Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42701) Kiki18 válasza #40993792 (#42700) üzenetére


Kiki18
őstag

Az aproblémám ,hogy r*hattul nem vagyok otthon a témában.A kódok,nevek,gyártók...csak odáig jutok el,hogy nokia vagy ericson.Ez a két típus volt eddig a kezemben. Ha jobban belegondolok,nem szükséges számomra az okostelefon,mert a felét ki se használnám.

Sztem jobb lenne,ha másik témába írnék,mert itt az okostelefonnál nem megyek messzire. :DDD

(#42702) agabe válasza Kiki18 (#42699) üzenetére


agabe
addikt

elofizetessel esetleg webshopbol a t-mobilenal 22.500 korul Huawei Ascend Y200.
ezzel mar nem megy el a kedved az androidos okosteloktol, bar fenykepekben a telok kozott.sem a legjobb...de sajat kijelzon nezve azer boven hasznalhato.
Ha megsem kell uj, akkor hasznaltban egy garis blade-et mar kapni akar 20ezer alatt is, de azt mindenkeppen fozott rommal kell hasznalni, ugy viszont jo.
Ha nem okostelo, akkor arra masik topikban jobban tudnak valaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#42703) Kiki18 válasza agabe (#42702) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez a ZTE blade bejön így első látásra. Mik a gyengéi amire jó odafigyelnem? És mi az a főzött rom?

(#42704) agabe válasza Kiki18 (#42703) üzenetére


agabe
addikt

gyengeje a kamera, es hasznalt vasarlaskor jol meg kell nezni nincs-e zavaro pixelhiba...a kulso hangszoroja kicsit halk (azaz kihangositva nem lesz nagy elmeny)
fozott rom olyan szoftver amit nem a gyar adott ki, hanem lelkes "amator" fejlesztok allitottak ossze.

balde-nel meg nem art ha mar alapbol gen2-es a.keszulek (ezeket a kifejezeseket legjobb ha megnezed a sajat topikjaban, es ott meg tobb reszletet tudnak mondani)
ha erre szanod magad, akkor erdemes kicsit elmerulni a romcsere rejtelmeiben...olvasd el amit ajanlanak (pl annak a topiknak az elso hozzaszolasat),.es nem kell hatalmas muszaki tudas ehhez, csak elsore ismeretlen, es kell, hogy ne idegenkedj teljesen a szamitogepre telepitendo programok, meg egy usb kabel hasznalatatol ;)

(#42705) had423 válasza Kiki18 (#42703) üzenetére


had423
aktív tag

Hát erről annyit lehetne írni, hogy inkább senki nem ír semmit. :D Ha itt nem érkezik válasz, próbáld a ZTE blade-s topikban, bár ott gyakran csak komolyabb témákkal foglalkoznak sajnos.

(#42707) Kiki18 válasza agabe (#42704) üzenetére


Kiki18
őstag

Oké ,köszönöm mindenki válaszát!
Most olvastam tüzetesebben mobilarénás cikket róla,nagyon megtetszett! (a kép minősége számomra gyönyörű,legalábbis szép).Egy Nokia E6300-at használok jelenleg ,szóval nagy előrelépés lesz számomra egy ilyen teló.
Köszönöm a segítséget még 1x és most megyek jobban utánakutatni a telónak! :R

(#42708) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Végülis a Samsung Galaxy S 2-nél maradok! 115k két év garival most! Szerintetek érdemes még várni, ha igen meddig? Vagy ez már nem fog lejebb menni?

Köszi

(#42710) Bdanyy válasza Kiki18 (#42703) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem volt, szerettem anno.

Gyengéje volt, ha van mobilneted, akkor standby sem bír ki 1 napot, ha mobilnetet letiltod akkor 2-3 napig is elmegy, ha keveset használod (meg nem mondom már, melyik rommal használtam, tavaly júniusig követtem)

Azért a Nokia 6300 jóval magasabb kategóriában indult a bladehez képest anno, pl anyagminőség, hívás illetve zene hangminőségben ez meglátszik, de azért eljárt felette az idő.

