Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Jatszik meg valaki rajtam kivul? :DDD

Javier Dominguez (a Magic vilagbajnok) jatszik eppen Arena-t: https://www.twitch.tv/magic

(#252) fogtunder válasza Dobi 562 (#251) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én még tologatom, lassan összejön egy új paklihoz a lap és WC készlet, csak fogalmam sincs, hogy mi legyen. Bár a Dimir control egyre jobban tetszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#253) Dobi 562 válasza fogtunder (#252) üzenetére


Dobi 562
addikt

A Dimir control deck-el tenyleg jok, meg nagyon elvezetes veluk jatszani. Plusz ha veletlenul esett 1-2 Carnage Tyrant, Vraska meg Assassin`s Trophy, akkor lehet belole csinalni Sultai control-t. Ezzel a deck-el jatszogatok mostanaban: https://aetherhub.com/Deck/Public/39252

(#254) fogtunder válasza Dobi 562 (#253) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Trophy van egy, a többi nincs, ellenben van egy Dream Eater és egy Doom Whisperer. ezt néztem amúgy, hogy összerakom

I hate morning people. And mornings. And People.

(#255) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#251) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem pont most gyűlt össze a 4 wildcard az Izzet Phoenixhez. Este egyben lecraftolok mindent ami kell(Landeket, más rare-eket, előre nem akartam, mert csak megnehezíti a matchmakinget). Jelenleg csak azon filózok hogy is kéne techelni a paklit. A WW, a Mono blue és a RDW a borzalmas matchup. Az a baj hogy hiába van bent két fiery cannonade mono blue ellen pont azt nem viszi le amit nagyon le kéne, míg a fehér agro újratölti a boardot két pillanat alatt. Erősen agyalok, hogy inkább ionize kéne bele, mert sokat dobna a kék elleni matchupon és mások ellen is hasznos, míg a a Fiery sok meccsen csak dead card.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#256) Dobi 562 válasza 0karmacoma0 (#255) üzenetére


Dobi 562
addikt

En nem jatszottam Izzet Phoenix deck-el, nekem egy Izzet control van sok counter spellel. Mono blue-val nem nagyon talalkoztam mar egy ideje, WW ellen van sok sebzo spell amivel le lehet szedegetni oket + a counterek. Addig kell csak tulelni amig Niv-Mizzet a porondra kerul. :DDD
RDW az mar kemeny dio, ha jol jonnek neki a lapok akkor ugyis mindegy mit csinalok.

(#257) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Guilds of Ravnica Contructed-ban Boros mentor deck megint nagyon eros. Elsore futottam egy 5-0-at. :)

2 Healer's Hawk (GRN) 14
10 Plains (RIX) 192
2 Hunted Witness (GRN) 15
4 Sunhome Stalwart (GRN) 26
4 Conclave Tribunal (GRN) 6
4 Goblin Banneret (GRN) 102
10 Mountain (RIX) 195
4 Legion Warboss (GRN) 109
4 Tajic, Legion's Edge (GRN) 204
4 Aurelia, Exemplar of Justice (GRN) 153
2 Boros Challenger (GRN) 156
2 Swiftblade Vindicator (GRN) 203
4 Sacred Foundry (GRN) 254
2 Justice Strike (GRN) 182
2 Lava Coil (GRN) 108

(#258) 0karmacoma0 válasza Dobi 562 (#256) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Niv Mizzet a legnagyobb ellenségem. :D Phoenix deckel kb vége a dalnak ha lekerül az asztalra. Azon is gondolkoztam, hogy berakom a deckembe, de bo1-re úgy érzem kicsit eltolná a paklit late game irányába és jobban megéri inkább áterőltetni a phoenixes, drake-es mid game tervet. Ha játszanék bo3-at biztos beraknám sideboardba. Amúgy miután lecraftoltam a paklit, azonnal sikerült beleakadnom a tökéletes counterekbe. Mikor a második deck hozta az Unmoored ego-s és Nightveil Predatoros összeállítást azt hittem elsírom magam. :D Mostanra kezdem megtanulni rendesen használni a decket és az eredmények is elég jók eddig.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#259) D1Rect


D1Rect
félisten

Jött egy levél, hogy játszhatok az ismerőseimmel.
Long story short: megvan mára a 15 winem és van 3 különböző monored deckem.

tldr: olyan vagyok mint a kokófüggő akinek kihúznak egy utca kóstolót.

