Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) ldave válasza 0karmacoma0 (#1298) üzenetére


ldave
Topikgazda

Valami hasonló adventure paklival játszottam eddig én is ebben az event-ben, de nálam Vraska lett az MVP 3 meccs alapján:

De a Stomp az jó ötlet, lehet beleteszem.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1302) erasmus4 válasza D1Rect (#1257) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Eggyel többet játszottam a kelleténél :D.

(#1303) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Ezert a play every deck-ert jar vmi?
Vegig csinaltam a 12 jatekot, 9:3 lett a vege, de network errort irt ki mikor befejeztem. Most meg azt irja, hogy csak 1x lehetett probalkozni.
Lemaradtam valamirol? Vagy ez egy reward nelkuli event volt?

(#1304) ldave válasza Reinhardt (#1303) üzenetére


ldave
Topikgazda

Most nincs jutalom, ez az event csak arra van, hogy próbálhasd a paklikat. A következő event lesz olyan, ahol majd a győzelmekért jutalom jár:

12 Wins: 1 Copy of every card in Standard + 1 Sealed Event Token + Golden Egg card sleeve
11 Wins: 1 Copy of every card in Throne of Eldraine + 1 Sealed Event Token + Golden Egg card sleeve
9–10 Wins: 1 Sealed Event Token + 5 Throne of Eldraine Rare ICRs + Golden Egg card sleeve
8 Wins: 5 Throne of Eldraine Rare ICRs + Golden Egg card sleeve
6–7 Wins: 4 Throne of Eldraine Rare ICRs + Golden Egg card sleeve
4–5 Wins: 3 Throne of Eldraine Rare ICRs + Golden Egg card sleeve
2–3 Wins: 2 Throne of Eldraine Rare ICRs + Golden Egg card sleeve
0–1 Wins: 1 Throne of Eldraine Rare ICR + Golden Egg card sleeve

A Slime draws near! Command?

(#1305) ldave válasza ldave (#1301) üzenetére


ldave
Topikgazda

Beletettem a Bonecrusher-t, hát ezzel az Adventure duplázó artifact-tal nagyon brutális lett, mentem most ezzel a paklival kapásból egy 3:1-et.

A Slime draws near! Command?

(#1306) D1Rect


D1Rect
félisten

Az Adventure Time deck-kel egyet sem veszítettem.
Volt néhány necces játék, de annyira sok a value minden lapban, hogy még azt is megnyertem amiről nem is gondoltam volna.

(#1307) 0karmacoma0 válasza ldave (#1305) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amúgy bonecrusher valahogy minden decket jobbá tesz. Mióta beraktam az electromancerek helyére 6-1et mentem. Amúgy poénként próbáltam ki, de van is értelme ebben a Phoenix deckben. Mert úgy se az a klasszikus gyors Archlight deck, sőt kifejezetten lassú beindítani Irénéket, így a Giantegyszerre egy olcsó és hasznos aktivátor spell, meg egy erős lény a boardra.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1308) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1307) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez kb. minden jó adventure kártyára igaz, kvázi 2in1.
A giant meg kifejezetten erős.

(#1309) ldave


ldave
Topikgazda

Tegnap lejátszottam az utolsó meccsemet is a 12-ből az any deck eventen. Nekem legjobban Golgari és a Jund adventure paklik jöttek be, ebből a másodikkal nyertem több meccset. Próbáltam egy Sultai Oko paklit még, azzal valahogy nem jött ki a lépés, az Abzan farkasos viszont jó volt.
Szerintem majd a Jund-ra fogom első körben elkölteni a wildcardjaim.

A Slime draws near! Command?

(#1310) D1Rect válasza ldave (#1309) üzenetére


D1Rect
félisten

Kifejezetten jó az a deck, de mégse ment vele senki 5-0-át 30.-án.

(#1311) ldave


ldave
Topikgazda

Elkezdtem írni egy összefoglalót a topik elejére pár fontos tudnivalóval: [link] Észrevétel, ötlet jöhet, hogy mi legyen még benne.

A Slime draws near! Command?

(#1312) erasmus4 válasza ldave (#1311) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Van az a kapcsoló amivel láthatóvá válik az összes event nem csak a bo1-esek. (redditen elég sokszor láttam hogy nem kapcsolják és be nem találják az ilyen játékmódokat)

bo3 vs bo1 tisztázása, minden ami előtt Traditional szerepel az bo3.
Draftról sealedről kicsit bővebb leírás, ezek azért bonyolultabb módok mint a többi és újoncként előismeretek nélkül nem érdemes belevágni.

