Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28401) bartucc válasza citkar (#28400) üzenetére


bartucc
addikt

A SuperB 460W-ra gondoltál?
Ha igen, jó választás, bőven megfelel a célra, és jó táp ;)
Jobb nincs ebben a kategóriában :N (ami jelentősen jobb, a CX-400-as Corsair, de az 15k)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28402) Dyno válasza nyunyu (#28394) üzenetére


Dyno
veterán

Felújított Sirtec tökéletes lesz. :DDD

(#28403) 14adam válasza citkar (#28400) üzenetére


14adam
addikt

Tökéletes választás,a hangját a 400-as pnf-hez tudom viszonyítani.Ebbe az árkategoriába talán a "leghalkabb".És még a későbbi fejlesztésekhez is megfelelő :K

(#28404) nyunyu válasza Dyno (#28402) üzenetére


nyunyu
félisten

Felújított Sirtec tökéletes lesz :DDD

Ma bementem az elso utamba eso boltba, mi van keznel cimszoval: LCPower, HKC.
-Ipari hulladekot nem kerek, tap nincs?
-Jo az a HKC, joval komolyabb, mint a masik, szerverembe is ezt raktam.
-Egeszsegedre.

Esetleg holnapra tudnak prezentalni Chieftec CFT650-et 25k-ert.
Na jo, hagyjuk, nekem ma kell tap...

Megyek egy bolttal tovabb, ugyanaz a kerdes: LCPower, HKC, de nekik van Deer 500W-osuk is. :DDD

Mondom olcso FSP? A, azt nem hoznak, mert mar a Saga is 10k folott van.

Persze megkaptam, hogy nem kell a kulonbozo hardver oldalak (nevesitetten PH, HWSW, HOC...) taptesztjeinek hinni, mert irnak azok osszevissza mindent.
HKC-t meg nem vittek vissza egyet sem.

Szemoldok osszevonassal egybekotott boltbol tavozas :))

Vegul fater megkapta a doglodo 4 eves Sirtec helyett a felujitott HighPower-emet, az talan nem fogja rugdosni az elektromos halozatot kikapcsolt allapotban.

Tapszagerto Ur meg mar bearazta 3k-ra a Sirtec felujitasat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28405) nyunyu válasza nyunyu (#28404) üzenetére


nyunyu
félisten

Ize, most nezem, nem is Sirtec, hanem Enhance beles az ATX-1136H.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28406) Zsubi válasza nyunyu (#28404) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem most egy 420-as LCPower tápom van még egyenlőre a gépemben és ha komolyan megrángatom a procim és a vid. karit akkor terhelés alatt (3DMark) meglassulnak a gépemben a ventik ha vége a tesztnek akkor újra felpörögnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28407) citkar


citkar
addikt

köszi a válaszokat a giga tápról
elég valószínű h ez lesz

(#28408) nyunyu válasza Zsubi (#28406) üzenetére


nyunyu
félisten

Rakj alaja egy quazant, aztan kesz az instant tuzijatek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28409) bartucc válasza nyunyu (#28404) üzenetére


bartucc
addikt

Hát igen, ipari hulladék van ezerrel, és még dicsőitik is :DDD

Zsubi: Lelassulnak a ventik?:D Na az már szuper, ingadozik/leesik a fesz. De jót tud tenni a vinyónak pl... :((( . És nem állsz messze a tüzijátéktól sem...(és még egy éve ilyet akartam venni :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28410) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok!

úgy néz ki lassan megint 1 FSP táp konkrétan 1 Bluestorm 2 -es tulajdonosa leszek. Van valami fontosabb tudnivaló a tápegységről? (előre is bocsi lusta vagyok visszaolvasni :( )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28411) Zsubi válasza bartucc (#28409) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem kicsi vissza lépés volt a HX520 után, az ember ha egyszer elindul a lejtőn nincs megállás de szerintem ennél lentebb nincsen :DDD
Érdekes jelenség de hozzá teszem ez csak akkor fordul elő ha a rendszer határait súrolom :D
Vennem kellene egy HX450-et sürgősen :)
Meg valami normális VGA-t, RAM-okat+TÁP=100k :W

