Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  MárK blogja

Hozzászólások

(#1) MarKoo


MarKoo
őstag

Üdvözlök mindenkit a naplómban!

Sokáig gondolkoztam rajta, hogy nyissak-e blogot vagy sem, de végül így döntöttem....
Akkor kezdeném is: Ma nem történt semmi különös. Egész nap kisebb-nagyobb szünetekkel vga-coolereket takarítottam (igen takarítottam, mert pasztásan mégse adhatom őket vissza) és fotóztam. Megnéztem a Jószomszédi Iszony című filmet és meg kell mondanom, hogy jó volt. A hétvégére nem tervezek semmilyen komolyabb ''kiruccanást'', maradok a gépem közelébe. Viszont mostmár itt az ideje a szunyának, mert holnap nem szeretnék sokáig aludni.

Rémálommentes jóéjszakát mindenkinek.

(#2) MarKoo


MarKoo
őstag

Tegnap azt írtam, hogy nem szeretnék sokáig aludni, ezzel szemben mégis 12:00-kor keltem ki az ágyból. Nem mondom, hogy nem volt jó. :B Elültettem pár darab citrancsfamagot és kihajtottak. Ha minden jól megy, akkor két citrancsfám lesz. Olyan jó, hogy megint itt lógok a fórumon, amikor még ma át kell adnom egy címjegyzéket és még van kb. 100 névjegykárta, amit be kell vinnem a gépbe. Jah és még fényképeznem is kell, szóval megyek. :U

(#3) MarKoo


MarKoo
őstag

Végeztem a fényképekkel, szóval mostmár nyugodtan dőlök hátra a székemben. Illetve mégsem. Még rám vár maximum 8 db névjegykártya, de azokat mostmár csukott szemmel is megcsinálom. :) Közben megtudtam, hogy változott a holnapi programom. Egy kerti-party-ra hívtak meg szóval nem leszek a gépem közelébe, de majd valahogy kibírjuk egymás nélkül. Azért nem kell megijedni, mert este leszek elég sokáig.

Ma megnéztem századjára az egyik kedvenc videómat: Bővebben: link

Éppen mondani akartam, hogy milyen szuper, hogy ma egyetlen olyan topik sem volt, amit zárni/törölni kellett volna a témája miatt, erre most kapom a fülest ICQ-n, hogy amíg én bloggolok, addig valakinek sikerült megnyitni a ''Brutális képek - 18+'' című topikot. Annyit mondanék, hogy tényleg brutális képek voltak azon a honlapon... Az pedig, hogy milyen sorsra jutott, egyértelmű.

Meglepődve nézem a Megasztár Gálát és Caramell kedvese (Bartók Eszter) sírva ment ki a mikrofonhoz, hogy igazságtalan az élet, mert Caramel beteg?!

(#4) MarKoo


MarKoo
őstag

Sikerült megtudnom, hogy Caramell a gerincsérve miatt van a kórházba.

Nevetséges az az ''akció'', hogy másolt DVD-ért és CD-ért ingyen mozijegyet osztogatnak néhány moziba. És vannak emberek akik képesek odaállni a másolt dolgaival... :U

(#5) MarKoo


MarKoo
őstag

Tegnap sikerült megint hajnali háromkor lefeküdnöm. :U Olyankor annyira gyorsan telik az idő..... De végre befejeztem a címjegyzéket, szóval nem csúsztam ki a határidőből. Most viszont megyek készülődni utána pedig főzőcskézni. Este leszek csak, de akkor majd tartok élménbeszámolót.

Ti addig nézzétek meg Esmein egyik kedvencét - már én is függő lettem ;]: Bővebben: link

Azt elfelejtettem mondani, hogy a napokban ''leültem beszélni magammal'' és arra jutottam, hogy már nem élvezem a CoD-ot, így abbahagyom. Szeretnék több időt fordítani cikkírásra, ha van rá lehetőségem. Lassan már 1-2 hete nem játszottam aktívan, de szerencsére, vagy sajnos? nem is hiányzik. Egyedül a csapatom hiányzik, nem a játék.

