Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42101) Rotate válasza Linkin (#42100) üzenetére


Rotate
veterán

most nem CM9-ről beszélünk, az külön cucc... gyári ICS, gyári appek, minden zabálja a memóriát... Sony is mondta, ICS-vel lassabbak lesznek a tavalyi telefonjaik, és több aksit is fognak zabálni... ha ezt így előre megmondják, nyilván komoly a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#42102) agabe válasza Rotate (#42099) üzenetére


agabe
addikt

a nexus s-ben sincs tobb...igaz ott nincs sajat launcher felulet meg egyebek ami meg fogyaszt pluszban a memoriabol, de ilyen alapon egy jol hangolt CM9-cel jol fog menni az 512MB-os rammal rendelkezo telokon is a szendvics...csak a gyari romot kell elfelejtni valoban...nomeg sok keszulek jott/jon ki iden is 512-es rammal amire meg szinten lesz ics, es bar szerintem rambol sosem eleg...azert menni fog az 512-on is majd. Ennel tobbet meg mindig csak keves keszulekbe tesznek csak...ez is olyan ami miatt jovore majd szepen le lehet csereltetni az emberekkel a telokat.

szerk: mire bepotyogtem mar a nagy reszet ki is targyaltatok :)

[ Szerkesztve ]

(#42103) Linkin válasza Rotate (#42101) üzenetére


Linkin
senior tag

Ezért kell CM9-et használni :DD :DD :DD

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#42104) hallerlaller válasza Rotate (#42101) üzenetére


hallerlaller
addikt

Galaxy w-n gb alatt is képes volt betelni a ram úgy hogy nem is telepítettem rá csak 2db programot, nem kéne nekik az icsre fogni, szeretnek a gyártók a bloatware vackaikhoz ragaszkodni az a szomorú igazság.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42105) Golfi19 válasza Rotate (#42101) üzenetére


Golfi19
csendes tag

Akkor ezek szerint te nem javaslod az ICS-t? Mondjuk galaxy s2-re es sony xperia s-re?

(#42106) Gergőke88 válasza pinnacle (#42098) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lassú volt. Hibás volt a kijelző, szerbizes zserint ez normális.
Memória szabad kb 80 volt alaphelyzetben.
Szerintem Ics-hez kell az 1gb ram.
S2-n semmi gond nem volt az Ics-vel.
De most visszaterek az almához.

(#42107) agabe válasza Golfi19 (#42105) üzenetére


agabe
addikt

azert ne forgasd ki a szavait ;)
amiket irsz 1giga rammal rendelkeznek, azaz a gyari folos memoriazabalo progik mellett is elvan rajtuk boldogan a szendvics, es most mar s2-re pl. jol hasznalhato verziok jottek ki gyariban is.
eddig nincs telo amiben tobb ram lenne...nem sok az esely ra (es jelenleg nem is szukseges) de talan S3-as lehetne az elso fecske (mert mint irtam sztem rambol sosem eleg )

az valoszinu, ha valaki 512ramos telon ics-t akar hasznalni, az vagy elfogadja azt, hogy a gyari rendszer esetleg nehol kevesli a memoriat, vagy fozottet hasznal, vqgy egyszeru root-olassal kipucolja a gyari romot a folosleges vackoktol.

aki nem akar ennyire foglalkozni a dologgal annak valoszinuleg tok mindegy higy ics, vagy gb fut a telojan...az okostelot hasznalok 80-90%-a legalabb ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#42108) Rotate válasza Golfi19 (#42105) üzenetére


Rotate
veterán

javaslom az ICS-t, mert baromi jó, csak kell alá a vas :) nekem pl S2-n jó 100 megával megugrott a memóriafogyasztás, üresjáraton simán felmegy 600 megák fölé, GB-n meg talán 550 fölött nem is járt... szóval...

(#42109) Moleman válasza hallerlaller (#42104) üzenetére


Moleman
addikt

Jó, de a Galaxy W eredendően rossz telefon.
A mi feladatunk lenne az is, hogy rábírjuk a népet a főzött romok használatára, megtizedelődnének a "miért ette le az egyenlegem 10 perc alatt?" és a "miért lassú az új telefonom?" kérdések. Az oké, hogy nem hagyjuk őket rossz telefonokat venni, de ez csak a kezdet. Főzött rom nélkül sok jó telefon se jó (lásd Blade és Defy).