(#260) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ezt a kezet meg kell tartanom. :DDD

Ellenfel Monoblue tempo-t jatszott, nyertem.

(#261) D1Rect


D1Rect
félisten

Gondolkozom egy Arclight Phoenix decken, de nem vagyok biztos benne.
Gyakorlatilag megvan az egész, csak 3 mythic madár és 2 rare land kéne.

Mindemellett jó lenne egy komplett WW/ Boros / Boros Angels deck is, de utóbbi különösen rare igényes.

(#262) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#261) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem eléggé bejött a deck. Constructed eventen szépen lehet plusszosan menni vele. Talán egy nagyon rossz sorozatom volt, 4-5 0-2 wines eredménnyel, de két 7 win között, az átlag valahol 4 körül van. Ez a std Bo1 deckem:
4 Steam Vents
6 Mountain
7 Island
4 Opt
4 Sulfur Falls

4 Chart a Course
4 Radical Idea
4 Shock
1 Maximize Velocity
3 Lava Coil
4 Tormenting Voice
1 Beacon Bolt

4 Arclight Phoenix
4 Goblin Electromancer
2 Enigma Drake
4 Crackling Drake

Ezzel szépen lehet pörgetni a meccseket. Totál lényegre törő deck. Monored és WW ellen nehéz az élet(de nem reménytelen), Jeskai control esetén meg kb 4 kör után tudod van-e értelme szenvedni. Golgari-t durván kivégzi, ahogy a legtöbb átlag pakli ellen is nagyon erős.

Összeraktam egy másik verziót is. Ez lassabb, kevesebb deck pörgetés van benne, de alapvetően izgalmasabb lista:
1 Drowned Catacomb
4 Steam Vents
4 Sulfur Falls
5 Mountain
7 Island

2 Goblin Electromancer
4 Crackling Drake
2 Enigma Drake
4 Arclight Phoenix
1 Murmuring Mystic
1 Niv-Mizzet, Parun

4 Opt
3 Radical Idea
1 Dive Down
1 The Mirari Conjecture
4 Shock
3 Lava Coil
2 Tormenting Voice
4 Chart a Course
2 Discovery // Dispersal
1 Beacon Bolt

Ha Mirari lent marad, akkor az gyönyörű tud lenni, egy electromancerrel szinte biztos azonnali győzelem, a dive down meg annyira jól tud jönni, hogy már agyaltam, hogy a main deckbe is beférhetne. Egyelőre ezzel a deckel rossabbak az eredményeim, de erős a gyanúm, hogy ez már inkább Bo3-ra lenne jó, némi gyorsítással a sideboardon.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#263) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#262) üzenetére


D1Rect
félisten

Miután leírtam, én is úgy voltam vele, hogy megér 3 kártyát egy komplett deck.

Mit érdemes sideolni mi ellen?

(#264) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#263) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én sajnos nem játszom Bo3-akat, csak azt tudom a prok miket szoktak versenyen belepakolni, meg hogy nekem érzésre mi hiányzik, illetve segít a legtöbbet x-y deckek ellen.

Fierry cannonade, és még coil a fehér agro verziók ellen jól jön, a dive down kb meccsnyerő ha veszít egy conclave-olt kört miatta, 1-2 kör asztalon maradó Murmuring Mystic után meg game over neki, mert végtelenítve blokkolunk mindent. Monored kb hasonló, de ott úgy is az számít, hogy húz az ellenfél. Egy durvább frenzy kör ellen nincs az a tech ami megvéd lifegain nélkül.

Mirrorba érzésre Niv Mizzet, Ionize, Bacon Bolt és Murmuring Mystic a nyerő lapok.

Golgari ellen a minél gyorsabb decket érzem jónak, mert arra kell kényszeríteni, hogy a leszedések vigyék a köreit, ne nőjön coil range-en túlra a Walker. Oda a 4 tormenting voice verzió jött be jobban. Az elvileg anti fly Vivien -3-al kirakva meg általában győzelem a sárkányoknak, mert tuti megoldjuk hiába szed le egy nagyobb Drake-et. A Graveyard manipulálós verzió néha azért tud gondot okozni.

Dimir ellen a Mirari szokott nagyon bejönni(meg mikor a 4. Phoenixet is eldobatja a dezinformációs kampánnyal :D). Gond talán csak a lassú verzióval van, amiben a Nightveil Predatorok nagyon megfogják a sárkányokat a Thought Erasure-el meg elszedegeti a laphúzásainkat.

