Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) D1Rect válasza Dobi 562 (#446) üzenetére


D1Rect
félisten

Én csak M19 draftot játszom pár napja.

(#452) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Most talalkoztam egy Famished Paladin-es deck-el. Rarakott valami Enchantokat, igy tudta forgatni, engem egy 1-esevel sebzett mig o 1-et gyogyult, igy megnyerte mivel nem tudtam mit csinalni. Vicces volt, hagytam neki, hogy vegigtolja mivel mar 4x eletem volt. Elmentem budira meg valaszoltam egy e-mailre es mikor visszaleptem pont akkor szedte le az utolso eletemet. :DD

A vicces az, hogy volt a kezemben egy Ixalan`s Bindig amivel le tudtam volna szedni a Paladin-t de nem gondoltam hogy az a wincon-ja. :DDD

Jok ezek a deck-ek amik kizarjak az ellenfelet 10 percre...

(#453) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha valakinek nagyon elege van a metából, de szeretne játszogatni, nagyon ajánlom a draftot.
1 hét múlva lesz majd váltás és az új lapokat lehet szedni, addig nyugodtan el lehet olvasni mindent a draftról, hogy értékelhető eredményeket lehessen hozni és van idő gyűjteni egy kis goldot.

A zöld szívecskénél nyitottam vaultot, a pirosnál elkezdtem draftolgani:

(#454) Dobi 562 válasza D1Rect (#453) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem rossz otlet! Kiprobalom majd.

(#455) D1Rect válasza Dobi 562 (#452) üzenetére


D1Rect
félisten

Az ellenfél egyértelműen kirakta a végtelen kombót, de csak nem lépsz ki, hanem várod, hogy veszítsél aztán panaszkodsz, hogy "kizárnak a játékból". :U

(#456) Dobi 562 válasza D1Rect (#455) üzenetére


Dobi 562
addikt

Hagytam neki, hogy "megdolgozzon" a gyozelemert. Ha neki az a wincon-ja, hogy 10 percig tappelget egy lenyt, akkor csinalja csak vegig. ;]

Nem panaszkodok mert mar alapbol adom fel mikor latom a kek-feher manat es/vagy ferit. Ezt a kombot eddig nem lattam mukodes kozben, ezert meglepodtem, ennyi.

Azt meg tovabbra sem ertem, hogy egy jatekot amit legalbb 2 fo jatszik hogy lehet elvezni egy olyan deck-el ami az ellenfelet kizarja a jatekbol, de elfogadom hogy a jatek resze.

[ Szerkesztve ]

(#457) D1Rect válasza Dobi 562 (#456) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem "zár ki a játékból", instant nyer, csak a kezelőfelület miatt kapsz prioritást.
Azért tart 10 percig, mert te prioritást kapsz de azt nem adod vissza, hanem szándékosan húzod az időt.
Ezért amúgy reportolni lehet, büntit is kaphatsz érte.

(#458) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

A draft nekem is képben van, csak újra neki kel szánnom magam. Egy sealedet toltam még az elején, de valami olyan decket kaptam, hogy 3 színből se volt benne elég használható lény meg spell. Mentem is vele egy 0-3at gyorsan. Amúgy az eddig próbált deckekből Brad C Drake paklija tűnik a legjobbnak. Én is összeraktam vagy 3 Izzet változatot a hétvégén, de egyik se volt ilyen jó. A landeken kívül nincs benne rare, és minden ellen elég jól teljesít. Egyáltalán nem agyhalott deck, jól kell vele játszani, de nagyon hálás.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#459) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#458) üzenetére


D1Rect
félisten

" Egy sealedet toltam még az elején, de valami olyan decket kaptam, hogy 3 színből se volt benne elég használható lény meg spell."