De nem rossz a Blade sem kézben, nem az csillogós műanyag, hanem kellemes puha :)

Árban nemtom mennyiért mennek, de az olcsóbb telefonok közül a sony live with walkman jó választás lehet szolgáltatóknál. (pl 3000es havi előfizuért odaadják 20-ért T-nél, és kategóriákkal jobb a Bladenél. Egyedül a kijelzőfelbontás kisebb, de jobb a panel, szebb a színe meg betekintési szöge)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42711) werszomjas válasza Hoffer (#42708) üzenetére


werszomjas
őstag

Én május végéig biztosan várnék.

Akkor jön a Galaxy SIII és a Sony 3 készüléke: Xperia P, Xperia U, Sola.

Biztos lesznek árváltozások :)

üdv

(#42712) agabe válasza Hoffer (#42708) üzenetére


agabe
addikt

jo kerdes, es tobbiek mar irtak, hogy varhatoan csokken meg, de szerintem nem 100%...max valahol ha kifuttatjak a keszletrol.
volt olyan az s2-es forumban akinek kozponti szerviz azzal az indokkal adta vissza a penzt (amennyiert eredetileg vasarolva volt) a hibas teloert amit nem tudtak megjavitani, hogy mar kifuto, es nincs naluk raktaron.
az tuti, hogy meg sok helyen be lehet szerezni, de ha a kozponti samsung szerviz ilyet mond, akkor nem tudhato mi lesz egy honap mulva.

[itt a link amikor beirta kungzi]
nezem, hogy ez tobb mint egy honapja volt. meg lehet interjuvolni esetleg samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#42713) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

3 év után bedöglött az LG-m félig-meddig, és lassan találnom kéne helyette egy másik alternatívát, ami megint kibírja eddig minimum. Ez fontos.

Telefonálok nyilván, elég sok SMS-t írok, a hosszabb szövegek begépelése is játszik elvétve. Ha nincs nálam fényképező, szeretném lekapni egy telefonhoz mérve jó minőségben a dolgokat. Néha videó jó lenne HD-ban, de nem kikötés. E-mailre ránézek majd vele napi 2x, illetve néhány oldalra neten. Oprendszer, kialakítás, márka mindegy. Zenét nem hallgatok majd rajta, filmet nem nézek. Használtat nem szeretnék.

Három telefont találtam (Lumia 800; Xperia mini pro; Defy+), mindhárom tetszik, elolvastam róluk nagyjából mindent, de egyikkel sem találkoztam még úgy igazán. A nagyon max. keret a Lumia ára volna. Az Xperia a fizikai billentyű miatt lenne hasznos, de nem tetszik különösebben, kicsit talán vastag. Defy+ tetszik, android is jó, de nem tud mindent fentről. Lumia pedig tudna kb. mindent úgy vettem le, de az meg drága már kicsit.

Úgyhogy, ha lehet győzzetek meg valamelyikről, vagy ha van negyedik, ötödik, n., hajrá. :)

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#42714) Gabesz77 válasza stranger28 (#42713) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ha tetszik a WP7, de árban sok a Lumia 800, akkor képbe kerülhet a Lumia 710, vagy az Omnia W.
Ha Android, akkor erős versenyző a HTC Evo 3D. Érdemes ezekről is olvasgatni.

Lumia 710 teszt

Omnia W teszt

Htc Evo 3D teszt

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#42715) Otisz válasza stranger28 (#42713) üzenetére


Otisz
őstag

Én ezek közül a Lumia 800-at venném.
Nagyobb kijelző, mindenhol jól látható, anyaghasználata kifogástalan.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#42716) Land válasza Otisz (#42715) üzenetére


Land
veterán

Defy+ is 3.7"-os, csak nagyon jók a méretei és kicsinek tűnik:) Anyaghasználatról nem is beszélve.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#42717) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Új telefon után nézelődök. Szempontjaim:

- Árkategória?
~80-90e ft

- Használt vagy új?
lehet használt is, de csak kiváló állapotú, garanciás

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál?
T-mobilos(előfizetős is lehet ha megéri), vagy független legyen

