Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Nalam S20 Ultran mukodik, az elso inditas lassu volt, 1et jatszottam rajta csak (elvileg dolgoznom kene :D). All attack azt hittem, hogy nem mukodik, de lehet, hogy csak azert volt mert kozben az ellenfel feladta.
A hp kijelzo, hogy kozepen van az zavaro, de feljebb emeli a kartyakat mikor az en korom van.


[ Szerkesztve ]

(#1852) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Az viszont zavaro, hogy nem lehet telepiteni a tabletemre.
Samsung Galaxy Tab S7+
Released 2020, August 21
Qualcomm SM8250 Snapdragon 865+

(#1853) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok!

Free Magic: The Gathering Arena In-Game Codes. Vannak közte újak is.

PlayKaldheim (3 packs)
PlayZendikar (3 packs)
PlayM21 (3 packs)
FNMATHOME (1 pack)
PlayIkoria (3 packs)
PlayTheros (3 packs)
PlayRavnica (3 packs)
PlayAllegiance (3 packs)
PlayWarSpark (3 packs)
PlayM20 (3 packs)
PlayEldraine (3 packs)
TryKaladesh (1 pack)
SuperScry (1 card + card style)
ParallaxPotion (1 card + card style)
FoilFungus (1 card + card style)
ShinyGoblinPirate (1 card + card style)
SparkleDruid (1 card + card style)
OverTheMoon (1 card style)
InnerDemon (1 card style)
ShieldsUp (1 card style)
WrittenInStone (1 card style)
EnlightenMe (1 card style)
LevelUp (2000 XP)

[ Szeretkezve ]

(#1854) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Patch ota egy elvezet jatszani...
Video
Mire idaig eljutottam egy korom mar kimaradt.
Mobilon kezdtem el, de mikor lattam, hogy gond van gyorsan atmentem PC-re, de nem oldotta meg a problemat. :W (Arra jo volt, hogy teszteljem, egy mobilon kezdett jatekot lehet folytatni PC-n)

[ Szerkesztve ]

(#1855) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Ezzel már nem tud mit kezdeni a mobil. Igazából már az előző körben haldoklott.

(#1856) ldave


ldave
Topikgazda

Na, melyik kártya első tervei ezek? Ki találja ki? :)

A Slime draws near! Command?

(#1857) Reinhardt válasza ldave (#1856) üzenetére


Reinhardt
őstag

Igy elsore Kenrithnek tunik. De ha nem Arenabol van akkor 4. es 6. kep alapjan Teysat mondanam.

(#1858) ldave válasza Reinhardt (#1857) üzenetére


ldave
Topikgazda

Aha, azaz. Utóbbi napokban nagyon megy twitteren a művészek között ez a sketch -> final téma, ott láttam megosztva ezt a sorozatot.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1859) ldave


ldave
Topikgazda

Most látom, hogy Paulo Vitor Damo da Rosa (PVDDR, a jelenlegi világbajnok) is indított nemrég egy youtube csatornát, érdemes lehet követni: [link] Egyelőre még nincs sokminden, de biztos lesz rajta hasznos tartalom.

A Slime draws near! Command?

(#1860) ldave


ldave
Topikgazda

Yorion ban mikor? :U

A Slime draws near! Command?

(#1861) Reinhardt válasza ldave (#1860) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem most.

(#1862) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Én nagyon casual módban játszok, nagyon keveset. Tegnap ismét beléptem és a pakliknál ez fogadott: Mit jelent most ez?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1863) ldave válasza Phobion (#1862) üzenetére


ldave
Topikgazda

Szia! Ez azt jelenti, hogy azok a paklik Standard paklinak vannak beállítva, de idő közben a bennük lévő lapok egy része már játszható Standard játékmódban. A szám, amit látsz az ilyen lapok száma a pakliban. Át tudod állítani Historicra a paklit a beállításoknál, akkor eltűnik ezt a figyelmeztetés.

A Slime draws near! Command?

