Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Media Markt

Hozzászólások

(#1) The Creature


The Creature
tag

Ma délután bementem a pólusi m.marktba hűtőt venni. kinéztük, hogy melyik kell, minden oks, be lehet majd rakni a konyhába, stb, minden rendben... odasétáltunk az eladóhoz, hogy ezt és ezt a hütőt szeretnénk megvenni... a számlát már nyomtatta is, csakhogy a számlán 13k-val drágább volt a hűtő...:F kiderült, h más típusú hűtő ára volt kirakva rá...
de ami ezután jött, azt még életemben sehol sem tapasztaltam,.. mondta az ürge különösebb gondolkodás nélkül, h minden ok, mi még elvihetjük ezen az áron (13k-val olcsóbban), mert ennyiért volt kirakva.. (következő pillanatban 1bknt már kicserélték a helyes árra). Ez volt az, ami miatt már azért más szemmel nézek a m.marktra, mert yo, hogy drágán adnak mindent, de ha tévednek, akkor azt szó nélkül elismerik, nem úgy, mint az összes többi helyen, ahol valaha előfordult velem ilyesmi...:U ya még 1, hogy nem egy 200k-s hűtőt vettünk, hanem egy 50k-s kategóriájút, amire rá se lehet fogni, h az ára miatt hagyták volna a tévedést...
röviden ennyi, kíváncsi vagyok, hogy veletek történt e hasonló pozitív dolog itt, vagy csak egyszerűen mázlim volt :Y

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#2) Digital válasza The Creature (#1) üzenetére


Digital
addikt

Valakin biztos leverték a 13k-t...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) e.vid válasza The Creature (#1) üzenetére


e.vid
senior tag

Valóban ez a szabály, azon az áron kell eladni, amit kiírtak rá. Nekem is volt hasonló esetem csak az auchanban.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#4) GombócArtúr válasza The Creature (#1) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) Igen, történt pozitív dolog.

A Westendben nézegettem a cédéket. És az összes Ganxsta Zolee és a Kartel - Rosszfiúk CD 2690Ft volt. Kivéve egyet. Gondolom elárazták (1490Ft). Jó, akkor menjünk a pénztárhoz. A gép a kódra 2690Ft-al reagált. Mire mondtam, hogy ez így nem lesz jó, 1490 van ráirva. A pénztáros telefonált kettőt, és már vihettem is azon az áron, 1200Ft-al olcsóbban :)

Egyébként egyes cuccokkal (pl: számtekalkatrészek) iszonyú lehúzás megy a Media Marktban, Saturnban, Elektro Worldben. Kihasználják hogy némely ember tudatlan, nincs tisztába az árakkal, és a termék valódi értékével.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#5) The Creature


The Creature
tag

Hát, ya, csak az volt a meglepő, h ilyen esetekben máshol (akárhol ahol eddig jártam) már rég elkezdi mondani az eladó, h hibás árazás, az ára pl 5-6k-val drágább, vagy hogy már nem akciós, csak még kint maradt a címke... vagy valami más hülyeséget találnak ki...:U

az árak miatt én is csak ritkán jártam/járok a m.m.-ba, mert minden legalább 20-30%-al drágább, mint más helyen, de legalább nem csak a saját maguk szemszögéből nézik, hanem a vásárlókéból is...

[Szerkesztve]

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#6) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Auchanban nekem olyanom volt, hogy vettem egy DVD-t valami svájci gyártmány, nemtom mi a neve, de az biztos hogy egy rakás szar. Az akkor vadi új írom 99%nál elcseszte a 600Ftos lemezt. Aztán úgy alakult, hogy vettem abból a lemezből méghegyet, egy másik alkalommal, hátha az író a hibás alapon... Ezt is elkúrta 99%nál. Ez utóbbinak nálam volt a számlája.