A guilds ravnica megjelenésekor én is így jártam, mérgemben el is költöttem az összes gemet boosterre. :DDD

(#460) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#459) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Lényegében pont ez történt velem. :D

Amúgy a szerintem messze legjobb MTG streamer Wyatt Darby 11-2-n áll a mezőny legérdekesebb deckével. Esper midrange, és fogalmam sincs hogyan veri vele az aggrot meg a controllt. A többi midrange ellen nyilván nagy lapelőnye alakul ki midgame-re, de jó lenne, ha ez a deck tényleg erősnek bizonyulna, mert pont olyasmi amit én próbáltam összerakni sikertelenül.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#461) Dobi 562 válasza D1Rect (#457) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem az en köröm volt, nem húztam az időt. Én csak feladni tudtam volna, más cselekvési lehetőségem nem volt. A végén mindenki jól járt, én elintéztem a dolgomat, a kedves kollega meg kiélvezhette az ultimate kombóját. 😅

(#462) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#460) üzenetére


D1Rect
félisten

Ahogy nézem az Izzet Drakesbe csak 4 uc kell és továbbra is tiptoptier deck.

(#463) Dobi 562


Dobi 562
addikt

:D

(#464) meoindil


meoindil
aktív tag

Enter the code "PLAYALLEGIANCE" to redeem three RNA booster packs!

Elnézést, ha már volt.

(#465) zalman90


zalman90
őstag

Néha utálom magam :U

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#466) Dobi 562 válasza zalman90 (#465) üzenetére


Dobi 562
addikt

Izzet Mill-t jatszol? Hogy teljesit a ladder-en?

(#467) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Amúgy elég jó lett ez a meta. Van 3-4 erős midrange deck(esper, golgari variációk, hadana Climb Sultai, Rakdos) két nagyon jó controll(esper, Gates), 1 idegesítő kombódeck(Wilderness Reclamation Nexus), mono blue, Izzet Drakes. Ezek mindegyikével faszán lehet haladni, egyik se agyatlan, unalmas deck. Az aggro erős de simán verhető, ráadásul ott a bo3 ranked, hogy ne kellejen szétcseszni a decked miatta. Már csak valami semmiből kinövő fehér aggro tudná szétcseszni ezt a harmóniát. :D Én főleg Izzet Drakes-t játszok Bo3-ban Bo1-ben Esper midet, napi wint farmolni meg egy saját Rakdos decket használok. Sztem ennyiire nem nagyon élveztem még mezőnyt kártyajátékban. Egyedül a gate deck idegesít néha. Ami deckek ellen erős, azok ellen baromi unfair minden amit csinál.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#468) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#467) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nekem a monoblue nem tunik tul izgalmas vagy agyalos deck-nek. :)

A Gate alapu deck-ek erdekesek, az uj standard legelejen brutalisan erosek voltak, alig par ember jatszotta oket volt hogy 13-0-t mentem vele az elso napokban, ra is untam. Persze azota mar van sok fele variacio, erdemes lenne probalgatni oket.

Most Boros aggro-val farmolom a napi win-t, black splash-el (Judith nagyon jol illeszkedik) + Light up the stage.

Csak BO1-et jatszok, nagyon keves az idom igy probalom a napi aranyat kiszedni.

Mikor megunom a sok monored ellenfelet akkor atvaltok egy jo kis sokat gyogyulos Esper anti-aggro deck-re, azt szoktak szeretni. :D

(#469) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#468) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

SCG opent pont megnyerte monoblue, szóval vége a funnak gondolom. BO3 is tele lesz velük. Talán az Izzet deck veri őket, de minden midrange és control hulla ellenük.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#470) itldj válasza 0karmacoma0 (#469) üzenetére


itldj
aktív tag

Édes istenem az a hulladék monoblu jön szembe 2 hétig mindenütt. :W :W
Nincs rá ésszerű indokom, de eddig is a monoblue-t utáltam a legjobban ellenfélként, függetlenül, hogy épp milyen deckkel mentem. Erre most tessék. :DDD :DDD Jópár napig el lehet felejteni kb minden midrange és control decket ha sokan elkezdik ezt tolni. (Bár lehet Izzet Drakes jó lesz ellene, ha nem akkor agyhalott üzemmód és jöhet a monored. :C )

(#471) 0karmacoma0 válasza itldj (#470) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Hát, nem egy nagy élmény mikor 8 körön keresztül üt egy 2/2, és közben egy lapot nem tudsz kijátszani. Az a baj techelni se lehet nagyon ellene szerintem, mert egy duressel ránézel, és van nála 2 spell peice, 1 dive down meg egy essence capture. Have fun! Én is szetem a Rakdos aggro deckem fogom erőltetni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#472) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Nem tudja valaki mi tortent az https://mtgarena.pro-val?

