Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Szajac válasza szarvasx (#395) üzenetére


Szajac
friss újonc

Köszönöm a tippet,ezt majd kipróbálom! :)

(#402) bango


bango
tag

Tud vki Magyarországra megbízható letölthető turista térképet ajánlani?
Openmaps-et használom de most már sokadjára vitt be az erdőbe

gyakran járok fekete szaggatottal jelölt utakon

kerültem már katonai területre ahol ugyan nyitva volt a sorompó és le se szartak mialatt átgurultam, de alakulhatott volna másképp is és naplementekor 15km-t kerülni már nem esett volna jól

4m-es kerítéssel körbe zárt területre jutottam be egy átlag vadkapun keresztül minap szintén sötétedéskor, igen kalandos volt kiszabadulni onnan, ugye ilyenből számtalan van bp környéki hegyekben de hogy egy belépődíjas füvészkert vagy egy katonai laktanya láthatatlan legyen a térképen nem fér bele

mély hosszú árokkal is találkoztam már a visegrádi hegységben amiből a szintrajz semmit nem jelzett, ha a jelzett út egyszer csak elfogy alólad és improvizálnod kell akkor ez igen kellemetlen tud lenni, meg amúgy is zavaróan ritkábbak a szintvonalak mint pl. a turistautak térképen volt

a magán területekről nem is beszélve gomba mód sajátítják ki a területeket, de ez már tényleg csak álom hogy ez is jelölve legyen, itt viszont a jelölt turista út se számít már

(#403) Ablakos válasza bango (#402) üzenetére


Ablakos
őstag

A TUHU-t használom, de lehet hogy neked inkább katonai (stratégiai) térkép kellene ;]

(#404) B. Tamas válasza bango (#402) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

"Openmaps-et használom de most már sokadjára vitt be az erdőbe"

Egy túratérképnek ez a feladata. :C Bocsi, ezt nem hagyhattam ki.

Komolyra fordítva a szót: Én ugyan főleg a Bükköt/Mátrát/Zemplént járom, de még soha nem vitt be az OpenMaps elzárt területekre, pedig már párezer km bennem van az évek során. Pontosabban hazudok, mert pl a Bélkőre Bélapátfalváról az apátságtól 2 lezárt sorompót is meg kell kerülni, de ott gyalogosan és bringával lehet menni, tanösvény is van. Ugyanez a helyzet a Felsőtárkány Varróháztól induló erdészeti úton ami a Stimec vagy Samassa ház felé visz, ott is sorómpóval van lezárva de gyalogosan és bringával használható.

Feltételezem az OpenMapshoz a hozzá való "Lefedés" is le van töltve és a megfelelő módon (pl bringa) tervezed az útvonalat. Ha minden stimmel nincs több tippem.

Ahogy előttem is írták próbáld meg a TuHu-t, bár azt nem írtad, hogy mivel gurultál (gondolom bringa).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#405) internetezoo válasza bango (#402) üzenetére


internetezoo
senior tag

Openmapos térkép mellett az openmapos rendertémában pipáld be a kerékpáros és mountainbike útvonalat. Rózsaszínnel jelöli melyik szaggatott járható kerékpárral.

(#406) Ch4os válasza bango (#402) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Azt tudom ajánlani, hogy jelentsd be.
Ha csak te vagy az érintett egy amúgy is kesésbé 'felkapott' helyen, akkor kitől mástól várnád a javítást, mint magadtól. :))

[ Szerkesztve ]

(#407) blackdog


blackdog
csendes tag

Sziasztok!
Egeszen veletlenul talaltam ra erre a forumra, es egeszen veletlenul talaltam ra, hogy mar letezik a 4-es verzio. Magam egy regi 3 pro (hivatalosan megvasarolt) felhasznalo vagyok, es kerdem mennyire erdemes a 4-esbe invesztalni?
Egyalatan ha en a 3-ast megvettem, akkor a 4-es is jar nekem? Olvastam itt valami olyat, hogy azert ujra es talan rendszeresen kell fizetni? Talan mint a terkepfrissitesekert?
Szoval erdemes?
Koszi!

(#408) csakb válasza blackdog (#407) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Én is 3-as prot használok, és maradok is ennél. Egy nagy izé jár nekünk az orrunkra, mely néz Damaszkusz felé. Váltás esetén a silver előfizetés ingyenes egy évig, vagy a goldból engednek 50%-ot az első évben. A silver amúgy 10 EUR, a gold 24 EUR/év.