Felhívtam az Auchant, telefonon nem mondtam semmi bíztatót. Aztán úgydöntöttem hogy bemegyek. Az ügyfélszolgálaton segitőkészek voltak, egyből hívták az adott osztály főnökét. Elmondtam a problémámat, mutattam a számlát. Aztán megkérdezte, hogy ittvan az a lemez is, amiről nincsen számlám? Mondom: igen. Erre '' jó, akkor fizessétek ki mind a két lemez árát!'' :) Micsoda öröm :)

Persze ez csak marketing, ha nem adják vissza a pénzt, be sem megyek vásárolni, így viszont a dupláját elköltöttem bent, szemtelenül jó árra leértékelt zenei cédékre :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#7) gabe_


gabe_
őstag

Ez jó. Akkor bemegyek, egy 100ezres házimozira ráragasztom a marhapástétom 100 forintos ciméjét, és már vihetem is a házimozimat 100 forintért? ;]

Kicsit sarkított a példa... ;)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#8) e.vid válasza gabe_ (#7) üzenetére


e.vid
senior tag

Az áru megnevezése az jó ( májkrém-májkrém),csak az ára kevesebb ezekben az esetekben.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#9) Vangelis válasza The Creature (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az a lényeg a kereskedelemben ha valmain az az ár van akkor azon az áron kell adni a temélket....ez szabály, ők hibáztak és benyelik.


Legalábbis én ezt tanultam.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Nekem a kövi volt:
Kellett gamecard a WoW-hoz, ezért bemásztam a MM-be és találtam egy raklapniyt, de 8k-s áron (a hivatalos ára 6750huf), de ugye nem ennyit kértem otthon érte. Mázli, h volt nálam, de inkább ne vettem még meg, mert elmászok a közeli 576kbyte-ba is, hátha ott is van olcsóbban. Persze hogy volt 6750-es áron...
Szal a hűtőd árát, most ezeken a GC-ken szerzik vissza:D:D:D
De voltak ott egyéb, fix árú (szoftver+zene) dolgoknak is magasabb ára, mint bárhol máshol...
Érdekes

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#11) dabadab válasza Gleatcher (#10) üzenetére


dabadab
titán

Fix aru dolgok?... Hol vannak ilyenek?

DRM is theft

(#12) nRu3


nRu3
addikt

Hogyha készitenék egy egy ilyen m. m. arcédulát pl:5000ft és kirakom a hütöre akkor meg kapom azt 5000ft, mert ha rajta van valaki hibázott mondjuk -:)

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#13) Vangelis válasza nRu3 (#12) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azért ezt nem pontosan így kell érteni.
De a vásárlót nem lehet megtveszteni, ha rossz ár van a hűtőn az nem a te hibád, annyiért láttad, annyiért viszed.....ersze nem neked kell árazni:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14) Avicularia válasza nRu3 (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

volt ilyen,a fickó otthon nyomtatta a vonalkódokat,és az áruházban átragasztotta
asszem az OBI-ban volt ez,mindenféle drága gépeket akciózott be magának ,amig meg nem fogták

(#15) Vangelis válasza Avicularia (#14) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De leglabb tudott akciósan vásárolni:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) Notes


Notes
senior tag

A törvény szerint a kiír áron kell adniuk a cuccokat. A kérdés már csak az, hogy mennyire vagy erélyes, milyen eladót fogsz ki stb., hogy ezt érvényesítsd is.

Romanes eunt domus!

(#17) Vangelis válasza Notes (#16) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze..de van panaszköny...meg (vásárlk könyve)
És lehet fenyegetőzni a fogy védelemmel:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18) Notes válasza Vangelis (#17) üzenetére


Notes
senior tag

Hát igen, de ezek a bótok olyan nagyok, és Murphy óta tudjuk, hogy a panaszkönyv mindig a másik sarokban van. :)

Romanes eunt domus!

