Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43401) Otisz válasza lsebestyen (#43400) üzenetére


Otisz
őstag

Sajnos úgy nem nagyon van választék :(

(OO[IIII][IIII]OO)

(#43402) zeph


zeph
csendes tag

Üdv!

Egy jó kamerával rendelkező okostelefont szeretnék venni. A fő szempont, hogy jó minőségű képeket tudjon készíteni akár kedvezőtlen fényviszonyok között is. Fontos szempont továbbá, hogy operációs rendszere Android legyen és az ár - érték aránya is elfogadható legyen.

Egy barátom a Samsung Galaxy S II. készüléket ajánlotta. Mivel a 2 magos processzor nyújtotta előnyöket nem tudnám kihasználni, véleményem szerint nincs értelme egy ilyen telefon megvásárlásának.

A megvásárolandő telefont szeretném kis, kompakt digitális fényképezőgép helyett használni. Ezen túl csak az alap funkciókra van szükségem, játszani egyáltalán nem fogok ill. számos programot/alkalmazást futtatni sem tervezek.

Mit javasoltok? A fenti szempontok alapján melyik készülék lenne a legmegfelelőbb nekem?

(#43403) Gabesz77 válasza zeph (#43402) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ezek alapján anyagilag nem éri meg okostelefont venned, jobban jársz egy fényképezőgéppel és egy sima mobillal.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43405) mohotol válasza zeph (#43402) üzenetére


mohotol
aktív tag

Tényleg jó képeket a Nokia N8 lő, meg majd az utódja, a még meg nem jelent PureView 808. De mindkettő Symbian.

Tényleg jobban jársz egy kis fényképezővel, és sokkal kevesebb pénzből megúszod.

(#43406) Otisz válasza zeph (#43402) üzenetére


Otisz
őstag

Mint ahogy mohotol is írta, válaszd az N8-at, ha nem idegenkedsz a Symbiántól.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#43407) PéHá


PéHá
csendes tag

Én lassan egy hete nyúzom az alcatel ot 995-met, és szerintem nagyon megéri a pénzét...nekem 45-be került...előtte galaxy s2-t használtam,most mégegyszer nem írom le miért nem az van már:) a lényeg, hogy sztem nincs jobb ár/érték arányban....a következő a galaxy s plus és arc s, ami jobb lehet nála, de arc s helyett ezt venném az ár miatt..a galaxy s plus meg haráreset.....ez csak az én véleményem és a t-s árakból indultam ki....

(#43408) Misua


Misua
senior tag

Üdv Urak!
Új telót szertnék, de sajna nem tudok választani...mivel annyira nincs is miböl választani, alig haladt a technológia 2 év alatt. Na jó, a lényegre térnék :)
30-37 ezret szánnék rá, főbb kritériumok: min 3 mp kamera, min vga video 30 mp/perc, ne merüljön le 2-3 naponta...na és legyen okos :P
Eddig Nokia 5230-m volt...most lehetne androidos.
Egyenlőre LG optimus L3 felelne meg az elvárásaimnak...de hátha ki lehet hozni valami jobbat e keretből. Várom a tippeket. Köszi szépen.

(#43409) mbazsi válasza Misua (#43408) üzenetére


mbazsi
tag

Nem írtad, hogy hogyan szeretnéd megvásárolni (pl.: Tmobile (Előfizetés/kártyás) - Független - Jöhet e esetleg a használt is... stb.)
Ezek fényében lehet pontosabban segíteni.

(#43410) Sleek válasza Misua (#43408) üzenetére


Sleek
senior tag

Ne mega pixelre vegyél telefont. Nagyon kicsi ezekben a képérzékelő és minél nagyobb pixel szám csak marketing fogás.
Tükrös géppel 5-6 mega pixelnél többel nem fotózok ha saját magamnak készítem a képet és abban viszonylag nagy képérzékelő van .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#43411) sztara


sztara
aktív tag

Sziasztok !

több mint 2 éve iPhone 3Gs-t nyúzok. de valahogy úgy érzem, hogy ideje leváltani. nézegettem telókat, de valahogy nem tudom, hogy mit kéne. kb olyan 100-at szánnék rá.
mit ajánlanátok?
amire kell főként. gps,net, zene és ha esetleg unatkozok, akkor játszani is tudjak rajta.
igazából az androidtól kicsit félek. iOs-t megszoktam. félek, hogy túl fura lenne az android.
valami jót ajánljatok!
előre is köszönöm válaszotokat!!!

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43412) Gabesz77 válasza Misua (#43408) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Az írt összegből, ha T-mobile-os vagy, akkor SE Live with Walkman.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43413) Otisz válasza sztara (#43411) üzenetére


Otisz
őstag

Mivel az iOS-t már megszoktad, ezért én nem ajánlanám hogy más rendszerbe belefogj, csak ha elégedetlen vagy vele.
Amennyiben anyagilag nem lenne gond, akkor nyugodt szívvel mondanám, hogy próbálj ki mást is, max eladod, de így...

