Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1250) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A Gruul mid mellett, esper mid a másik questelős deckem. Érdekes ez a rota utáni változat. Enter the god eternalból 4 nem tudom el fog-e férni. Én desparkból/mortifyból többet raknék bele. Úgy is mindenki Torbranos red aggrot fog játszani, és könnyebben összehozható válaszok ellene, mint az ETGE. Morti ráadásul frenzyt is megoldja.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1252) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1251) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a BO1 változat, hogy ne nagyon legyen halott kártya egyetlen matchupban sem.
A mortify-ból azért van egy, mert nincs meg a 4 Oath, és nem tudom, hogy ki akarom-e venni.

A despark-ból lehetne többet játszani, főleg a simic flash ellen tud nagyon jól jönni, de amikor csak az 1/1-ek ütik a fejem, nem vagyok tőle boldog.

Én szerelmes vagyok az ETGE-ba amióta először megláttam. <3

(#1253) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1252) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja amúgy jó kis lap, csak szerintem nem sok 5 manás dolog fog beférni jövő hétvégén. Erősen hiszem, hogy a zöld és vörös gyors deckek uralják majd a metát az elején, T2 meg knight és white aggro lesz.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1254) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Próbáltam összerakni egy egyszerűbb paklit, amivel el tudok majd kezdeni játszani csütörtökön. Golgari midrange. Grindelősebb mid matcupokra megy be Nissa és a +ramp, ha meg control ellen megyek jön a duress és és Rankle. A Savvy hunter nagyon kérdéses, ha nem jó akkor van bőven mire cserélni. Szerintem ilyesmi alapra lesznek majd Sultai deckek Okoval. Abba nem mertem belemenni, de gondolom szombatra úgy is lesz vagy 5 változat. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1255) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1254) üzenetére


D1Rect
félisten

Én valószínűleg limitedet fogok tolni, meg RDW-t.
Esetleg simic flash, mert alig kell bele valamit.

(#1256) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1255) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Simic flash talán azért lehet jó, mert az adventure lapok ellen kvázi discard is egy counter spell.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1257) D1Rect


D1Rect
félisten

Ti, hogy álltok?
A 6100 meccs kicsit megütött. :D

(#1258) ldave válasza D1Rect (#1257) üzenetére


ldave
Topikgazda

Néztem hogy páran elkezdték megosztani ezt a képet, de én nem kaptam ilyen emailt eddig még.

A Slime draws near! Command?

(#1259) erasmus4 válasza D1Rect (#1257) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Az szép, gondolom nagyrészt rdw azzal lehet darláni :D.
Még én sem kaptam, redditen írták hogy a honlapon az account belépve, valami promo email nem volt bekapcsolva és emiatt lehet hogy nem kaptunk. Ami elég nagy baromság lenne mert enélkül is küldenek minden szir szart de ami érdekelné az embert az meg emiatt nem küldik?

(#1260) Reinhardt válasza erasmus4 (#1259) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nekem be van az pipalva, de igy sem kaptam.

(#1261) erasmus4 válasza Reinhardt (#1260) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Akkor lehet csak késik

(#1262) D1Rect válasza erasmus4 (#1261) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy mávval jön.
:)

(#1263) Reinhardt válasza D1Rect (#1257) üzenetére


Reinhardt
őstag

~3000 matches
~300 packs
~140000 Gold from Quests
~120000 Gold from daily wins
-re szamitok.
Aztan ha megjon vmikor...

(#1264) ldave


ldave
Topikgazda

Ma este indul valami új event? ELD BO3 draft vagy Sealed?

A Slime draws near! Command?

(#1265) erasmus4


erasmus4
csendes tag

Úgy rémlik sealed az van egyből, b3 draft holnap, ranked draft meg 2múlva.
Szeirntetek ez a nyerj minden lapból1et event, most a metagamechallenge helyett vagy mellett lesz?

(#1266) ldave


ldave
Topikgazda

Gatherer-en már fent van a teljes ELD set.
Tudom, van sok más oldal is, de én ezt szoktam meg :)

A Slime draws near! Command?

