Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) ldave


ldave
Topikgazda

Új kedvenc lapom: Smitten Swordmaster. Adventure duplázóval igazi MVP.

A Slime draws near! Command?

(#1352) D1Rect válasza ldave (#1351) üzenetére


D1Rect
félisten

A play mindent eventen volt olyan, hogy 1 körben ezzel és a Bonecrusher Gianttal összesen 21-et sebeztem a semmiből.
Kint volt 5 knight és 2 Lucky Clover.

(#1353) ldave válasza D1Rect (#1352) üzenetére


ldave
Topikgazda

Sokáig gondolkoztam, de nem mertem 3 szín paklival indulni, emiatt a Bonecrusher kimaradt nálam.

A Slime draws near! Command?

(#1354) 0karmacoma0 válasza ldave (#1351) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja, nekem is a kedvenc lapom. Szinte kizárólag Golgari lovagokat játszom ladderen, és a legfontosabb wincon Fires of Invention és Golos ellen. Szó szerint a semmiből nyer meccseket.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1355) D1Rect


D1Rect
félisten

A Field of the Dead-et banolni kellene standardról.

(#1356) Reinhardt


Reinhardt
őstag


Vki elmagyarazna nekem, hogy mi akadalyozott meg abban, hogy hasznaljam a Wicked wolf kepesseget???

(#1357) ldave válasza D1Rect (#1355) üzenetére


ldave
Topikgazda

Azt rontották el szerintem, hogy nincs normális land destroy lap. Mármint az az egy Assassin Trophy-n kívül.

A Slime draws near! Command?

(#1358) ldave válasza Reinhardt (#1356) üzenetére


ldave
Topikgazda

Szerintem a trigger sorrend volt a rossz.

A Slime draws near! Command?

(#1359) Reinhardt válasza ldave (#1358) üzenetére


Reinhardt
őstag

Annak lenyegtelennek kene lennie, nem? Ez instant speed.

(#1360) 0karmacoma0 válasza ldave (#1357) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Meg nincs klasszikus RDW, hogy a fejükbe lőjön 5 lighting strikeot meg Wizzard's lightingot míg fordítgatják ki a landeket. Nehezen írok ilyet, mert utálom a reddit circlejerk hisztit, de egyet kell értenem a bannal. Midrange decket egyáltalán nem éri meg összerakni, mert olyan érzés mintha turn 5 után egy(kettő-három-négy)kvázi hallhatatlan Liliana ellen játszanál, sideboard után meg agent el is viszi a legjobb winconod a biztonság kedvéért. Ha azon a redvás Hydroid Krasison nem lenne trample az Izzet draw2 esélyes lenne ellne, így viszont az se jó matchup. A minden interakció nélküli aggro, meg charge deckek verik meg, ami eléggé be fogja szűkíteni a metát.

Tele van a kieg olyan midrange vaule lapokkal mint a The great Henge, Cyrcle of Loyality, Emry, Wildborn Preserver, Garruk, de nem is érdemes velük erőlködni, mert mire beindulnak már megvertek a landek. Garruk külön vicces, hogy álló dákóval kirakod turn 6-on a nagy planeswalkered és lerak két farkast 6 zombi ellen, amiből következő körre lesz 12.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1361) D1Rect válasza Reinhardt (#1356) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem volt full control.

(#1362) Reinhardt válasza D1Rect (#1361) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem hasznaltam soha full controlt, de eddig nem is kellett, kijeloles utan mindig megallt, es keken kijelolte a wolfot, meg minden mast, hogy hasznaljam ha akarom. Most viszont nem. Itt el is uszott nekem ez a game.

(#1360) 0karmacoma0:
The Great Henge azert 3.- 4. korben lent van.
1. Gilded Goose
2. Yorvo, Lord of Garenbrig
3. Giant Growth -> The Great Henge
Legalabbis en mindig ezzel futok ossze.

[ Szerkesztve ]

(#1363) 0karmacoma0 válasza Reinhardt (#1362) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Az jó dolog, de nem termel elég vaulet, mielőtt átveszi a hatalmat a FotD. Pont ezt akartam írni, hogy van egy csomó baromi jó vaule lap, amik nem érnek sokat ellene. 4. körben közepes húzással van 6 manája. 1* lepucolja a boardot, közben Golos kiforgatja az első rossz esetben 2-3. FotD-et és a te lineodon kb van még vagy 12 élete úgy, hogy Questing Beasteken kívül nem sok félnivalója van.