Szerintem vegyél egy i4-et (használtat, néhány hónaposat, de ki lehet fogni újat is 100k-ig bezárólag). Ez a 3GS-hez képest elég nagy előrelépés lenne, hidd el.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#43414) Gabesz77 válasza sztara (#43411) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Az Androidtól nem kell félni, nem harap. :) Csak új, vagy használt készülék is szóba jöhet?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43415) sztara válasza Gabesz77 (#43414) üzenetére


sztara
aktív tag

igazából újat. igazából mikor megvettem emlékszem, hogy android akkor volt az elején és még nem nagyon voltak rá úgy alkalmazások. nem volt annyira bővíthető, mint az iPhone. ezért is tartok tőle kicsit

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43416) atila4 válasza sztara (#43415) üzenetére


atila4
senior tag

Most már sokkal bővíthetőbb. Nézz csak körül itt

Windows 11 / Galaxy S24+ / Asus ROG

(#43417) Misua válasza Misua (#43408) üzenetére


Misua
senior tag

Köszi a hozzászólasokat, szóval ez a 30-37 ropi vagy kartyafüggetlen, vagy feltöltökártyás Vodás.

És új legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#43418) Gabesz77 válasza sztara (#43415) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Azóta ez rendesen megváltozott, durva sok alkalmazás van rá. Hátránya, hogy a rendszer hajlamos a laggolásra.
WP7 esetleg? Azt még nem írtad, hogy függetlenül keresel készüléket, vagy szolgáltatónál is jó?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43419) zeph válasza zeph (#43402) üzenetére


zeph
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. A fenti posztból kimaradt, hogy a telefon + fényképezőgép az nem opció. Van digitális fényképezőgépem, de nem viszem magammal mindenhová, míg a telefon mindig nálam van. Szeretnék egy telefont amivel jó/vállalható fotókat tudok készíteni pl. amikor a barátaimmal/családommal vagyok, sportolok, stb.

(#43420) sztara válasza Gabesz77 (#43418) üzenetére


sztara
aktív tag

t-mobile-nál vagyok. ott ikon200 díjcsomag.
de annyira bővíthető mint az iPhone? v. azért annyira még nem?
még ismerős kezéből sem kértem kölcsön egy androidos kütyüt sem.

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43421) Gabesz77 válasza zeph (#43419) üzenetére


Gabesz77
senior tag

A vállalható fotó ugye szubjektív, nekem pl. a Lumia 800 képei teljesen megfelelnek, valakinek abszolút nem. Egy összeghatárt adj meg, abból ki lehet indulni.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43422) Otisz válasza sztara (#43420) üzenetére


Otisz
őstag

Bővíthető, mókolható, de teljesen más mint az iOS.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#43423) atila4 válasza sztara (#43420) üzenetére


atila4
senior tag

Szerintem jobban bővíthető mint egy Iphone.

Windows 11 / Galaxy S24+ / Asus ROG

(#43424) sztara válasza atila4 (#43423) üzenetére


sztara
aktív tag

és a T-nél mit ajánlanátok? melyiket? előre is köszönöm !

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43425) mohotol válasza zeph (#43419) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ha a fotó a prioritás akkor N8.

(#43426) Gabesz77 válasza sztara (#43424) üzenetére


Gabesz77
senior tag

A meglévő előfizetésedhez, vagy újhoz vennéd? Az összegből ott mik jöhetnek szóba?

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43427) mohotol válasza sztara (#43424) üzenetére


mohotol
aktív tag

Kapkodják a T-nél a SE Arc S-t, abból 100 alatt kijössz, és kapsz jó androidos telefont.

Ha 100-hoz közelebb szeretnéd, akkor Sony Xperia S, vagy Samu Galaxy S II.

[ Szerkesztve ]

(#43428) sztara válasza Gabesz77 (#43426) üzenetére


sztara
aktív tag

Samsung Galaxy S II ; Sony Xperia S ; Samsung Galaxy Note ( ez még úgy-ahogy beleférne a keretbe). kb ennyi. v. olcsóbbak

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43429) Gabesz77 válasza sztara (#43428) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Note marha nagy, nekem pl sok lenne. A másik kettő közül szerintem csak a márka kedvelése dönt, mindkettő jó masina. Nekem az Xperia S nagyon tetszik, én azt választanám.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43430) Rotate válasza sztara (#43428) üzenetére


Rotate
veterán

viszont, ha fontos a jó üzemidő, akkor az S2 a jobb választás :)

(#43431) sztara válasza Rotate (#43430) üzenetére


sztara
aktív tag

üzemidőben mekkora lehet az eltérés?