(#19) Vangelis válasza Notes (#18) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah..oda kell hoztatni, ha lehet:DDD
Vagy hivatni a főnököt , meg mobilon tárcsázni a fogy védelmet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20) Allien válasza The Creature (#5) üzenetére


Allien
veterán

Nincsen teljessen igazad! Én rendszeressen figyelem a PC játékok árait, és az ''rendes'' áron van. Az esetek 98%-ban. A maradék 1-1-%-ban viszont hol drágább, van hogy olcsóbb más boltokhoz képest. Ilyen területen az 576 boltjai drágábbak, a CD galaxis meg vagy u.a., vagy ha akcióznak esettleg 1-2 terméknél olcsóbb. Pl. a Warcraft III, és a kiegje 3333 huf (MM), míg másutt 3990 volt. De, a Halo meg az 576-ban volt olcsóbb.:)) Sajna, ettől függetlenül eleve drágák a szoftverek árai, de most ez külön téma, mert szvsz nem az árakkal van baj, hanem a bérekkel.:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) biker válasza Notes (#16) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, ez így van, én is kaptam már kiirt áron dolgokat, tesco, cora, auchan, de egy hibát nem szabad elkövetni!!!
NEM szabad elküldetni a görkorist, mert kiszedi, és eldobja az árat, és cumi :(

amugy ez elég LOL
[kép]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Johnny válasza The Creature (#1) üzenetére


Johnny
senior tag

A müszaki áruházakban alkudni lehet a kiirt árakból, 13e-t egy hütő árából simán is elengednek első szóra. Legalábbis a Euronicsnál tuti.

(#23) Vangelis válasza biker (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:C:C:C:C:C:C

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#24) Vangelis válasza biker (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Habár még az is lehet:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25) g@bo


g@bo
nagyúr

most úgy árulják az autórádiókat, hogy ingyen beszerelési bónnal.

tetves kisbetű......... hogy a csatlakozó pénzbe kerül.

hát persze hogy kellett. 5000 huf volt az ingyen beszerelés.

(#26) Vangelis válasza g@bo (#25) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor sikerült bevásárolni:)....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27) parandroid válasza g@bo (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány típushoz még beépítőkeret is kell. Az 5k. Nekem is kellett, a csatlakozó meg 3,5k volt. Így volt 48,5 k a műszaki üzletben 40-ért vásárolt Blaupunkt mp3-as autórádióm. Pedig én otthon szereltettem be egy barátommal, ami tényleg ingyen volt - na jó, egy Tuborgomba került... Az, hogy az autódban nem szabvány a csatlakozó, arról nem az áruház tehet.

Ez olyan, mint ha veszel egy akármilyen műszaki cikket, de ott, ahova tenni akarod, nincs konnektor. Arról neked kell gondoskodnod, hogy használni is tudd, amit megveszel.

Kiegészítés: a forgalmazott autórádiók általában euró-szabvány csatlakozóval kerülnek Mo-n forgalomba. Sajnos bizonyos autótípusok (elsősorban a távolkeletiek) ettől eltérő csatlakozófelülettel rendelkeznek.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) g@bo válasza parandroid (#27) üzenetére


g@bo
nagyúr

a wolksvagenhez aszonta az eladócsávó, semmi nem kell....

ha nem az ősök mentek volna, én ott álltam volna a szervizes köcsög nyakába, lássam amit beépitesz kiscsíra. és áfás számlát kérek, és a cucc, zacskóját, dobozát amit beépitettél.

(#29) Agyasima válasza The Creature (#1) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ennek a dolognak tovabbfejlodott valtozata el itt Irorszagban, legalabbis a Tescoban. Ha egy termek ara tobbet mutat a penztarnal, mint a polcon, akkor azt a termeket teljesen ingyen kapod meg. Vagyis a vevoszolgalat nem csak a kulonbozetet fizeti vissza. Mar persze ha eszreveszed a tevedest.

