabadna hangoskodnia. Garancia van még rá? Milyen idős a táp? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28203) elfelejtette válasza bartucc (#28200) üzenetére


elfelejtette
veterán

Codegenből csak a 480-as 'ajánlott' (a 360-as Sirtec béllel).

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28204) bartucc válasza elfelejtette (#28203) üzenetére


bartucc
addikt

Nem is tudtam. :B Olyat találni is lehet boltokban, és megbízható.(a 360-as bél...)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28205) Bikerider válasza bartucc (#28202) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Nincs ket hetes.

(#28206) bartucc válasza Bikerider (#28205) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor sztem ahol vetted jelezd a problémát, nemrég volt vkinek ilyen probléma egy Giga SuperB 460W-al, abban is ez a venti van tudtommal, szval máshol is előfordult már. Cserélniük kell, és nem lesz gondod vele aztán. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28207) Bikerider válasza bartucc (#28206) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Koszi a HELPET :R

(#28208) paprika


paprika
aktív tag

Na emberek üzemel a HX 450. Onnét jöttem rá hogy megy a gépem mikor ránézem az alaplapra és láttam hogy világít a led. Semmi hang. Mintha full Pasív gépem lenne(Vízhűtés) Simán aludhatok mellette :K :Y Mindenkinek köszönöm aki ajánlotta. :R :R

(#28209) bartucc válasza paprika (#28208) üzenetére


bartucc
addikt

Az jó :C
(nekem a PNF viccelt meg. Egy 462-es lapot tesztelek, ugye a porci 2-3 mp alatt odaég rendes hűtés nélkül vigyázni kell. Bekapcsolom, a ventije nem pörög, a PNF-et alig hallani, azt hittem be se kapcsoltam. Ránézek monitorra már XP-t tölti. Na kapcsoltam is ki gyorsan, mielőtt besül a proci :DDD )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28210) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy tápnak mennyire kell hűtés? (tudom hülye kérdés) Gondolok én arra ,hogy a mostani Chieftec tápomba kicserélem a ventilátor egy Englide 12CM -re.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28211) bartucc válasza mobal (#28210) üzenetére


bartucc
addikt

Nem jó ötlet. A Chifik belseje melegedős nagyon, azért is hangos a venti. Szval ezzel csak tönkremegy a tápod hosszútávon.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28212) stol válasza mobal (#28210) üzenetére


stol
addikt

(#28213) belsodavid válasza stol (#28212) üzenetére


belsodavid
aktív tag

EZ hülyeség. Igaz hogy a venti miatt folyt el, de nem azért mert nem a gyári van benn, hanem azért mert gyengébb teljesítményűt tett bele, ami ezáltal halkabb. Olyat kell bele rakni ami halk és viszonylag nagy levegőszállítású. Xilence nemrossz, igaz nem tom milyen erős a gyári levegőszállítása, de ennek 68cmf.

(#28214) bartucc válasza belsodavid (#28213) üzenetére


bartucc
addikt

A lényeg a megfelelő légmozgáson van, ezt kell neki biztosítani. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28215) belsodavid válasza bartucc (#28214) üzenetére


belsodavid
aktív tag

erről beszélek (tökmindegy hogy 5000-et pörög ha kicsi a levegőszállítása

(#28216) Vidori válasza reset (#28169) üzenetére


Vidori
aktív tag

Szia!
Én most vettem egy ilyen tápot, elég korrekt.

(#28217) reset válasza zsolt1129 (#28170) üzenetére


reset
senior tag

Köszi...de közben már meg is rendeltem...

(#28218) reset válasza Vidori (#28216) üzenetére


reset
senior tag

Azóta megjött nekem is a Hipro 400W. A csatik kiosztása éppen megfelel a gépemhez. Korrektnek látom én is - szép halkan teszi a dolgát. Nem mértem le a súlyát, az adatok között pedig nem látom, de biztos van 2 kg...

(#28219) bartucc válasza reset (#28218) üzenetére


bartucc
addikt

Hát ha passzív PFC-s akkor tuti, egyébként se lehet könnyü. Remélem beválik, használd egészséggel ;) !

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28220) Gerisz válasza belsodavid (#28213) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem rossz a Xilence csak legyen aki hallgatja pár hónap használat után.

(#28221) Vidori válasza reset (#28218) üzenetére


Vidori
aktív tag

Igen, van súlya. Közelebb hajolva hallok egy kis motorzajt, de amúgy csendes.
A csatlakozók rajta jó minőségűek, és elég pontosak is ( Foxconn ), és persze számított a három év garancia is.
Ami nem tetszik, hogy ha egyszer rendesen keménypapírba dobozolták, miért nem adtak hozzá csavart és tápkábelt? :F

(#28222) Apone33


Apone33
őstag

Hello

az adatlapomon rajta van a gépem adatai, annyit kérdeznék hogy az 550 w-os hkc elbírja-e szerintetek a gépet vagy nem? a vga miatt aggódok egy kicsit hogy a táp nem bírja, mondjuk elég forró a táp játék közben, annyira hogy 5 másodpercnél tovább nem tudom fogni a táp oldalát.

előre is köszönöm. :R

Play Hard!!!