(#42110) Golfi19 válasza Rotate (#42108) üzenetére


Golfi19
csendes tag

Akkor belassitja az s2-t?

(#42111) Rotate válasza Golfi19 (#42110) üzenetére


Rotate
veterán

azt nem mert még így is marad vagy 200 mega üresen... de egy telefont 512 mega rammal, simán belassíthat... sőt, ha nem CM9-hez hasonló optimalizált rendszer lesz rajta, akkor az ICS-től csak szarabb lesz...

de 1gb rammal, még egy darabig nincs mitől félni... de ezt már előbb is leírtuk, ketten is...

(#42112) agabe válasza Golfi19 (#42110) üzenetére


agabe
addikt

xperia s-et sem fogja ami pl. neked van. hasonlokat nem igen irt senki mint amiket kerdezel...mibol kovetkeztettel ra?

(#42109) Moleman:
azert a kerdezok nagyobb resze sem akar mutyureszni a telefonjaval, ezert azok amiket emlitesz, meg masok is amik majd iden oregszenek ki azoknak lehet friss/jobb rommal aki szereti ezt csinalni, probalgatni. tomegeket nem fogsz tudni revenni a rompakolgatasra, mert nem erdekli oket...ahogy a telefongyartokat sem az optimalizalas.

[ Szerkesztve ]

(#42113) Golfi19


Golfi19
csendes tag

Koszi!

Csak fel merult bennem a kerdes, laikuskent.

(#42114) kali válasza Moleman (#42109) üzenetére


kali
legenda

nem olyan rossz az!
az meg abszurdum, hogy mindenki mókolja a telefonját... :(((
sokszor több a probléma főzött firmware alatt, nem működnek funkciók, kivesznek és/vagy betesznek olyan dolgokat, ami valakinek hiányzik/szükségtelen, és még lehetne sorolni...
mondjuk sokaknak sem kedve, sem pedig ideje nincs hetente gányolni...

[ Szerkesztve ]

(#42115) hallerlaller válasza Rotate (#42111) üzenetére


hallerlaller
addikt

200? nekem folyamatosan 400 mega szabad hely van és ez gyári ics, direkt nem mókoltam mostanában ota frissítések miatt, ezt mondom hogy nem az ics memóriaigényes hanem a sok ökörség ami a tw-ben van.

nexus s is vígan megy gyári icsvel is.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42116) Rotate válasza hallerlaller (#42115) üzenetére


Rotate
veterán

de ember... ugyanarról beszélünk... ne hasonlítsunk már aosp gyári ics-t, samsung/sony/htc féle mókolt szarokhoz :) pont erről beszélek, hogy amíg olyanok a gyártók, amilyenek 10 mag meg 20 giga ram is kevés lesz... Nexusokon semmi sincs pluszban, csak az alap cuccok, ahogyan a Google kitalálta... szóval nem értem, hogy tudod egy kalap alá venni az S2-vel, mármint, hogy egyáltalán összehasonlítani, hogy neked 400 szabadon van... még szép...

[ Szerkesztve ]

(#42117) premete válasza Rotate (#42116) üzenetére


premete
veterán

Jaja, voltak olyan HTC-k, amelyekről ahhoz, hogy normálisan működjön, le kellett irtani a Sense felületet, mint pl. a Desire.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42118) fatal` válasza agabe (#42107) üzenetére


fatal`
titán

"vqgy egyszeru root-olassal kipucolja a gyari romot a folosleges vackoktol."

Ennyi. GB-t is így használom. :)

(#42119) Moleman válasza agabe (#42112) üzenetére


Moleman
addikt

Jogos... De mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki romol. Legalább akkor vigyék hozzájuk. :) Ahogy hozzám is hozzák.