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Legfontosabb számomra az ár/érték arány, 2-3 évre szeretném lehetőleg

- Mire használnád?
Leginkább olvasásra/böngészésre (pl. buszon), zenehallgatás

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android, lehetőleg ICS

-További szempontjaim:
Minél nagyobb kijelző és felbontás, WIFI sharing

Eddig amit találtam és elég szimpatikus volt számomra az a LG optimus 2x p990 volt. Ezen kívül tudnátok valami mást is ajánlani? Esetleg érdemes lenne még várni újabb készülékekre/árcsökkenésre? Egyenlőre egyáltalán nem sürgős, valamikor a nyáron szeretném megvenni. :R
Ami eddig az etalon: Galaxy Note, csak sajnos egy kicsit drága még. :U

What is your ikigai?

(#42718) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék én is egy új telefont venni, első érintőképernyősöm lesz.
45E Ft lenne rá maximum, e fölé nem szeretnék menni.(+1-2k nem gond még) Már kb. egy két hete olvasgatom a teszteket, fórumot, bújom az aprót, a szolgáltatók honlapját mi lenne a legjobb megoldás ebben az árban. Android, WP7, igazából mindegy, ha jó a telefon, megbízható, stabil, gyors, illetve megfelel az elvárásaimnak, melyek nem nagyok, leírnám ezeket.
Igazából megvagyok a "klasszikus" kialakítású telefonnal is, oprendszer-es(Symbian) és op.rendszer nélkülivel is, de volt már rá példa hogy jól jött volna a GPS, térkép, az internet, szöveges dokumentumok olvasása, és ezért szeretnék váltani. Lényegében ennyi lenne az igényem(melyeket szerintem már mindegyik piacon levő okostelefon tudja), meg egy átlagosnál jobb kamera is jól jönne.

Amiket eddig néztem:
Újonnan: sajnos ebben az árban csak az SE LwW-t találtam, de a gyengébb kijelző, kamera, és olvastam hogy sokaknak pattog a festék a telefonról... ezért nem ezt tettem az első helyre
Használtan: Nokia Lumia 710, LG Optimus Black, láttam mát mindkettőt 45-47k körül
Esetleg van más ebben a kategóriában ami megfelelne?(ha használt, akkor mindenképpen újszerű, garanciával)
Szerk: Még annyit hogy nem szeretném hamar lecserélni, ezért fontos lenne hogy újabb kiadású modell legyen, szoftver szempontjából is.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42719) agabe válasza aAron_ (#42717) üzenetére


agabe
addikt

galaxy s2-es hasznaltan, de hibatlanul gyari garival (ne foglalkozz elofizussal, max feltoltokartyassal) akar fuggetlenul is elofordul 90-ert, es akar alatta is.
Egy honap mulva persze lehet meg olcsobb majd s3-as miatt, es ev vegeig lemehet az ara 70ezerig is akar...de ha mindig varnank, akkor sosem vennenk semmit.

(#42718) Grampy:
annyiert hasznaltan az optimus black kivalo valasztas. Minden mas csak dragabban van jelenleg ami legalabb azonos szintu androidon.
wp7-bol elso genes keszulekek vannak...lg optimus 7 pl...de meg kell nezned melyik rendszer jon be jobban ha mindketto eselyes.

[ Szerkesztve ]

(#42720) Bdanyy válasza aAron_ (#42717) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez pl? ICS meg remélhetőleg 2 év support megvan rá, illetve jó kijelző.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42721) Grampy válasza agabe (#42719) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszi a választ!
Optimus 7-et, Omnia 7-et néztem már, de végül is arra jutottam, hogy újabbat szeretnék.
Szerintem az lesz, hogy böngészem folyamatosan a használt piacot, és akkor Black vagy Lumia 710, amelyik jó árban lesz:) Optimus Black-nél van valami szériahiba, probléma?- nem nagyon ismerem, a Lumia 710-ről többet olvastam.