(#1267) Reinhardt válasza erasmus4 (#1265) üzenetére


Reinhardt
őstag

Tegnap meglett volna, 15:1-et nyomtam. De nem hiszem, hogy 2-3 gyozelemnel tovabb fogok jutni.
Ugye csak egyszer lehet probalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#1268) erasmus4 válasza Reinhardt (#1267) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Igen csak 1 esélyed van

(#1269) ldave


ldave
Topikgazda

Infók MTGA twitterről:

The Eldraine Set Mastery will be 110 Levels, because there are more days in the set. All players will get packs through level 92, with Mastery Pass players getting rewards up to 110. Same cost as Core Set and same kinds of rewards.

Beta players will get the Fblthp avatar and card back codes in an email that will go out around September 26. So keep your eye on your inbox for those sweet beta rewards.

Mastery-t szerintem megveszem ismét, a Core 20 mastery szerintem bőven megérte az árát.

A Slime draws near! Command?

(#1270) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Mikor lesz mar vegre 26.-a?

(#1271) ldave válasza Reinhardt (#1270) üzenetére


ldave
Topikgazda

(#1272) ldave


ldave
Topikgazda

Szokásos PlayEldraine kód 3 packért.

A Slime draws near! Command?

(#1273) D1Rect válasza ldave (#1272) üzenetére


D1Rect
félisten

Emailben meg jött az egyedi kód is.

(#1274) D1Rect


D1Rect
félisten

Did you miss your#MTGArenastats email? Here's why, probably! Please visit https://t.co/aCgFXEJzij, click "Accounts" in the top right corner, log in, settings-->opt in, and click save!

We'll send out another round of MTG Arena Beta stats next week for those who missed it. ❤️pic.twitter.com/maVDhc8qZv
— MTG Arena (@MTG_Arena)September 26, 2019

(#1275) ldave válasza D1Rect (#1273) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nem kaptam emailt erről sem....Most bepipáltam ezt amit előbb linkeltél, de az egyéni kódra lehet akkor már késő.

Ezek voltak az utolsó levelek, amit MTGA kapcsán kaptam:

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1276) Reinhardt válasza D1Rect (#1274) üzenetére


Reinhardt
őstag

Az egyeni kod megjott, de a stats az nem.
Gem mikor esik boosterbol? Mert nekem mind a 3 boosterbol az esett. Kicsit kiszurasnak erzem, mert 60 gem semmit nem er. Tudom, ajandek lonak...

(#1277) ldave válasza Reinhardt (#1276) üzenetére


ldave
Topikgazda

Gem akkor kéne hogy essen, ha olyan rare-t vagy mythic-et adott volna a pack, amiből már megvan a 4 db. 20 jár rare lapért, 40 mythic-ért.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1278) D1Rect válasza Reinhardt (#1276) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha olyan rare esett volna amiből megvan a 4.
Az újból esett gem?

(#1279) Reinhardt válasza D1Rect (#1278) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ja, most megneztem, csak olyan rare lapjaim vannak amibol vagy 0 vagy 4 db van.

(#1280) erasmus4 válasza Reinhardt (#1279) üzenetére


erasmus4
csendes tag

Ha egy setben rare-ből 4 van akkor olyan rare-t ad ami még nincs meg packokból, ha megvan az összes rare akkor ad 20 gem-et, a collectionodban fel vannak tüntetve a planeswalker deckekhez tartozó rare-ek is azok viszont nem eshetnek boosterből, szal megvan az adott setben az összes rare-ed.

(#1281) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Néhány sikertelen kezdemény után kipróbáltam az új Izzet Phoenix decket. Yellowhatnál láttam hasonlót, de nagyjából saját alkotás. Minden meccset Oko deck ellen játszottam, eddig 3-1 bo3. Csak 2 meccsen nem kezdett Goose--->Oko lineal az ellenfél, ha összejön onnantól totál hegymenet a meccs. Ez a deck talán tudja kezelni, de sztem sok amúgy erős pakli lesz tier 2 emiatt.