(#42120) hallerlaller válasza Rotate (#42116) üzenetére


hallerlaller
addikt

jajo, azt hittem az icsvel van bajod. amugy ezt a nagy 'optimalizálást' sose értettem, inkább csak nem kéne hogy elszarják.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42121) pinnacle válasza Gergőke88 (#42106) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megkérdezem a topicjába, ha másnak is van ilyen gondja, akkor lemondom.

Akkor a T-Mobile-től mit ajánlotok Mozaik XS díjcsomaggal, max. 50k-ig?
Ne legyen nagyobb, mint a HTC One V, stabilan működjön, internetezésre, zenehallgatásra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#42122) Zoli1222 válasza pinnacle (#42121) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nokia Lumia 710

(#42123) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv Urak!

Talán eljött az ideje, hogy "okosteló" beszerzésére szánjam el magam. (bár vannak kétségeim :B )

Nos az 1. hsz átfutása után:

- Árkategória: 60...70k magasságában gondolkodom
- Használt vagy új?: az új prioritást élvez, de nem zárkózom el pár napos készüléktől sem, sok garral
- Hol vennéd meg?: Vodánál kártyás vagy független esetleg apróról
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Az eddigi telóhasználatomból kiindulva 2-3 éves használatra
- Mire használnád?
normál használat, fényképezésre jól használható legyen, jó minőségű képeket lehessen vele lőni (mobil kategóriában), ha van rajta vaku sem gond ill. vaku + bekapcsolható fotofény lenne a legjobb, zseblámpát is helyettesítene :DDD rádiót tudjon, akku ne fél..1 napot bírjon
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
android és wp elsődlegesen, de iphone, blackbarry -vel is meg tudnék barátkozni
- Milyen kialakítású telefont keresel?
no itt nincsenek különösebb igényeim, elvárásaim

Most már csak az a kérdés, a 60...70k nem-e túlságosan szűk keresztmetszet :F

read-only mode on the forum

(#42124) pinnacle válasza Zoli1222 (#42122) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Először arra gondoltam, csak nincs Bluetooth, és azt mondták, hogy zenében HTC a jobb.

(#42125) Moleman válasza pinnacle (#42124) üzenetére


Moleman
addikt

Á, nagyon rossz. Ma próbáltam, a Lumia 800-at is, nagyon lassúak.

(#42126) Gergőke88 válasza pinnacle (#42124) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem Htc Radarom volt, az koroket vert a One V-re sebesseg tere.
Amit erdemes lenne meg megnezned a Samsung Galaxy S plus, Se Arc S.

(#42127) agabe válasza Moleman (#42125) üzenetére


agabe
addikt

ezt nem ertem hogy erezhetted...igaz csak picit gyorsabb mint az elso gen-es wp7 telok, de azok kozul egz optimus 7-et hasznalok idonkent, es egyaltalan nem tunik sehol lassunak (androidon sgs2-esem van).
a billentyuzet ugyan keskenyebb mint lehetne a wp7-eseken (van legalabb fel centi -vagy akar tobb- a kepernyo mindket oldalan ami teljesen kihasznalatlan a billentyuknel) es valoban nincs bloototh file atvitel, meg nemtom miert nem jelenit meg .png kiterjesztesu kepet (legalabbis a gmailben atkuldott es androidon persze siman lathato screencapture nem jelenik meg), es vannak egyeb kulonbsegek is...de ha megszokja valaki, akkor a sebessegevel tuti nem lesz gondja, es raadasul elfelejtheti az akadozast, onmqgatol torteno program bezarodasokat, fagyasokat, akksi leszivo beragad programokat (ezek persze nem allandoak androidon sem, de elofordulhat barmelyik telon is... a legdragabb 4magos csucson is).
perpill android nekem ugyan jobban bejon, de ehhez hozzajarul az s2-es is, de ha kellene ellennek wp7-en is es ehhez eleg az s2-eshez kepest 1/3-ad aron beszerzett optumus 7-es is. ar/ertek aranyban sztem jobbak a wp7-esek (legalalabbis egy 710-es lumianak jo az ara), de ismerni kell a kulonbsegeket valoban, hogy kinek melyik rendszeren vannak hianyzo, vagy nem tetszo modon mukodo alkalmazasok.

