Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43551) Rotate válasza Cidan (#43549) üzenetére


Rotate
veterán

jónak tűnik a One V amúgy, bár itt volt egy tag nem rég, aki megvette, és másnap visszavitte, mert lassúnak érezte... szal nem tudom... egyik ismerősömnek az van, ő elégedett vele...

(#43552) Cidan válasza lipido (#43550) üzenetére


Cidan
tag

Azt hallottam ismerőseimtől, hogy kezd kifogyóban lenni a raktárakból és mivel előreláthatólag 2 hónap múlva lenne a vásárlás ezért gondolom addigra már nem nem nagyon vagy abszolút nem lesz elérhető. De javíts kérlek, ha rosszul értesültem róla. Amúgy nem rossz telefon, elgondolkoznék azon is, ha még lenne akkor.

(#43553) Cidan válasza Rotate (#43551) üzenetére


Cidan
tag

Rendben, lehet h akkor majd beugrok vmelyik boltba, vagy mediaba ahol meg lehet tapicskolni.

(#43554) bobooo válasza Cidan (#43552) üzenetére


bobooo
addikt

Xperia U?

(#43555) lipido válasza Cidan (#43552) üzenetére


lipido
senior tag

Nem tudom honnan rendelnéd, én is ezt olvastam, de megrendeltem a T-nél (webshop) és holnap hozzák!

(#43556) Cidan válasza bobooo (#43554) üzenetére


Cidan
tag

Azt 2 okból lőttem ki a sorból: egyik, hogy már a 3,7" is határeset, így az alá semmi esetre sem szeretnék menni. A másik pedig, hogy sajnos nem bővíthető a memóriája és a zenékkel+filmekkel seperc alatt belaknám :S

(#43557) Cidan válasza lipido (#43555) üzenetére


Cidan
tag

Ha lenne rá keretem én is habozás nélkül lecsapnék rá amíg van. De még spórolnom kell hozzá.

(#43558) lipido válasza Cidan (#43557) üzenetére


lipido
senior tag

Miért nem veszed előfizuval részletre?

(#43559) sor


sor
csendes tag

Halli mindenkinek telót vennék de nem nagyon tudom eldönteni melyiket.
Samsung i8150 Galaxy W / 69kp /

Sony Ericsson Xperia Neo V / 59kp /

HTC Desire S /75kp /

Nagyobb kijelzőt nem szeretnék.
Melyiknek a legszebb a kijelzője???
Strapára,megbízhatóságra esztétikailag melyiket ajánlanátok?
Vagy valakinek valami hasonló kategória ami tuti?
És a frissíthetőség sem utolsó szempont. :R :R

(#43560) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szeretnék telefont vásárolni, felső kategóriásat. Android-os rendszerű eszközöket nézegettem, de lehet megvárnám vele a windows 8 befutását ~fél év kb ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek.

Addig viszont szeretnék valami okosat, valamilyen első generációs WP7-re gondoltam, mivel szeretnék rá fejleszteni is, minél olcsóbban. Néztem én is párat, de pld egy Omnia 7 kb 40ezer forint, amit megtoldva 10-15kval, már új Lumia 710-et kapok.
Kérdésem, melyik az a legolcsóbb WP7 mobil, amelyikre felmegy a Tango és használható kategóriába tartozik?

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv

(#43561) Moleman válasza sor (#43559) üzenetére


Moleman
addikt

Én a Desire S-t választanám, szubjektív vélemény, de szerintem a leggyorsabb egymagos telefon (gyári rommal). A One V új, ergo tovább lesz támogatva. A W csak papíron jó, élőben nagyon nem.

(#43562) marcusa válasza sor (#43559) üzenetére


marcusa
addikt

Még egy voks a DS-re :D Megéri azt a pár plusz ezrest.