(#6) MarKoo


MarKoo
őstag

A party szuper volt. Telezabáltam magam minden finomsággal és ennek még lesz folytatása... :) Ma úgy döntöttem, hogy ideje lenne elkezdenem tanulgatni a php-t, így bele is fogtam olvasgatni. Olvasgattam olvasgattam és végül észrevettem, hogy a két ''olvasmány'' teljesen más szálon halad és nekem így fáradtan nagyon nincs kedvem belebonyolódni. De bízok benne hogy holnap - azaz ma, folytatom a tanulást.

(#7) MarKoo


MarKoo
őstag

Mára is megvolt a programom. Hátul kertészkedtem, lemostam a teraszt, székeket stb. Elfáradtam eléggé. Ahogy géphez jutottam moderálgattam ezt-azt. ;] Most pedig készülök olvasgatni tovább a PHP-val kapcsolatos doksikat, közbe pedig szembesülnöm kell azzal, hogy holnap ismét mehetek iskolába. Remélem este lesz valami jó film a tv-ben, hogy a tanulás ne legyen annyira uncsi.

(#8) MarKoo


MarKoo
őstag

Szakítottam egy kis időt a blogomra, de szűkszavú leszek, mert mennem kell el. Tegnap voltam megnézni a ''József és a színes szélesvásznú álomkabát'' című musicalt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon tetszett. Poénos, voltak benne szép, csinos lányok ;] stb... Voltam a suli után billiárdozni, de annyira nem volt jó mert nem komolyan játszottunk. Ezért eldöntöttem, hogy inkább bowlingozni fogok menni pénteken, abban úgy is elverek mindenkit. ;)

(#9) MarKoo


MarKoo
őstag

Ugyan nem közkívánatra, de újrakezdem a blogom. Ne kérdezzétek, hogy miért hagytam abba. Egyik napról a másikra nem írtam bele.
Nah akkor fogjunk bele:

Az utóbbi napokban nagyon változékony a hangulatom. Egyszer vidám vagyok, máskor pedig szomorú. Olykor idegbeteg módjára viselkedem és nem szólhat hozzám senki. De hogy miért is vagyok ilyen? Ez jó kérdés. Talán rájátszik az is, hogy most ilyen korszakomat élem, de lehet hogy a múlt és a visszatérő álmok. Gyakran felriadok esténként úgy, hogy kiver a verejték és utána nagyon nyugtalanul alszom. Úgy gondolom, hogy a gyökerekhez ne menjünk teljesen vissza, talán majd a későbbiekben.

Hétfőn jöttem haza Felsőtárkányból. Egy Eger melletti nagyon szép, csendes község. Nagyon szeretek ott nyaralni, bár most valamiért nem élveztem annyira. Talán varázsát vesztette a dolog? Nem tudom. Már ott se voltam nyugodt és kiegyensúlyozott, de amikor hazajöttem és a számítógépem végleg bemondta az unalmast, akkor eldurrant az agyam. Miután lehiggadtam próbáltam megcsinálni, de sajnos nem sikerült. Úgy tűnt, hogy a GRUB elrontotta a winchester boot-szektorát. Hosszas szenvedés után eljött hozzám egy kollega, kinek neve Esmein. Először megpróbáltuk felrakni az Ubuntu 5.4-et, de az első próbálkozás után feladva, rögtön a kezünkbe kaptuk az UHU-Linux 1.2-őt. Minden probléma nélkül felment, aminek én nagyon örültem, hisz így már mindjárt más a leányzó fekvése, nemde?!

