Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sanzi89 válasza philoxenia (#300) üzenetére


sanzi89
addikt

Meglesem, köszönöm! :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#302) Dany007 válasza caizzz (#278) üzenetére


Dany007
veterán

A lényegével én is egyetértek.
Bár van amikor szeretek én is külön kérdezni, és külön válaszokat kapni.
Például, venti és tv tuner topicokban kérdeztem. Igaz vissza olvastam egy keveset, de nem az összes 5-6 ezer hsz-t. Így nem voltam biztos a válaszomban, hát feltettem újra.
Ez így sokkal gyorsabb, mert meglátja egy tapasztalt júzer, válaszol rá és kész. Ellenben nekem végig kéne olvasni az elmúlt párezer hsz-t és még akkor sem biztos, hogy találok választ.
Mondjuk nem külön bejegyzést nyitottam ezeknek, hanem topicban új hsz-t írtam ahelyett, hogy visszaolvastam volna párezret.
Viszont ha minden kérdésemet egyszerre akarnám feltenni, akkor talán megérné már bejegyzést nyitni neki. És akkor minden egy helyen.
Persze sokkal több / jobb / gyorsabb választ kapok, ha egyből az adott topicban teszem fel a kérdést.

Szóval jah. A napi 1 bejegyzés okés. A tartalom kérdés már nagyon kényes. De félig, inkább 80%-ig egyet értek én is! :)

"Most erre lehetne azt mondani, hogy mért zavar a sok értelmetlen hsz és írás a blogout-on. Az még hagyján, de ez divatot teremt,"

Na ez nagy igazság. Nekem is első reakcióm az volt, hogy mért zavar, nem érdekel nem nézem nem olvasom. Viszont az, hogy egyes esetekből már divat lesz, na az már engem is zavar.

[ Szerkesztve ]

(#303) ollie válasza caizzz (#278) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hagy kérdezzek valamit.

Ebből hogyan következik az, hogy megváltozik a minőségi/nem minőségi blogbejegyzések aránya?

***

(#304) caizzz válasza ollie (#303) üzenetére


caizzz
aktív tag

Ez egy feltételezés, hogy az ember ha limitált lehetősége van írni, akkor azt egy jobban átgondolt dologgal használja ki. Bár lehet, tévedek. :)

Igazából ez csak egy esetleges mellékes hatása lehetne, a fő ok, hogy valamennyire korlátozva legyen a tartalom ömlesztése, és talán átláthatóbb lenne az egész blogout. De lehet, hogy én vagyok ilyen hüle és behaluztam hogy ez egy jó változtatás lenne.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#305) Mr.Csizmás válasza ollie (#303) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az értelmetlen szarokat, mint "nem tudok aludni", "holnap vizsgázok", stb. ha többen úgy ítélik meg, akkor lehet(ne) törölni? /ez csak kérdés egyelőre/

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#306) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#305) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, ez így biztos nem életképes. Túl szubjektív, hogy kinek mi tetszik és milyen alapon.
Nekem a sok senior tag lettem, meg őstag lettem bejegyzés is szúrja a szemem, de megtanultam leszarni.
Az már inkább jobb lenne, ha lehetne értékelni a bejegyzéseket. 1-5 csillaggal. És a rendszer a csillagoknak megfelelően sorrendben hozná ki a fórumban őket. Ezt még egy kicsit át kéne gondolni, de szerintem érdemes továbbfejleszteni az ötletet.

(#307) barnam_ válasza Dany007 (#306) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó ötlet hogy a legjobban értékelt személyes bejegyzések is kapjanak helyet a címlapon. Mert most hogyan lehet felhívni a figyelmet az új bejegyzésre? Egy rövid ideig kinn van a frissült blogok közt, de hamar eltűnik, így marad a fórum listában megjelenés. És (szsvz) emiatt van a sok rövid bejegyzés, mert majd a hsz-ekből meglesz a lekérés.

Nekem lenne egy kérdésem is: lehetséges lenne megoldani, hogy ha képet teszek be, lehessen mellette folytatni a szöveget?

(#308) 7 válasza caizzz (#304) üzenetére


7
addikt

A meglatas tetszik, de szkeptikus vagyok a megvalositassal kapcsolatban. Pedig igy az embereknek a kevesbe magvas postokra ott lenne a logoszfera. :)

[ Szerkesztve ]

(#309) D1Rect válasza 7 (#308) üzenetére


D1Rect
félisten

A logoszférában nem lehet "kinekhánykommentjevan" versenyt rendezni...

(#310) ollie válasza Mr.Csizmás (#305) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ilyen típusú bejegyzésekre gondolsz?

Bocs, nem hagyhattam ki... :DDD

***

(#311) Lauda válasza ollie (#310) üzenetére


Lauda
félisten

;] :C

(#312) Mr.Csizmás válasza ollie (#310) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van kapcsolódó bejegyzés

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#313) D1Rect


D1Rect
félisten

Esetleg ideiglenesen nem lehetne a "most frissült" részt kicsit hosszabra szabni?
Nagyon gyorsan eltűnnek a bejegyzések.

