Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Lmh


Lmh
őstag

Carnage Tyrant ellen csak sima csatában lehet győzni? Ha sima combat dmg megöli, igaz? Deathtouch sem jó ellene? Vagy ez a cannot be target of abilities ez passzív abilitykre nem vonatkozik?

Counter, destroy, exile nem jó ellene...még az jó, ha az ellenfélnek áldoznia kell lényt...Egyéb ötlet a kiiktatására?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#702) D1Rect válasza Lmh (#701) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, hogy megöli, meg a boardwipe, a detection tower, a sacrifice de még a settle the wreckage is elviszi.

(#703) Lmh válasza D1Rect (#702) üzenetére


Lmh
őstag

úú tényleg, settle the wreckage, meg az all creatures...ezek is jók. köszi!! :R mondjuk a legegyszerűbb ha tartalékolok rá deathtouchot akkor :-)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#704) D1Rect


D1Rect
félisten

A War of the Spark preorder az 50 booster + Lili = 50€ volt?

Mivel kísérletezgettek?

(#705) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#704) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Yep.

Én elég sok decket kipróbáltam, de még egyiknél se éreztem azt, hogy megfelelő válasz lenne a metara. Ahogy arra számítani lehetett esper control nagyon erős, és a spike főoldalon lévő simic nexus deck ha lehet még keményebb ellenfél. Sajnos ezek eléggé behatárolják a midrange deckek játszhatóságát, mert bo1ben nem túl jók a mid deckek, bo3 meg tele van nexussal ami elpusztítja szinte az összeset. Próbáltam a dimir duora(Biomancer+Soul diviner) épülő paklikat, de se az olcsó mono blue szerű se a lassabb verzió nem váltotta meg a világot, az Izzet Drakes és Phoenix verzióim nem éreztem elég jónak a rengeteg discard és counter és exile effekt ellen, a korábban linkelt BW mid ötletem sajnos esper ellen nem volt elég, sideboard után túl könnyen megoldotta a boardjaim. Próbáltam Wyatt Derby Esper midjét, ami jó kis deck, de az első meccse tuti bukó Nexus ellen, és hiába a sok jó hate lap(Veto, Baby tef, Mortify), sideboard után is csak 50% körül van Simic Nexus ellen köszönhetően Tamiyonak, aminél erősebb lapot elképzelni is nehéz lenne ebbe a deckbe.

Eddig a legtöbb sikerélményem ezzel a deckel volt, csak én 2 Sorint is futtatok benne. Néha le tudja rohanni nexust időben, és esper is szenved ellene, de ezek is inkább csak nyerhető meccsek, messze nem esélyes ellenük.

Amiben sok potenciált látok, azok a Bolas citadel deckek. A mid matchupokat brutálisan nyerik, de még nem láttam megoldást tőlük nexus ellen. Ha tényleg esper-Nexus lesz a meta, a Gruul midrange is nagyon népszerű lesz, talán az ő sideboardja és gameplanje a legerősebb ellenük, de vagy 17 wildcardomba lenne egy deck, szóval megvárom az első versenyek meta-ját mielőtt belefektetnék.

Összességében elég szomorú vagyok, hogy így alakul a meta, mert sok izgalmas lap van, ami sajnos szinte játszhatatlan a top deckek miatt. Akartam egy poliferate decket is összerakni Karn Bastionnal, de most inkább megtartom a wildcardokat és megvárom mi lesz.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#706) ldave válasza 0karmacoma0 (#705) üzenetére


ldave
Topikgazda

Amíg ki nem kerül a standardből minden, ami a GRN-ig, addig sajna ez ilyen marad, bár én most csak Gold szinten vagyok, de itt is Esper Control jön már szembe. Tudom, sokan szeretik, de nekem ez a fajta játék semmilyen élveztet nem ad. Szóval amíg volt gem, addig sealed és draft meccseket játszottam, ott legalább van rendes játékélmény.

A Slime draws near! Command?

(#707) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#705) üzenetére


Dobi 562
addikt

En Grixis Midrange-el jatszok BO3-at, neha Grixis Control. Update-eltem az Esper Control deck-emet is a WAR lapokkal, de nem volt meg kedvem elovenni.

En Nexus ellen BO3-ban siman csak feladom, nem szenvedek.

BO1-ben van egy budget Dimir Amass deck-em amit szeretek, bar a Boros Feather annyira eros, hogy altalaban foldbe gyalul.

Van meg egy Grixis dragons BO1-hez, meg WW de utobbit mar nagyon unom, sokat jatszottam vele (meg a WAR elott).

Kiprobaltam meg az Ashiok/Kaya fele Esper exile/control deck-et de annyira nem jon be a mill jatekstilus, igy inkabb hanyagolom.

(#708) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#705) üzenetére


D1Rect
félisten

Gruul nem tudja időben lerohanni a mindent is?