Hosszas tanakodás után kiderült a turpisság, miszerint nem a GRUB volt a hunyó és nem elképzelhetetlen az a tény, hogy az alaplap öli meg az IDE eszközöket, hiszen már a harmadik winchester és az első dvd-író hunyt el. Másnap úgy döntöttem, hogy akkor az alaplap, a winchester és végül, de nem utolsó sorban a dvd-író is mehet vissza a ''feladónak''. Most éppen arra várok, hogy az illetékes visszajöjjön a törökországi nyaralásból és intézze a dolgaimat. Olyan jó hogy amíg egyesek sütkéreznek a napon, addig másik keményen szívnak. Mondjuk ez a szívás enyhe túlzás, mert nagyon örülnék, ha csak ennyi problémám lenne. Azért kijelenthetem, hogy látom az alagút végét. Vásároltam egy 120GB-os Samsung SATA winchester, és esküt tettem az ''ámítógépek'' istenének, hogy soha a büdös életbe nem lesz Maxtor winchesterem.
Már nagyon várom azt a pillanatot, amikor megjönnek a hardverek a gariztatásból és összeszerelem a gépet, majd a bekapcs gombot megnyomván lőn Windows XP telepítő.

(#10) MarKoo


MarKoo
őstag

Most ''szűkszavú'' leszek, mert van egy édes kis hugocskám, aki annyira hallgat rám, hogy csak azért is leült ide és amit eddig gépeltem elvarázsolta. Legszívesebben nekimennék. :(
Igyekszem nagyjából ugyanazt leírni, mint azt az imént tettem.

Nos tegnap este elmentem egy nagyon kedves ismerősömhöz, hogy segítsek neki összeszerelni az új szerzeményét, egy Evercool vízhűtést. Hamar rá kellett döbbennem, hogy egy az egyben megegyezik a Titan vízhűtésével Bővebben: link, csupán az központi rendszer felépítése és az előlap tér el kicsit. Mielőtt eljöttem a kezembe nyomott egy Gigabyte 9600 Pro-t és megkért, hogy intézzem el a boltban, hogy kicseréljék. Állítása szerint a videókártyával ugrált a kép és az általa kipróbált összes gépben ezt a hibajelenséget produkálta. Hazahoztam a vga-t, de este már nem volt lelkierőm kipróbálni, így ezt a feladatot mára hagytam. Miután tüzetesen átvizsgáltam a pácienst, észrevettem hogy a GPU le van sarkazva - ilyen az, amikor egy hozzá nem értő szedi le a hűtést. Ennek ellenére újrapasztáztam és behelyeztem a számítógépbe. Bekapcsolás után nagyon meglepődtem, ugyanis tökéletes kép tárult elém. Ezért hát felhívtam a barátom és felvilágosítottam arról, hogy a GPU ugyan le van sarkazva, de a vga tökéletesen működik. Amint letettem a telefont és visszaültem a gép elé, sötét képernyő fogadott. Hosszas próbálkozás után se sikerült életet lehelni a videókártyába, szóval feladtam. Szépen visszacsomagoltam a dobozába.

A ''gyászolás'' után azon töprengtem, hogy én nagyon-nagyon szeretem az ASUS-t, mégis a második ASUS P4P800 Deluxe típusú alaplapomat fogyasztom el. Úgy tűnik, hogy ez a szeretet nem kölcsönös. :( Azok után, hogy kinyírta szépen sorban a 40GB-os, a 80GB-os, és a 120GB-os Maxtor (!) winyómat, ráadásul kiontotta az LG dvd-íróm életét is, komolyan foglalkoztat az a gondolat, hogy ki kellene próbálni egy másik márkát. Remélem ezt nem csak én látom így. Vagy igen?

Nem szeretem így látni a gépet. Semmi sincs benne, csak kábelek. Minden hardver ki van belőle szedve és beraktam őket a bűnbarlangomba. (szekrény) :) Jah és nemcsak, hogy gépem sincs, kijött az allergiám. Viszket a szemem és folyik az orrom. Szerencsére, nem annyira komoly, mint évekkel ezelőtt, amikor is egy nyáron majdnem kinyírtam magam, de szerintem itt az ideje kipróbálni azt az injekciót, amit annyira ajánlottak nekem. Azt mondják, hogy tünetmentessé teszi az allergiát. Hozzáteszem, hogy hiszem, ha látom.