Én elhiszem, hogy sokat dolgoznak, de számomra teljesen felesleges feautúrákon és csiliviliségeken, szóval ez nekem rohadtul nem éri meg, főleg előfizetésben. Maradok a 3-ason, amíg tudok.

(#409) B. Tamas válasza blackdog (#407) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

A 4-es előfizetéses rendszerű, így a Pro megvásárlásával nem tudod a Gold vagy Diamond funkciókat használni, de évi 3000ft szerintem kibírható.

Előbb utóbb muszáj lesz váltani, mivel support hiányában az újabb Android rendszereken valószínűleg nem, vagy bugosan fog futni. De 2-3 éved még biztosan van ezen gondolkodni.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#410) zsola32 válasza B. Tamas (#409) üzenetére


zsola32
őstag

Ha már nem megy a régi verzió, akkor nézek valami mást helyette.
Sajnos annyira nem jó, hogy csengessem az előfizetői pénzeket.
Pár év múlva az okosórák elegendőek lesznek sport célra.
(Párom azzal nyomja, van rajta GPS, ugyanazt meri mint a locus, és mivel bejáratott távokon sportolóink, jelenleg nem nagyon kellenek a turistajelzesek.) Erdőben pontatlan a locus, nálam legalábbis az.
Bringára megfelelő, de az egy másik történet.

(#411) csakb válasza zsola32 (#410) üzenetére


csakb
őstag

"Erdőben pontatlan a locus"

Nem a locus pontatlan, hanem a telód gps-vevője.

(#412) zsola32 válasza csakb (#411) üzenetére


zsola32
őstag

Csak az a bibi ha varialok a beállításokkal, müxik rendesen, a következő frissítésig. Kb. 100 hozzászólással korábban kiveséztük már 1x...

[ Szerkesztve ]

(#413) blackdog


blackdog
csendes tag

Köszi a válaszokat!

(#414) internetezoo válasza zsola32 (#410) üzenetére


internetezoo
senior tag

"In the future, we plan to rename the app to Locus Classic, while retaining all of its existing features and functions."

"Terveink szerint a jövőben átnevezzük az alkalmazást Locus Classic névre, miközben megtartjuk az összes meglévő funkciót és funkciót."

(#415) Ablakos válasza internetezoo (#414) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez melyik verzióra vonatkozik?

(#416) internetezoo válasza Ablakos (#415) üzenetére


internetezoo
senior tag

Locus Map Pro 3.5.x > Locus Classic

(#417) hoferko


hoferko
csendes tag

Sziasztok! A nyomvonal rögzítésnél lehet választani egy halom információt ami megjelenjen közben. Ilyen a lépés is, de ezt nem használja. Hogy lehet ezt működésre bírni, ha lehet egyáltalán, hogy lépést is számoljon?
Köszi

(#418) B. Tamas válasza hoferko (#417) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a lépést csak a vele kompatibilis külső eszközből tudja kinyerni, a telefon giroszkópját maga a Locus nem használja.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#419) hoferko válasza B. Tamas (#418) üzenetére


hoferko
csendes tag

Köszi én is gyanítottam, Külső eszközzel pl. MiBand3 viszont csak a pulzus megy át, de ez szerintem a MiBand hibája.

(#420) B. Tamas válasza hoferko (#419) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

A Mi Band 4-esemről valami nekem is átszivárgott néha, de a Huawei GT2 órámat már nem is látja, nem lehet felvenni mint eszközt. Persze amióta megvan, nem is a Locussal rögzítem a nyomvonalakat, hanem az órával akkukímélési szempontból, csak akkor veszem elő, ha útvonalra vagy pontra vagyok kíváncsi.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#421) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Mint topikgazda, szeretnék elsőként boldog új évet kívánni mindenkinek.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#422) Ablakos válasza B. Tamas (#421) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönjük és viszont kívánjuk!

