Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) ldave válasza Lmh (#850) üzenetére


ldave
Topikgazda

(#852) D1Rect válasza Lmh (#848) üzenetére


D1Rect
félisten

Rare és mythic rare duplicate protection-nel van, azaz nem nyithatsz ötödiket, amíg nincs meg az összes abból a kiegészítőből.

(#853) Lmh


Lmh
őstag

Értem, köszi szépen! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#854) D1Rect


D1Rect
félisten

Még 2 napig lehet HS-ezni, aztán jön helyette a pauper.

(#855) ldave válasza D1Rect (#854) üzenetére


ldave
Topikgazda

Megvolt a 15 win, utána még adtam pár gyorsat másoknak (azonnali concede).

A Slime draws near! Command?

(#856) D1Rect válasza ldave (#855) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez jó ötlet, pár percet rászántam én is :)

(#857) ldave


ldave
Topikgazda

A Core Set 2020 lesz a következő, ami Arénába érkezik?

A Slime draws near! Command?

(#858) D1Rect válasza ldave (#857) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem igen.

(#859) ldave


ldave
Topikgazda

Ez most hogy van? Itt azt írja, hogy ez a Gideon WAR kártya:

Legalábbis az ikonja alapján és itt is szerepel. Viszont itt a teljes WAR lapok listáján nem szerepel. Játékban sem láttam még soha.

A Slime draws near! Command?

(#860) D1Rect válasza ldave (#859) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez nem a "külön plainswalker decknek" a lapja?
Nekem Ral meg Vraska van ilyenben.

(#861) Dobi 562 válasza D1Rect (#860) üzenetére


Dobi 562
addikt

Igen, A Gideon Planeswalker Deck-bol lehet megszerezni.

(#862) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Esper (Hero) Midrange sideboard guide-al.

Cikk a Hareruya-tol.

(#863) ldave válasza Dobi 562 (#861) üzenetére


ldave
Topikgazda

Akkor ez pack-ból vagy draft során nem is jöhet elő? Csak wc-vel lehet legyártani?

A Slime draws near! Command?

(#864) D1Rect válasza ldave (#863) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem nem jöhet, vagy wildcard vagy promo kód.
Remélem nem akarsz ezzel játszani, mert finoman szólva sem tier 1 lap.

(#865) ldave válasza D1Rect (#864) üzenetére


ldave
Topikgazda

Dehogy is, csak tegnap nézegettem a collection-t és akkor tűnt ez fel. Elvagyok jelenleg a grixis paklimmal.

Nem is tudom hány packot nyitottam már és jópár draftot is játszottam, de Gideon-ból és az új Teferi-ből még egy sincs, az összesi többi WAR-os PW-ből már legalább van 1-1 db.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#866) Lmh válasza ldave (#865) üzenetére


Lmh
őstag

kozel Napi 2 pakkot kinyitok, es ilyenkor tunik fel h mennyi lap van ami nem kell...xD Folyton bosszankodok h szamomra hasznalhatatlan lapok esnek xD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#867) D1Rect válasza Lmh (#866) üzenetére


D1Rect
félisten

Gondolj bele, hogy ez papíralapon naponta 2eFt lenne. :)

(#868) Lmh válasza D1Rect (#867) üzenetére


Lmh
őstag

igaz :-) de sosem vettem boostert eloben. mindig csak egyesevel, mappakbol vasaroltam :-)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#869) ldave


ldave
Topikgazda

Amikor 20 lapból egyszer sem jön húzod be, ami megmentene...

A Slime draws near! Command?

(#870) D1Rect


D1Rect
félisten

Az utóbbi időben kaptam rá erre a csatornára:[link]
Kicsit gyorsan draftol a srác, de jól vágott pörgős videói vannak.
A linkben szereplő kifejezetten lassú és magyarázós, azért linkeltem.

(#871) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Azt hiszem megtalaltam a kovetkezo deck-et amitol elkap a hanyinger. Mass Manipulation...

Hozzaadtam a Nexus, Monored, Monoblue, Mill listamhoz.

(#872) D1Rect válasza Dobi 562 (#871) üzenetére


D1Rect
félisten

Azzal nincs baj, játszottam vele amikor a #1 srác kitette a videóját, nagyon könnyű vele hígat húzni.

(#873) D1Rect


D1Rect
félisten

Tegnap este letoltam a pauper eventet, ez a korábbi pauper deckem war lapokkal:
A darkblade agent + surveil a "kombó", de végül úgyis azzal nyer, hogy kint van az Inheritance és szinte mindent tudsz 1-1-ben tradelni, közben meg ott a value generátor.

A Mephitic Vapors amit amúgy ki lehet dobni belőle, de túl sok a token deck, meg jó patkányok ellen, de azt egyet sem láttam.