(#1313) ldave válasza erasmus4 (#1312) üzenetére


ldave
Topikgazda

Köszi, elkezdtem ezzel is bővíteni.

A Slime draws near! Command?

(#1314) Reinhardt


Reinhardt
őstag

A tegnapi paklival amivel sorban nyertem es siman feljutottam Gold 3 4/6-ba ma egyszeruen nem enged nyerni. Szinte minden kezdes mulligan, ami meg jol jon ki az meg mind iolyan, hogy leviszem az ellenfelet 5hp-ra vagy ala es onnantol kezdve topdeckel csak...

Nagyon durva.

(#1315) ldave válasza Reinhardt (#1314) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nálam alapszabály, hogy 3 egymás utáni vesztes meccs után bezárom a játékot :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1316) Reinhardt válasza ldave (#1315) üzenetére


Reinhardt
őstag

4 jatekkal kesobb se tudtam meg nyerni, egyet ugy buktam el, hogy 2 landdel kezdtem, es 2db once upon a time utan se lett tobb...

(#1317) D1Rect válasza Reinhardt (#1316) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nagyon nem megy, akkor decket szoktam cserélni.

(#1318) Reinhardt válasza D1Rect (#1317) üzenetére


Reinhardt
őstag

Kíváncsi voltam, hogy meddig tart míg egyet végre nyerek. Nem jött össze, 20 után váltottam. Gagyi fehér paklira, és simán vertem szinte mindenkit, 1 óra alatt meglett a 15 győzelem.

(#1319) HPAA


HPAA
őstag

hogyan tudnék ide nektek egy paklit belinkelni?
véleményezésre
tegnap éjjel kreáltam , biztos van rajta finomítani való még , de nekem nagyon bejött és érdekelne a véleményetek róla

************* censored

(#1320) ldave válasza HPAA (#1319) üzenetére


ldave
Topikgazda

Csinálhatsz képet róla, vagy exporttal kimásolod a paklit és beilleszted ide, vagy egy weboldalra. Én ezt kedvelem: https://aetherhub.com/

A Slime draws near! Command?

(#1321) HPAA válasza ldave (#1320) üzenetére


HPAA
őstag

na ezt az exportot sem használtam eddig ...

6 Swamp (ANA) 58
3 Trail of Crumbs (ELD) 179
3 Giant Opportunity (ELD) 159
5 Forest (ANA) 60
4 Witch's Oven (ELD) 237
4 Cauldron Familiar (ELD) 81
3 Status // Statue (GRN) 230
1 Overgrown Tomb (GRN) 253
2 Circuitous Route (GRN) 125
2 Arboreal Grazer (WAR) 149
3 Assassin's Trophy (GRN) 152
1 Temple of Malady (M20) 254
3 Cruel Celebrant (WAR) 188
4 Moldervine Reclamation (M20) 214
3 Deathsprout (WAR) 189
3 Temple of Silence (M20) 256
4 Plains (ANA) 56
3 Bloodthirsty Aerialist (M20) 91
1 Temple Garden (GRN) 258
2 Blossoming Sands (M20) 243

azért csak finoman , nem kell rögtön elvenni a kedvem :)

************* censored

(#1322) ldave válasza HPAA (#1321) üzenetére


ldave
Topikgazda

Én a Bloodthirsty Aerialist cserélném valami másra, esetleg Corpse Knight, Midnight Reaper vagy Ayara. Biztos vannak meccsek, amikor azzal nyernél, de szerintem hosszútávon jobban működik a jobban egy dologra fókuszált pakli. A Circuitous Route mennyire fontos? A fő lapjaidhoz nem kell sok mana.

A Slime draws near! Command?

(#1323) HPAA válasza ldave (#1322) üzenetére


HPAA
őstag

Corpse Knight helyett ott van benne a Cruel Celebrant az duplán sebez, Reaper detto , Ayara nincs... :)
Circuitous Route nekem még a megfelelő földek kipakolásához kell , mert sokszor csak egy szín jött :W

************* censored

(#1324) ldave válasza ldave (#1322) üzenetére


ldave
Topikgazda

Bár lehet hogy rosszul látom :) Szóval azt kéne eldönteni, hogy mivel szeretnél elsősorban nyerni. gyógyulással feltápolt Aerialisttal, vagy a feláldozással és újraidézéssel kapott sok apró sebzéssel.