Jeskai ellen fogalmam sincs. Úgy érzem ha le tud rakni egy Azcanta-t, és ellő egy chemister insightot, onnantól mindenre lesz válasza. Ha nem nagyon balfasz, és nem sieti el, Teferit onnan már könnyen megvédi.

Monoblue ellen race-elni szoktam. Oda még az 1 manás cycle(Crash Through, Warlord's Fury) lapokat is beraknám szívem szerint. A lényeg, hogy neki fájjon jobban a counterelés.

Kb ennyi, de ezek csak az én észrevételeim.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#265) Franklin


Franklin
addikt

Mi a véleményetek erről a monoblue deckről?

Én raktam össze, ami nagy szó, mert sose voltam jó pakli összerakásban, mindig netdeckeket nyomtam, szóval tudom, hogy nem hibátlan, ráadásul elég budget, mindent beleraktam, amit épp kifarmoltam :) nem is nagyon nyerem vele a partik 50%-ánál többet, de elég fun és pörgős.

Mondjuk most hogy ránézek, talán túl sok a lény és kevés a varázslat, a nyertes játszmák nagy részét az első 3 lénnyel hozom össze... de majd ti megmondjátok :)

4 Departed Deckhand
4 Aven Wind Mage
4 Kitesail Corsair
3 Siren Stormtamer
2 Exclusion Mage
2 Wall of Mist
1 Nezahal, Primal Tide
1 Riddlemaster Sphinx
1 Dreamcaller Siren
1 Murmuring Mystic
1 Dimir Informant
1 Tempest Djinn

4 Disperse
3 Waterknot
2 Maximize Altitude
2 Chart a Course
1 Entrancing Melody
1 Unexplained Disappearance

22 Island

(#266) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#264) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem valahogy nem áll kézre ez a deck, vagy mindenki már annyit játszott ellene, hogy skill handicapbe vagyok.
De a Ral-os változat jól megy.

(#267) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#266) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Határozottan keményebb a mezőny. Ma nekem is volt egy rossz sorozatom. Néha úgy érzem techelgetnek is ellene az ellenfelek szép lassan. Valahogy egyre több Grixis Control ellen játszom és nem érzem nagyon jó matchupnak. Korábban talán ha egyszer láttam a paklit, a héten meg sorban jönnek ellenem.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#268) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#267) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt tekergettem rajta:

4 Opt (DAR) 60
4 Shock (M19) 156
4 Chart a Course (XLN) 48
4 Lava Coil (GRN) 108
4 Radical Idea (GRN) 52
1 Beacon Bolt (GRN) 154
4 Tormenting Voice (M19) 164
1 Entrancing Melody (XLN) 55
1 Dive Down (XLN) 53

1 Niv-Mizzet, Parun (GRN) 192
4 Arclight Phoenix (GRN) 91
3 Goblin Electromancer (GRN) 174
3 Crackling Drake (GRN) 163
1 Murmuring Mystic (GRN) 45

1 Izzet Guildgate (GRN) 251
6 Mountain (RIX) 195
6 Island (RIX) 193
4 Steam Vents (GRN) 257
4 Sulfur Falls (DAR) 247

2 Tormenting Voice-t lehetne cserélni esetleg Dispersalra, de még szeretném próbálgatni így.

(#269) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#268) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Entrancing Melodyra kíváncsi vagyok. Láttam hogy használgatják a deckben, de én még nem próbáltam. Én Niv Mizzetet lassan cutolom, mert konkrétan nem játszottam olyan meccset, hogy kiraktam volna. :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#270) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#269) üzenetére


D1Rect
félisten

Némi kísérletezés után arra jutottam, hogy még mindig a Monored a legkonzisztensebb

(#271) fogtunder válasza D1Rect (#270) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az lehet, csak rohadt unalmas vele játszani :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#272) D1Rect válasza fogtunder (#271) üzenetére


D1Rect
félisten

Én imádom, különösen a mirror meccseket.

(#273) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Én anno szándékosan nem csináltam monored paklit, mert Bo1-hez jobbat úgy se talál az ember, de fene se akar mindig 1 decket grindelni, a többi meg utána visszalépésnek tűnik.