Van egy mázsa wild cardom, rengeteg ötletem, és úgy is indultam a kiegnek, hogy Golgari midrange-et próbálok majd összehozni, de egyszerűen nem érzem, hogy megérné. Fiatal még a kieg tuti lesz pár okos megoldás, de valahogy nem érzem, hogy ez lesz az a meta ahol ez a rengeteg erős lap használva lesz. Amúgy ez nem a világ vége, van vagy 2 év rendbe rakni a metát, csak kár ezért a Golos dologért, mert nem egy túl izgalmas deck. Jó, mondjuk ezt mindig elmondjuk arról az erős deckről amit nem szeretünk. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1364) D1Rect


D1Rect
félisten

Valaki tudja, hogy mennyi a "ténylegesen" bontható rare a kiegben?

(#1365) ldave válasza D1Rect (#1364) üzenetére


ldave
Topikgazda

Amik itt alul vannak a PW Decks listán, azok szerintem amik nem bonthatóak. Meg a király, aki csak a 45 packos csomag mellé van.

A Slime draws near! Command?

(#1366) Reinhardt válasza D1Rect (#1364) üzenetére


Reinhardt
őstag

53

(#1367) ldave válasza Reinhardt (#1366) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ez a te kollekciód? :)

A Slime draws near! Command?

(#1368) D1Rect válasza Reinhardt (#1366) üzenetére


D1Rect
félisten

Szuper, köszi! :R

Már csak az a kérdés, hogy 100-ból hány darab mythic esik?

(#1369) ldave válasza 0karmacoma0 (#1363) üzenetére


ldave
Topikgazda

Hasonlóképpen látom én is, mint amit a második részben írtál. Megvettem az 50 packos csomagot, ahogy a WAR esetében is, gondoltam hogy amiből nyitok 2-3 normális rare lapot, az köré kezdem majd el építeni a paklit, azok alapján jött először a Garruk alapú farkas pakli, meg Golgari adventure. Egy Time wipe után már szinte minimális esélyem van újraépíteni a boardot. Egyszer, kétszer még leszeded a zombikat mondjuk egy Legion's enddel, de aztán elfogynak a lehetőségek. És nem érzem úgy hogyha elköltenék pár WC-t erre a paklira, akkor nagyságrenddel nőnek az esélyeim, max 1 körrel tovább húznám.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1370) Reinhardt válasza D1Rect (#1368) üzenetére


Reinhardt
őstag

45 Mythic-em van. Ebbol 3 Korvoldot es 2 Great Henget WC-vel szereztem. 40.
Volt egy 90-es pack (hiba volt megvenni), amibol van 2 Kenrith, es az 50-es kezdo packbol 1 Garruk. Szoval 37.
Ehhez elhasznaltam meg ~120k goldot a fentieken kivul.
LVL19 vagyok, ezert is jart vagy 10 pack.
~270+ pack nyitasa utan van 37.
Szamitasaim szerint 13-14 esik 100 packbol.

(#1367) ldave: Ja

[ Szerkesztve ]

(#1371) Reinhardt válasza Reinhardt (#1370) üzenetére


Reinhardt
őstag

Azt azert hozza kell tennem, hogy a kieg megjelenese elotti kozel 0 rare/mythic-rol felugrott hirtelen 57 rare, 27 mythic-re a wildcardjaim szama.

(#1372) ldave


ldave
Topikgazda

Ezek a macska feláldozós paklik az őrületbe kergetnek, nem a nehézségük, hanem a lassúságuk miatt. Nem éri meg beleölni az időt abba a meccsbe, hiába tudnék nyerni a végén.

A Slime draws near! Command?

(#1373) ldave


ldave
Topikgazda

November 18-ról október 21-re előrehozta a WotC a következő Ban&Restriced update-et. Field of the Dead izgulhat? :)

A Slime draws near! Command?

(#1374) D1Rect válasza Reinhardt (#1371) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, az akkor pont kiadja.
Nagyon hasznos volt nekem ez az infó, köszi.:R

(#1375) D1Rect válasza ldave (#1372) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is ezzel játszom, nem olyan lassú az.
De nagyon jó szinte minden ellen.
Mondjuk én a rakdos verziót játszom mayhem devillel.

Szerintem nagyon esélyes a field ban, de engem ez még 1 napig érdekel, holnaptól van ranked draft, és constructeden már megvagyok gold.

(#1376) ldave válasza D1Rect (#1375) üzenetére


ldave
Topikgazda

Amúgy mi a megoldás a macska ellen? Mert instant destroy előtt fel lehet áldozni, artifact destroy előtt vissza lehet hozni a játékba.

