Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Ablakos válasza Plug Life (#550) üzenetére


Ablakos
őstag

A Locus addon map tweak nem ilyesmit tud? Lehet nem jól emlékszem.

(#552) Plug Life válasza Ablakos (#551) üzenetére


Plug Life
senior tag

És tényleg! Pedig 2016-ban volt frissítve 😂 Kösz!

(#553) RockCNC válasza Plug Life (#550) üzenetére


RockCNC
senior tag

Töltsd le a Total Commandert.
Ott: eszközmemoria/Android/data/
menion.android.locus.pro/(ilkon segit)/files.

(#554) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!
Nincs meg valakinek Openmaps-hoz a hozzá "tartozó" rendertéma? Azt hiszem Openmaps V7 volt a neve.

(#555) Celtis válasza HollyBoni (#554) üzenetére


Celtis
veterán

Itt megtalálod. [link]
A régi térkép mentésre mutató linken.

(#556) HollyBoni válasza Celtis (#555) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper, köszönöm! :R

(#557) Celtis válasza HollyBoni (#556) üzenetére


Celtis
veterán

De ha követed a cikkben lévő leírást, akkor friss térképpel is hasonló kinézetet tudsz elérni. Megéri.

(#558) HollyBoni válasza Celtis (#557) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, megnézem majd. Igazából mindig gépen tervezek és mobilon csak követem a kék vonalat, nem tudom miért ragaszkodok ennyire az Openmaps-hez, de ennek tetszik messze a legjobban a kinézete.

[ Szerkesztve ]

(#559) Celtis válasza HollyBoni (#558) üzenetére


Celtis
veterán

Én is ragaszkodtam a régihez, de az új szinte ugyanolyan. Pillanatok alatt megszoktam.
Többet ér, hogy friss a térkép.

(#560) HollyBoni válasza Celtis (#559) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na ki is próbáltam. Hááát... :B Nekem annyira nem jött be. Ugyanaz a bajom mint minden többi térképpel amit próbálok, olyan "gagyi" hatása van. Az Openmaps-nál olyan jól eltalálták a színeket meg úgy az egész kinézetet. De előbb utóbb kénytelen leszek átszokni másra.

Az Openstreetmap-et nem lehet valahogy egy az egyben bevarazsolni Locus-ba, turista utakkal? Gépen azon tervezek, brouter web-en.

(#561) Celtis válasza HollyBoni (#560) üzenetére


Celtis
veterán

Az Osmtura_Locus témát választottad? Ha úgy sem tetszik, akkor passz. Használd a régit.

(#562) HollyBoni válasza Celtis (#561) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem, a fenti cikkben lévő dolgokat próbáltam ki, ezzel már nem rossz! :K Köszi!

(#563) Celtis válasza HollyBoni (#562) üzenetére


Celtis
veterán

Alighanem én emlékeztem rosszul. Azt hittem arról az oldalról keveredtem a davidovits féle openmaps kinézethez. Valójában innen szedtem le. [link]

(#564) Ablakos


Ablakos
őstag

Locus 3 hol, hogyan tárolja a tervezett/megtett útvonalakat? Szeretném szinkronizálni a Gdrive-ra. Asztali emulátoron sokkal barátságosabb tervezgetni.

A gyökér folder: /storage/emulated/0/Android/data/menion.android.locus.pro/files/locus

(#565) chivasr911


chivasr911
csendes tag

Sziasztok! Útvonaltervezésnél és navigációnaál újabban ezt a hibaüzenetet kapom, mi lehet a gond? [link]

(#566) norti válasza chivasr911 (#565) üzenetére


norti
addikt

Szia!

Megváltozott a Locus/Android mappakezelése, ajánlott az Android/Data/ app mappáját használni mindenre, mert ott van engedélye. Az alkalmazáson belül át tudod helyezni a fájlokat: beállítások/biztonsági mentés, fájlkezelés/fájl kezelő/főkönyvtár beállítása

(#567) chivasr911 válasza norti (#566) üzenetére


chivasr911
csendes tag

Köszi a részletes választ! Sikerült is belőni!

