Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Autódiagnosztika: a gyakorlatban
- sziku69: Szólánc.
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
kushwavez
senior tag
válasz
attilav2
#37085
üzenetére
"Mindenestre kiderült amit sejtettem hogy Clover alól nem működik a netes telepítés, mások is panaszkodtak erre a topikban, sőt van olyan hsz ahol megemlíti vki hogy módosítottak valamit a Clover-en ami miatt nem működik a netes recovery telepítés, és állítólag a Clover készítője várja el a kextek készítőitől hogy ők módosítsák a hálókártyás kextjeiket a netes telepítés működése érdekében."
Ezt kifejtenéd bővebben?
Berakod a netes kextet és kb ennyi a dolog.
Mi az ami nem működött?EFI: Ha a teljes diszket GPT-ként törlöd miután be van nyomva a "Show All Devices" úgy ahogy @Smiley írta akkor a diszk nevét kiválasztva kell törölni, APFS és valami névvel, szépen létrehozza magának az EFI-t
Egyébként ja a configuratorok nem szeretik a nem "natív" EFI-t, én mindig diskutil mount <efi_partnum> cmd-vel mountolom fel, az a biztos és az mindig működik.
Egyébként nem kell mindent a Cloverre fogni, én eddig nem futottam bele semmi olyan hibába ami az usabilityt akadályozta volna. Insanelymacen is meg mindenhol is megy az, hogy "fúj szar Clover, nem müxik mer szar" azt azért nem megy sztem 98%-ban mert egyszerűen szar a config.plist és nem ért hozzá, szóval user error.. Komolyan inkább fel sem nézek insanelyre mert brutális az az okoskodás ott megy némely usertől.
Tény, hogy a Clover nagyon sok old kódot tartalmaz ami már nem kell/nem működik és az OC meg groundról lett írva. Szerintem is jó az OC, de egyébként felhasználásban nem vettem észre semmi különbséget a kettő OS között. Mindkettő teljesen ugyanolyan gyorsan bootolt be, mindkettőn ugyanúgy működik a gépem.
Én személy szerint azért használom a Clovert mert triple boot-ra tökéletes. Nem bántja a Windowst se a Linuxot, csak bebootolja, míg az OC megpeccseli mindkettőt amit nem értek miért. Legalább lenne opció, hogy ne tegye. Ez azt eredményezi pl a T440-nél, hogy a Wifi Win alatt nem megy miatta, az egyik Ivy Bridge gépemnél meg ACPI errorral megáll, akármit csinálok.
Amíg ezt nem oldják meg addig nálam marad a Clover.
Új hozzászólás Aktív témák
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- alza vélemények - tapasztalatok
- Projektor topic
- Arc Raiders
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- EA Sports WRC '23
- További aktív témák...
- Keresek Xbox Series S / Series X / Playstation 5 konzolokat
- BESZÁMÍTÁS! MSI H310M i5 9400F 16GB DDR4 240GB SSD 2TB HDD RTX 2060 6GB THERMALTAKE VERSAH17 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER termékbeszámítással
- iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3957, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ELITE X570 alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

tlac