Golgari Midrangehez még hiányozna 3-4 Mythic wildcard, de félúton csináltam egy graveyardos decket(spikes subredditen láttam hasonlót):
3 Swamp
6 Forest
4 Memorial to Folly
3 Woodland Cemetery
2 Golgari Guildgate
3 Overgrown Tomb
1 Detection Tower

4 Stitcher's Supplier
2 Kraul Harpooner
4 Merfolk Branchwalker
2 Plaguecrafter
4 Glowspore Shaman
2 Golgari Findbroker
1 Izoni, Thousand-Eyed
2 Thrashing Brontodon
4 Molderhulk
4 Ravenous Chupacabra
2 Midnight Reaper

1 Vraska, Golgari Queen
2 Necrotic Wound
1 Ritual of Soot
1 Vraska's Contempt
1 The Eldest Reborn
1 Find // Finality

Nagyon szórakoztató deck. Izzet ellen nagyon erős, aggro ellen gyengécske, a többi matchup meg csak simán szórakoztató. Ha nem hiányzik hozzá sok wildcard és az ember úgy is le akaja craftolni a golgari landeket, érdemes ránézni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#274) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#273) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a jelenlegi monored olyan érdekes, mint amilyen még soha nem volt amióta magic van.

Nekem most ez a másik kedvenc paklim:

4 Crackling Drake (GRN) 163
4 Opt (DAR) 60
3 Shock (M19) 156
4 Chart a Course (XLN) 48
3 Lava Coil (GRN) 108
4 Steam Vents (GRN) 257
4 Sulfur Falls (DAR) 247
2 Niv-Mizzet, Parun (GRN) 192
1 Entrancing Melody (XLN) 55
4 Enigma Drake (M19) 216
2 Dive Down (XLN) 53
3 Spell Pierce (XLN) 81
2 Search for Azcanta (XLN) 74
1 Ral, Izzet Viceroy (GRN) GR5
4 Discovery // Dispersal (GRN) 223
1 Expansion // Explosion (GRN) 224
6 Mountain (M19) 275
8 Island (M19) 267

Side:
1 Niv-Mizzet, Parun (GRN) 192
3 Negate (RIX) 44
1 Shock (M19) 156
1 Lava Coil (GRN) 108
2 Ral, Izzet Viceroy (GRN) 195
3 Disdainful Stroke (GRN) 37
2 Fiery Cannonade (XLN) 143
2 Banefire (M19) 130

(#275) Dobi 562 válasza D1Rect (#274) üzenetére


Dobi 562
addikt

"Szerintem a jelenlegi monored olyan érdekes, mint amilyen még soha nem volt amióta magic van." :Y

Mi benne az erdekes? Kb semmi gondolkodas nem kell hozza csak pakolni le a lapokat es utni az ellenfel arcat...

Ne erts felre, nincsen bajom azzal aki monoreddel tolja csak nem ertem hogy lehet az a deck erdekes.

(#276) D1Rect válasza Dobi 562 (#275) üzenetére


D1Rect
félisten

Pl a risk factor, a steam kin, az experimental frenzy, a phoenix.
Az, hogy ha van kint wizard 1-ért tudsz lőni hármat.
Az, hogy hastelhetnek a lapjaid, ha van 2 spell a temetőben.

Nem csak annyi 1-ért kapsz hármat, aztán feláldozom a mountaint és kapsz még négyet, nyertem.

(#277) fogtunder válasza D1Rect (#276) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól, hogy eddig teljesen egydimenziós volt a monored (nem tudom, ezek alapján feltétlezem), még nem lesz érdekes szerintem. komoly döntéseket nem kell hozni, mert OK, a Githu haste-el, ha van két spell a graveyardban, de ha nincs, akkor is ki fogod rakni T1-ben. néha nem arcba lövöd a burnt, hanem leszedsz vele valami nagy fenyegetést, de nem egy szofisztikált pakli.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#278) D1Rect válasza fogtunder (#277) üzenetére


D1Rect
félisten

Controllal meg csak meg kell szakítani mindent, a többit lelőni és kirakni a Teferit. ;)

(#280) Dobi 562 válasza D1Rect (#279) üzenetére


Dobi 562
addikt

Pont hetvegen gondolkodtam, hogy befektetek egy kisebb osszeget a MGTO-ba, mert a standard unalmas sokszor, hogy ugyanaz ellen a nehany deck ellen kell jatszani es erdekelne a modern es pauper formatum is...