(#473) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Most mentem egy 20 perces menetet BO1-ben. Az ellenfel semmit sem csinalt csak gyogyitotta magat, leszedte par lenyemet spellekkel, meg visszakeverte a gyogyulos spelljeit a paklijaba Gaea's blessing-el... Vegul levertem rola a hp-it mert kifogyott spellekbol de marha unalmas volt, csak azert nem adtam fel mert ma szabin vagyok es van kicsit tobb idom jatszani.

Legkozelebb siman csak fel fogom adni mar az elejen mikor latom, hogy csak gyogyitgatja magat tovabbi interakciok helyett... Semmi kedvem 20 percet szenvedni egy ilyen unalmas deck ellen.

Monored ellen rakhatta ossze, mert megunta hogy a 4. korre levereik a hp-jat?

(#474) itldj válasza Dobi 562 (#472) üzenetére


itldj
aktív tag

Site is down due to database corruption
We are working hard on bringing it back online.
Are you hacked?
No, we had DDos, but no security breaches.
Is my account safe?
Absolutely, all personal info is intact. Again: no hack or breach
Will my account data remain intact?
We are doing everything possible to keep it safe. But since database was corrupted, some data may get lost in the process of restoration
When will you be back online?
As soon as we can restore the database. Current ETA is Feb, 13 by the end of day.
Where can I get latest news?
We post updates on twitter and will update this page

[ Szerkesztve ]

(#475) Dobi 562 válasza itldj (#474) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszonom! :R

(#476) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ugy latszik egyre inkabb tema lesz a Nexus of Fate. Bannolni kene-e vagy sem? Megoli-e a "fun"-t Arenaban vagy sem?

Noxious velemenye
Chanell Fireball velemeny

Nektek mi a velemenyetek?

Az enyemet ismeritek, en gyulolom az osszes olyan deck-et ami lassu, nem interaktiv es kizarja az ellenfelet a jatekbol. :)

(#477) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#476) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én nem tudom. Nexus egy elég elbaszott koncepció, de szerintem az a fő gond, hogy a WR-es Nexus deck néha már az 5-6. körben ki tud zárni a játékból. Ez kifejezetten nagy hülyeségnek tűnik. Egy kombó deck azért jó mert gondolkodni kell hozzá, megfontolni milyen kombódarabkák áldozhatóak fel, hogy meghosszabbítsd a meccset a szükséges ideig. A Nexus teljesen más ebből a szempontból. Nekem alapvetően a visszakeverős dolog se tetszik benne, mert ha már ellenfélként megvannak a szükséges eszközeim, hogy megakadályozzam a nem kívánt eseményt, ne kelljen már rulettet pörgetnem, visszakapja-e a lapot 2 körön belül. Nem sírnék utána, ha bannolnák, de nem feltétlenül a Nexus a fő bűnös ebben az egészben. Kicsit félek tőle, hogy ezután majd sírnak a Teferi banért, utána a Light the stage banért, utána Pteramander banért, és így tovább.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#478) D1Rect válasza Dobi 562 (#476) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem nincs baj vele, igazából vehető.
Én gondolkoztam rajta, hogy összerakom, de nem tartom elég erősnek.

(#479) Franklin


Franklin
addikt

Ki milyen paklit rakna össze ennyi joker kártyából?

(#480) D1Rect válasza Franklin (#479) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ, hogy te mit szeretsz játszani.

(#481) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Meg az se mindegy, hogy állsz jelenleg. Főleg landek tekintetében. Egy jó 3 színű deckhez kell vagy 20-24 rare land. Amúgy még mindig nehéz megmondani mi lesz a meta. Van 6-7 erős deck amik szépen körbeverik egymást. Izzet drakes, Sultai midrange, Bant Nexus, Esper Control, Mono blue voltak az utóbbi hét sztárjai, de éledezik a fehér aggro is. Én személy szerint továbbra is Wyatt Derby Esper midrange-ét élvezem a legjobban, de messze nem a legerősebb deck most. Én az eredeti verziót játszom, de van újabb változata is. Van benne minden a laplopkodástól, az interakción át, a kellemesen erős midrange lényekig. Sajnos mono blue és Jeskai/Esper control közel autoloss.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#482) zalman90 válasza Dobi 562 (#466) üzenetére


zalman90
őstag

hogymit?