(#1864) Phobion válasza ldave (#1863) üzenetére


Phobion
őstag

Szuper, köszi! :R

Ezek közül nekem a Gruul Clans tetszett a legjobban anno. :D

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1865) ldave válasza Phobion (#1864) üzenetére


ldave
Topikgazda

A Gruul remek pakli mindig is :) Ha aktualizálni szeretnéd, akkor itt van egy alap Gruul, ami jelenleg játszható Standardben: [link] Kell bele jópár rare és mythic lap, szóval sajna nem számít "olcsónak". Ez pedig a Historic Gruul változat: [link]. Nem tudom mennyi szabad wildcardod van, ha az egészet nem is tudod úgymond legyártani, egy részét azért biztos menni fog.

A Slime draws near! Command?

(#1866) Phobion válasza ldave (#1865) üzenetére


Phobion
őstag

Szuper, köszönöm! Átnézem, aztán elkezdek rá gyűjteni. :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1867) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A jelenlegi meta paklikat itt érdemes figyelgetni? Illetve mi mondható el a jelenlegi helyzetről?

SZERK.: Mi a különbség a standard és historic között?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1868) HPAA válasza Phobion (#1867) üzenetére


HPAA
őstag

historicban minden lap szerepelhet ,kivéve persze a bannoltak
standard esetén max Eldraine ig visszamenőleg jelenleg

van valami infó mikor jön a köv. kieg. pontosan ?
a jelenlegi mastery 80 ig számol , nekem jelenleg 35, lesz elég idő rá ... :F , valahogy most kevésnek tűnik

************* censored

(#1869) ldave válasza Phobion (#1867) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ahogy előttem HPAA is írta, a Standard egy olyan formátum, ahol mindig az utóbbi másfél-két év lapjai játszhatóak csak: whatisinstandard. A Historic pedig az Arénának az a része, ahol a kliensben elérhető összes lap közül lehet válogatni. Mindkét játékmódban persze megvannak azok a lapjai, amik valamilyen okból tiltottak (ban). A Standard rotáció minden évben az őszi kiegészítővel szokott eljönni, onnantól kezdve a kikerülő lapok már csak Historicban lesznek játszhatóak.

Meta paklikat több helyen is találhatsz, van ami Aréna játékok alapján rangsorol, van ahol a különféle versenyek eredményét láthatod.

A Slime draws near! Command?

(#1870) nagyArc


nagyArc
tag

Nekem csak két napja van meg a játék, úgyhogy jópár dolog még nem világos. Az egyik az, hogy ha van egy kirakott land-em és rákattintok, akkor ez átváltozik tapped-re, és az avatarom felett megjelenik egy 1-es szám. Ez mire jó?

(#1871) ldave válasza nagyArc (#1870) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ha elforgatsz egy földet, akkor megkapod a mana értékét. Alapesetben amikor kijátszol egy kártyát, a játék neked automatikusan forgatja el a földeket és költi el a manát valamilyen algoritmus alapján, figyelembe véve hogy milyen lapok vannak még a kezedben, hogy azokra is maradjon lehetőség szerint. Ha te szeretnél dönteni, hogy melyik földet használjad, akkor van ez a lehetőség, hogy te magad előre elforgatod azokat és az a szám ami az avatár felett megjelenik, azt mutatja, hogy mennyi manád van.

Ez olyan esetben lehet hasznos, ha mondjuk lapot húzol annak a reményében, hogy kapj egy sebző varázslatot, pl az 1 piros manás Shockot, akkor érdemes lehet figyelni arra, hogy maradjon 1 piros földed, hogy ki is tudd azt játszani a kezedből.

A Slime draws near! Command?

(#1872) ldave válasza HPAA (#1868) üzenetére


ldave
Topikgazda

Most néztem meg, én is a 35. szintél tartok :) Pontos dátum talán még nincs a következő megjelenésre, de tavaly a tavaszi set (Ikoria) április végén jelent meg, szóval két hónap még szerintem bőven van addig.

A Slime draws near! Command?