(#28412) Chaser válasza XuChi (#28381) üzenetére


Chaser
titán

Jah tavalyi árak ezek voltak, sz@r a huf, ez van. Volt cx400-am pár napig, azt mondták hogy p3 gépet nem tud elindítani, elindította, eladtam:D Sztem nagyon fasza, szélzajt fogsz hallani, nekem is jó a fülem, notivinyót is meghallok elrejtve, ha rossz a látásod, fejlődik a többi érzékszerv, nekem is volt elég sok bajom a szememmel kölökkoromban, de kiváló hallásom lett cserébe ;) A géped kb loadon ehet 2-250W-ot, gondolom az 5200-es agyon van feszelve, 3.5G mért nem elég? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28413) bartucc válasza Chaser (#28412) üzenetére


bartucc
addikt

Hát fülbe egyetértek:)
Mondjuk a PNF hangját alig hallani zár házból(mercury után megváltás), de ha egy Giga 95GT elnyomja, a 12v-os ventijével.... :(((
(nem is vagy szemüveges, lencse vagy műtét? utóbbit én is szeretném, amint lehet)

Mondjuk felesleges 450-550-en gondolkodni ha simán elég a 400-as is. :K

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28414) Chaser válasza bartucc (#28413) üzenetére


Chaser
titán

Viszonyítás kérdése. A PNF 350-es nekem hangos, a 400-asban levő venti már hallkabb, de nekem hangos. 5V-on a 400-as ventijét hallom, mot épp a szekrényben van kb 1 méteres távolságban, de hallom. A 400cx ennél már klasszisokkal halkabb, szóval el tudod képzelni milyen lehet, de azt is hallom:)
Szabadtérben lencse, mert sokkal jobban látok vele, melóhoz meg szemüveg ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28415) stol válasza Zsubi (#28411) üzenetére


stol
addikt

Ha az LC eddig nem pukkant meg, akkor 300W-os FSP félkézzel is elbírja a géped :D

(#28416) XuChi válasza Chaser (#28412) üzenetére


XuChi
addikt

Az e5200-nek 1.45v lesz adva a ramok-nak 2.1v-2.2v

Megpróbálom én ezt a corsair 400cx tápot.

[ Szerkesztve ]

(#28417) Chaser válasza XuChi (#28416) üzenetére


Chaser
titán

1.45V@4G-n az a proci 90-100W-ot loadon biztos megeszik magában, de még mindig nem értem mért kell ennyi, ahol a 3.5G már nem elég, oda a 4 is kevés, kellene több L2. Próbáld ki a tápot, sztem be fog jönni, a többi corsair oldala matricázott, ez meg dombornyomott, nekem külsőségből ez tetszett benne a legjobban. A kábelei nagyon hosszúak, és precízen vannak harisnyázva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28418) elfelejtette válasza Chaser (#28414) üzenetére


elfelejtette
veterán

A 350PNF hangereje viszonylagos. Egy átlag olcsó pénzen épített gépben tuti nem a leghangosabb alkatrész lesz, mert a vidkari, vagy az olcsó házventi túlüvölti...
Mondjuk én hallottam már olyan 400-as FSP GreenPower-t, ami pár hónaposan mindent alázott a hangjával (brutálisan hangos volt)...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28419) XuChi válasza Chaser (#28417) üzenetére


XuChi
addikt

Valóban igazad van. A procit csak próbaképpen fogom megtuningolni. Haver is azt mondta hogy 3.5ghz-n is tökéletesen megy neki. Alapfeszen 3ghz-ig kihúzta. De a 4ghz hosszútávon valóban fölösleges.

Most már tuti corsair 400cx lesz :R

(#28420) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Vettem egy Colorsit 400as tápot, amit most látok hogy abban a kategóriában van hogy "nem ajánlott, veszélyes".
Igazából egy elég gyenge géphez kellett (amd3500+, asus m2v, gf7600gs, 1 giga ram) Meghalt a régi táp és koleszba kell nethez. Na most mér nem ajánlott ez a táp, mi baja lehet tőle a gépnek?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28421) Chaser válasza elfelejtette (#28418) üzenetére


Chaser
titán

Én is ezt mondom, viszonylagos:) Nem tehetek róla hogy túl jól hallok ;] Mondom a 400cx-et is hallom :U :)

#28419 XuChi : Sok sikert, aztán várjuk a beszámolót :K

#28420 JoolsNOS: Nincs benne védelem, legrosszabb esetben az egész gépet hazavághatja, nem tudom mennyiért vetted, de ha újan akkor annyiért biztosan kaptál volna tápot is, nem csak tápnak látszó tárgyat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28422) 14adam válasza JoolsNOS (#28420) üzenetére


14adam
addikt

Ehez csak gratulálni tudok :) Én a helyedbe inkább vettem volna egy Fsp-t olcsó és ebbe van védelem