A sideboradal még totál vakon vagyok, Alliance-t még ki se játszottam, többnyire discardoltam. Szerintem lassú lesz ebbe a metaba. Merchant of the Vale se győzött meg, valószínűleg az is kuka lesz. Irén nagyon jó, szinte mindig ebből lettek az első 3/3-ak mikor Oko beindult. A The Royal Scions a kieg szerintem legjobban balanceolt lapja. Nem egy betegesen erős új Tef, de egy szolid vaule machine, amire baromi nagy szükség volt a Finale Glory kikopása után. Kifejezetten jó játszani a deckel, az új landek és a több instant speed spell még agyalósabbá teszik a paklit.

Amit eddig láttam a metából: A knightok meh kategória. A zöld deckek nagyobb és veszélyesebb lényeket raknak ki hasonló sebességgel, és a nagy payoff talán csak a Circle of Loyality, ami nagyon jó de nem igazán elég. Van pár érdekes szinergia(pl a Venerable knight+Oathsworn Knight meglepően szórakoztató kombó), de szerintem kevés lesz hosszútávon.

Eddig Rankle tűnt a legbetegebb lapnak, simán el tudom képzelni, hogy valami monoblack vagy Rakdos aggro ezzel tier 1 legyen. Streamereket nézve eddig egy izzet midrange deck tetszett a legjobban, a többi próbálkozás annyira nem ragadott meg.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1282) ldave válasza 0karmacoma0 (#1281) üzenetére


ldave
Topikgazda

Noxious Grasp asszem innentől kezdve már nem sideboard kártya :)

A Slime draws near! Command?

(#1283) D1Rect válasza ldave (#1282) üzenetére


D1Rect
félisten

Pár napja játszottam olyat, hogy bo1-ban az ellenfél az első 5 lapból kijátszott 2 Teferit és 3 sideboard lapot bo1-ban a simic flash deck-kem ellen.

(#1284) ldave válasza D1Rect (#1283) üzenetére


ldave
Topikgazda

A kis repülős paklim kapott már pár Fry-t szintén bo1-ben.

A Slime draws near! Command?

(#1285) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Jól rá vannak izgulva az emberek simicre. Rankeden 9ből 5 meccs, play módban 14ből 5. Szinte már unom.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1286) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1285) üzenetére


D1Rect
félisten

3 felé is van, szóval oké, hogy színben passzol, de nem ugyanaz a deck. Nem egy rdw.

(#1287) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Urak, láttam itt a posztolgatásokat, közben a hivatalos honlapot is már megnéztem az éles start óta. Pár mondatban össze tudnátok nekem foglalni, hogy ennek a jó hosszú béta-fázisnak igazából milyen hozadéka volt?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1288) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1286) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja ez így korrekt. Meg is értem, hogy olyan decket játszanak az emberek, ami nem sokat változott, erős és van hozzá side guide. Csak idegesítő volt 4 egymás után rankeden, majd play módba elmentem funolni random deckel, és ott is jött kettő egymás után. :D Amúgy meg van annyi előnye, hogy ha sok jön, lehet jó sideboardot építeni ellene. Valószínűleg, ha kitalálják a jó aggro paklikat, akkor vissza is szorul.

Igazából a farkasra kéne csak megoldást találnom. Nincs semmi instant spellem, ami megölné, és ha van esze, ugye az end fázisomnál rakja ki, és meg is védi a következő körben.

Amúgy a rakdos knightra érdemes figyelni. Összehánytam egyet az eventen, és folyamatosan hozta a meccseket. Mindezt úgy, hogy véletlenül Steam Ventset raktam bele Blood crypt helyett és csak a 3. meccsre derült ki a dolog. A megszokás. :))

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1289) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1288) üzenetére


D1Rect
félisten

De mind simic flash volt?
Mert én láttam már a flasht, a rampot, a midranget, a foodosat, meg most valami kombót is, amit bevertem mielőtt megtudtam volna, hogy mit csinál pontosan.

(#1287) Dr.F.E.R.I.: Igaziból az open beta óta olyan nagy változás már nem volt, gondolom inkább vállalati szinten volt ez érdekes, hogy beta vagy kész termék.