Nem is voltam annyira szűkszavú, mint gondoltam.

(#11) MarKoo


MarKoo
őstag

Hol is kezdjem?
Olyan sok újdonság nem történt velem. Élem a megszokott mindennapos életem és csak lesek. A tft monitorom megcáfolni próbálja azt a tényt, hogy az ilyen típusú monitorokba nem, ismétlem NEM éghet bele a kép. Ennek ellenére ha déltől megy, és olyan hajnali 2-3 óra környékén kikapcsolom, akkor látom a felső ~1cm-es sorában, a tálca körvonalait, továbbá például icq logót. Persze mindezt csak halványan, másnap reggelre meg el is tűnik. Lövésem sincs, hogy mi lehet. Eddig nem volt kihasználva a monitor azon része, csak a háttérkép, meg maximum 1 ikon lógott bele az 1cm-es sávba, így hát ez nekem még nagyon is új. Lényeg a lényeg, hogy nem zavaró.

Tegnap nagytakarítás volt és rendbevágtam az íróasztal mögötti kábeldzsungelt. Szerintem nagyon szépen megcsináltam. Fele annyi helyet se foglalnak a kábelek, mint eddig és legalább eltűntettem onnan azt a rengeteg port - azthiszem ennek köszönhető, hogy ''bedurrant'' az orrom.
Mára a számítógépházam rendberakását terveztem, aminek azon nyomban neki is fogok. Értem ezalatt, hogy a ventillátorokat leporszívózom, letörölgetem stb.

(#12) MarKoo


MarKoo
őstag

Úgy látom, hogy azért akadnak emberek akiket érdekel a blogom. :B
A tegnapi napom, meg a ma délelőttöm ráment a gépem ''szépítgetésére''. Kihasználtam azt a csodás alkalmat, hogy nincs benne alaplap, winchester és winyó, ezért kicsit átrendeztem. Ragasztópisztoly és kábelkötegelő segítségével eltűntettem az összes vezetéket, amit csak lehetett. Kiporszívóztam és megtakarítottam a benne található összes ventillátort, továbbá azok elé , amelyek befele szívják a levegőt, porszűrőt ragasztottam. Nagyon várom már azt a pillanatot, amikor visszakerül bele a dvd-író, az alaplap és a winchester - winchester... hmm.. Jelenleg két Samsung 120GB-os SATA winyó csücsül benne. ;]. A vízhűtést is átrendeztem kicsit. Ez annyit jelent, hogy kikerült a ház tetejére a radiátor, aminek az aljára 4 öntapadós szövetdarabot ragasztottam, hogy ne karcolja meg a gépház tetejét. Ezt az öntapadós valamit általában székek lábaira szokták ragasztani, de a célnak tökéletesen megfelel. A videókártyámat pedig megajándékoztam 4db Revoltec rézbordával. Bővebben: link
Remélem örülni fog neki.

A napokban pedig szeretnék vásárolni egy Creative Audigy 2 ZS-t (OEM), feltéve ha sikerül behajtanom a pénzem. Úgy volt, hogy veszek pár apróságot a gépbe (fénycső, kábelek, stb.), de sajnos rá kellett jönnöm, hogy a kettő együtt nem megy, így hát inkább marad a hangkari csere. Meg ezek az ''apróságok'' annyira nem fontosak, sőt totál feleslegesek is, úgyhogy ezek vásárlását későbbre halasztom.

A blog írása közben benéztem a szekrényembe és rádöbbentem, hogy egy 9600 Pro csak arra vár, hogy elintézzem a cseréjét. Viszont nekem semmi kedvem sincs holnap a városba szaladgálni, így hát valószínűleg nem is fogok. Meg még egyáltalán nem is biztos, hogy kicserélik. Előtte fel kellene hívnom valakit, hogy kiderüljön.