(#568) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A legfrissebb ingyenes verzióban jelenleg lehet használni az offline térképeket, vagy ehhez már előfizetésre van szükség? (én kevésbé ismerem az alkalmazást, szülőknek próbálom megcsinálni, Szerbiába mennek túrázni)

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#569) steve brown


steve brown
csendes tag

Sziasztok!

Most próbáltam megnyitni a Locust, de ez fogadott:

"Probléma a munkakönyvtárral.
Nem lehet létrehozni gyökérkönyvtárat, valószínűleg az SD-kártya hiányzik.
Tedd be az eszközbe, és futtasd újra!"

Idáig sosem kért SD kártyát. Mi történhetett, és hogyan lehetne megoldani? Az alkalmazásba be sem enged lépni.

Köszönöm!

(#570) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, sajnos a topikkal már jóideje nem tudok annyit foglalkozni amennyit kellene / szerettem volna a létrehozásakor, így fájó szívvel, de de lemondok a Topikgazda posztról. Moderátorral ezügyben már felvettem a kapcsolatot. Természetesen maradok tag és ha tudok és időm engedi segítek. További kellemes túrázást, bringázást mindenkinek aki ezt a remek programot használja segítségnek.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#571) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet eltünteni ezeket a kis piros POI-kat? (A POI menüpont alatt nincs semmi kijelölve.)
Lehet hogy nem is POI-k?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#572) norti válasza Heraldry (#571) üzenetére


norti
addikt

Kapcsold ki az OSM (OpenStreeMap) megjegyzések mutatását, legalábbis régen ez okozta:

http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:mainscr_lpanel#map_layers

(#573) davidovits


davidovits
csendes tag

Most már Románia és Szlovákia térképe is rendelkezésre áll Magyarország melett:
https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.htm
Két fajta rendertéma van, ha az OpenMaps stílust kedveled, akkor válaszd a "Stílus by davidovits" alatti telepítő linkeket. Anno én készítettem az OpenMaps stílust. A térképek és a stílus is folyamatosan frissül.
Jelzések: turista, zarándok, tematikus, tanösvény, futó, lovagló, nordicwalking, biciklis, mtb.
A téma layer-es:
- Turistaút piros kiemeléssel
- Turistaút kiemelése a domináns jelzés színével
- Kerékpár útvonalak
- Mountainbike útvonalak.

(#574) forceberg válasza davidovits (#573) üzenetére


forceberg
veterán

:R :C

https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.htmL

Nekem ez a két térkép februában már le lett töltve, lehet nézelődtem akkor is. :)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#575) davidovits válasza forceberg (#574) üzenetére


davidovits
csendes tag

Köszönöm a link javítását!

(#576) donbig válasza davidovits (#573) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm! :R

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#577) flash-


flash-
veterán

Locus-ban a kékesttető melletti terület(kilátó előtti pont) 1039m magasat mutat.

azt hogy hozták össze? az milyen adat lehet? mi alapján készülnek ezek a magasság pontok pl a locus térképen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#578) tibor23


tibor23
senior tag

Nem tudjátok, hogy az új Locus verzióban van-e lehetőség a telefon hangerő +/- gombokkal zoomolni, illetve napkelte-napnyugta idejének visszaszámlálására? Régi verziókban ez megvolt, de most nem találom.

(#579) Péter Zoltán


Péter Zoltán
újonc

Sziasztok ! A "LOCUS MAP" ingyenes verzióját töltöttem le a telefonomra, de annak ellenére, hogy be van kapcsolva a GPS, nem mutatja meg a térképen a tartózkodási helyem. Valaki tudna segíteni mit kell tenni, hogy működjön ? :R

(#580) <Adamsky> válasza Péter Zoltán (#579) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bal alul ha rányomsz a kis "célkeresztre", akkor nem ugrik a pozíciódra?

(#581) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Srácok, valakinek sikerül "behergelni" a Google útvonaltervezést Locus alatt? Régen működhetett ...
Igazából azért kérdem - és ez már lehet kicsit off - hogy jó lenne, ha Google Maps tervezési rutinját használva tudnék GPX fájlt generálni.

(#582) internetezoo


internetezoo
senior tag

Megye határok megjelenítéséhez tud valaki megoldást WMS vagy más online térképpel?