[ Szerkesztve ]

:-)

(#43563) blt.62


blt.62
őstag

Szerintetek melyiket érné meg megvenni,ha komoly,gyönyörű kijelzőjű mobilt szeretnék,ami jó minőséget képvisel?
- HTC One S
- SGS2
- LG Optimus Sol E730

MegtorloXp

(#43564) bobooo válasza blt.62 (#43563) üzenetére


bobooo
addikt

HTC One S

(#43565) Rotate válasza blt.62 (#43563) üzenetére


Rotate
veterán

S2-nek szebb a kijelzője mint a One S-nek... az Optimus Sol hardverben egy kategóriával lejjebb van

[ Szerkesztve ]

(#43566) Cidan válasza lipido (#43558) üzenetére


Cidan
tag

Előfizetéssel nem vagyok kibékülve. Ilyen tekintetben maradi vagyok, inkább megveszem később ha meglesz rá kompletten a pénzem. Mindig többet kell kifizetni előfizetéssel, mint kártyással. Csak kevésbé feltűnő, mert havonta fizetsz kis összegeket.

(#43567) lipido válasza Cidan (#43566) üzenetére


lipido
senior tag

Nem fizetsz többet sztem! Te tudod!
T-nél pl 63k 13 kezdővel, havi 4k 1 évig a részlet, és 1850 ft az előfizetési díj. Ne mond h nem jó!!

szerk: Pontosabban 4170 ft a részlet!

[ Szerkesztve ]

(#43569) lipido válasza lipido (#43567) üzenetére


lipido
senior tag

1,9k-t eltelefonálsz ígyis-úgyis!

(#43570) jooker82 válasza #40993792 (#43568) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ezt szerintem arra értette,hogy hogy a kötelező előfizetési dijakkal együtt...de azt nem számolta bele,h azok már teljes egészében lebeszélhetőek és még olcsóbbak is a percdijak,mint a feltöltőkártyásnál.. :)

Cidan. mennyi,az 1 havi átlagos telszámlád??

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#43571) Rotate válasza #40993792 (#43568) üzenetére


Rotate
veterán

csak akkor jösz ki olcsóbban ha lebeszéled a csomagot... ha nem használja ki akkor ráfizetés neki :)

(#43573) lipido válasza Rotate (#43571) üzenetére


lipido
senior tag

1,9k-t szted nem beszél le?

(#43574) sor


sor
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat ez lesz a Htc. :C :Y :R

(#43575) Gery Barló


Gery Barló
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Telefonvásárlás előtt állok, a nagy választékból sikerült 2-re szűkítenem a lehetőségeket és szeretném megkérdezni a témában nálam járatosabbak véleményét.
Melyiket ajánlanátok inkább? Motorola Defy+ 58 eFt-ért vagy Sony Ericsson Ray 44 eFt-ért
Első Androidos telóm lenne, és szeretném, ha sokáig meg is maradna. Fontos, hogy az aksi jól bírja, elfogadható képeket csináljon és rendesen működjön a navigáció.

(#43576) Moleman válasza Gery Barló (#43575) üzenetére


Moleman
addikt

Ha a Ray mérete elég, akkor azt vedd, jobban megéri.

(#43577) Cidan


Cidan
tag

Nekem nem éri meg az előfizu, mert rettentően keveset telefonálok. Amit lehet azt neten beszélem le.
A telefonszámlám ezért havonta csak párszáz forint. Nyilván ha vállalkozó lennék, vagy olyan körökben mozognék jobban megérné az előfizu, de nekem így nem. :)

(#43578) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok, nem vagyok annyira képben telefon téren manapság, de a jelenlegi kezdi komolyan beadni a kulcsot és váltanom kell.
A telefont T-Mobile előfizetésre, részletre vásárolnám, mint az eddigieket.

Ezeket néztem ki a jelenlegi kínálatból:

Sony Ericcson Xperia Arc S
HTC One V
LG Optimus L7
Nokia E6-00 (tudom, hogy qwerty, de mégis üzleti széria, gondolom a minősége is olyan)

Telefonáláson és üzenetküldésen kívül amire használnám:
- kifejezetten gyors rendszere legyen (ne szaggasson, vagy gondolkozzon akár egy hívásfogadásnál mint a Blade-m pl.), azaz "élvezetes legyen a használata, ne bosszús"
- skype
- mobilnet
- e-mail

Az, ha szép képet vagy videot tud készíteni extra.