(#709) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#708) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

De elvileg ő a legerősebb válasz ezekre a deckekre + a Cindervines a legjobb lap nexus ellen.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#710) Lmh


Lmh
őstag

linkelnétek egy tipikus nexus decket plz?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#711) ldave válasza Lmh (#710) üzenetére


ldave
Topikgazda

Simic Nexus, erre keress rá.

A Slime draws near! Command?

(#712) Lmh válasza ldave (#711) üzenetére


Lmh
őstag

köszi... en szintemen még nem talalkoztam vele szerencsere.
arra megy h folyton ő jön? extra korok folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#713) ldave válasza Lmh (#712) üzenetére


ldave
Topikgazda

Igazából az a durva, hogy a Wilderness Reclamation nem legendary, így kettő is játékban és lehet és egymás után aktiválódnak, szóval kétszer is ki tudod használni.

A Slime draws near! Command?

(#714) ldave válasza ldave (#713) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ja, meg ugye Tamiyo is brutális hozzá, pillanatok alatt megkeresed vele a szükséges lapokat.

A Slime draws near! Command?

(#715) ldave válasza Lmh (#712) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nézd meg ezt az 'egy' kört itt: [link]

A Slime draws near! Command?

(#716) Dobi 562 válasza Lmh (#712) üzenetére


Dobi 562
addikt

BO1-bol bannoltak nem is olyan regen, ezert nem talalkozol vele (ha jol emlekszem te BO1-et jatszol sokat).

(#717) 0karmacoma0 válasza ldave (#714) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ő azért is undorító, mert hiába van counter vagy Mortify azcantara vagy WR ellen, simán visszadobálja a rohadék. Előtte legalább tudtál taktikázni, hogy hagytál manát, hogy mindig legyen válasz, erre meg a -3a végtelen lapelőnyt csinál, ráadásul a +1 még gyorsabban beflippeli SfA-t és vége a játéknak. Egyszerűen nem lehet egyszerre Tamiyo-t is leszedni, WR-t is lekpani és Search-öt is megakadályozni. Arról nem is beszélve, hogy a winconjai is sokkal erősebbek, mint korábban, főleg sideboard után mikor a visszadobálós amass mellé kerül Oouze meg Zombiisten is.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#718) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Van letjogosultsaga Arenaban a "fun deck"-eknek?

Szinte mindig mikor talalok egy erdekes budget deck-et amihez van minden lapom, miutan osszerakom es megyek vele parat, feltorli velem a padlot valami tier 1 aggro deck... :DDD

(#719) D1Rect válasza Dobi 562 (#718) üzenetére


D1Rect
félisten

A Macabre Mockery idézete (Flavor Text) jutott eszembe a kérdésedről. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#720) Dobi 562 válasza D1Rect (#719) üzenetére


Dobi 562
addikt

:DD

(#721) ldave válasza Dobi 562 (#718) üzenetére


ldave
Topikgazda

Sparky ellen :) Amúgy sima Play-ben lehet szerintem jókat játszani ilyesmikkel.

A Slime draws near! Command?

(#722) Lmh válasza Dobi 562 (#718) üzenetére


Lmh
őstag

tegnap pont kiakadtam, mert nem ment a jatek a speckón osszerakott, valtozatos, izgalmas, korabban egesz jol bevalo deckkemmel. sok ritka lap van benne(tudom nem ez a lényeg), de elég lassan bontakozik ki, jo hosszu meccseken viszont szinte mindig nyertem vele. kiveve tegnap xD 3 ora alatt 3 meccs, 3 lose. baromira beragtam, osszedobtam egy max 2 manas flyingos lenyekbol allo monoblue-t. 3win 10 perc alatt xD szornyunek ereztem a jatekot emiatt:P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#723) Dobi 562 válasza ldave (#721) üzenetére


Dobi 562
addikt

A Sparky elleni meccseket nem szamolja a napi winekbe, ugye? Ezert nem tolom azt.

(#724) ldave válasza Dobi 562 (#723) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nem, az csak tesztelésre való. Az 500/750g küldetést se lehet ott megcsinálni.

A Slime draws near! Command?

(#725) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A Mill volt az egyik archetype amit nem voltam hajlando jatszani de ez a deck nagyon fun.

Deck list.

Nem vegtelen mennyisegu counterspellel probal nyerni, hanem Ashiok + Fall of Thran/Kaya komboval. Board control-ban nagyon eros, igy BO1-ben is allja a sarat akar aggro ellen is. Persze ha jol huz az ellenfel akkor 4. korre siman le tud rohanni de valamit valamiert. Foleg monored ellen nagyon nehez.

2* Mastermind`s Acquisition-t futtat, konnyu hozzaferni a toolbox-hoz.