(#28423) bartucc válasza JoolsNOS (#28420) üzenetére


bartucc
addikt

Még mindig el tudod adni, és pár ezer ráfordítással venni egy normálisat.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28424) JoolsNOS válasza bartucc (#28423) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na most a lényeg sajnos az ár volt. És az hogy 3 órán belül kellett szereznem, ráadásul óváron. 1 hónap múlva tudok újra foglalkozni vele, addig használnia kell a gépet a barátnőmnek. És a 4ezer forint is sok volt most rá. De most tényleg mi baja lehet tőle a gépnek? Illetve ha baja lesz akkor nem is tudok reklamálni ott ahol vettem?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28425) zsolt1129 válasza JoolsNOS (#28424) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nincsen benne védelem,ez a legfőbb baj. Lehet hogy 5 év használat után sem lessz semmi baja,de ha igen,akkor pár hardvert még "visz magával."

(#28426) Traxx válasza JoolsNOS (#28424) üzenetére


Traxx
őstag

Tanulságos olvasnivaló.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#28427) bartucc válasza Traxx (#28426) üzenetére


bartucc
addikt

Ezért nem érdemes ilyenekkel foglalkozni sztem :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28428) Tristis


Tristis
őstag

Srácok mennyire hangos ez a cucc:
Táp: FSP ATX-350PNF ~ 8e

Egy alacsony fogyasztású, halk, hűvös, olcsó gépet tervezek havernak:
Alaplap: ASROCK A780GM-LE ~ 15,5e
Proci: AMD Athlon 64 X2 5050e AM2 BOX ~ 17e (alacsony fogyasztású proci)
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz ~ 5e (később majd bővítik ha kell)
VGA: integrált HD 3200 ~ 0e
HDD: SAMSUNG 640GB 7200rpm 16MB SATA2 ~ 18e
DVD: PIONEER DVR-216DBK Fekete ~ 6e
Ház: COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite ~ 10e

Esetleg valami nagyon nem sokkal drágább táp?

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#28429) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!
Tudom, hogy nem ide tartozik, de a rendes topikja elég halott.
Mennyit fogyaszthat ez a gép?
[link]
Éjjel, nappal menne, így fontos a mérsékelt fogyasztás.

Tristis:
Nem kell nem sokkal drágább táp.
Ez pont jó lesz, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#28430) lsc válasza Tristis (#28428) üzenetére


lsc
nagyúr

Az a gép még nem fogja terhelni, csendes lesz . Hasonló konfigom megy 300-as fsp-vel, szinte hangtalan .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#28431) Tristis válasza jaja1981 (#28429) üzenetére


Tristis
őstag

Gondoltam biztos, ami biztos rákérdezek. Abszolút nem ismerem ugyanis a márkát.
De azért köszi hogy megnyugtattál! ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#28432) Traxx válasza bartucc (#28427) üzenetére


Traxx
őstag

A ház megtetszett nekik, de a Colorsitet ugye cserélték. A mai napig az a 350-es Chifi szuszog benne, tuningolt X2-vel, és Radeon 3870-nel (alapon, bár tesztképpen meg lett az is cibálva, és nem nyöszörgött miatta a táp :D ). Cserélni akarták Giga Superb-re, de ha jól emlékszem, valami csatlakozó volt rövid nekik, így a Giga ment a rokon gépébe.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#28433) 14adam válasza Tristis (#28428) üzenetére


14adam
addikt

Tökéletes választás :K

(#28434) Light12


Light12
csendes tag

Hali!
Lehet hogy nagyon alap dolgot fogok kérdezni de sehol nem találtam rá választ.
Szóval szeretnék venni egy hd4870es videokártyát, viszont ez plusz tápellátást is igényel, méghozzá 2db 6pines csatlakozón keresztül. Olyan alaplapom van amely 2 videokártyát tud kezelni, és a jövőben tennék mellé még egy ilyen kártyát, így mar 4db 6pines csatlakozó kellene. A kérdésem az lenne hogy eme 2 kártya mellé illetve egy 4magos processzor mellé milyen tápot javasoltok, és milyen átalakítóra lenne szükségem a plusz tápellátás megvalósítására.