(#28223) Dyno válasza Apone33 (#28222) üzenetére


Dyno
veterán

Tessék elfelejteni azt a szar HKC-t,semmi védelem nincs benne,még a szabványnak sem felel meg olyan anyagokból van, 5500W-ból meg jó szívvel lead 300W-t....bár,, lehet még annyit sem, vegyél egy Corsair CX400-t és használd úgy biztonságosan a géped.

(#28224) Dyno válasza reset (#28218) üzenetére


Dyno
veterán

Sohasem számított a tápnak a súlya, ezt már igazán elfelejthetnétek.

(#28225) bartucc válasza Dyno (#28224) üzenetére


bartucc
addikt

Hát ha félreérthető voltam bocsi. Jó érzés hogy a PNF ben vannak nagy bordák kb ilyen értelembe értettem. Nem mondanám minőségi ismérvnek, nem is kell úgy érteni.(bocsi, utólag olvasva úgy jön le.)
Amennyit észrevettem hogy a PNF kétszer nehezebb mint a Merkury, a PFC hiánya és a kis bordák miatt.

Apone33: HKC nagyon felejtős.

Dyno: HKC-t nem lehetne kirakni a nem ajánlott tápok közé, megelőzve az állandó kérdezgetést? :F

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28226) Dyno válasza bartucc (#28225) üzenetére


Dyno
veterán

Nem én inkább úgy mondanám, hogy pölö a régi HPC csifiknek olyan súlya volt hogy az nem igaz, vagy kétszer olyan mint a PNF-nek még sem minőségibb a PNF-nél inkább erre érteném a súly dolgot, remélem igy már érthető, HKC-t belekell tenni! Moderátor kerestetik topikba kérd meg hogy tegyék az első hsz.-ba. :R Kólönben ezzelsem előznénk emg hidd el, a sok boltos úgyis azt fogja ajánlani, mert olyan nagy a szakértelmük. :(

[ Szerkesztve ]

(#28227) bartucc válasza Dyno (#28226) üzenetére


bartucc
addikt

Vagy a sok Codegent mert azt veszik, na meg az LC Power-t. Rendben javaslom a bejegyzését:) :R

Remélem így jó lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28228) 14adam válasza bartucc (#28227) üzenetére


14adam
addikt

Én már egyszer szoltam nekik,de azóta sincs benne,pedig már 1 hónapja szóltam kb

(#28229) Apone33 válasza Dyno (#28223) üzenetére


Apone33
őstag

Rendben, esetleg egy Cooler Master real power 620w-os táp jó lenne?

Play Hard!!!

(#28230) Zoli1222 válasza Apone33 (#28229) üzenetére


Zoli1222
őstag

Szerintem egy corsair vx450 is bőven elég. :K
És majd 1 10k-val jobban kijössz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28231) Apone33 válasza Zoli1222 (#28230) üzenetére


Apone33
őstag

Értem, köszi a help-et. :R

Play Hard!!!

(#28232) Zoli1222 válasza Apone33 (#28231) üzenetére


Zoli1222
őstag

Igazán nincs mit.

(#28233) bartucc válasza Apone33 (#28229) üzenetére


bartucc
addikt

Elég a 450-es VX, ha még egy vga lenne akkor lenne kevés talán, de a CPU-d csak 2 magos, szval elbír vele simán:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28234) Apone33 válasza bartucc (#28233) üzenetére


Apone33
őstag

Mégis csak a cooler master real power 620w-os lesz a táp, haverom eladja 15k-ért, még 2 év gar van rá, sztem ennyiért jó az ára nem? :R

Play Hard!!!

(#28235) bartucc válasza Apone33 (#28234) üzenetére


bartucc
addikt

Hát nem is tudom. HA feleslegesen nagy, akkor inkább VX-et választanák, a CM-nek van nemegy rossz szériája(Extreme pl), nem tudom ez hova tartozik a jóba vagy a rosszabba, utánna nézek.

Jókat írnak róla, és később is elég lesz ;)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28236) Dyno válasza Apone33 (#28234) üzenetére


Dyno
veterán

Annyiért jó, de mióta hajtja és mivel terhelte?De valóban túl sok az a 620W, Corsair CX400 is bőven elég lenne, ha még egy HD3870X2-t betennél akkor kéne egy VX450, de nevetve vinné a konfigot.

(#28237) pepperhaj


pepperhaj
tag

Sziasztok, van egy Coolink CP4512P típusú tápom. Ha jól néztem ez nem ugyan az amit az első hsz-ben "veszélyes" tápnak mondanak.Új gépemhez szeretném majd használni, eddig elég jól megy. Néztem, és van benne mindenféle védelem: túlfesz-, túláram-, rövidzár-, tulterhelés-védelem. Arra lennék kíváncsi h használhatom nyugodtan a leendő gépemhez? Nem szívesen válnék meg tőle mivel még 2 év garim van rá és + 10K-t erősebb hardverre is tudnám költeni. ugyan volt már ez előtt is egy coolikom az de az a vszeélyes AP sorozatból, ami pazar fényjelenség közepette eldurrant, viszont az is el volt látva ezekkel a védelmekkel és a gépemnek kutya baja se lett.