(#42722) agabe válasza Bdanyy (#42720) üzenetére


agabe
addikt

nexus-ban a kamerat szurtak el sajna...nomeg az amit linkeltel nem 80-90 hanem afolotti arban van.
Kijelzoje a pentile ellenere jobb lehet mint pl s2-ese.

(#42721) Grampy:
nem tudok komoly gondokrol black-nel, de kerdezd meg a topikjaban a tulajoktol mire erdemes figyelni, viszont alapbol talan a legjobban sikerult androidos lg.

[ Szerkesztve ]

(#42723) Bdanyy válasza agabe (#42722) üzenetére


Bdanyy
addikt

Kamerát sajnos a legtöbben elszúrják. Én feladtam, csak symbianes telefonokban van jó kamera,mint ahogy régen is, ami 3 meg 6 éve még jó volt, de mostmár nem kéne :) Na jó iphone kameráját elfogadnám, de az megint nem ez az árkategória.

Azért linkeltem ezt, mert ő még drágábban kezdte hirdetni, de nem vitték el, valszeg lehet alkudni.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42724) Otisz válasza Land (#42716) üzenetére


Otisz
őstag

2 hete volt egy nálam. Örültem, hogy megszabadultam tőle.
Napfényben nem lehetett látni a kijelzőjét. Itt már alapból felejtős a számomra.
Gyári rommal lassú volt, főzöttel meg csinált érdekes dolgokat amikor használni kellett volna (ez nem a Defy hibája).
Kicsinek valóban kicsinek tűnik, de aki egy állítólagos strapatelefonnál azt kitalálja, hogy a kijelző körül bemélyedést hagy, had ne jellemezzem. Minden por, kosz ottmarad.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#42725) Land válasza Otisz (#42724) üzenetére


Land
veterán

Jó hát nekem volt vagy 20 telefonom az elmúlt 2 évben és a Defy volt a kedvencem.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#42726) Grampy válasza agabe (#42722) üzenetére


Grampy
aktív tag

Rendben, köszi, utána nézek.

(#42727) jooker82


jooker82
nagyúr

Vettem egy Optimus L7-et,ha valakinek kérdése van,örömmel válaszolok.... Egyelőre az aksiidő tetszik nagyon...meg a kijelző... :K nameg az ICS gördülékenysége...
ténél 72 kártyásan,62 előfizura...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#42728) Otisz válasza Land (#42725) üzenetére


Otisz
őstag

Semmi gond :)
Én nem merem leírni, nekem mennyi volt...csak az elmúlt 2 hétben :DDD
Amit leírtam, az a saját véleményem volt, ami nem feltétlenül egyezik mások véleményével :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#42729) cikasz válasza Hoffer (#42708) üzenetére


cikasz
őstag

Én is arra várok hátha lemegy 100k-ra! Azonnal vennék egy fehéret! :P

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#42730) blt.62


blt.62
őstag

Segítséget kérnék! Hagyományos NEM érintős mobilt keresek,és a Sonyericcson W995-t néztem ki mert, csuszkás,jó anyagminőség,remek zenei hatás,jó média,stb. Ennél csak az nem tetszik,hogy nem kezeli a micro SD kártyát.
Ha nem találnék ilyet szép állapotban,akkor tudnátok más típusú csuszkás mobilt ajánlani ami ezekben szintén jó?

MegtorloXp

(#42731) Bdanyy válasza blt.62 (#42730) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nokia N86 esetleg? Bár az anyagminőség kérdéses, de multimédiában jó nagyon.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42732) AtHoS válasza jooker82 (#42727) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A neked tetsző aksiidő kb. mit takar?
Kamera részen mi a helyzet az L7-tel?
pl. 1-2 fotót feltolhatnál, amit lőttél vele szobában, kültéren :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#42733) blt.62 válasza Bdanyy (#42731) üzenetére


blt.62
őstag

Az is jó,de vékonyabbat szeretnék. Ezért néztem a W995-t.

MegtorloXp

(#42734) Kiki18


Kiki18
őstag

A ZTE Libra mennyivel jobb a Blade-nél? Csak akamerában vehető észre a különbség?