Válaszotokat előre is köszönöm.

www.vakbelmutet.hu

(#43579) bobooo válasza Cheesy (#43578) üzenetére


bobooo
addikt

Xperia Arc S

(#43580) lipido válasza Cidan (#43577) üzenetére


lipido
senior tag

Még ha 1k-t számolsz "kidobni" az előfizu miatt, akkor is megéri (24 *1k+63k=87k) Dominóban 89,9k! :DD

(#43581) blt.62 válasza bobooo (#43564) üzenetére


blt.62
őstag

Nagyon nagy a különbség a kijelző szépsége közt az SGS2-nél?

MegtorloXp

(#43582) blt.62 válasza Rotate (#43565) üzenetére


blt.62
őstag

Látványosan szebb?

MegtorloXp

(#43583) Rotate válasza blt.62 (#43582) üzenetére


Rotate
veterán

hiába nagyobb a One S felbontása, a pentile miatt szőrösek a betűk, illetve pixelesek az íves vonalak élei... ezt élőben kéne megnézned, hogy téged mennyire zavar... engem eléggé...

egyébként teljesítményben hasonlóak, a készülékház anyagminőségében jobb a HTC, bár ez is szubjektív, telefonon nekem jobban bejön a műanyag, mint a fémes anyagok...

(#43584) Cidan válasza lipido (#43580) üzenetére


Cidan
tag

Akkor tév hitben éltem. :B Majd odafigyelek rá a jövőben.
Köszi a felvilágosítást mindenkinek, na meg a telókkal kapcsolatos javaslatokat is.

(#43585) lipido válasza Cidan (#43584) üzenetére


lipido
senior tag

Nincs mit! :R

(#43586) blt.62 válasza Rotate (#43583) üzenetére


blt.62
őstag

A menüje is jobb az SGS2-nek?
Azért a HTC kijelzője is biztos jobb mint a SE Neo-é,amit most használok?

MegtorloXp

(#43587) Gabesz77 válasza blt.62 (#43563) üzenetére


Gabesz77
senior tag

SGS II

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43588) Rotate válasza blt.62 (#43586) üzenetére


Rotate
veterán

a menü so-so... nekem jobban tetszik a HTC-é, bár a legjobban az alap holo tetszik, azért is használom a Nova launchert, mert az egész jól visszaadja az élményt... a gyári Samsung appekből, már szinte semmit nem használok...

Neo-nál biztos jobb mindkettő kijelzője :)

[ Szerkesztve ]

(#43589) blt.62 válasza Rotate (#43588) üzenetére


blt.62
őstag

És a HTC kijelzője szebb mint a Neomé? Már csak viszonyítás kép.

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#43590) Rotate válasza blt.62 (#43589) üzenetére


Rotate
veterán

fényesebb, arra már nem vennék mérget, hogy élesebb is... szerintem pixelesebbnek fog érződni... de mondom, menj be valamelyik boltba ahol tartanak és hasonlítsd össze :)

(#43591) blt.62 válasza Rotate (#43590) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,köszi!
Megnézem,és majd megírom.

MegtorloXp

(#43592) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a nekem tetsző droidokkal kapcsolatban:

1.) - Három telefon között vacilálok: Samsung Galaxy Ace, HTC Wildfire S, és
Motorola Defy +. Tudom, hogy nem egy kategória, de ahogy néztem, a HTC-ben csak 600MHz-es proci van, és mégis elég szépen hasít a menü. Kérdés, hogy játékok futtatása közben mennyire érvényes a jó optimalizálás? Ott megmutatkozik a lassabb proci pl. a Galaxy Ace 800MHz-éhez képest? (mindkettő ARM11)
A DEFY+ ebből a szempontból tudom, jobb lenne, viszont csúnya és drága. :D

2.) - A játékoknál a DEFY+ 480 x 854 pixel-es felbontása jobb 1GHzes Cortex-A8 procival és PowerVR SGX530 GPU-val, vagy a Samsung 320x480-as felbontása 800MHz-es ARM11-el és Adreno 200-zal?
A DEFY erősebb hardvere ellensúlyozza a jóval nagyobb felbontást?
Illetve a játékoknál szokás minimális felbontást megadni; azaz lesz olyan játék, ami a 320x480-as felbontás miatt nem megy?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43593) Rotate válasza Bici (#43592) üzenetére


Rotate
veterán

ace-t wildfire s-t lődd ki... öreg architektúra már...