A másik "kombó" a Weird/Salvager + Dead Revels = végtelen lény

3 Notion Rain (GRN) 193
4 Whisper Agent (GRN) 220
2 Artful Takedown (GRN) 151
4 Moment of Craving (RIX) 79
3 Ill-Gotten Inheritance (RNA) 77
4 Darkblade Agent (GRN) 164
4 Ob Nixilis's Cruelty (WAR) 101
2 Herald of the Dreadhorde (WAR) 93
3 Watcher in the Mist (GRN) 59
2 Tamiyo's Epiphany (WAR) 71
2 Mephitic Vapors (GRN) 76
1 Dead Revels (RNA) 71
1 Salvager of Secrets (M19) 70
1 Spellkeeper Weird (WAR) 69

4 Dimir Guildgate (GRN) 245
10 Swamp (M19) 272
10 Island (M19) 267

(#874) ldave válasza D1Rect (#873) üzenetére


ldave
Topikgazda

Egész jó ez a pauper most, végre szokatlan paklik jönnek szembe :)

Én ez BW tokenes paklit tettem össze, 6 győzelemnél tartok, 2-3 vereség volt eddig.

A Slime draws near! Command?

(#875) D1Rect válasza ldave (#874) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is tetszik, most azt csinálom, hogy játszok és amikor nyernék, tolok egy gg-t és feladom.

(#876) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Szeretem a monored plejereket BO3-ban. Alaznak az elso korben, masodik kort sideboard-olas utan bukjak mint a szart, utolso korre mar be sem jonnek, csak feladjak. :C

Tegnap-ma 4-szer mentem monored ellen BO3-ban, 3-szor ez volt a forgatokonyv.

(#877) D1Rect válasza Dobi 562 (#876) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi ellen?

(#878) Dobi 562 válasza D1Rect (#877) üzenetére


Dobi 562
addikt

4 color dreadhorde es Sultai Nissa midrange.

Mindketto Explorer package-al. ;]

(#879) D1Rect válasza Dobi 562 (#878) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt Tibalt nem szívatja keresztbe?

(#880) Dobi 562 válasza D1Rect (#879) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ha meg tudnak vedeni akkor nyilvan, de nem lattam meg monored aggroban Tibalt-ot. Gruul midrange ellenfel jatszotta ki ellenem, de kovetkezo korben ment is a graveyardba.

(#881) D1Rect válasza Dobi 562 (#880) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig a sideban van legalább 2.
Bo3 esetén nekem mainben van kettő, sideban meg 4 cindervines. :D

(#882) Dobi 562 válasza D1Rect (#881) üzenetére


Dobi 562
addikt

Cindervines-t is csak Gruul-tol lattam eddig, az durvan jo lap minden ellen ami nem aggro. :K

(#883) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A kis moho megtartotta a kezdolapjait 1 land-el. :C

(#884) D1Rect válasza Dobi 562 (#883) üzenetére


D1Rect
félisten

Mégis több lapot játszott ki. ;)

(#885) Dobi 562 válasza D1Rect (#884) üzenetére


Dobi 562
addikt

3-3-at, szoval egal. :DDD

(#886) D1Rect válasza Dobi 562 (#885) üzenetére


D1Rect
félisten

Innen nézve eléggé lekeverős az a kéz amivel elkezdted.

(#887) Dobi 562 válasza D1Rect (#886) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem, teljesen jo volt a monored plejer ellen. :)

(#888) D1Rect válasza Dobi 562 (#887) üzenetére


D1Rect
félisten

Az alábbi illusztráción az látható, hogy mi történik, ha nincs interakció egy jó húzás ellen a 3. körben:
Külön felhívnám a figyelmet az ellenfél életpontjaira és a stacken lévő lightningboltra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#889) ldave válasza D1Rect (#888) üzenetére


ldave
Topikgazda

Undorító :P

A Slime draws near! Command?

(#890) D1Rect


D1Rect
félisten

Most értettem meg, hogy mit csinál a fekete Finale.
Eddig azt hittem, hogy az X az a total toughness, sebaj, volt rá egy negate-em.
Be is teszek a Dimir pakli sidejába vagy 2-3-at. :B

Ez van, az olvasás nem az erősségem. :DDD

(#891) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Sziasztok!

Kezd érdekelni ez a játék és el is kezdtem vele játszani, viszont érdekelne, hogy mit gondoltok a játék jövőjéről.
Mivel egy viszonylag új játékról van szó, nem szeretném azt, hogy elkezdek belemenni a játékba, majd fogják és 2 éven belül lekapcsol az egész cucc, mert hopp... nem nagyon játszik vele a kutya se...

Elég szép számokat láttam, de meddig tartható ez egy HS-el szemben? Van jövője ennek az egésznek?

Ne értsétek félre, nem az érdekel, hogy mennyien játszanak... mennyire ismert... viszont nem akarom, hogy megszeretek egy game-et, beleölök x időt és egyszercsak azt mondják, hogy nincs tovább. Inkább el sem kezdem... Ezért is szeretnék mégis egy képet kapni arról, hogy van-e pozitívum a játékosbázis felől.

Vannak versenyek? Növekedik a játékosbázis? Érdemes belebonyolódni? Érdekli a fejlesztőket (jönnek a frissítések)? Mennyire pénzéhes?

Nem nagyon találni sokmindent ezekről a témákról... Megjelenés óta pl alig látok hírt, hogy mi a helyzet. Mondom megkérdezem itt, biztos profibbak is vannak köztünk. :)

Pro és kontra?