Vegul is nem tettem meg, talaltam egy par erdekes deck-et ami ujra meghozta a kedvem az Arena-hoz, ez az egyik:

10 Plains (M19) 261
4 Isolated Chapel (DAR) 241
4 Legion Lieutenant (RIX) 163
4 Call to the Feast (XLN) 219
4 Dusk Legion Zealot (RIX) 70
2 Mavren Fein, Dusk Apostle (XLN) 24
4 Skymarcher Aspirant (RIX) 21
2 Adanto Vanguard (XLN) 1
4 Conclave Tribunal (GRN) 6
2 Queen's Commission (XLN) 29
4 Radiant Destiny (RIX) 18
3 Legion's Landing (XLN) 22
1 Vona, Butcher of Magan (XLN) 231
1 Elenda, the Dusk Rose (RIX) 157
1 The Immortal Sun (RIX) 180
4 Unclaimed Territory (XLN) 258
6 Swamp (M19) 271

Videobemutato LegendVD-tol.

Mivel nincs benne annyi mythic es rare mint egy tier 1 deck-ben ezert a matchmaking-je is jobb.

--------------------------------------------------------
Remelem januarban az uj kiegeszitovel kapunk meg nehany jo vampirlapot. :))

[ Szerkesztve ]

(#281) D1Rect


D1Rect
félisten

Use the code "GameAwards" to get your cards today!

1x Cleansing Nova
1x Ghalta
1x Risk Factor
1x Search for Azcanta
1x Vraska's Contempt

4x Conclave Tribunal
4x The Eldest Reborn
4x Lava Coil
4x Merfolk Branchwalker
4x Sinister Sabotage

(#282) Dobi 562 válasza D1Rect (#281) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszi! :)

(#283) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Mar megint 4-bol 3 jeskai teferi cancer ellen... Na ez veszi el a kedvem az egesz jatektol. Se idom, se kedvem 20-30 percet vergodni egy nyomorult meccsen.

[ Szerkesztve ]

(#284) D1Rect válasza Dobi 562 (#283) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is kell, ha látod, hogy van lapja + Teferi, akkor feladod.

(#285) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#284) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

++
Igazából akkor idegesítő, amikor constructed eventre hozza valaki, amit mindenki csak pörgetne. Amúgy egy teljesen oké pakli. Ha bo3-on van lehetősége az ellenfélnek techelni ellene, akkor tuti izgalmas meccseket lehet játszani ellene, de bo1-ben inkább feladom a meccset ha kint van minden ahhoz, hogy megvédje a win conditionját. Mondjuk engem inkább az idegesít, hogy a Jeskai játékosok abnormálisan lassan játszanak. Mintha arra is rájátszanának néha, hogy az ellenfél haladna erre egy lassú deck ellen kell várni állandóan, akkor is ha egy opt a max lehetősége a körödben.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#286) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#285) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert b@lfaszok.
Lenézik a decket, hogy hú ez tök jó, aztán meg azt se tudják merre van az előre.

(#287) fogtunder válasza D1Rect (#281) üzenetére


fogtunder
nagyúr

wow, valódi, használható kártyák :Y

I hate morning people. And mornings. And People.

(#288) itldj válasza D1Rect (#281) üzenetére


itldj
aktív tag

Wow, végre valami hasznos "reward" is van, köszönöm. :DD :DD

Lehet én vagyok kevéssé kvalifikált a játékhoz, de van néhány dolog amit nem értek, és nem tudom én vagyok-e a hülye. :U

Ha kint van a boardon egy Adanto Vanguard és megadjuk neki az indestructible-t akkor miért hal bele egy Finalitybe?

Ha első main phaseben kikerül pl.: egy Legion Warboss, akkor combat fázis előtt reakcióban miért nem lehet leszedni anélkül, hogy megidézné a kis **** 1/1-et? (Vagy itt csak a Arena bugos és ha átnyomom full control módba, akkor megkapom a priot combat phase előtt is?)

Monoreden kívül most mivel érdemes quick constructedben grindolni? Kissé beleuntam a monoredbe, white weenie-hez sajnos nincs legion's landing meg benyalis marshall, így kicsit budgetnek érzem. (Izzet phonenix meg izzet drakes meg bo1-ben nem akar menni, de lehet csak én vagyok béna. :DDD )

(#289) Franklin válasza itldj (#288) üzenetére


Franklin
addikt

Az első kérdésre az a válasz, hogy az indestructible csak a sebzések és a "destroy" ellen véd, a -x/-x ellen nem:

"An indestructible permanent can be exiled, returned to a player's hand, put into a graveyard for having 0 or less toughness (via anything that gives -/-X), or sacrificed."