Defy+ is csak főzött rommal jó... árban mi férne még bele? mondj neveket az árlistáról

(#43594) Bici válasza Rotate (#43593) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!

40 alatt szeretnék valamit, de inkább még olcsóbban.
A kondíciók:
- T-nél Mozaik S csomag 2 év hűség
- Android 2.3 - akár főzött is lehet
- hosszú üzemidő
- inkább kis méretű legyen, mint nagy. 3,7 collnál nagyobb ne legyen, inkább kisebb (3,2 - 3,5). Minimális felbontás: 320x480
- netezésre kell főleg, és egyszerű játékokra: Andry Birds, Cut The Rope, stb. menjen rajta folyékonyan. 3D-s játékok nem fontosak.
- legyen benne ledes villanós, nem túl lassú, használható kamera
- VGA video

A listán az Sony Ericsson Xperia mini szerepel még alternatívaként, ami belefér árban és méretben, vagy Samsung Galaxy Mini 2, vagy Sony Ericsson Live with walkman, esetleg Huawei Ascend Y200.

Munkatársaim a Samsung Galaxy S Plus-t javasolták 41-ért, de az túl nagy tepsi nekem. Nem fér el a zsebemben sehogy. Meg aztán inkább olcsóbban néznék. A DEFY+ is a kis mérete és a strapabíró felépítése miatt fér csak bele árban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43595) Rotate válasza Bici (#43594) üzenetére


Rotate
veterán

akkor Live with Walkman egyértelműen :) gyárilag, mindenféle buhera nélkül simán jobb mint a Defy+, és olcsóbb is :) ha elég a 3,2" akkor imádni fogod, és mivel a képernyő sem hatalmas, a HVGA sem akkora gond... :) a legtöbb játék gond nélkül fut is rajta :) lásd itt

[ Szerkesztve ]

(#43596) Bici válasza Rotate (#43595) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi a tippet! :R

Még annyi, hogy miben venném észre leginkább pl. a Galaxy ACE elavult hardverét? Netezés, játékok, vagy más?

Ja, és a SE LWW mennyire megbízható típus? A Galaxy ACE-ről e tekintetben jókat hallottam.

CSaka zért kérdezem meg ezeket, mert minden tekintetben körül akarom járni a kérdést, nem csak az erős hardver a fontos. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43597) Rotate válasza Bici (#43596) üzenetére


Rotate
veterán

mindenben, pl amiket a videókban láttál játékokat, nem hinném, hogy egyáltalán elmennének Ace-en, ráadásul az app tárhely is nevetségesen kicsi... + az Ace képernyője az ipar egyik legrondábbja, 3,5"-on HVGA, fos képfrissítés... hirtelen ennyi jutott eszembe... ja meg minden szinten lassabb, döcögősebb... menüben botorkálva, netezve, stb...

armv7 1ghz+adreno 205 vs. armv6 800mhz+adreno 200 :)

az ace egyedüli előny a képernyőméret, amit a felbontás szintén hátránnyá változtat :)

ebben az árszegmensben a Lww a legajánlottabb telefon, szóval sejtheted, hogy megbízható :)

nem tudom jól néztem-e, de elvileg mozaik s-el 10k-ért (webshopból még olcsóbban) megkapod, annyiért meg ingyen van :)

[ Szerkesztve ]

(#43598) Moleman válasza Rotate (#43595) üzenetére


Moleman
addikt

A Defy+ kijelzője azért nagyságrendekkel szebb. :) Valóban lassabb (gyári állapotban), de én azt választanám.

(#43599) Rotate válasza Moleman (#43598) üzenetére


Rotate
veterán

és 30 ezerrel jobb a kijelzője? :) mert az ő csomagjában 30 ezerrel drágább a Defy+ :)

(#43600) Bici válasza Rotate (#43597) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi a választ!

Mégegyszer megtapogatom mindet, és utana döntök, de egyértelműen figyelembe veszem a tanácsodat.

:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.