(#892) ldave válasza Stanbacsi (#891) üzenetére


ldave
Topikgazda

Biztosat senki nem tud erre mondani, de tény, hogy a játék fejlesztője, a Wizards, jelenleg hosszú távon számol az Arénával. Ha tippelnem kéne, előbb áll le a Hearthstone, mint ez. Egy 25 éves játékról beszélünk, ami újra a népszerűsége csúcsán van.

Az is tény, hogy pár éve volt a Magic Duels, aminek hasonló szerepet szántak, helyette mégis jött az Arena.

Versenyek vannak, komoly pénzdíjazással, de oda bejutni azért nem egyszerű. A játékon belül vannak kisebb 'versenyek', avagy event-ek. Olyasmi hogy adott paklival játsz addig, amíg nincs 7 győzelmed vagy 3 vereséged és ennek függvényében kapsz jutalmat.

F2p módon is lehet játszani, viszont úgy azért elég lassan lehet komolyabb lapkollekciót felépíteni, de nem lehetetlen, csak sok idő.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#893) D1Rect válasza Stanbacsi (#891) üzenetére


D1Rect
félisten

A valaha létezett legnagyobb TCG digitalizálása.

10 hónap alatt költöttem rá 5$ + 15$, de utóbbit inkább már csak azért, mert annyit játszottam vele, hogy úgy gondoltam ennyi "jár nekik".
Az utóbbi 2 kiegészítőből gyakorlatilag megvan az összes lap, azzal is elég jól állok ami most jött ki.
De konzisztensen kell játszani, naponta kb. 10 percet legalább.

Évente 3-5 kiegészítő jelenik meg, már legalább 20 éve:[link]
Mindemellett folyamatosan jönnek a patchek, szerintem olyan havi 1 nagyobb lehet, de meg kéne nézni pontosan.
Állandóan van valami event, játékosbázist csak a fejlesztők tudnak.

A kihívás, hogy tényleg minden nap belépj és játsszál egy kicsit, néha én is tartok 1-2 hét szünetet, amikor "nem érdekel".

(#894) ldave


ldave
Topikgazda

(#895) ldave


ldave
Topikgazda

Bevezetik a London Mulligan szabályt a Core 2020 szettel kezdődően:

With the release of Core Set 2020, we'll be introducing a new mulligan system for all competitive Magic formats.

MTG Arena will test functionality of the London mulligan in a special event starting June 7 and will fully adopt it for all play formats with the release of M20 card content starting on July 2.

Ennek a lényege, hogy az első hét lap helyett újra hetet húzol, majd egyet ebből a pakli aljára tesz, ha ezzel sem elégedett, akkor újra hetet húz és kettőt tesz alulra, és így tovább. Nekem tetszik ez a rendszer.

A Slime draws near! Command?

(#896) Dobi 562 válasza Stanbacsi (#891) üzenetére


Dobi 562
addikt

Hamarabb fogod megunni, mint hogy lehuznak a rolot. ;)

Egyre nepszerubb a Magic The Gathering Arena, egyre tobbet koltenek marketingre, versenyekre. Nehez lenne akkora hibat elkovetnie a keszitoknek, hogy le kelljen huzni a rolot par even belul.

A jatek folyamatosan alakul ahogy jonek az ujabb kiegeszitok es kirotalodnak a regebbiek, igy nehez megunni. Mindig van mit kiprobalni. A legutolso kiegeszito a War of the Spark nagyon jol sikerult, a kore epitett sztori sok embert bevonzott a jatekba.

Ha ki akarsz probalni minden "jatszhato" deck-et az aktualis meta-ban akkor szerintem muszaj koltened a jatekra, legalabb az 50$-os pack-ot megvenni kiegeszitokbol. Abbol mar ki lehet kraftolni jo par top tier deck-et. Ha turelmes vagy, nem akarsz annyit kolteni akkor persze fizetes nelkul is el lehet lenni. Szerintem eleg gyorsan ossze lehet szedni jatekon belul egy top tier deck-et de en peldaul 1-2 het utan elunom ha ugyanazzal a deck-el jatszok sokat.

--------------------------------------------------------------------------
(#894) ldave: kiraly! Nagyon varom! :)

[ Szerkesztve ]

(#897) D1Rect válasza ldave (#895) üzenetére


D1Rect
félisten

Modernen lesz anyázás rendesen.
Ez a combo deckeknek hatalmas előny.

(#898) ldave


ldave
Topikgazda

De utálom az ilyet, nem jön be neki a mill kombó, erre elkezdi húzni az időt. Sima Play, ilyenkor szíven szerint kilépek, de pont egy win kellett még a 3. packhoz a héten...

A Slime draws near! Command?

(#899) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Köszönöm a válaszokat!

Már nyomom is, nagyon tetszik:D
Még annyi lenne a kérdésem, hogy android alkalmazásról esetleg lehet tudni valamit? Van már tervben?

(#900) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Elég megnézni, hogy a Magic Online milyen ui-val, és milyen üzleti modellel, mióta működik, és még az Arena mellett is folyamatosan mennek rajta versenyek.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.