Kiprobaltuk, mukodik. Mindossze annyit kerdeztek, h megtarthatjak-e a blokkot, es mar tejeltek is. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#30) crab válasza Agyasima (#29) üzenetére


crab
senior tag

azért ez már hülyeség szvsz..

(#31) parandroid válasza crab (#30) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy teljesen más világ, nálunk ezt el sem lehet képzelni. No meg a magyar hajlamos vele visszaélni. Nézd vissza a hozzászólásokat: rögtön felmerült az ötlet, hogy gyártsunk árcédulákat, és így csaljunk, kint ez eszébe sem jut az emberek nagy részének. Egyszerűen más mentalitás. Ja, és van is megbecsülése a vendéglátó- és szolgáltatóiparnak. Felénk a két fél csak folyamatosan szidja egymást, ott meg belátták, hogy egymásból élnek, és akkor már lehet ezt udvariasan és kulturáltan is. Egyszer majd mi is eljutunk idáig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32) _seth_


_seth_
veterán

Mert hülye azért nem vagyok....

Fujitsu Siemens C19-8-as monitort vettem pénteken sulinetben a debreceni MM-ben. Ma már 2 pixel is hibás. Felhívtam őket, hogy szeretném egy másikra kicseréltetni, de nekik már nincs és nem is lesz csak acer sé samsung van ok. Felhívtam őket megint mire mondták, hogy már nem él a 3 napos cseregaranciám mert lejárt a 3 nap péntek, szombat + vasárnap = 3 nap, Ok, vigyem a szervízbe piac u 39 telszámot nem tudtak adni. Garipapíron rajta van a fujitsu üfsz száma, megadtak egy telszámot igaz nem jót mert nem a piac u 39 jelentkezett be de a Watcom cég stimmelt. Elmondtam, hogy mi is a problémám mire elmondta, hogy még a 3 nap nem járt le mivel a vásárlás napja nem számít bele és ki kell cserélniük ha pl nem tetszik a színe vagy bármi bajom van vele vagy vissza kell adniuk a pénzt de mindenképpen az MMben rendezzem. Ok hívtam az MMet ismét, azt mondták holnap jön abból a monitorból szóval menjek szerdán és már nincs is 3 napos cseregaranica amiről előzőleg még azt állították, hogy már nekem lejárt, elmondtam, hogy még nem járt le a 3 nap, kérdeztem, hogy mi van ha szerdán megyek vissza? akkor már valóban lejár a 3 nap, semmi gond ők megjegyeztek, mondom az nekem nem elég, ürge adja az osztályvezetőt.... letették vagy rosszul kapcsoltak. (eszembe jutott, hogy van egy megfelelő ismerősöm aki böszörményi származású, anyu gondozta a bölcsiben és véletlenül Kathi Bélának hívják alki a fogyasztóvédelmi főember, na de őt csk nem hívom inkább a területi illetékest) Ok felhívtam a debreceni FVF-et az igazgató vette fel, elmondta, hogy 3 napig ha báremi hiba előfordul cserélniük kell a boltban és ha bármi problémám lenne hívjam fel ismét. Hívtam az mm-et megint, egyből az osztvezető vette fel azt mondta ő is, hogy menjek szerdán na de ki hisz neki ezek után??? Megyek ma és majd személyesen megbeszéljük az, hogy esetleg majd csak szerdán kapok másikat nem probléma mert azt azért nem várhatom el, hogy a semmiből elővarázsoljanak egy ilyen monitort(amikor én vettem már csak 2 volt).