A Slime draws near! Command?

(#1377) D1Rect válasza ldave (#1376) üzenetére


D1Rect
félisten

Cry of the Carnarium, Legions End, lekezelni a sütőt.

(#1378) D1Rect


D1Rect
félisten

Tekintve, hogy remélhetőleg ez az utolsó nap, hogy FotD ellen játszom, elkezdtem totál hülyeségekkel rankedezni.
Monoblue mill.
UB reanimator.

A legjobb, hogy nyerek ezekkel. :D

(#1379) ldave


ldave
Topikgazda

Tegnap bejelentették a következő két set megjelenési dátumait:

Theros: Beyond Death: 2020. január 24.

Ikoria: Lair of Behemoths: 2020. április 24.

Arénában valószínűleg egy héttel korábban érkeznek, ahogy szokott.

A Slime draws near! Command?

(#1380) ldave


ldave
Topikgazda

Throne of Eldraine kérdőív (angol)
Van pár benne pár jó kérdés, ha van kis időtök érdemes lehet kitölteni.

A Slime draws near! Command?

(#1381) D1Rect


D1Rect
félisten

Fun and diverse metagame.

(#1380) ldave: Kitöltöttem, voltak vicces kérdések.
Mi tetszik a legjobban? "Nincs a kiegészítőben Teferi."

(#1382) ldave válasza D1Rect (#1381) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ha az első pakli (Bant Golos) nem lenne, még akár egészségesnek is lehetne hívni a metát.

A Slime draws near! Command?

(#1383) D1Rect válasza ldave (#1382) üzenetére


D1Rect
félisten

Remélhetőleg már csak 6 nap...

(#1384) ldave válasza D1Rect (#1383) üzenetére


ldave
Topikgazda

Minap egy érdekes pakli jött szembe, Oko és Dreadhorde Invasion, legyőztem, mert nem jött ki neki a lépés, de az ötlet megtetszett, szóval összetettem valami hasonlót én is. Egész jó kis meccseket voltak vele, a lényeg, hogy az 1/1-es amass zombi sereget Oko körönként 4/4-esre teszi, hozzá még pár nagy troll meg farkas.

A Slime draws near! Command?

(#1385) D1Rect válasza ldave (#1384) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezt anno szerintem a play bármit eventen láttam valahol.

(#1386) D1Rect


D1Rect
félisten

Kiszámoltam, hogy kb. 30-32 draftot kell letolni, hogy a kiegészítő összes rare-je meglegyen a mastery végére.
Jelenleg 3.8 rare/draft az arányom.

(#1387) erasmus4 válasza D1Rect (#1386) üzenetére


erasmus4
csendes tag

3.8 az jó, nem tudtam ellenállni egy a grixis fire decknek az lecraftoltam anno, már meglenne a playset draftbol is a fire of inventionből, de legalább használható playable kártyát tudtam pickelni azokban a körökben :). Meg a Once upon a time-al járok így folyamatosan.

Amúgy előző két setnél kb 35 draft után bontottam packokat és még kellett neki még 7-8 pack mire elkezdett gem-et adni, de ez is változó milyen arányban kapsz mythicet-, WC-t.

(#1388) D1Rect válasza erasmus4 (#1387) üzenetére


D1Rect
félisten

Rászántam magam és megcsináltam rendesen excelben.
A lényeg, ha nincsen egyetlen lapod sem és nem használsz fel semmilyen kódot és nincsen egyetlen lapod sem a kiegészítőből, és csak bronze leszel minden hónapban:
36.59-et draftolni.

Számításaim szerint kb. 247,9895 boostert kell kibontani az összes rarehez.

A hivatalos 1:30-as WC és 1:8 mythic aránnyal számoltam, de Reinhardt statja alapján neki vagy szerencséje volt, vagy outdated az információ.

Ami engem érdekelt, hogy nekem kb. 13.87-et kell. :)

Nem tudom, hogy pontosan azt dönti-e el az algoritmust, hogy wildcardot kapsz-e előbb vagy mythicet, de a végeredményt szerintem nem befolyásolja.

Ha valaki kéri privátban át tudom küldeni, de support nem jár hozzá.

(#1389) ldave válasza D1Rect (#1388) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ez a 'rare drafting' azt jelenti, hogy draft során mindig kiveszed a listából a rare/mythic lapot, ha van és még nincs meg belőle a 4 db?

A Slime draws near! Command?

