Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  MárK blogja

Hozzászólások

(#15) MarKoo


MarKoo
őstag

A kisebb kihagyás után újra írok nektek, de ezúttal a saját gépemről. El is mesélném a Pénteki napom, amikoris meghozták az alaplapomat. Egy Asus P4P800-E Deluxe, nyami-nyami. :B

Beszereltem az átkábelezetett, kábeldzsungelmentes, tiszta ventillátoros, gyilkosos házamba. Rákötöttem a winchestereket és bekapcsoltam a gépet. Az istennek sem akart cd-ről bootolni és arra gyanakodtam, hogy esetleg a S-ATA wichesterek miatt. Kipróbáltam úgyis, hogy átkötöttem a CD meghajtót, de továbbra is azt írta, hogy nincsen booteszköz. Kipróbáltam minden létező dolgot, de csak nem akart menni. Már átraktam egy másik gépből is a winyót, hátha P-ATA-val majd elindul, de kékhalál volt. Hiába buheráltam meg a Windows a ''sysrep'' segítségével, annyira más rendszerbe helyeztem át a winchestert, hogy nem tudott elindulni a Windows. Már 10 órája szívtam a géppel, de még mindig semmi előrehaladás nem volt. Pontosabban csak annyi, hogy kiderült, hogy rossz a videókártyám is. :( Hiába próbáltam ki két Windows telepítő CD-t is, kínomba beraktam egy harmadikat, ami nem tartalmazta se a Service Pack 1-et, se a Service Pack 2-őt. S láss csodát, bejött a telepítő. Ezután telepítettem a S-ATA winyókat és kezdődhetett a móka.

Amíg az oprációs rendszer kúszott fel a gépre, addig lementem ápolgatni a kaktuszaimat. Az egyiknek kifolyt a víz a táljából, de még mielőtt lefolyt volna, feltöröltem. Egy laza mozdulattal hátraléptem és méglazábban felrugtam - természetesen véletlen - a vízzel teli locsolót. Kínomba megálltam a tócsa kellős közepén és elkezdtem ugrálni. Miután ezt a problémát is megoldottam feljöttem a gépemhez. Ekkora már felment az XP és elkezdtem felrakni az SP2-t. Miután újraindult a kép, nem akart talpra állni a rendszer. Kapcsolgatta össze vissza a képet. Csökkentett módban sikerült elindítanom és visszaállítottam a rendszert a javítócsomag telepítése előtti időpontra. Megpróbálkoztam az SP1-vel és azzal hibatlanul működött a gép. Gondoltam, akkor mostmár jöhet az SP2, de tévedtem. Megint vissza kellett állítani a gépet egy korábbi időpontra. moonman volt olyan rendes, hogy segített. Sikerült megállapítania az Eseménynaplóból, hogy egy vga hiba. Már kezdtem megint bepöccenni, de úgy döntöttem, hogy felrakok minden drivert és programot, aztán ha lesz jó videókártyám, akkor az SP2-t is. Miután végeztem a driverek és a programok telepítésével, nem bírt nyugodni az a vágy, miszerint kell nekem a kettes verziószámú szervízcsomag. Felraktam és hibátlanul működött. Szóval mostmár van egy tökéletes rendszerem, amit le is mentettem Ghost-tal. Már csak a videókártyám hiányzik és bele is foghatok a tesztelésekbe.

Azért az eset nem történt meg hiába, mert megtanultam, hogy a SP2-vel integrált telepítők nem minden cd meghajtóval működnek, egyes típusok nem tudnak róla bootolni. Bővebben: link

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  MárK blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.