Lehet megállt az órám... nálam még közel sincs éjfél ;]

(#423) B. Tamas válasza Ablakos (#422) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Lehet, de nem jósoltak meteorbecsapódást szóval mindenbizonnyal lesz ma is éjfél és holnap nem tudom mikor leszek üzemképes így jobbnak láttam előre inni a medve bőrére. :D

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#424) flash-


flash-
veterán

Openmaps eu valmi lett?
En csak ott talaltam normalis turistaterkepet locushoz amin be voltak jelove a turistautak
Ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#425) B. Tamas válasza flash- (#424) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Reméljük csak átmeneti probléma. De a Turaistautak.hu-s térképek is használhatók a Locussal.

https://turistautak.hu/mapsforge.php

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#426) donbig


donbig
tag

A régi telefonomról sikerült áttenni a 3.30.4-es verziót az újra. A beállításokat, térképeket nem sikerült átköltöztetni. TUHU már fent van, ahogy előttem írtátok az openmaps oldal sajnos nem működik, de egy régebbi térképet megpróbálok feltenni. Ami nem működik, hogy az alkalmazás elindítása nem kapcsolja be a GPS-t. Illetve,ha valaki tudja hogyan kell kikapcsolni ezt a jelenlegi pózíciómból kiinduló narancssárga nyilat, megköszönöm. Fogalmam sincs mi a jelentősége, de zavaró.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#427) Ablakos válasza donbig (#426) üzenetére


Ablakos
őstag

3.56.5 a legfrissebb a playstore-ban, 2021.december végén frissült.
Miért kellett költöztetni az alkalmazást?
A kiegészítő grafikáknál keresgélj irány nyíl, idő gyűrű stb.
(Az openmaps-ről nem tudok semmit, nem használom.)

[ Szerkesztve ]

(#428) donbig válasza Ablakos (#427) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm, megnézem! Telefoncsere volt, ez a verzió még nem az előfizetéses rendszerű, jól működött, ragaszkodom hozzá. :)
A képbeszúrás nem ment....

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#429) Ablakos válasza donbig (#428) üzenetére


Ablakos
őstag

A 3-as verzió is előfizetéses rendszerben üzemel? :Y
(Erről lemaradtam, kb 10 éve vettem, egy 100-asért. )

Azt hittem csak a 4-es Locus megy ilyen őrülettel.

(#430) donbig válasza Ablakos (#429) üzenetére


donbig
tag

Közben meglett, Térképek- Térkép objektumok-haladási irányt mutató vonal.
Ez egy free verzió, utána kellene olvasnom,ha meg tudnám vásárolni a pro-t, és egy-két évig tudnám használni az jó lenne, kérdés, meddig működik majd a 3-as az újabb androidokon. Ez az előfizetéses dolog nem tetszik,akkor keresek alternatív megoldást.
#414internetezoo - közben visszaolvastam, ha jól értem,akkor a 3-as marad megvásárolhatónak.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#431) Zuglói válasza flash- (#424) üzenetére


Zuglói
csendes tag

2021 októberi hír volt :
"60 nap múlva lejár a domain előfizetésünk, így a weboldal eddig az időpontig lesz elérhető."
Sajnos!

(#432) csakb válasza Zuglói (#431) üzenetére


csakb
őstag

WTF.
Ilyet is találtam a wayback machine-nel: "The tribunal ruled on the dissolution of our Foundation.Maps are still available as static pages, but the forum will be retired."

Épp elkezdtem volna megkeresni a koma email-címét, hogy kifizetem a domaint, ha ezen múlik, de ezek szerint valami hócipőtelelevés is van.

Kár érte, kiváló térkép volt. :(((

(#433) benjoe1 válasza csakb (#432) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Aki nem túl rég letöltötte Magyarország és a környező országok legfrissebb térképeit az openmaps.eu-ról, az feltölthetné valahová.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#434) B. Tamas válasza benjoe1 (#433) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Webarhívon részben elérhető, bár a térképek elég vegyesek, vagy régiek, vagy nem is letölthetők. :(
Egy próbát megér aki gondolja, bár tényleg legjobb lenne ha valaki közkincsé tudná tenni.
http://web.archive.org/web/20210516215749/https://openmaps.eu/mapsforgedownload

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#435) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Közben találtam egy ilyet is, mint Openmaps alternatíva: OpenAndroMap
Elég ronda az OM-hoz képest de látszólag működik (élesben persze még nem tudtam kipróbálni).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#436) internetezoo válasza B. Tamas (#435) üzenetére


internetezoo
senior tag

Openmaps render témát egy se veszi be, csak az openmaps.eu térkép.