(#1873) nagyArc válasza ldave (#1871) üzenetére


nagyArc
tag

kösz szépen!

(#1874) Phobion


Phobion
őstag

#1868 , #1869 - Szuper, köszönöm! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1875) Phobion


Phobion
őstag

Melyik rankedet érdemes játszani a kettő közül? Vagy teljesen mindegy, a reward ugyanaz?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1876) ldave válasza Phobion (#1875) üzenetére


ldave
Topikgazda

Mármint Standard vagy Historic, Best of 1 vagy 3 a kérdés? :)

Előbbi esetében szinte mindegy, ott érdemes játszani, ahol van olyan versenyképes paklid, amivel szeretsz.

Bo1 vagy Bo3 (ez utóbbi a traditional az Arénában a játékmódok között): Bo3-ban gyorsabban lehet haladni előre, de hosszabb is egy meccs.

A Slime draws near! Command?

(#1877) Phobion válasza ldave (#1876) üzenetére


Phobion
őstag

Standard & Historic-ra gondoltam. Nem is tudtam, hogy van ilyen Bo1 & Bo3, köszi! :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1878) ldave válasza Phobion (#1877) üzenetére


ldave
Topikgazda

Szívesen :)

Bo3 meccs esetében fontos a pakli mellé a 15 lapos sideboard, a játszmák között van lehetőséget lapokat cserélni a paklidban. Itt van pl ez a Gruul pakli, ha lejjebb pörgeted, akkor ott a sideboard: [link] Annyira nem játszottam ezt a paklit, de ott van benne 2 db Ox of Agonas, az nagyon jó lap, ha a tolvajok ellen játszol. Vagy a két Scavenging Ooze azok ellen, akik Escape paklival játszanak. Szóval az első játszma után tudod finomhangolni a paklid.

A Slime draws near! Command?

(#1879) Phobion válasza ldave (#1878) üzenetére


Phobion
őstag

Szuper, köszi, gyűjtöm a Wildcard-okat, aztán ezeket lecraftolom! Amúgy mitől Gruul pakli ez? Csak úgy Gruul nevet adtak neki?

Mentem egy Bo3 meccset a Simic Combine paklival, valamilyen fehér pakli ellen. Olyan szinten mindig letakarította a board-ot, hogy esélyem se volt, de azért 2-1 lett. :DDD

Szerk.: Ja meg ez a kék pakli amivel pikk-pakk minden kártyám a temetőbe kerül, hát kegyetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1880) ldave válasza Phobion (#1879) üzenetére


ldave
Topikgazda

A Magic univerzuma sok-sok különféle világból áll, ebből az egyik legismertebb a Ravnica nevű világ. Ravnica lényegében egy óriási város, mintha az egész bolygó egy mindenféle lények által lakott város lenne. Ebben a városban 10 klán található az 5 szín minden kettes kombinációjának megfelelően. Ebből a piros-zöld klán a Gruul :)

De itt egy táblázat, hogy melyik paklit általában minek nevezik a benne található lapok színe alapján:

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1881) Phobion válasza ldave (#1880) üzenetére


Phobion
őstag

Aha! Így már világos, köszi! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1882) HPAA


HPAA
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=Ts0P89FdJyI&ab_channel=EpicDroid
ez még elfér itt ? ha nem, törölje az illetékes :B

************* censored

(#1883) Reinhardt válasza HPAA (#1882) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi.
Feltettem tabletre, hatarozottan jobb az elmeny mint telefonon.

(#1884) HPAA válasza Reinhardt (#1883) üzenetére


HPAA
őstag

nekem sajnos gyenge hozzá

************* censored

(#1885) ldave válasza HPAA (#1884) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nekem nem akarja megnyitni a linket ami a videóban van.

A Slime draws near! Command?

(#1886) HPAA válasza ldave (#1885) üzenetére


HPAA
őstag

https://mega.nz/folder/vkRBzQbT#R-wLEwwsFmF_iEdkoa7orQ

************* censored

(#1887) ldave válasza HPAA (#1886) üzenetére


ldave
Topikgazda

Köszi, sajna nem indul el nálam, egy pillanatra fekete képet ad, aztán kilép.