(#28435) 14adam válasza Light12 (#28434) üzenetére


14adam
addikt

a kártyákhoz adnak átalakított(2 molexből csinál 1db 6pin-est)Jólenne tudni pontosan milyen 4 magos proci,meg hogy lesz-e tuning.Hány vinyó,meg egyéb apróságok

(#28436) Light12


Light12
csendes tag

akkor a konfig:
gigabyte x48-dq6
intel core2 quad q9550(késöbbiekben lesz húzva)
crossfireben 2db hd4870 1g ram
2 winchester
2xKingston HyperX DDR2 2GB/800MHz
1xdvd író

(#28437) bartucc válasza Light12 (#28436) üzenetére


bartucc
addikt

Hát sztem egy Corsair VX-450.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28438) lsc válasza Light12 (#28436) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt látszik hogy az x2-es rendszer core 2 duo-val eszik majd 400 W-ot, a négymagos proci sem kis étvágyú főleg tuninggal, én egy corsair hx 520 vagy 650-tx-et javasolnék .

Az élet kegyetlen .

(#28439) Dyno válasza Light12 (#28436) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair VX550, de ha nagyon kemény tuning lesz, mehet bele a TX650 főleg mert annak Seasonictól származik a bele.

(#28440) Zsubi válasza stol (#28415) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerencsére nem volt vele eddig gond de remélem ezt a kis időt most már kibírja mert venni akarok másikat :)

(#28441) bartucc válasza bartucc (#28437) üzenetére


bartucc
addikt

Tényleg VX-550 a minimum, azt hittem Quad tuninggal volt annyi, és úgy is 350w-ról tudtam, de az a 295, szval minimum VX-550
(sajnos mostanság egyre több dolgot benézek :W , elnézést ezért mindenkitől)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28442) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

OCZ 500W StealthXStream

vagy

Corsair CX400?

(#28443) bartucc válasza Jim74 (#28442) üzenetére


bartucc
addikt

Milyen géphez kellene? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28444) Jim74 válasza bartucc (#28443) üzenetére


Jim74
nagyúr

C2Duo 6550@3,2GHz
2 X 1066 DDR2@1100MHz
HD4850 / 512MB
2 db ODD
2 db HDD

A processzor és a VGA a nem közeli jövőben izmosodhat ;]

Ja, és nem nagyon szeretném, ha "üvöltene" a venti a tápban.

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#28445) bartucc válasza Jim74 (#28444) üzenetére


bartucc
addikt

Az OCZ 500W StealthXStream bő 120W-al erősebb 12V-os ágon, szval ha nagyobb vga-t és egy quadot raksz bele, és megcibálod, tovább elég lehet. Kétmagos vga-hoz nem ajánlanám a CX-400(4870x2, GTX 295). Arra kevés lehet, vagy legalábbis meg lehet terhelve, bár nem tudom ettől mennyire lenne hangos. Alapvetően halkabb, de jobban lenne terhelve arányaiban véve.

Talán a OCZ 500W StealthXStream lenne jobb, kérdés mekkora vga-ra gondoltál. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28446) Dyno válasza bartucc (#28445) üzenetére


Dyno
veterán

Nem erősebb 120W-al mert ami az OCZ adatlapján van ugyan az mint a BS2 500W-án, szóval a 480W-t a 3,3V,5V,12V kombinált maximum teljesítménye.Én 34A-ról tudok ennyit tud leadni, 408W-t tisztán a 12V ágán.

(#28447) Qru válasza Jim74 (#28444) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég ebbe a gépbe a CX400 is. Még ha 4magos procit teszel mellé és 3GHz fölé húzod és 2GPU-s kártyát teszel mellé akkor is elviszi. Adda ventis, Seasonic beles táp a CX400, halk, magas hatásfokú. Jó táp na, nem ragozom tovább. :D
Teszt

#nincsbennetarcsi

(#28448) bartucc válasza Dyno (#28446) üzenetére


bartucc
addikt

Mmint akkor, "csak" 408W-ot tud. Akkor ez a corsair felé dönti a mérleget nem? :U (a képen most nézem, tényleg benne van az 5v és a 3,3v is, félrenéztem, ma már inkább csöndben maradok. :W )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28449) Jim74 válasza bartucc (#28445) üzenetére


Jim74
nagyúr

És az OCZ mennyire hangos?

Kétmagos VGA-t szerintem nem tervezek, de Quad még beugorhat a konfigba és a költséghatékonyság miatt szeretem a CPU órajelét emelgetni ;]

Ennek fényében melyik? Árban nagyjából egyformák, csak az a kérdés, hogy hosszú távra melyik a jobb vétel. Vagy van valami jobb ajánlatotok hasonló árkategóriában? 2-3 ezrest még talán ki tudok passzírozni magamból :DDD

(#28450) Jim74 válasza Qru (#28447) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tehát ezek szerint hosszú távra is jó lehet :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.