Egyébiránt számomra érthetetlen okokból kifolyólag fagyogat a gép. Érdekes, mert Windows alatt nem volt semmit - legalábbis nem mondták, itt meg (Linux) ma már másodjára fagy ki. Sőt nem is, harmadjára! A blogot is több részletben írtam meg, hogy ne vesszen kárba az egész.

Nagyon jó játék, csak nekem akad tőle a gépem. :( Bővebben: link

(#13) MarKoo


MarKoo
őstag

Tegnap, illetve ma nem aludtam sokat. Éjféltől hajnali 4-ig - azaz kicsivel tovább, kisebb-nagyobb megszakításokkal telefonáltam. Segítettem szervert konfigurálni, de nem volt egy leányálom. Ehhez képest 8:30-kor keltem, de hogy miért azt nem tudom. Talán azért mert lassan hozzá kell szoknom a korán keléshez. :(
Ma voltam moziba és megnéztem a Madagaszkárt. Tudjátok! ''Riszálom úgyis, úgyis.. riszáljuk úgyis, úgyis... Igazi atommaki''. Hogy őszinte legyek, sokkal jobbra számítottam. Azt mondták a kritikusok, hogy az idei év Sherkje. Számomra a Shrek sokarta mulatságosabb volt, mint ez, de tény hogy ezt is meg lehet nézni egyszer.

Az számítógépemről még mindig semmi hír, és nagyon elkeseredtem, hogy csalódnom kellett valakiben. Nem akarom részletezni, mert elképzelhető hogy olvassa. Tudjátok mit? Bánomis én. Úgyse téved erre, vagy ha mégis, akkor banolom. A bátyámról van szó. Sok mindent köszönhetek neki, de annyira hangulatember. Ha egyszer rossz kedve van, akkor az élő fába is beleköt. Jah és az utóbbi időbe semmibe néz engem, meg azt is amit csinálok. És ezt a szemembe is mondja. Nem tudom hogy mikor lesz így gépem, mert rajta múlik a csere - fogadni mernék, hogy magának már rég elintézte volna. Nem baj. Hogy is szokás mondani? ''Jön ő még az én utcámba...''
Ha lenne annyi pénzem, hogy tudjak venni egy alaplapot meg dvd-írót, akkor már megtettem volna, csak hogy lássa, hogy saját erőmből is képes vagyok rá, de sajna nem így lesz.

Más téma:
Esténként gyakran gondolok arra az ágyikómban, hogy vajon mi van az élet után, vagy ha úgy tetszik, mi kezdődik el akkor. Azt hiszem erről lehetne filozófálni, de konkrét választ ''élő'' ember tuti, hogy nem tud adni. Most lehet hogy azthiszitek, hogy ez a gyerek nagyon hülye, vagy egyszerűen csak unatkozik, de valójában egy nagyon szomorú tiniről van szó, aki - fáj kimondani, de kimondom, nem bír beletörődni a múltba és hibásnak tartja. Nos igen, végre leírtam. Ezért foglalkoztat engem ennyire ez a kérdés. Bevallom őszintén, hogy régen féltem attól, hogy mikor lesz vége az életemnek, de mostmár NEM. Nem az fájna, hogy mennem kell, hanem az itteni embereket itthagyni. Nah az fájna csak igazán!
Egyébként nem hiszem, hogy ezen a ''Mi van az élet után?'' címszó alatt futó dologon, egyedül én rágodok ennyit itt a fórumon.
Nem tudom elmondani, hogy milyen érzés volt ezt leírni és minek a hatására tettem meg, de a lényeg: NEM bántam meg.

Jah és hozzátenném, hogy senki se gondoljon rosszra. Nem vagyok depi, csak kezdek másképp gondolkodni.