[ Szerkesztve ]

(#42128) maggi1886076 válasza hallerlaller (#42093) üzenetére


maggi1886076
addikt

most már nálam is megy. szerencsére..

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#42129) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

SE Xperia Pro mennyire éri meg az árát? Újonnan, függetlenül.

Let the Zone take me if I am.

(#42130) had423 válasza Rotate (#42101) üzenetére


had423
aktív tag

Miért jobb az ICS, ha zabálja a telefont? Egyeltalán lehet tudni, hogy mi lesz új ebben?

(#42131) kali válasza had423 (#42130) üzenetére


kali
legenda

sokkal több funkció/opció, ezáltal személyre szabhatóbb, látványosabb, és jobb esetben gyorsabb - utóbbi persze csak erősebb hardverű telefonoknál!

(#42132) Frozzy


Frozzy
őstag

Valamit tudunk az LG Optimus L7 (P700) telefonról?

elvileg még ebben a hónapban megjelenik a T-mobilenál és eléggé ígéretes a hardware és külsőleg is szép...
vajon menyibe fog kerülni ? illetve érdemes lesz majd megvenni ?

szerk.: a proci eléggé gyenge benne. főleg azzal az Adreno 200-as grafikus chipel.. :/

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#42133) hallerlaller válasza Frozzy (#42132) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mi ígéretes a MSM7227A-ben? Kívülről jól néz ki azt belátom. Ez a L3/L5/L7 széria felejtős szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42134) Frozzy válasza hallerlaller (#42133) üzenetére


Frozzy
őstag

hát erre én is rájöttem amikor tüzetesebben meg néztem a specifikációt.. pedig a többi dolog nagyon befutó lenne :( buta LG :(

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#42135) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a telefonom cseréje és elég konkrét elképzeléseim vannak, hogy milyen is legyen a következő, de a kínálattal nem vagyok teljesen tisztában.
Ami kell:
- Android
- erős hardver
- 3,2-3,7"-os kapacitív kijelző jó felbontással
- oldalra kicsúsztatható qwerty billentyűzet
- alul 3 fizikai gomb megléte (az érintős nem jó, akárhogy próbálom, a tenyerem a hüvelykujjam aljánál hozzáér és akaratlanul működteti)

Ezeknek megfelel a SE Xperia Pro, de a 70k-s ár eltántorít, illetve a 3,7" is lehet, hogy kicsit nagy nekem. Haver ZTE Blade-je méretre jónak tűnik, csak a qwerty hiányzik. A SE Mini Pro meg már kicsi. :)
Van olyan telefon, ami megfelel ezeknek a feltételeknek?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#42136) pinnacle válasza Moleman (#42125) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Moleman, Gergőke88! Nekem a Sony Arc túl nagy, igaz méretek alapján szinte egyforma a HTC One V-vel, de az mégis kisebbnek tűnik.
A HTC Radart már kifutatta a T-Mobile. Kicsit gyorsan cserélik a modelleket.
Megnézem még egyszer az S Plust, de úgy emlékszem, nekem túl színes volt a kijelzője. A Samsung S Plusnak nincsen valami jellemző "rossz tulajdonsága"?

(#42137) axioma válasza G@ben (#42135) üzenetére


axioma
veterán

Hat qwerty-s android az kb. ennyi. Amit nem soroltal, az a Motorola Milestone (2), az is 3.7, es egyetlen ami nem stimmel, hogy az SE Pro-val szemben erintos a 3 helyett 4 gomb (bar nem ertem, neked mikor mi er hozza, en kimondottan orultem ennek a megoldasnak, en meg pont Blade utan vagyok, es utaltam hogy - leginkabb masik kezzel - megtamasztas nelkul nem tudom a fizikai gombot megnyomni). Igaz, a Milestone alapbol nem tud magyarul, de megoldhato. Viszont minosegerzetben meg klasszisokkal jobb (Blade-hez ertve), sebessegrol nem is beszelve. Na meg a Blade-et ha nem rom-olod akkor az app-ok hamar telerakjak. Igaz, MM2 se erezhetoen olcsobb (boltbol ujonnan), mint a Pro, es nincs neki ICS igerve.
Valamint van me'g a Samsung Galaxy 551, de az meg az eros hardvernek nagyon nem felel meg (3.2" de 240x400 es a proci se acelos).