(#1290) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1289) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Azért írtam, hogy ja így korrket, mert csak kicsit több mint a fele volt a szokásos build, a többi kicsit variált és volt benne némi splash. Így oszlott el rankeden tegnap.
Előtte a tesztelés play módban.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1291) D1Rect


D1Rect
félisten

Csak pár óráig érvényesek már, most még működött mind.

Crumbelina - Harmonious Archon
TisAScratch - Oathsworn Knight
ThatsWild - Grumgully
FoodCourt - Midnight Clock

(#1292) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1287) üzenetére


ldave
Topikgazda

Annyi igazából elmondható, hogy a fejlesztők figyelnek és reagálnak a játékosok visszajelzéseire, többször is volt a béta során, hogy valamin változtattak a kritikák hallatán.

A Slime draws near! Command?

(#1293) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1292) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Amik kirotálódtak szettek, azok vajon visszatérnek még valamilyen formában? Vagy most valami teljesen újjal kezdődik élesben? Most ugyan lenne időm játszani vele, de üres óráimban amíg a Heroes VI-ot tolom, addig még mindig csak messziről nézegetem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1294) D1Rect válasza Dr.F.E.R.I. (#1293) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem.
Azoknak van egy külön formátuma ahol játszhatóak maradnak.

(#1295) Reinhardt válasza Reinhardt (#1263) üzenetére


Reinhardt
őstag

Daily wins az azt kb jól tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#1296) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Azért elég erősen érződik a checklandek hiánya. Ha nem én kezdek 30% környéki a winrate-em. Azon kívül ami látszik a képen mit változtatnátok, hogy ez javuljon?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1297) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1296) üzenetére


D1Rect
félisten

A goblin kell a deckbe?
Nekem anno sokkal stabilabb volt ami nem játszott vele.
Nem tudom most milyen a spellek aránya, de mvp volt sokszor az augur of bolas.

Én most azon töprengek, hogy mivel kellene indulni a 12 wines eventen, de szerintem vagy monoblack vagy monogreen lesz, esetleg valami gruul beatdown.

Ez a bo1 nagyon hülye egy formátum ilyen szempontból, egyszer úgyis land baja van mindenkinek a 12 meccs alatt, vagy nagyon szerencsés a horoszkópja.

(#1298) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1297) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja szerintem jól látod, a goblin a legnagyobb kérdés. Általában ő és a drake kerül ki sideboard után. Augurban nem vagyok biztos. a glorys deckemben nekem is volt 4, de a mostani metaban és ebben a deckben nem érzem olyan nagyon jó választásnak.

A 12 wines event nagy gambling. A legkonzisztensebb decknek nekem crokeys adventure deckje tűnt. A top meta deckeket nagyon megverte vele. Persze lehet ez is olyan lesz mint a rakdos agroja amivel csak ő tudott top 1 mytic lenni, sehol máshol nem láttam. Amúgy iszonyú unfair dolgokat tud csinálni ez a deck. Néha tripla swift end meg stomp proccal sokkolja az ellenfelet, meg 2 manából húz 6 lapot.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#1299) D1Rect válasza 0karmacoma0 (#1298) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem az Izzet deck most még nem az igazi és lehet nem is lesz már olyan mint rég volt...

Eddig csak ellene játszottam, de ezt a maradék 3 játékomat lehet eltolom vele.

[ Szerkesztve ]

(#1300) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#1299) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amúgy szerintem a Brazen Borrower lenne az ideális a deckbe, csak sajnálom a wildcardokat a teszthez. A 3 Goblin helyére mehetne 3 vagy 2 olyan meg még egy Irén. Amúgy tanulni is kell még ezt a decket, mert totál másképp működik, mint a régiek. Nagyon sok az insta spell, míg az előző deckek szinte kizárólag a saját első main phasemben dolgoztak, szóval azért nem temetném még a dolgot. Az alap szerintem nagyon jó és érdekes, és remélhetőleg, ahogy bővül a standard a többi kiegészítővel, úgy erősödik majd.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.