A Slime draws near! Command?

(#1325) HPAA válasza ldave (#1324) üzenetére


HPAA
őstag

utóbbi :)), Aerialist csak a repülő lények ellen került bele , de figyelemelterelésnek jó , meg /az én szintemen/ nem is egyszerűen szedik le a kislényes piros paklik /amivel én is voltam eddig/ , minden második ellenfél az szinte...

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#1326) D1Rect válasza HPAA (#1321) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi a koncepció?
Hogyan szeretnél nyerni?

(#1327) HPAA válasza D1Rect (#1326) üzenetére


HPAA
őstag

alapvetően a macska+sütő oda vissza , közben lapot húzva és a Cruel Celebrant sebzését hozzáadva apránként ledarálni
ha bejön Aerialis az bónusz , akkor gyorsít rajta

************* censored

(#1328) 0karmacoma0 válasza HPAA (#1321) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Beraktam kicsit átláthatóbb formába.
Ezen az oldalon nem kell regelni. Csak add deck, elnevezed és save.

Nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem komoly managondjaid lesznek. 12 Fekete/zöld 1 manás lapod van plusz a sütő. Overgrown tomból kéne 4, Fable passage se ártana egy 3 színű deckhez. A fehér splash is könnyebb lenne vele. Gondolom nincs rá wildcard, de azért érdemes felkészülni rá, hogy sokszor nem tudsz majd semmi csinálni a 3. körig. A fehér splasht egy az egyben kidobnám, Ayara megteszi amit szeretnél, és máris könnyebben kezelhető a manabase. A Trail of Crumbs nem tűnik a legjobb engine-nek, de értem miért van benne, és jó nagyot kéne alakítani a decken, hogy lecseréld. Find/finality nagyon elférne bele. Vissza tudnád szedni a kulcslapokat, és ennyi rampel, a finality se jön későn, ha az ellenfél elárasztotta boardot.

Amúgy szimpatikus deck. Nem nagyon láttam hasonlót. Épp agyaltam rajta, hogy egyre rövidebb a kegyelmi időszak, amikor mindenki össze-vissza próbálkozik, és rakosgatja ki a jank lapokat, amik tetszettek neki a spoiler időszakban. Nem gond ez, totál normális, hogy rendes deckel próbál az ember minél több pakkot kifarmolni, csak szerettem régen az őrületet playmódban Alliance vagy war of the Spark után. Most szinte óránként váltottak az emberek az aktuális legjobb deckre, ha feltűnt spikeon vagy egy streamer sikeres volt vele.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1329) HPAA válasza 0karmacoma0 (#1328) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm
sajnos Ayara /még/nincs , és igen , könnyebb lenne fehér nélkül , de abból főztem ami van :)) /szó szerint is :DD

************* censored

(#1330) ldave válasza 0karmacoma0 (#1328) üzenetére


ldave
Topikgazda

Azok a paklik, amikhez van már Temple föld, érzésre picit előnyben vannak manabázis terén.

A Slime draws near! Command?

(#1331) ldave


ldave
Topikgazda

Már elérhető a nyerj meg minden lapot event, meséljetek majd kinek hogy sikerült :)

A Slime draws near! Command?

(#1332) D1Rect válasza ldave (#1331) üzenetére


D1Rect
félisten

Még a decket se döntöttem el, de majd estefelé megnézem.

(#1333) Reinhardt válasza ldave (#1331) üzenetére


Reinhardt
őstag

3:2-ig jutottam, mind2 fold problema volt, az egyikben nem jutottam tovabb 2-nel, masikban csak azt huztam...

[ Szerkesztve ]

(#1334) D1Rect


D1Rect
félisten

(#1335) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

4-2 lett. A jövőre nézve biztató, hogy 4 Golos deckből 3-at megvertem, az uccsó meg nulla lappal topdeckelt egy Hydroid krasist. Kár érte, 4-0nál már reménykedtem.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1336) ldave


ldave
Topikgazda

3-2 lett nekem a vége, két Gruul aggro ellen nem jött ki a lépés.

A Slime draws near! Command?

(#1337) Reinhardt


Reinhardt
őstag

A 3.gyozelmem az nagyon fajhatott az ellefelnek. Mindent el akart manipulalni, de az oven helyett a macskat vitte volna.

Innen jottem vissza olyan topdeck-kelessel, amilyet eddig csak ellenfeltol tapasztaltam.