(#42735) Rotate válasza jooker82 (#42727) üzenetére


Rotate
veterán

neked az Optimus 2x is jól működik, szóval a te véleményedre lehet adni :D

(#42736) aAron_ válasza Bdanyy (#42720) üzenetére


aAron_
őstag

Köszönöm a válaszokat, megfontolom még :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#42737) jooker82 válasza AtHoS (#42732) üzenetére


jooker82
nagyúr

a 2x-hez tudom viszonyitani,az aksiidőt...ma több órán át nyomogattam max fényerőn,3G,wifi....és kb 20%-ot merült...de eleve még a délután folyamán vettem át,igy hosszú távú eredményt nem tudok mondani...de a 2x-nél,ami 1-1,5 napot birt,biztosan jobb...
holnap készitek fotót,odáig még nem jutottam...
Ju eszembe ICS-re %-os aksijelzőt,hogy kell beállitani??ilyenre gondolok...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#42739) Rotate válasza #40993792 (#42738) üzenetére


Rotate
veterán

+ gyárilag Gingerbread van rajta, right? :)

(#42740) stranger28 válasza Gabesz77 (#42714) üzenetére


stranger28
addikt

Elolvastam őket, köszi mindenkinek a javaslatokat. :) Az Evo 3D nem nekem való, a másik kettő nem rossz. Így maradt négy telefon versenyben a kezdeti három helyett. :DDD

De kettőt ki tudok zárni viszonylag hamar, úgyhogy marad a Defy+, illetve a Lumia 800. Defy-ről kiderült, hogy ez az ütésállóság reklám, illetve nem tetszik a videózási képessége. Ezek még beleférnek, és jobban járnék pénzügyileg. Ellentétben ezzel, azért odaadnám nekik a 800-as árát, de félek, hogy annyival nem lenne jobb, mint amennyivel drágább. Másik oldal, hogy amit most veszek, az jó darabig nálam lesz, nem tudom eladni, akármennyire elnéztem. AMOLED kijelzővel sem volt még dolgom, hogy tudjam mivel nyújt többet. Nem bonyolítom, nem értek én ehhez, ott vannak a szempontjaim, ki mit venne a kettő közül? :R

[ Szerkesztve ]

(#42741) Kiki18 válasza #40993792 (#42738) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben van,köszönöm. :R

(#42742) Hoffer válasza cikasz (#42729) üzenetére


Hoffer
őstag

Én most azon gondolkozom, hogy berendelem mert ugye most "akciós" 115k, és egy hétig tartják, ha addig nem megy leljebb akkor megveszem ha leljebb megy meg nem veszem át!

(#42744) Otisz válasza stranger28 (#42740) üzenetére


Otisz
őstag

Egy szavazat a Lumiára a kettő közül.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#42745) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Telefon vásárlása előtt vagyok (igazából tőzsdei programokat, és grafikonokat figyelném rajta.Játszani nem telón játszom, és filmet sem ott nézek) Melyiket ajánlanátok?
-Defy+
-Galaxy s plus
-Xperia arc s

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#42746) justcoronita


justcoronita
csendes tag

Hali!
Ezek közül melyiket ajánljátok?
iPhone 4S 8GB
HTC One X
Sony Xperia S
Vagy ilyen árban tudtok valami mást?

[ Szerkesztve ]

(#42747) Rotate válasza justcoronita (#42746) üzenetére


Rotate
veterán

második kettőt, 8 giga tárhely bővíthetőség nélkül nagyon kevés tud lenni...

lipido:

grafikonok nagy kijelzőn jobban látszanak, Arc S mindenben jobb mint a másik kettő :) az kell neked :)

[ Szerkesztve ]

(#42749) justcoronita válasza #40993792 (#42748) üzenetére


justcoronita
csendes tag

jó kamera, nagy képernyő, erős processzor, nagyjábol ennyi

(#42750) kali válasza justcoronita (#42746) üzenetére


kali
legenda

iPhone 4S 8GB - ilyet külön gyártanának neked? :N
mert i4s esetén 16gb az induló!
nagy képernyő - ez nem az i4s ismérve!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.