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43432) Rotate válasza sztara (#43431) üzenetére


Rotate
veterán

ez általában használatfüggő, de nem is alap aksival van a nagy különbség, hanem inkább a külön hozzá kapható 2000mah gyári samsung aksival, ami +20% kapacitást eredményez...

az xperia s-nek viszont még csak nem is cserélhető az aksija... bár gondolom iphone után ez nem nagy érvágás :D

szal a lényeg, Xperia S sebességben kb azt nyújtja, mint az S2... kijelzője a nagyobb felbontás miatt élesebb, kamerája valamivel jobb, de a kamera már az S2-n is nagyon jó...

szóval aszerint dönts, hogy számodra melyik faktor a fontosabb :)

(#43433) Gabesz77 válasza sztara (#43431) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Olvasd el a teszteket (SGS 2, Xperia S ) plusz sok összehasonlító videó van a neten is. Az is számít, hogy külsőre melyik fog meg inkább.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43434) mohotol válasza Gabesz77 (#43433) üzenetére


mohotol
aktív tag

Meg hogy ne a samu profitját duzzasztja ;]

(#43435) sztara válasza Gabesz77 (#43433) üzenetére


sztara
aktív tag

köszönöm mindenkinek ! :) meggondolom még. aztán majd döntök. :R

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#43436) Kiki18


Kiki18
őstag

Erre valakinek lenne ötlete? :F

[link] :R

(#43437) mohotol válasza Kiki18 (#43436) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ár? Szolgáltató? Új vagy használt?

Sony Ericsson Live with Walkman - T-nél jó áron van, hátha. És ez még jó is.

[ Szerkesztve ]

(#43438) eris94 válasza Kiki18 (#43436) üzenetére


eris94
tag

Galaxy Mini (2)?

(#43439) s_roland


s_roland
tag

Üdv emberek!
Androidos telefont szeretnék venni, júniusban jár le a hűségidőm, szóval bármilyen szolgáltató szóba jöhet! 50000Ft-nál többet elsőre nem akarok kiadni érte, és az előfizetés se legyen több 3000-nél (ez persze lebeszélhető). Amit elsőre találtam az a djuice-nál a galaxy w. Ennél jobbat tudtok javasolni? Mindenképp előfizus és új telefon legyen! Várom a tippeket!
Köszönöm előre is!! :)

(#43440) mohotol válasza s_roland (#43439) üzenetére


mohotol
aktív tag

Nézz körül Alcatel OT 995-fronton, a T-nél.

(#43441) zeph válasza Gabesz77 (#43421) üzenetére


zeph
csendes tag

Két árkategóriát adnék meg, legyen egy kategória 60.000 Ft-ig a másik pedig 60.000-100.000 között. Mely készülékeket ajánlanád ezekben az árkategóriákban?

A "vállalható" fotó kategória alatt olyasmit értek, hogy gyenge mesterséges megvilágítás (pl. étterem, kocsma) mellett is képes olyan képeket készíteni, ami monitoron/digitális képkereten is élvezhető marad. A Sony Exmor R szenzoráról olvastam, hogy kifejezetten ilyen igényeknek felel meg, erről van valami tapasztalat?

(#43442) gtamate2 válasza zeph (#43441) üzenetére


gtamate2
veterán

Én nemrég 45k-ért vettem, igaz használtan a Sony Xperia Neo-mat, ebben 8mp-es kamera van és szerintem egész jó képeket lő. Igazából az tűnik fel legjobban hogy ha összehasonlítottam pl az Ace-el, hogy ha van egy árnyék és ott tárgyak akkor a Sony nagyon szépen kivilágosodik és vaku nélkül is fotózható vele, míg a többi kamerában vakuval lehet csak és az nem adja annyira vissza a látottakat.
Mutatok amúgy pár általam lőtt képet, én szélesvásznút szoktam fotózni vele(6mp) így jobbak szélesvásznú monitoron.
1 2 3 4

*Sn0w

(#43443) Gabesz77 válasza zeph (#43441) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Igen, a SE-k szerintem is jók kamerában. Neo, Ray, Arc.
Szerintem az Arc-ot érdemes nézegetni, azzal nem jársz rosszul.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#43444) lipido válasza zeph (#43441) üzenetére


lipido
senior tag

(#43445) qdak


qdak
addikt

hello 40 környékén szeretnék telót (használt), az igazi kiszemeltem a:
HTC_Desire

néztem még:
HTC_Desire_Z

HTC_HD7

HTC_7_Mozart

HTC_7_Trophy

esetleg: ZTE_Skate

melyiket érdemes? vagy vmi más telo ezen értéken ?

[ Szerkesztve ]

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43446) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok. Erről mit gondoltok? megérheti? [Android 4.0 3G Smartphone]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#43447) Otisz válasza cikasz (#43446) üzenetére


Otisz
őstag

Nem.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#43448) gtamate2 válasza qdak (#43445) üzenetére


gtamate2
veterán

Mire szeretnéd használni? Amúgy a desire szerintem ezek közül a legjobb android fronton.

*Sn0w

(#43449) Rotate válasza qdak (#43445) üzenetére


Rotate
veterán

hardveresen a Desire Z a legerősebb... csak nagyon fos a zsanér... valszeg amit vennél már az is lötyögne... marad a Desire... vagy valamelyik WP7 különbség ott csak a méretben van :)

(#43450) Moleman válasza qdak (#43445) üzenetére


Moleman
addikt

Desire, vagy vedd be a listába a Defy-t. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.