(#437) internetezoo válasza B. Tamas (#434) üzenetére


internetezoo
senior tag

(#438) internetezoo válasza internetezoo (#436) üzenetére


internetezoo
senior tag

Megtaláltam a render téma készítójét, írtam neki, hogy nem-e tudja megcsinálni, hogy a https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe térképekhez jó legyen az Openmaps V7 render téma.

(#439) B. Tamas válasza internetezoo (#438) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Szuper vagy! És a linket is köszi.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#440) donbig válasza internetezoo (#437) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm én is a linket!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#441) sgabor válasza internetezoo (#437) üzenetére


sgabor
csendes tag

Küszi, hogy feltetted! Ha van egy Androidra frissen feltelepített Locus free-m, hogy tudom belevarázsolnia linken lévő zip-ben lévő map filet? És egy másik kérdés: Az openmaps-os renderfile-t is fel tudnád tenni ide? Persze erre is kérdezném, hogy tudom azt beimportálni majd a Locusba?

(#442) donbig válasza sgabor (#441) üzenetére


donbig
tag

Térképet kicsomagolva a Locus/Mapsvector könyvtárba másold be. Rendertémát a Locus/Mapsvector/themes könyvtára másold. [render]
[részletesebben itt ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#443) sgabor válasza donbig (#442) üzenetére


sgabor
csendes tag

THX!

(#444) flash- válasza internetezoo (#437) üzenetére


flash-
veterán

Ez melyik? Ezek az https://openmaps.eu/ térképek??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#445) Dróthuszár


Dróthuszár
friss újonc

Sziasztok. Évek óta használom az alkalmazást. Most vettem csak észre, hogy ha a Cartográfia térképét használom az útvonal előnézet megosztásakor akkor az OpenMaps. hu térképet használja. Megosztás előtt még a Cartographia térképet mutatja, amikor betölti az előnézetet már az openmaps látszik. Sehol nem tudom állítani. Tud valaki megoldást javasolni.

(#446) torbole


torbole
csendes tag

Sziasztok,,

Újabban az Android korlátozásai miatt eltünik a Locus könyvtár a filekezelőből. Beállítások/Egyéb/ Alapértelmezett könyvtárban ugye ez módosítható

Ezzel át tudom másolni a Render Theme könvyvtárat mivel az openmaps.eu javítás alatt.

viszont

A Locus/Router/profil mappát nem látom. Ide másoljuk a különböző útvonaltervezési profilokat.

Tudja valaki, hogy válik láthatóvá a Router mappa?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#447) zoltanha


zoltanha
újonc

Sziasztok !
Nekem az lenne a kérdésem , hogy PRO verzió esetén a már kb 2 éve letöltött térkép frissítése az hogyan zajlik le ?
Openstreetmap térképet töltöttem le annak idején !
Viszont ha a korábbi telepítést letörlöm akkor a meglévő GPX útvonalak is törlődni fognak ?
Köszönöm !

(#448) Ablakos válasza torbole (#446) üzenetére


Ablakos
őstag

(Locus V3)
Nekem most is látható az Android/data/menion.../files/Locus alatt a teljes fájl szerkezet.
Ha létrehozod a hiányzó mappákat az nem jó?

(#449) torbole válasza Ablakos (#448) üzenetére


torbole
csendes tag

Megtaláltam a megoldást. Rejtett fileokat kellett bekapcsolni. Így már látom! Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#450) torbole válasza zoltanha (#447) üzenetére


torbole
csendes tag

Beállítások/Biztonsági mentés/Minden mentése majd Visszaállítás akkor minden megmaradhat, android telepítés után.

Térképet bemásolással is tudod frissíteni a Mapsvector mappában.
Openmaps.eu ról jön le (mapsforge), de jelenleg nem müxik. Megoldás, keresel másikat és bemásolod a Mapsvectorba, vagy esetleg én elküldöm az utolsó letölthetőt.

Tapasztalat az, hogy a külföldre a Lomaps a részletesebb.. Mellesleg az ukrajna környéki térképek, így a magyar is ingyen tölthető a legfrissebb LocusmapProban
Magyarban az openmaps.eu a részletesebb
Vagy
Telefonnal kifotózott térképet is beilleszthetsz, négy pozíciós gps kalibrálással. (Térképlefedések) de ez játszós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.