A Slime draws near! Command?

(#1888) Reinhardt


Reinhardt
őstag

3 teljesen kulonbozo paklival jatszom.
Elso ellen 90%-ban Yorion paklikat ad csak.
Masodik ellen 90%-ban csak agro paklit.
Harmadik ellen meg csak sacrificeot.
Persze ezek amik kifejezetten jok a paklik ellen.
Rohadt idegesito.

Meg mielott valaki azt mondana, hogy probaljam rankeden, ott is ua.

[ Szerkesztve ]

(#1889) ldave


ldave
Topikgazda

Mondom de jó, Historic Shakeup event, végre elővehetem a régi kedvenc kis Grixis Amass paklimat, erre első két ellenfél Nissával és Uginnal jön szembe... Annyira jó lenne valami olyan játékmód, ahol az ilyen top lapok nem játszhatóak.

A Slime draws near! Command?

(#1890) Reinhardt válasza ldave (#1889) üzenetére


Reinhardt
őstag

Penteken nem indult el a jatek, valami olyat mondott, hogy nem up to date a kliens, szoval letoroltem, letoltottem es ujra felraktam. Azota minden Windows inditaskor automatikusan elindul a telepito, es belep a jatekba.
Masnal is van ilyen?

(#1891) HPAA válasza Reinhardt (#1890) üzenetére


HPAA
őstag

nekem egy mezei frissítést futtatott csupán , aztán egy restart és megy... :U

************* censored

(#1892) ldave válasza HPAA (#1891) üzenetére


ldave
Topikgazda

Péntek este nekem sem ment, valami a szerverekkel lehetett, másnap jött egy update, de nálam is simán megy azóta.

A Slime draws near! Command?

(#1893) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Rakerestem online, mar 2018 is elojott ez a hiba. Megnyugtato, hogy igy torodnek a jatekkal...

[ Szerkesztve ]

(#1894) ldave válasza Reinhardt (#1893) üzenetére


ldave
Topikgazda

Vicc amúgy, amennyi pénzt hoz ez nekik, ahhoz képest ez a kliens szinte semmit nem fejlődött a béta óta...

A Slime draws near! Command?

(#1895) Phobion


Phobion
őstag

Hú bakter, ez a Boros Cycling komoly. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1896) Reinhardt válasza Phobion (#1895) üzenetére


Reinhardt
őstag

En ezt csinaltam ha mar cycling:

Az egyetlen gond vele, hogy tableten jatszhatatlan. lehetetlen kijelolni mit akarsz eldobni. :W

(#1897) Phobion válasza Reinhardt (#1896) üzenetére


Phobion
őstag

Na megnézem majd ezt is. :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1898) HPAA válasza Reinhardt (#1896) üzenetére


HPAA
őstag

hudedurvaaa :DD :C :R
elloptam/kipróbáltam

************* censored

(#1899) Reinhardt válasza HPAA (#1898) üzenetére


Reinhardt
őstag

Első 6 jatekomban bemutatót kaptam, hogy miért szar.
1. Leyline of Sanctity-vel kezdett.
2. 4 körben lerakott egy Karnt, bejelentette, hogy good game és sideboardbol berakott egy Tormod's Crypt-et.
3. Counter pakli volt, és azért elég hamar kimerült, hogy mire készülök.
4. 7 muligan.
5. Swamp + Duress elég hamar kinyirta a játékom.
6. Scavenging Ooze-zal kezdett én meg a Treasure hunt-tal rögtön behuztam a Zenith-et, onnantól minden cyclingomat exile-olta.

De nem adtam fel, és azután 11-et nyertem sorban.

(#1900) HPAA válasza Reinhardt (#1899) üzenetére


HPAA
őstag

engem leginkább Ashiok fogott meg vele eddig
más nem nagyon :DD

************* censored

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.