Ellenfel "hagyomanyos" Drowned Secrets + Physic Corrosion azorius-t jatszott, ellott egy Unmoored Ego-t Teferi, Hero of Dominariara. :DDD

(#726) ldave válasza Dobi 562 (#725) üzenetére


ldave
Topikgazda

Én most főleg draft-ot játszom, tanulom még, 50%+ win azért megvan, de feljebb kéne tornászni, hogy visszajöjjön befizetett gem és gold :) Ha összejön a 2000 gem, akkor pedig sealed.

A Slime draws near! Command?

(#727) Lmh válasza Dobi 562 (#725) üzenetére


Lmh
őstag

hát nem tudom....persze nyerni, látni szenvedni a másikat általában fun az embereknek.
nekem nem tűnik szimpatikusnak az a pakli és játékstílus.
Szoktam nézni ezt a srácot játszani, eddig szimpi volt....végül is most is az, de ez a deck kihozta belőle az állatot ;]
Olyan gesztusokat nyom, mint a 10 évesek amikor counter strike-ban arra verik magukat, hogy aimbottal meg wallhackkel szarrá lőnek mindenkit :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#728) D1Rect válasza ldave (#726) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem ismernéd.

Az egyetlen magic játékos akit el tudok viselni.

(#729) ldave válasza D1Rect (#728) üzenetére


ldave
Topikgazda

Köszi a linket, megnézem.

Mivel nem ismerem még a lapok többségét, bár a WAR lapokkal lassan már képbe kerülök, de az előző két Ravnica alatt alig játszottam, így úgy szoktam kezdeni, hogy az első 5 pick során előveszek egy mások által készített listát, megnézem melyik lapot értékelték magasra, aztán azokat kiválasztom. Ezek után pedig megpróbálok azok mellé jókat keresni, úgy a 10. körül szoktam lefixálni a két színt. Hármast még nem mentem, tuti mana screw lenne a vége :)

A Slime draws near! Command?

(#730) D1Rect válasza ldave (#729) üzenetére


D1Rect
félisten

Tessék :)

Így most már rögtön írja.

[ Szerkesztve ]

(#731) ldave válasza D1Rect (#730) üzenetére


ldave
Topikgazda

Hú, valami Arena Pro-t egyszer letöltöttem, de még nem próbáltam ki.

A Slime draws near! Command?

(#732) ldave válasza D1Rect (#730) üzenetére


ldave
Topikgazda

Na, nemtom mi volt ma, 2 draftot játszottam, egy rakdos és egy simic paklival, mindegyikkel nyertem először kettőt, mondom kezdek belejönni, erre sorban jött a három bukta.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#733) Dobi 562 válasza Lmh (#727) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem vagyunk egyformak. En jokat rohogtem azon a videon. :D

Szerintem eleg nehez BO1-et jatszani control deck-el a sok aggro ellen, nekem kihivas igy azert szeretem.

Nekem peldaul a monored, monoblue aggro vagy a nexus az ami nem szimpatikus es nem is jatszok veluk.

(#734) ldave


ldave
Topikgazda

Én most két paklit próbálgatok, egy UB mindrange amass--t (God Eternals, Kefnet) és egy WB aggro sacrifice-t (Cruel Celebrat, Sorin). Héten próbálgatom melyik jön be jobban, aztán hétvégén rászánok majd pár wc-t, hogy csiszoljak rajtuk és akkor megnézem meddig jutok rankedben.

A Slime draws near! Command?

(#735) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ma reggel 5-bol 3 ellenfel Bant-ot jatszott, gondoltam ranezek a latogatottabb Magic oldalakra. :D

Ezt talaltam:

Andrea Mengucci cikke.

(#736) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#735) üzenetére


Dobi 562
addikt

Egesz pontosan ezzel a deck-el, a BO1 valtozattal.

(#737) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudom, hogy miért probléma a Nexus Bo3-ban, tegnap játszottam egy kis constructedet, de minden meccset hoztam ami nem Gruul volt.

Monored(main 2 Tibalt) + 4 Cindervines side :DDD

(#738) D1Rect válasza D1Rect (#730) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez hülyeségeket ír, nem szabad hinni neki.

(#739) ldave válasza D1Rect (#738) üzenetére


ldave
Topikgazda

Hosszú volt az éjszaka? :)

A Slime draws near! Command?

(#740) D1Rect válasza ldave (#739) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogy, aludtam 12 órát. :)
Még pénteken draftoltam, csak elfelejtettem szólni, hogy olykor butaságokat javasol.

Kicsit tiltre vágott a pénteki draft, többször játszottak ki ellenem második körös Dreadhorde Invasiont(4-6), mint amennyi Flux Chanelert összesen láttam a kb. 10 draft alatt(1).