(#1390) erasmus4 válasza ldave (#1389) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Igen, pickelsz bármi vacak rare-t, mythicet ha még nincs meg a 4 belőle, és ha megvolt adott számú draft akkor bontod a packokat így maximalizálva a duplicate protection-t.
Ahogy D1rect is írta 36 körül kell draftolni és utána bontani a packokat (addigra lesz egy csomó packod is, draftból reward, meg a passból így lesz WC-d is.), meglesz a teljes rare-seted vagy legalábbis alig fog hiányozni belőle /attól függ milyen szerencsésen kapod a vége felé a rare-eket , ott már lesz olyan hogy csak 1-2-t pickelsz draftonként mert megvan a 4belőle/.

(#1391) ldave


ldave
Topikgazda

Remek cikk az Aréna botos draftolás problémáiról: [link]

A Slime draws near! Command?

(#1392) ldave


ldave
Topikgazda

State of the Game – October 2019:

A héten jön új patch. A barátlistát sajna elhalasztották, jelenleg elsősorban a játék technikai állapotára koncentrálnak.

- Brawl: október 24-től egy hetes Brawl event, rare kártyákat lehet nyerni. Ezután ha jól értem szerdánként lesz csak Brawl a Play listán.

- Throne of Eldraine showcase kártyák: novemberben különféle eventeken lehet majd ezeket megnyerni

- napi xp: 25 xp jár majd a napi első tíz győzelemért

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1393) ldave


ldave
Topikgazda

No, megvolt a bejelentés:

Standard: Field of the Dead is banned.

Október 24-től érvényben.

A Slime draws near! Command?

(#1394) Reinhardt válasza ldave (#1393) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem bannolni kellett volna, hanem eleve Legendarynak nyomtatni.

(#1395) 0karmacoma0 válasza ldave (#1393) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Helyes! Kíváncsi vagyok merre megy a meta. Elég nagy a vinnyogás, hogy Oko-t(vagy a food deck másik elemét Nissat vagy Goose-t) bannolni kellett volna, de szerintem hülyeség. Mármint tényleg túl van tolva Oko, de a FotD annyira szétcseszte a metat, hogy a food deck countereit alig lehetett látni. StanCifka listájával toltam 18 Bo3 meccset, hogy megértsem(amúgy nem az én világom a deck). 13-5 eddig szóval tényleg sok paklit elpusztít, ráadásul ez még Golos ellen van techelve maindeck farkasok és sideboard Hidrák nélkül, de néhány matchup kifejezetten hátrányosnak tűnt.

A mid Golgari adventure őrült vaule playe-eket tud összehozni ellene(Finality Nissa board ellen, noxious grasp sideboardon, Questing beast turn 3ban), és a lovestruck beast is kikerül minden removalt, okon kívül.

Játszottam Sultai midrange ellen, ami totálisan kinyírt mindent amit csináltam, ahogy a fire deckek is baromi jónak tűntek Nissa és Oko ellen. Control nem is volt a metaban mostanság, szerintem az bőven le tudja szarni okot és elég ha Nissat megállítja valahogy. A rakdos sacrifice paklival se tudtam mit kezdeni.

Végre lehet ötletelni, szerintem hülyeség lett volna 3 hét után ledarálni a kieg posterguyát.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1396) ldave válasza 0karmacoma0 (#1395) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nekem most egy Jund adventure paklim van, nagyon szeretem, legutóbb WAR-ban a Grixis Amass-t kedveltem ennyire. Gold-ig eljutok ezekkel simán, onnan továbblépni már azért nehéz, mert ezek messze nem tier1 paklik. Most van elég rare és mythic wc-m, megnézem 1-2 hét múlva milyen lesz a meta és lehet valamelyiket most már tényleg legyártom magamnak, megnézni meddig jutok.

A Slime draws near! Command?

(#1397) D1Rect válasza ldave (#1396) üzenetére


D1Rect
félisten

Én a plat 4-et szoktam kiütni, afölött túl sok a grind és túl kevés a reward.
Mármint ha tényleges rewardot nézed, persze ha érdekel, hogy milyen ligában vagy, akkor lehet "megéri".

(#1398) Reinhardt


Reinhardt
őstag


Gods Willing prot from greennek nem kellett volna megakadalyozni a sebzest?

(#1399) 0karmacoma0 válasza Reinhardt (#1398) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Questing Beasten a regény egyik fejezetében írja, hogy damage can't be prevented, és ez felülírja a protectiont.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1400) D1Rect válasza Reinhardt (#1398) üzenetére


D1Rect
félisten

A protection az annyit csinál, hogy nem lehet célozni és az adott színű sebzést preventálja.
Nyilván utóbbit írja felül a questing beast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.