Szal ennyit az MMről ahol már százezreket hagytam ott....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nekem van egy elég élelmes haverom....nos téligumit akart venni...bement Tescoba, ahol ugye úgy sorba kivannak rakva....Kinézett egy szép gumi garnitúrát, Michelin..csak ugye neki picit drága volt....viszont volt mellette, olcsóbb gumi.... :U pakolás közben kitudja hogyan, kicserélődött a gumikon a cimke, és végül szemtelenül olcsón vette meg a szuper michelin téli gumikat :P

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#34) mynames válasza _seth_ (#32) üzenetére


mynames
senior tag

Ha egy termék hibás és nem javítható (pl pixelhiba) és nem tudják azonos termékre cserélni, elállhatsz a vásárlástól! Pénz vissza! És ehhez fél évig jogod van.
Lásd Fogyasztóvédelmi tv.

(#35) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Jónéhány éve vettem a páromnak egy CD-Diskmant. Még nem költöztünk össze akkor, és lementem hozzá (vagyis fel, mert a hegyekben lakott, de tökmind1 :) ).
Szal mondom a manusnak, hogy sajnos 1 hétig nem leszek itthon, és ugye csak 3 napig jár a cseregarancia..mondja, hogy semmi gond, ráírta a papírra, hogy másfél hétig még visszavihetem. Kérdezem tőle, hogy ez ugye számítógéppel írt CD-ket is lejátszik (mert akkoriban ez nem biztos, hogy még természetes dolog volt, vagyis lehet, de nemtom :D). Mert valamelyiken direkte fenn volt ez tüntetve. Mondja, hogy nem tudja, de ha ez a gond, akkor is becseréli majd nekem.

Szal negatívum nem történt velem még a MM-ben, sőt...a drága számtech cuccokat pedig _természetesen_ nem ott kell megvenni.

(#36) T. Almeida válasza g@bo (#25) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A csatlakozót sehol nem adják ingyen, most miért kell csodálkozni? :)

(#37) Protezis válasza _seth_ (#32) üzenetére


Protezis
őstag

Én úgy tudom már nincs ez a 3 napos dolog törvényileg szabályozva. Ezt mind egy kiskeres, mind egy jogász megerősítette. Gondolom ha a bolt vállalja a 3 napon belüli azonnali cserét (bármilyen okból), és ez fel van tüntetve a számlán, garanciapapíron stb, akkor kötelesek betartani azt.

(#38) Digital válasza Papa-Georgo (#33) üzenetére


Digital
addikt

Ez szép és jó dolog,de ha a barátod legközelebb nyakoncsípik feljelenthetik lopás miatt ;]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) _seth_ válasza Protezis (#37) üzenetére


_seth_
veterán

De van, és törvényileg szabályozva van pl nagyértékő elektronikai eszközökre. Ez benne van a garanciapapíron leírtakban is. + Megerősítette az FVF igazgatója is akinek ez a szakterülete :) (Helyszínen már ők is elsimerték, hogy természetesen van, sőt még csak meg sem kell indoloklnom, hogy miért kérem a cserét. Még ha nincs is feltüntetve akkor is van 3 napos cseregari. (az FVF 151-es törvénye szerint :) belemerültem rendesen)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40) _seth_


_seth_
veterán

A lényeg: a fujitsut jóváírták egy Samsung 913V-re (ráfizettem persze)

A boltban már semmiszemétkedés nem volt részükről. Igaz megpróbáltak 2-t is rámsózni a 11 hibás fujitsuból majd mind a 2 hibás 913V-t megmutatták hátha megveszem de Nokia Monitor Testben megbuktak így kaptam egy jót :) Mindez ma az mmben 2,5 órába került....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#41) Thrawn válasza _seth_ (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

2.5 óra :Y Az rengeteg!
És még s....-t is akartak rádsózni?
LOL! :C

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#42) _seth_ válasza Thrawn (#41) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen...

Ez a Debreceni Media Markt....

Eladtak egy hibás fujitsut, muttatak még kettőt amikor cseréltetni akartam egy mésikra majd muttatak 2 hibás samsungot és a 3. samsung volt csak jó...