(#583) Plug Life válasza internetezoo (#582) üzenetére


Plug Life
senior tag

Offline-t tudok: [link], és a hozzá tartozó témában („freizeitkarte-v5”) bekapcsolni a „borders 6 (county)” opciót

[ Szerkesztve ]

(#584) internetezoo válasza Plug Life (#583) üzenetére


internetezoo
senior tag

Közben találtam: https://gadm.org/download_country.html
level-1 verzió. Ez egy KMZ fájl. Locusban funkció/Importálás/Távoli fájl.
Nyomvonalként menti el, 100 km-es felbontásban látszik.

(#585) zoltanha


zoltanha
újonc

Sziasztok !
Az mitől van hogy a nyomvonal rögzítésénél nekem csak egyenes vonalak vannak?
Az biztos hogy repülős üzemmódot használtam . De ahhoz hogy én normális nyomvonalat lássak ahhoz ezt a repülő üzemmódot ki kellett volna kapcsolni ha nem tévedek.
Én azt gondoltam hogy attól még a gps működik hogy a repülős üzemmód be van kapcsolva.
Ezek szerint a mobil adatforgalmat ahhoz hogy megfelelő alakú legyen a nyomvonal be kell hogy kapcsolva legyen.
Köszönöm ha írtok nekem, hogy mi lehet a probléma forrása . Lehet valami beállítás kérdése ez .

(#586) seafood0102 válasza zoltanha (#585) üzenetére


seafood0102
csendes tag

Szia. Az alábbi beállításokat beállítottad? [link]

(#587) Celtis válasza zoltanha (#585) üzenetére


Celtis
veterán

A GPS működik repüpős üzemmódban is. Szerintem inkább valamilyen energiatakarékossági beállítás miatt csak ritkán engedi lekérdezni a helyet.

(#588) zoltanha válasza Celtis (#587) üzenetére


zoltanha
újonc

Szia ! Az akkumulátor használatánál a a LOCUS app korlátlanra van állítva .

(#589) zoltanha válasza seafood0102 (#586) üzenetére


zoltanha
újonc

A helyadatok beállítást most módosítottam állandóra, így ma ezt ki tudom próbálni !
Remélem ez lesz a gond .
Köszi a tippet !

(#590) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

A Locus Pro esetén elkövettem azt a baklövést, hogy saját műszerfal szerkesztése során vezérlő elemet tettem a jobb felső sarokba. Így sajnos nem tudom megnyitni a menüt, mert takarja. Van rá valami egyéb lehetőség, hogy bejussak és kikapcsoljam a műszerfalat?

(#591) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Egy ismerősnek próbáltam segíteni, de nem sikerült. Locus Map Free-t használ. Ha letölt egy gpx fájlt akár a download, akár a locus saját mappájába, nem tudja importálni. A locusból indtva a fájlböngészést, a fájl megvan, de szürke, nem lehet megnyitni.
Sima fájlböngészőben a gpx fájra bökve és a Locust választva alkalmazásként, megnyíilik.

Nekem Locus Classic van a telefonon. Nálam nincs ilyen probléma. A beállításokban és az alkalmazás engedélyekben nem találtunk különbséget.

Gondolom valami fájl hozzáférést kéne engedélyezni, de nem tudom hol és mit.

(#592) internetezoo válasza woodworm (#590) üzenetére


internetezoo
senior tag

A Locus ikonon hosszan nyomva/Alkalmazásadatok/adattörlés

(#593) woodworm válasza internetezoo (#592) üzenetére


woodworm
veterán

Az első godolatom nekem is ez volt, de vannak mentett trackjeim, amiket szerettem volna megtartani. Ezért kerestem volna valami alternatív megoldást. Böngésztem a locus könyvtárszerkezetét, de nem talátam őket, viszont meglettek a dashboard fájlok. Leállítottam a locust, megváltoztattam a használt fájl kiterjesztését, majd indítottam a programot. Megnyitottam szerkesztésre az adott dashboardot és töröltem belőle a jobb és a bal felső sarki vezérlőt.

(#594) unravel válasza woodworm (#593) üzenetére


unravel
őstag

Használd az automatikus mentést, hogy ha ilyen történik, akkor vissza tudd állítani. :)

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.