(#28238) Dyno válasza pepperhaj (#28237) üzenetére


Dyno
veterán

Nekem is van egy ilyen tipusú tápom 3éve megy probléma nélkül, egyet leírhattál volna milyen gép alá kell?Amúgy szerintem maradhat, persze ha olyan gép alá is kell amihez megfelelő.

(#28239) pepperhaj válasza Dyno (#28238) üzenetére


pepperhaj
tag

c2d 5200, 4gb ram, 7800gt, giga lap, dvd író, 2 vinyó

[ Szerkesztve ]

(#28240) Tomate válasza pepperhaj (#28239) üzenetére


Tomate
veterán

Egy 350-es FSP-t veszel hozzá és mindenki boldog. Te is a géped is, hogy biztonságba vagytok :K

(#28241) Dyno válasza Tomate (#28240) üzenetére


Dyno
veterán

Coolink táppal is biztonságban van, egyedül csak az a baja hogy nekem is 2,5éves korában újra kellett kondiztatni, de azóta is tökéletes, és még csendes is.

(#28242) Apone33 válasza Dyno (#28236) üzenetére


Apone33
őstag

Azt nem tudom pontosan hogy mióta van meg neki a táp, de a gépe nem olyan komoly. amd 5000+-os cpu, 2 gb ddr2, lap asszem gigabyte, 1 hdd, vga 8800 gts 512 mb. ilyen a gépe havernak, ezzel ment neki a táp.

Play Hard!!!

(#28243) Chaser válasza Dyno (#28226) üzenetére


Chaser
titán

Azt is bele kellene tenni a #1-be, ha nehéz tápot talál a user, de nem ismeri, nem feltétlen garancia a minőségre. Azért azt még hozzáfűzném, hogyha tudjuk egy tápról hogy passzív PFC-s és ismerjük az elektronika hatékonyságát, akkor súly alapján legalább azt ki lehet sakkozni, hogy a hűtése rendben van-e. Pl PNF, 70-75%-os hatásfok, PPFC, nyilván kell neki hogy súlya legyen, van is:) A 400cx-em kb 1kg lehetett, de ugye az APFC-s és 80+ hatékonyságú elektronikával dolgozik. Az FSP HEN-em is ennyi volt, de inkább könnyebb a kevés csati miatt, szintén APFC, 80+.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28244) bartucc válasza Chaser (#28243) üzenetére


bartucc
addikt

Attól hogy nehéz, egyátalán nem garancia semmire, ha márkétlan, ismeretlen pláne. Inkább egy kis megerősítő lehet, de nem biztosíték.

pepperhaj: hát ha nem régi a tápod, akkor jó lesz a konfighoz.

Apone33: akkor egy évet ment ezzel a konfiggal? Mert akkor jó vétel, de akkor is Corsair-t ajánlanék, egy újat, de te döntésed. (mekkora konfigot akarsz később, mert ha felesleges a 620w, akkor tényleg elég egy CX-400)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28245) elfelejtette válasza Chaser (#28243) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én inkább akkor úgy mondanám, hogy ha az user egyáltalán nem ért a tápokhoz, akkor ne a súlya alapján próbálja megítélni azt, hogy megfelelő-e, mivel egy modern, aktív PFC-s táp a magas hatásfok miatti kisebb bordáival lehet, hogy kisebb súlyú, mint egy márkátlan PPFC-s táp.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28246) Apone33 válasza bartucc (#28244) üzenetére


Apone33
őstag

Valószínű hogy 1 évet ment, hát a nyár fele szeretnék venni egy 4 magos phenom procit, meg egy 4870x2-es kártyát, ehhez már szerintem kevés lenne a corsair 450-es vagy?

Play Hard!!!

(#28247) bartucc válasza Apone33 (#28246) üzenetére


bartucc
addikt

Hát ahhoz még elég lenne a 450-es. De akkor már a 620-as CM, és ha nem elég akkor majd nézünk vmit. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28248) reset válasza Vidori (#28221) üzenetére


reset
senior tag

Ha házzal együtt veszed, akkor biztosan adnak - így, soloban nemigen: "úgyis megy a másik helyére".

(#28249) reset válasza Dyno (#28224) üzenetére


reset
senior tag

Sztem én teljesen neutrális voltam. Sem pro, sem kontra nem érveltem a súly mellett...csak megállapítottam, hogy biztosan van 2 kg. Vili?

[ Szerkesztve ]

(#28250) Dyno válasza reset (#28249) üzenetére


Dyno
veterán

Nem azért írtam hogy felháborodj!Semmi rossz indulat nincs bennem, ezt jó ha tudod, örülök ha segítek, de sajnos ma már nem a súly számít, ha egy márkás táp könnyű az már utal manapság a magas hatásfokra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.