ez csak egy tele counter és az ellenfél lapját leszedő lapokból álló pakli + ugye a 4 - 4 drake és 4 Mizzet Parun

csak Platina vagyok, és most vissza álltam mono fehérre.. az jobban adja nekem.. ajani pridemate + healelős kombó

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#483) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#477) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem tudom, hogy a WoTC mit fog lepni. Szerintem mas lapokat nem fognak bannolni. Teferi az idegesito de ha eddig hagytak akkor ezutan sem fognak hozzanyulni.

(#478) D1Rect: attol meg, hogy te nem tartod eleg erosnek, eleg sok profi viszi versenyekre a bant, simic meg gates Nexus-t, ahol tobbnyire elsok kozott zarnak vele.

(#482) zalman90 : par napja en is raalltam a WW-re. :D

(#484) D1Rect válasza zalman90 (#482) üzenetére


D1Rect
félisten

Szvsz nem éri meg platinum fölé farmolni magad, +2000 gold gyakorlatilag és rengeteg meccs, bármi mást játszol jobban jársz.

(#485) D1Rect válasza Dobi 562 (#483) üzenetére


D1Rect
félisten

Óriási különbség van Bo3 és bo1 között.

Ráadásul az arena több mint fele monoblue vagy monored, ami majdnem autoloss nexusssal.

(#486) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Beszelnem kellett ezekrol a szar deck-ekrol es zsinorban megkaptam egymas utan Ferit, Nexust meg egy Mill-t is. Alt + F4 es irany a varos. :DDD

(#487) itldj


itldj
aktív tag

Csak kérni kellett. :C :C Nexus banned

(#488) D1Rect válasza itldj (#487) üzenetére


D1Rect
félisten

No more free winz.

(#489) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Itthon vagyok lazas betegen, jatszogattam de elegem volt a monoblue-bol aki nem hagyott csinalnom semmit meg a monoredbol aki bucira vert 4 kor alatt es tudjatok mit csinaltam? Osszeraktam eletem masodik Feri deck-jet... :Y

Meg az elozo standardban volt egy idoszak amikor mindenki Jeskai control-t jatszott, akkor osszeraktam en is egy Feri-Mizzet-Phoenix-Banefire deck-et, csak hogy lassam mi a francot szeretnek benne es igazabol az sem volt rossz, mert Ferin kivul volt benne mas wincon is es nem csak abbol allt a jatek hogy mindent counterelsz, utana meg "YO, I AM TEFERI" -------> opponent concede.

Tetszenek az Esper control verziok amik probalnak ellen allni az aggro-aradatnak. Feri, Dovin, Kaya jol mukodnek egyutt. Persze meg igy is konnyu vesziteni aggro ellen, dehat valamit valamiert. Erdekesebb azert egy control deck mint egy aggro, tobb lehetoseg van, kicsit agyalosabb.

Ami meg meglepoen jol mukodik az a Knights tribal, Orzov es Abzan verziokban is. Radiant Destiny, Benalish Marshal, Valiant Knight, a Hexproof-s 2/2 lovagok es persze History of Benalia. Persze ez csak napi win farmolasra Quick play modban.

(#490) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#489) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Esper Controlból nekem is csak kb Teferi hiányzik, csak azért nem craftoltam le őket eddig, mert Mono Blue ellen baromi szar matchupnak tűnik. Mik a tapasztalatok eddig?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#491) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#490) üzenetére


Dobi 562
addikt

Eddig 6 win, 4 lose ladderen, ebbol 2 volt monoblue ellen azt mindkettot nyertem. Tul korai meg ebbol barmit is levonni, de a sok counter + gyogyulgatas + exile az ellenfel graveyard-jabol jonak tunik. (meg tanulom a decket)

Golgari midrange-el eldobbatam Carnage Tyrant-at, Kaya-val kidobtam a graveyardjabol, szegeny ellenfel meg nem tudta mire hasznalni a Find/Finality-t. :DDD

(#492) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Kozben latom szintet leptek az idomilliomos jatekosok is. Wilderness Reclamation + Gaea`s Blessing + Dawn of Hope 1/1 tokenek. Gondolom a wincon az ellenfel halalra untatasa lenne.