(#314) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Mivel nem találtam neki jobb topikot, ezért ide írom, mert ezt az oldalt látogatom a legtöbbször. Ettől függetlenül ez ugyan úgy vonatkozik az egész PH lapcsaládra.

Szóval:
A beléptető rendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem. Mikor ugye belépek egy gépen és ezután egy másik gépen, akkor az előzőn kiléptet. Tudom az a megoldás hogy bepipálom a kilépés gomb megnyomása után, hogy "ne léptessen ki másik gépről". Szóval erre nem fog valami egyszerűbb megoldás születni? Nem annyira zavaró, csak néha jó lenne, ha nem kéne újra belépni.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#315) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Miért nem megy a lájkolás a címlapos írásoknál?
Többnél is próbáltam, de nem volt jó:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#316) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
nekem csak egy kérdésem lenne a logouttal kapcsolatban.
Lenne egy Alpenföhn Norwand cikkem,és az mikor jelenik meg a címlapon? :F
Kedden elkészültre pipáltam a publikációt!
Mikorra várható,hogy felkerül? :U

(#317) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Heyho!

Egy javallat: A Blogouton(meg akár a szakmai és off irások részben) az "Új fórumtéma nyitása" részt, nem volna célszerűbb funkciójában átvarázsolni egy "Új blog indítása" nyomógombra(értelemszerűen a szakmai és off irások részben azokhoz igazodva)? Jó, nem a legnagyobb probléma, de még Én balga is elrontottam, hát akkor még egy friss tag mit csinál... :B

[link]

Persze biztos előfordul ezer évenként, hogy topic nyitása szükségeltetik a blogouton, de ez nem gyakori. Maximum akkor maradjon meg a fórumtéma nyitós button, és legyen felette egy blog indítós is.

Üdv. H

(#318) spyduck


spyduck
nagyúr

Hali Modik!

Van vmi oka, h nem jelenik meg a cikkem?
Válasz jöhet privátban.
Azért ide írtam, mert nem tudtam kihez forduljak.

(#319) kaller1 válasza spyduck (#318) üzenetére


kaller1
veterán

Mikor jelentetted készre a cikked?
Egyébként Racecam ütemezi a cikkek megjelenését, és egy nappal a megjelenés előtt már tudni fogsz róla, mert a személyes oldaladon a cikknél jelezve lesz.

.::> <::.

(#320) spyduck válasza kaller1 (#319) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pénteken jelentettem készre. Mondjuk ma még finomítottam rajta de csak pár helyesírási hibát.
Amùgy tudom, h működik azért furcsállom, h 3 napja semmi.....

[ Szerkesztve ]

(#321) Thrawn válasza kaller1 (#319) üzenetére


Thrawn
félisten

Racecam a jól megérdemelt pihenését töltötte a héten ;)

spyduck: Perpill 9 cikk vár elbírálásra/megjelenésre, de ha annyira fontos...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#322) spyduck válasza Thrawn (#321) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm!
Nem volt annyira fontos csak az eddig megszokottaktól való eltérés miatt kérdeztem rá:)

(#323) D1Rect


D1Rect
félisten

Tudom, hogy uborkaszezon meg minden.
Legutóbb is picit meg voltam lepve amikor anno ez a cikk kapott kiemelést.
Nincs 20 sor az írás 8 fényképpel és 2 screenshottal.

A másik ami kiverte a biztosítékot nálam.
Itt nem is igazán a formázással/mennyiséggel, hanem a cikk "hangulatával" van bajom.

Miért kapnak ilyen színvonalú írások kiemelést?

(#324) Thrawn válasza D1Rect (#323) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért? Képzeld el milyen lehet a többi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#325) D1Rect válasza Thrawn (#324) üzenetére


D1Rect
félisten

Feltétlen ki kell emelni vmit minden nap?

(#326) Thrawn válasza D1Rect (#325) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem árt, ha mindig van valami új, de ez szerintem elég nyilvánvaló.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#327) D1Rect válasza Thrawn (#326) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem én hogy gőz, de mi hajcsa?

Akkor jól értem, hogy minden nap ki kell tenni valamit, bármilyen is legyen?

(#328) Thrawn válasza D1Rect (#327) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kell, de nem árt. Viszont van amikor egyáltalán nincs mit kitenni, nemcsak kiemelten de még címlapra sem, mert nincs feltötlött írás. Szerencsére ez a jelenség igen-igen ritkán fordul elő.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#329) D1Rect válasza Thrawn (#328) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor nem lehet "szkippelni" a kiemelést arra a pár napra amikor nincs megfelelő minőségű írás?

(#330) kaller1 válasza D1Rect (#327) üzenetére


kaller1
veterán

Jól érted a dolgot, bár az is igaz, hogy a belinkelt írások erősen siralmas kategóriába esnek nálam is. :U

.::> <::.