[ Szerkesztve ]

(#42138) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani dual simes androidos okostelefont, már ha létezik ilyen?
Egy ismerősömnek lenne, úgyhogy egyenlőre keretet nem tudok mondani.

Köszi!

(#42139) Moleman válasza agabe (#42127) üzenetére


Moleman
addikt

Nálam az alap teszt a teljes Totalcar oldal, beágyazott indavideóval. Némelyik kétmagos még azt is bírja, ha lejátszás közben lapozom alatta a flash képgalériát, egymagostól nem várom el. Az egymagosok közül a feladatot eddig csak a Desire S volt képes hibátlanul végrehajtani. Tegnap 4 telefont próbáltam, Wave 3, Lumia 710, Lumia 800, SE Live. A Wave 3 egyszerűen összetojta magát, mikor indítottam volna a videót, még a képernyő-kikapcsoló gombra sem reagált. A Lumia 710 már a teljes oldal betöltésekor lefagyott. A 800-on bejött, de a videó új ablakban, a wp saját lejátszójában indult el, és úgy szaggatott, mint a Bladen beágyazva, mókolt flash playerrel. A Live-on gondolkodás és szaggatás nélkül bejött az oldal, és ment a videó. Gyakorlatilag ugyanaz a hardver az összes telefon, csak az oprendszer a különbség. És ezek még csak gyári romok voltak... Ezek után engem nehéz lesz bármiről is meggyőzni az androiddal szemben. Főleg, hogy pl a Defy-n még gyengébb hardverrel is simán megy az említett teszt.

(#42140) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok, és van rá max 20e forintom, használt kéne.
Ami kell, hogy legyen benne: jó GPS vevő, mert sports trackerhez használnám, vagy valami olyan programmal, amivel lehet a kerékpáros útvonalamat rögzíteni.
Ezen kívül zenét hallgatnék vele, és az emaileimet olvasnám.
Nem muszáj érintőképernyő, és jó üzemidővel rendelkezzen.

(#42141) Moleman válasza Melorin (#42140) üzenetére


Moleman
addikt

Ha kicsit még teszel hozzá, ZTE Blade-et kaphatsz használtan, abban biztos jó a GPS. Az üzemideje már kevésbé jó. Ha nem okostelefon kell, akkor a másik topikban kérdezd. :)

(#42142) Frozzy válasza Melorin (#42140) üzenetére


Frozzy
őstag

talán én is ZTE-BLADE-ra szavaznék. vagy talán Nokia N95.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#42143) tariattila válasza Frozzy (#42142) üzenetére


tariattila
veterán

kettő közül egyértelmű: blade! :K

(#42144) Melorin


Melorin
addikt

Köszönöm penge válaszokat. :)

(#42145) tariattila válasza Melorin (#42144) üzenetére


tariattila
veterán

mondjuk üzemidőre lehet a nokia jobb de minden másban a blade... :U

(#42146) Melorin válasza tariattila (#42145) üzenetére


Melorin
addikt

Azért megkérdezem a másik topicban is, hogy milyen nem-okostelefont ajánlanak ami tovább bírja.

(#42147) tariattila válasza Melorin (#42146) üzenetére


tariattila
veterán

sok választásod nincs.... nem-okossal fogsz tudni trackelni?? :U

a blade még jól bírja az okosok között... asszonynak 3-4 napot simán megy (mint telefon) :DDD

(#42148) Moleman válasza tariattila (#42147) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is volt, hogy ment 3 napot, netezéssel, de erősen romfüggő az üzemidő. :)

(#42149) Melorin válasza tariattila (#42147) üzenetére


Melorin
addikt

Most Nokia C5 van, azon megy a trackelés, és ha jól tudom az nem okos.

(#42150) tariattila válasza Melorin (#42149) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem az okos(ka) ;]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.