(#741) ldave válasza D1Rect (#740) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nemtom, nekem manapság nagyon nem megy. Mikor indult a WAR, 4-5 győzelmem megvolt mindig draftonként, most meg 3 is alig jön össze.

A Slime draws near! Command?

(#742) ldave válasza D1Rect (#740) üzenetére


ldave
Topikgazda

Most elcsíptem egy streamjét, lehet hogy néha tényleg mellélő, de azért csak platinum limited rank-on játszik :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#743) D1Rect válasza ldave (#742) üzenetére


D1Rect
félisten

A tool ír hülyeségeket, a srác nagyon jól magyaráz.

(#744) ldave válasza D1Rect (#743) üzenetére


ldave
Topikgazda

Á, nekem a toolt nem sikerült működésre bírni. Legalábbis a draft képernyőn nem mutatott semmit. Meccs alatt előjött a felület, mutatta, hogy mi van még hátra a pakliban.

A Slime draws near! Command?

(#745) erasmus4


erasmus4
csendes tag

Allegiance-nél már kipróbáltam a raredraftolást, de 9 draft után 42% winrate-el, csak felidegesített és dühből elvertem az összes goldomat packok-ra nehogy draftra pocsékoljam :D, igaz így jött elég WC szóval azért pár decket össze tudtam rakni.

De jött a WAR és gondoltam adok még egy esély neki, most végigcsinálom.
Redditen valaki írta tradtitonal draftal megcsinálta [draft guide] ez alapján. Van egy képlet hogy mennyi draftot kell menned mielőtt nyithatod a packjaidat. /két változó kell ugye rare-id, ill packjaid száma./

Nyílván ha jól draftolsz akkor Trad drafton amúgy is meglenne idővel a rengeteg pack nyeremény miatt, de ugye az én csodás winratem oda kevés lett volna, meg gem-em sincs elég szóval így vártam a Ranked draftra.

95k gold-al és 3000 -gemmel indultam. Anno az elején mentem két Sealedet is (nem bírtam ki).
9 draftot mentem eddig, full rare draft (p1p1 Silent submarine felejthetetlen minden másra ott a mastercard :D, de már 3 van belőle!) átlagba 4,5 rare jön /mythicet is pickelek de azt nem számolom a rare-hez/.
A képlet alaján az elején 41 draftot kellet mennem aztán 9 után ez lement 30ra (párszor 2 packot kaptam meg a heti 3 pack is csökkentette a hátra lévő mennyiséget ).
Van 45k goldom meg 6400 gemem. 52% winrate-et valami csodás módon sikerült összehoznom. A vicces az hogy a bronz legalján kezdtem és 0-3, 2-3, 5-3 al nyitottam, aztán ahogy lépdeltem felfele javult a winrate-m is, annak a felismerése hogy kellenek a 2 drop lények, hiába van valami nagyon jó 4-5 drop mellette, megdobja az esélyeidet...

Goldból még tudok menni 10-et, gemből további 10-et, de ha tartom ezt a 3 draftonként ~1100gem akkor jóval többet így meg is lehet hogy mire lemegy az első 2hetes draft ciklus megvan a fullrare set az új kiegből.

Amit nem döntöttem még el hogy abbahagyjam-e hamarabb gondolva a még két hónapig a heti 3 packra.

(#746) D1Rect válasza erasmus4 (#745) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt hittem, hogy azzal a kurva tengeralattjáróval csak engem szopat a játék. :DDD

(#747) ldave válasza erasmus4 (#745) üzenetére


ldave
Topikgazda

Most úgy vagyok, hogy hiába a sok sikeretlen draft a részemről, mégis jobban élvezem, mint a constuctedet, ahol gold végén is már szinte csak RDW és Esper control jön szembe.

A Slime draws near! Command?

(#748) Lmh válasza ldave (#747) üzenetére


Lmh
őstag

nem csodalom.
pont feldobta a youtube... valami mtg arena verseny döntő. rém izgi volt, esper control vs monoblue, ugy jott ki a lepes h 4 kor alatt nem tudott gyozni a monoblue es onnan viszlat, ertelmetlen idohuzas lett volna barmit csinalni, feladta a srác. nem látszott a profizmus :-) nem egy skill based jatek az endgame :-)
nem tul e-sport kompatibilis a játék xD
csgo, dota, nem retteg :-) HS versenyt is neztem, az izginek tűnt. sok lény, sok harc, sok board wipe...fordulatos volt.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#749) Dobi 562 válasza Lmh (#748) üzenetére


Dobi 562
addikt

HS izginek tunt... En keptelen vagyok 1 percnel tovabb nezni, csili-vili, tul szines gagyi hatasa van az egesznek. Kb mintha 14 even aluliaknak keszult volna. Ettol meg lehet, hogy jo jatek.

(#750) D1Rect válasza Dobi 562 (#749) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnos nem jó az a játék...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.