(#290) D1Rect válasza itldj (#288) üzenetére


D1Rect
félisten

Az alábbi Tier1 deckeket raktam ki:
- Monored minden változata
- Izzed phoenix
- Izzet Drakes
- Dimir Control

A monored messze a legstabilabb és leggyorsabb.

(#291) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Mar megint Jeskai Teferi cancer zsinorban ketto. Hetvegen van idom vegigtolni, nyertem mindkettot 19:14, 19:55 alatt. Es akkor el is ment a jatekra szant idom jo resze...

Vagy bent hagyom a napi aranyat vagy feladom ellenuk... Marha jo. :(

(#292) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Egy jo kis osszefoglalo a jelenlegi meta legjobb deck-jeirol:

Understanding the Healthiest Standard in Recent History

(#293) D1Rect válasza Dobi 562 (#291) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel játszol?
Én simán kilépek, ha látom a Teferit.
Most Izzet Drakes-t játszom, szóval akár verhetném is, de nincs türelmem hozzá.
Ezt a decket is szeretem, átlagban 3p egy meccs.

Van kis secret tech benne:
1db Maximize Velocity és 1 db Quasiduplicate

Gondolkodtam rajta, hogy lehet kéne bele még 1-1 UB és BR föld a Dispersal-hoz.
A Ral se igazán jó, de ugye promo lap és menő, csak azért nem veszem ki.
De egy 4. Lava Coil lehet jobb lenne helyette.

(#294) Dobi 562 válasza D1Rect (#293) üzenetére


Dobi 562
addikt

Talaltam egy erdekes deck-et, ezzel jatszottam azt a ketttot. Izzet es Dimir Control-al is megvertem legtobbszor Teferi-t mikor vegigtoltam ellene.

Nekem az a bajom, hogy arra vagyok kenyszeritve ido hijan, hogy feladjam ellene pedig tudom hogy verhetoek. Tudom, hogy ez a sajat hulyesegem. :DDD

(#295) D1Rect válasza Dobi 562 (#294) üzenetére


D1Rect
félisten

Tegnap volt az, hogy vagy 10 percig tartott neki kirakni 5 földet + a Teferit.
(draw + drop land + skip turn)
Volt nálam 2 Lava Coil, meg pár hasonló hülyeség.
Igen, megvárhatom Nivet, meg akármi.
50-50, hogy nyerek, de 100% időveszteség mellett.

Erre nekem nincs idegzetem.

(#296) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez a 'teferi' mit csinál, hogy ennyire szidja mindenki?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#297) D1Rect válasza Dr.F.E.R.I. (#296) üzenetére


D1Rect
félisten

Röviden: 5-ért kirakod és 2 kör múlva megnyered a játékot.

Hosszabban:[link]

(#298) fogtunder válasza D1Rect (#297) üzenetére


fogtunder
nagyúr

2 kör múlva megnyered a játékot, ha az ellenfél elég okos, hogy időben feladja, különben 45 perc múlva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#299) Dr.F.E.R.I. válasza D1Rect (#297) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Húz 8-ért egy ilyen zseton-szerűséget (régen token-ek voltak), és ez akkumulálódni tud rajta? Lényegében kilövöldöz mindent az ellenfél asztaláról?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#300) 0karmacoma0 válasza Dr.F.E.R.I. (#299) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A fő gond az vele, hogy kirakja, húz egy lapot, és untap-el két land-et. Ezzel ha nem retardált, biztos, hogy marad manája megvédeni, Teferi-t, mert lesz counter, seal away, STW a megoldásra. Onnantól, meg meg vagy lőve, mert van egy jó leszedése, vagy laphúzása, mindig marad mana(nem mintha bármit csinálni akarna a körében), és a végén lényegében elég a paklid, míg neki mindig ott a lehetőség visszarakni valamit a libaryba. Persze ha hülye úgy rakja ki, hogy nincs neki másik és nem is tudja megvédeni, Bo3-ba meg vannak ellene counterek, de önmagában egy nagyon erős lap, ami egy az ellenfélként szemszögéből nézve kifejezetten idegesítő játékmenetet egészít ki tökéletesen.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.