(#1338) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1331) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Feltelepítettem ma, belenéztem. Végig toltam a tutorialt és játszottam néhány gép elleni meccset a gyári zöld paklival, ahol gömböket lehet nyerni. Nyertem négyet plusz 1500 pénzt, aztán belenéztem ebbe a cuccparádéba, amit linkeltél. Itt az első, aki szintén zölddel volt, el is vert. Hozta ki sorra ezeket a legendary planeswalker-eket, akiket azt sem tudom, honnét lehet szerezni (nyertem korábban négy gömböt, azokért kaptam néhány lapot a fába illesztve, de nincs már több foglalat benne). Azt gondoltam, ezek a planeswalkerek is részt vesznek a csatában, meg hogy csak egy lehet belőlük egyszerre. Hát nem... Mivel az eredeti Magic-ben nem voltak ezek, így azt sem tudom, ki lehet-e ezeket iktatni egyáltalán.

Eléggé vegyesek az első benyomásaim. Rengeteg cukormázt öntöttek az alapjátékra, most még azt sem tudom a neontengerből kiolvasni, mi micsoda. A meccsek rohadt lassúak. Két gépi meccs és a fenti egyetlen emberes meccs majdnem elvitt ötven percet. Ezek a színes-szagos animációk nekem már sok, hozzászoktam a Microprose-változat tisztaságához és gördülékenységéhez. Első blikkre nekem az a benyomásom, hogy a pénznek több szerepe van a játékban, mint a tényleges stratégiának. A Heroes-t nem cserélném le érte, de fogok még menni benne, ha nem fogom rá az időt sajnálni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1339) HPAA


HPAA
őstag

7:2 lett , és végre lett Ayara is ... , most próbálom piros feketében :)

************* censored

(#1340) D1Rect válasza HPAA (#1339) üzenetére


D1Rect
félisten

Annak akkor van értelme, ha van kis Chandra, mert az elementalokat lehet neki áldozni.

(#1341) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Azok nem pirosak?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1342) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1338) üzenetére


ldave
Topikgazda

Hát a Microprose játék nagyon az őskor, én is kedveltem.

Erre a mostani eventre nem pont kezdő paklival kellett volna benézni, ide mindenki olyat tett össze, amilyen nem szégyellt, ugyanis ott minden lap elérhető volt.

A kliens tud csicsás lenni, de szerintem sokkal jobb, mint a Duels játékok voltak, pár hete elővettem egyik régit, és az ennél nagyságrenddel lassabb.

A Slime draws near! Command?

(#1343) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1342) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Most egy órát tekertem még vele. Kipróbáltam még a ranked-et, de esélytelen, utána benéztem a harmadik opcióba, ott csak simán játszogatni kell random emberek ellen. Ott háromból hármat nyertem is, nagyon extra kártyákat nem dobált senki. Végre rájöttem, hogy tudok pénzt szerezni. Olyat lehet valahol, hogy konkrétan benneteket hívlak ki egy-egy körre?

Szerk.: a harmadik parti érdekes volt, ment egy kis adok-kapok, aztán 21-19 életerő mellett az ellenfelem fogta magát és felrobbant. WTF van ilyenkor, csak nem megijedt már az elején? :)

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1344) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1343) üzenetére


ldave
Topikgazda

Lehet :) Ki lehet hívni egymást, csak sajna még nincs barátlista. Jobb felül van a kard ikon, azzal. Be kell írni a másik játékos felhasználónevét és úgy megy.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1345) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1344) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az összefoglalóba nem lehetne a neveket beírni? Nekem ugyanez, mint itt a Ph-n.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1346) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1345) üzenetére


ldave
Topikgazda

Az nem elég, kell a számkód is:

Amúgy igen, összeírhatjuk, aki szeretné, azét beírom majd oda.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1347) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1346) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hozzád képest én jó későn kezdtem az ipart, a teljes azonosítóm Dr.F.E.R.I.#84813

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1348) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1347) üzenetére


ldave
Topikgazda

Holnap este játszhatunk pár meccset :) Játékbeli chat sajna még nincs, szóval majd valami keresni kellene mellé.

Discord terén nem vagyok annyira otthon, van valami prohardveres, gamepodos szerver? Tudja esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1349) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1348) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ami kártyám volt eddig, abból összeraktam egy valamennyire hasznűálható beast-paklit. Úgyhogy tekerhetünk pár kört, részemről is. Chat-et akkor hiába is kerestem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1350) HPAA válasza ldave (#1346) üzenetére


HPAA
őstag

HPA#76290

************* censored

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.