(#331) Thrawn válasza D1Rect (#329) üzenetére


Thrawn
félisten

De lehet, csak nem mutat jól, olyan mintha nem frissülne tovább az oldal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#332) D1Rect válasza Thrawn (#331) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem. :R

[ Szerkesztve ]

(#333) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A Logout írásaira jó lenne alkalmazni azt a szövegstílust, amit az új Prohardver kapott (cikkek, hírek szövegeinél a térközök), mert sokkal jobb olvasni.

A másik pedig: tanyanettel rendelkezőknek a Logout személyes írásai halált okozhatnak. Túl sok írás jelenik meg a fórumozók saját oldalain egyszerre, és ha minden bejegyzés indít 5-6 képpel, akkor lerohad az egész böngésző, ha végignyomkodom a "most frissült" listát. Szerintem 3-5 írás bőven elég lenne, de egyes felhasználóknál még ez is veszélyes mennyiséget jelent.

(#334) Sianis


Sianis
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy nincs arra kilátás a közeljövőben, hogy a módosított, frissített bejegyzések is kikerüljenek a Most frissült listába? Így elég nehéz egy olyan cikkhez olvasottságot szerezni amit anno írtam és például most frissítettem (és nem is volt címlapos ugye).

Köszi a választ előre is!

Sianis

(#335) Oliverda


Oliverda
félisten

Azzal a szemtelen disznóval lehet valamit csinálni aki egy szó nélkül leemelte az egyik Logout-os írásomat és kirakta a saját silány oldalára?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#336) Winner_hun válasza Oliverda (#335) üzenetére


Winner_hun
félisten

Versenykamerának írd meg;) Vagy itt jelezd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#337) Sianis válasza Sianis (#334) üzenetére


Sianis
addikt

Értem, kösz!

Sianis

(#338) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudom, hogy csak nálam van-e, de ha logoutot olvasok valami félelmetesen lassan reagál az oldal. Ha elkezdem megnyitni a most frissült listát, 10 lappal simán KO.-ra küldöm.
A szokásos őszitől is lassabban.

(#339) Lauda válasza D1Rect (#338) üzenetére


Lauda
félisten

A most frissultet egyenkent megnezed es lehal az oldal?

(#340) D1Rect válasza Lauda (#339) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen.
Jó, hajnali kettőkor csak tetűlassú. :D

Sikerült lerohasztani pár oldallal:

[ Szerkesztve ]

(#341) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

http://proharedver.hu/ címre cannot display hibát ír az oldal. googleről főoldalra átirányítva működik. szerintem valami félre lett konfigolva.

már délután is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#342) Winner_hun válasza proci985 (#341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert nem proharedver hanem prohardver. Nálam megy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#343) proci985 válasza Winner_hun (#342) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

furcsa... több gépről is néztem, mindegyiken fennált a hiba. mindenesetre már megjavult, szóval lehet tényleg én hibáztam el :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#344) D1Rect


D1Rect
félisten

Logoutnál lehetne egy "RSS a bloghoz" link minden bejegyzésnél?

Mert most csak a szerző oldalánál van, ott pl. én soha nem találtam volna meg, mert soha nem nézem úgy a logoutot, hogy észrevehessem.

Hint:[link]

(#345) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Csatlakoznék a tárhely igényhez. Ez a 2.5 Mega elég bosszantó, egy darab cikkhez nem mindig elég, de ha ezen felül fórumozni is szeretne a felhasználó, arra már tuti nem marad hely.
Aztán lesz ugye az imádott képfeltöltés.hu, mikor három hónapos hozzászólás és nem létszik a mellékelt kép..
Döbbenetes, komolyan mondom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#346) D1Rect válasza szaszlaci (#345) üzenetére


D1Rect
félisten

(#347) szaszlaci válasza D1Rect (#346) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi a tippet,
ám ettől még az igény még fennmarad (jobban is).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#348) Воланд


Воланд
titán

Nekem csúnyának, pontosabban pixelesnek tűnnek logout főoldalon a kis képes avatarok. Van amelyiket egyáltalán nem lehet kivenni, hogy mit ábrázol (jellemzően az egyedi avatarok közül) annyira elmosódott. Persze, lehet, hogy csak az én szemem rossz. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#349) Ndruu válasza Воланд (#348) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs elállítva véletlenül a nagyítás mértéke a böngésződben? Jellemzően akkor "esnek szét" nagyon a képek, amikor nem 100%-on nézed az oldalt.
Ekkora méretben azért belátható (már ha értesz valamennyire a képekhez), hogy nem minden kép marad kivehető. A fő probléma talán a Logout címlap fehér háttere, a képek ugyanis a fórumok színes hátterére vannak optimalizálva, nem a fehérre.

Harrrr!!!!

(#350) Воланд válasza Ndruu (#349) üzenetére


Воланд
titán

Valóban nem 100%-on nézem az oldalt, 1920*1080-as felbontáson nem tölti ki nálam a képernyőt teljesen, meg ha felnagyítom akkor könnyebb olvasni is. Viszont normál méreten sem néz ki nálam jobban, de akkor úgy néz ki a monitorfelbontásomból ered a jelenség. És tényleg, a fórumon jobban néznek ki a kis képek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.