(#14) MarKoo


MarKoo
őstag

Ne aggódjatok, nincs semmi gond, hogy nem írok a naplócskámba, csak unalmasan telnek a napjaim. Szerdán vagy csütörtökön végre megjön az alaplapom és akkor már talán lesz egy kis szín az életemben. A kisebb-nagyobb vitáim még mindig megvannak a bátyámmal, de hát így szép az élet nemde? Jah és az allergiám kezd eldurvulni. Az orromon már nem kapok levegőt és folyamatosan csak fújom. Mi kell még? :(

Ha nem lenne ilyen rossz idő akkor éppen kinnt csiszolnám a kerítést, majd azután lekenném lenolajjal és jöhetne a festés. Ígérem egyből írok a blogomba, amint történik velem valami érdekes.

(#15) MarKoo


MarKoo
őstag

A kisebb kihagyás után újra írok nektek, de ezúttal a saját gépemről. El is mesélném a Pénteki napom, amikoris meghozták az alaplapomat. Egy Asus P4P800-E Deluxe, nyami-nyami. :B

Beszereltem az átkábelezetett, kábeldzsungelmentes, tiszta ventillátoros, gyilkosos házamba. Rákötöttem a winchestereket és bekapcsoltam a gépet. Az istennek sem akart cd-ről bootolni és arra gyanakodtam, hogy esetleg a S-ATA wichesterek miatt. Kipróbáltam úgyis, hogy átkötöttem a CD meghajtót, de továbbra is azt írta, hogy nincsen booteszköz. Kipróbáltam minden létező dolgot, de csak nem akart menni. Már átraktam egy másik gépből is a winyót, hátha P-ATA-val majd elindul, de kékhalál volt. Hiába buheráltam meg a Windows a ''sysrep'' segítségével, annyira más rendszerbe helyeztem át a winchestert, hogy nem tudott elindulni a Windows. Már 10 órája szívtam a géppel, de még mindig semmi előrehaladás nem volt. Pontosabban csak annyi, hogy kiderült, hogy rossz a videókártyám is. :( Hiába próbáltam ki két Windows telepítő CD-t is, kínomba beraktam egy harmadikat, ami nem tartalmazta se a Service Pack 1-et, se a Service Pack 2-őt. S láss csodát, bejött a telepítő. Ezután telepítettem a S-ATA winyókat és kezdődhetett a móka.

Amíg az oprációs rendszer kúszott fel a gépre, addig lementem ápolgatni a kaktuszaimat. Az egyiknek kifolyt a víz a táljából, de még mielőtt lefolyt volna, feltöröltem. Egy laza mozdulattal hátraléptem és méglazábban felrugtam - természetesen véletlen - a vízzel teli locsolót. Kínomba megálltam a tócsa kellős közepén és elkezdtem ugrálni. Miután ezt a problémát is megoldottam feljöttem a gépemhez. Ekkora már felment az XP és elkezdtem felrakni az SP2-t. Miután újraindult a kép, nem akart talpra állni a rendszer. Kapcsolgatta össze vissza a képet. Csökkentett módban sikerült elindítanom és visszaállítottam a rendszert a javítócsomag telepítése előtti időpontra. Megpróbálkoztam az SP1-vel és azzal hibatlanul működött a gép. Gondoltam, akkor mostmár jöhet az SP2, de tévedtem. Megint vissza kellett állítani a gépet egy korábbi időpontra. moonman volt olyan rendes, hogy segített. Sikerült megállapítania az Eseménynaplóból, hogy egy vga hiba. Már kezdtem megint bepöccenni, de úgy döntöttem, hogy felrakok minden drivert és programot, aztán ha lesz jó videókártyám, akkor az SP2-t is. Miután végeztem a driverek és a programok telepítésével, nem bírt nyugodni az a vágy, miszerint kell nekem a kettes verziószámú szervízcsomag. Felraktam és hibátlanul működött. Szóval mostmár van egy tökéletes rendszerem, amit le is mentettem Ghost-tal. Már csak a videókártyám hiányzik és bele is foghatok a tesztelésekbe.

Azért az eset nem történt meg hiába, mert megtanultam, hogy a SP2-vel integrált telepítők nem minden cd meghajtóval működnek, egyes típusok nem tudnak róla bootolni. Bővebben: link

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  MárK blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.