(#493) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#492) üzenetére


Dobi 562
addikt

20 perc utan Alt+F4, megerdemelten gyozott. :C

(#494) D1Rect válasza Dobi 562 (#489) üzenetére


D1Rect
félisten

(#495) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#491) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Kaya nagyon szórakoztató tud lenni. Ha működik akkor nagyon működik. Szegény Izzet játékos Enigma Drakejei kb már gyógyítottak engem.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#496) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#495) üzenetére


Dobi 562
addikt

Vannak erdekes kombok Kaya-val, az biztos. Fall of Thran-nal letakaritani a landeket, Kaya-val kidobalni oket az ellenfel graveyardjabol, nem lesz amit visszapakoljon a boradra. :DDD

Kaya`s Fall of Thran

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Beraktam egy Unmoored Ego-t az Esper control deck-embe. Ti mit dobatnatok el az ellenfellel?

Green stompy: Carnage Tyrant

Monored: Light up the stage? Flame of Keld?

Monoblue: Tempest Jinn? Curious Obsession?

Golgari midrange: Hydroid Krasis?

Izzet drakes: BO1-ben altalaban 1 Niv Mizzettel futnak, erdemes azt eldobatni vagy mondjuk Enigma Drake-bol mindet ha meg nem jatszotta ki oket? Esetleg a counterspellek kozul valamit?

WW: History of Benalia, Benalish Marshall

Boros aggro: History of Benalia, Boros Reinforcements

Esper control: Teferi

[ Szerkesztve ]

(#497) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#496) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én annyira nem hiszek a main deck Egoban. Sideboardon persze nagyon jó lehet. Izzet drakesből én a dive down-t dobatnám el esper controllal. Elvileg van moment of c, mortify és Vraska c. a paklinkban, nem árt, ha tudjuk használni is őket. Szerintem a 3 aggro deck ellen halottak vagyunk ha ego-t játszunk ki, de én a fehér variánsokból inkább az Adanto-t dobatnám el, a többieket leviszi az aoe(ha nincs maindeckelve a cry). Monoblueból a Wizards retortot szedném ki, hogy a Kaya Wraith ellen csak spell pierce maradjon.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#498) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#497) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszi a tanacsokat!

Kozben talaltam egy midrange verziot ami stabilabbnak tunik azon a szinten ahol jarok (gold tier): https://aetherhub.com/Deck/Public/74590

(#499) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A hetvegi GP top 8 listaja:

https://mtgdecks.net/Standard/grand-prix-memphis-tournament-54200

A sultai midrange (golgari mid + hydroid krisis) meg mindig eros. 2 jatekos monoblue-val top 8-ban vegzett.
Rakdos aggro nyert, WW-vel meg mindig szamolni kell. Egy jatekos Nexus-al untatta halalra ellenfeleit, igy bekerult a top 8-ba. :DDD

Hova tunt a monored? Jeskai? Esper?

(#500) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#499) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Jeskainak szerintem az a baja, hogy rengeteg enchantment hate van, szóval a seal away nem olyan jó mint régen. Ráadásul több top deck futtat spell pierce-t és negate-et, így a STW se olyan tuti megoldás mint régen. Az Esper valszeg szimplán jobb control most. Neki meg az a baja, hogy van 3-4 baromi különböző deck amire készülni kéne, és ennyi különböző ellenfél ellen nehéz hatékony control decket összehozni. Monored számomra is meglepő, hogy ennyire eltűnt. Mondjuk ha nem húz tökéletesen, akkor a meta legtöbb deckje szétveri. Sultai és Izzet drakes nagyon erős ellene, Esperek kis előnyben vannak, talán a mono blue amit szépen elver. Ha úgy nézzük a mostani győztes rakdos deck egy value központúbb monored pakli.

Van egy másik izgalmas Rakdos alapú midrange deck. Most kezdik felkapni, nekem eddig ez a legszimpatikusabb. Épp most készülök összerakni, szerencsére sok minden nem hiányzik hozzá.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.