A vevőszolgáltanál amikor végeztem akkor jött egy ember fujitsuval mondtam is neki, hogy ha mésik fujitsut mutatnak az akár lehet az én hibásom is szal ne dőljön be mert raktáron csak hibás van belőle....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43) micro válasza Papa-Georgo (#33) üzenetére


micro
addikt

Az élelmes helyett van egy jobb jelző: gerinctelen. :(((

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#44) DrSoul válasza The Creature (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

hát igen, ez a törvény, nem a MédiaMarkt a jótékonykodó...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#45) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

nekem is volt ilyen esetem a media markt ban..ki volt rakva webcam X áron és volt 1 másik újabb fajta is (eredeti ára jóval X felett kelett, hogy legyen) és be volt pakolva oda..erre mondta a pénztáros, hogy elnézték az egészet és ha nem szolok senkinek akkor X alatt odaadja az egész adagot (mindet elvittem)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#46) _seth_


_seth_
veterán

Mindenesetre ha egy mód lesz rá 10K feletti cuccot nem veszek az MMből... Eddig már százezreket hagytam ott szal nem most voltam elsőnek de ilyet még nem tapasztaltam amit a monitorommal csináltak. (Sőt a notimnál az eladó segített és adta le a fülest, hogy 43xK-ról le lesz értékelve 1 db 295K-ra mert kifutó termék...)

Sztem a PH-n vásárolni is biztonságosabb mint az MM-ben :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#47) bLaCkDoGoNe válasza _seth_ (#39) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

NEM kötelesek!

Akkor kérheted csak a három napon belüli cserét, ha a készülék meghibásodik, és ez a hiba a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Nem ismétlem: nem cseréltetheted ki a cuccot azért, mert nem tetszik a színe (pl.).

És ez is miért maradt ki a törvényből? Mert a bunkó magyar megveszi hétvégére vagy akármikorra a nagy tévét vagy bármi ilyesmit, aztán három nap múlva valami mondva csinált okkal visszaviszi.

Az én meglátásom az, hogy sok helyen nem korrekt a garanciális ügyintézés, komoly problémák vannak ezen a téren, de ez is részben annak köszönhető, hogy nagyon sok a garanciális visszaélés.

PS. Nem vagyok boltos, kereskedelmi egység alkalmazottja vagy tulajdonosa, csak egy szimpla vásárló.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) _seth_ válasza bLaCkDoGoNe (#47) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ezt a FVF illetékese mondta, hogy kicseréltetni egy másikra igenis kötelesek és ezt vmilyen könyvből kereste ki.

Én mondjuk még akkor is jogosan cseréltettem ki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#49) DrSoul válasza bLaCkDoGoNe (#47) üzenetére


DrSoul
őstag

Nem akarok túl agresszíven fogalmazni, így kicsit finomabban: szinte biztos, hogy rosszul tudod. :) Lusta vagyok most kikeresni a törvényt, de régebben eléggé belemerültem az ilyen dolgokba.

Az más, hogy a visszavitelnek is vannak feltételei: eredeti doboz, csomagolás, számla, sértetlen stb. És ha már csak az egyik nem stimmel, az már elég, hogy valóban ne vegyék vissza. De amúgy vissza kell.

[Szerkesztve]

Mindig az X jelöli a pontot...

(#50) _seth_ válasza DrSoul (#49) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, a feltételeknek meg kell felelni de més kötelezettsége a vevőnek nincs. Akár a pénzt is visszakérheti ha az adott termékből nincs másik raktáron ha van akkor csak cserélik... szal egy tökéletes darabbal nincs értelme visszamenni, hogy ki akarom cseréltetni mert jó a kedvem de meg lehet tenni. Nekem az MMben meg sem nézték, hogy valóban hibás-e a tft amit visszavittem (a gyári csomagolásba visszaraktam úgy ahogy volt centire pontosan, hogy bele ne köthessenek).

Ugyanakkor mint írták a fogyasztók is elég szemtelenek... De én csak azt akartam amihez jogom volt se többet se kevesebbet.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Media Markt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.