Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Ch4os válasza Razor99 (#299) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem tudja.
Anno én is rákerestem erre, és ezt találtam.
Ehhez egyéni élő nyomkövetést kell beállítani a telefonon.
Otthon NAS-ra felraktam, kicsit tovább fejlesztettem és szuperül működik. Szépen rajzolja az útvonalat és kiír minden aktuális adatot amit akartam.
Ehhez html, perl script, és leaflet API tudás minimális ismerete szükséges.

(#302) Razor99


Razor99
újonc

Ok köszönöm a válaszokat! :R akkor marad így

(#303) G@ben


G@ben
addikt

Lehet tiltani a mérését olyankor, amikor nem talál jelet és elkezd össze-vissza ugrálni? Mármint ha bemegyek egy boltba, akkor elveszti a jelet, pl múltkor 2 perc alatt ugrott egy kilométert és ezt ki szeretném kerülni. Ha szüneteltetem a mérést, akkor állandóan elfelejtem újraindítani, ami szintén nem jó. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#304) Ch4os válasza G@ben (#303) üzenetére


Ch4os
aktív tag

A rögzítési profilban be tudod állítani:
- Megtett távolság és Időintevallumot ÉS feltétellel összekötve. (keró esetén nekem ez 25m és 3sec, gyalog esetén 20m és 20sec)
- Emelett tudod még állítani az Elvárt GPS Pontosságot. Én ezt pl. levettem 30m-re.
- Felvétel csak mozgás közben legyen bepipálva, ami inkább akkor jó, ha kerón van a teló és nem mozog (mozgásszenzorokból látja)

Fentiek mindegyike - és egy újabb, jobb teló - segít, hogy ne történjen ilyen.

(#305) G@ben válasza Ch4os (#304) üzenetére


G@ben
addikt

Azt hiszem, hogy ezek nem jók nekem, mert szeretem minél pontosabban mérni, azaz sűrű mérésközzel, ezek a beállítások meg pont az ellen vannak. A felvétel mozgás közben is olyan, hogy mérjen akkor is, ha megállok, csak ne ugráljon el mindenfelé.
Az újabb teló jó ötlet, lassan le kéne cserélni a Redmi 4X-et, de ekkora méretben ekkora akksival nincs másik. :)
Azért köszi a tippeket, de most azt hiszem, marad a leálltás és odafigyelés.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#306) Ch4os válasza G@ben (#305) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Azért az Elvárt GPS Pontosság-ot beállíthatod kisebbre.
Mivel mikor bemész egy fedett helyre az addig 1x db műhold helyett hirtelen a töredékét kezdi látni a teló, amitől lehetséges a pontatlanság. Ilyenkor az 5-10m-es pontosság hirtelen 100-200m-re is ugorhat. Ezért is ugrálhat a track.
Egy próbát megér.

(#307) G@ben válasza Ch4os (#306) üzenetére


G@ben
addikt

Jogos, az 100 méteren volt, most levettem a minimálisan ajánlott 20-ra. Mennyi ajánlott, ha pontosan szeretném mérni, de az ugrálásokat kikerülném? Mert az egyik boltba bemenve kb 30 méteres ugrásokból csinált sokat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#308) Ch4os válasza G@ben (#307) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ez telefon függő. Mint írtam nekem 30m.
Amit kérsz, azt ezt csak próbálgatással lehet jól beállítani.
Érdemes esetleg egy GPS-es appot letölteni ami folyamatosan írja a pontosságot. Így láthatod mennyi volt még bolt előtt és a boltban.
Arra is figyelj, hogy ne vedd túl alacsonyra, mert a hegyes-dombos részeken is tud növekedni a pontosság.

(#309) G@ben válasza Ch4os (#308) üzenetére


G@ben
addikt

Rendben, köszi! Próbálgatni fogom, de most már legalább tudom, hogy mit kell állítgatni és mit okoz. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#310) Ablakos


Ablakos
őstag

Megjelent a 4-es verziója a Locusnak. Csak előfizetést találtam. Lehet egyszeri összeg is, csak nem jól nézek valamit?

(#311) B. Tamas válasza Ablakos (#310) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nekem 6 órával ezelőtt frissült és a jelenlegi verzió 3.51.2 :F

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#312) Ablakos válasza B. Tamas (#311) üzenetére


Ablakos
őstag

Az nekem is frissült. De van egy új fejlesztésük, arról érdeklődtem.

(#313) Ch4os válasza Ablakos (#312) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Igen. Már régóta készült a 4-es verzió. Nemrég bejelentették.
Röviden:
- Párhuzamosan fog futni a 3.x és a 4.x
- A 3.x megmarad (még egy ideig és abba nem fognak annyi erőforrást ölni)
- 4.x-ben lesz Silver (10EUR/év) és Gold (24EUR/év) csomag amik előfizetésesek. De lesz Free is reklámmal!
- Nem estem hanyatt az új funkcióktól, de ott van a linken minden

[ Szerkesztve ]

(#314) Ablakos válasza Ch4os (#313) üzenetére


Ablakos
őstag

Végigolvastam. A free-ben jónéhány funkció nem működik. Előfizetés... ebből nálam warez lesz. Ők akarták. :P

(#315) Ch4os válasza Ablakos (#314) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Addig ott a 3.x ver. Nekem az mindenben megfelel, sőt még sokat is tud. :B
Ha meg kivezetik a 3.x-et és csak az előfizetéses mód marad, majd keresek egy másik hasonlót. (1x év LastPass után fél óra alatt áltam át bitwarden-re is és nem bántam meg)

(#316) zsola32 válasza Ablakos (#314) üzenetére


zsola32
őstag

ezek nem túl jó hírek

(#317) B. Tamas válasza Ch4os (#315) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én is a bitwardent választottam, elég gusztustalan a LastPass (LogMeIn) lépése.

Épp egy kiadós cikket írok a Locusról, és az egekbe magasztaltam, hogy egyszer kell(ett) megvenni és lifetime frissítés van hozzá. Hát ez itt is bedőlt. :(

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#318) Ablakos válasza B. Tamas (#317) üzenetére


Ablakos
őstag

Vagy mindenkinek így kellene a munkabért kapni. Leburkolok egy szobát és amíg járnak rajta a néhány évtizedig, havonta csengetnek (a számlámon a pénzzel)

(#319) Ch4os válasza kalif (#296) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Aki még gondolkozik Locus Map Pro megvételén, azt szerintem még most tegye meg. (ha még tudja)
A honlapjuk megváltozott és teljesen eltűnt róla a régi töltsd le 10EUR-ért oldal, már csak az új 4-es verzióra lehet előfizetni.
Nem akarok senkit meggyőzni, mindenki döntse el saját belátása szerint, hogy megére-e neki 2600Ft-ot.

(#320) kalif válasza B. Tamas (#317) üzenetére


kalif
csendes tag

"Én is a bitwardent választottam, elég gusztustalan a LastPass (LogMeIn) lépése."
Mi ez a bitwarden ? A keresésben én csak jelszókezelő szoftvert találtam ...
Esetleg egy linket tudtok küldeni ? Köszönöm.

(#321) Ch4os válasza kalif (#320) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Jót találtál. Ez két jelszókezelő app (LastPass - Bitwarden)
Korábban írt példámra írt vissza a srác.
Kb. annyit akartam én és ő is sugallni, hogy ha srófolják fel az árakat, akkor nagyon könnyen átáll máshova a nép, mert lehet találni egy felfutó újabb ingyenes vagy olcsóbb appot. Ez történt most a LastPass-al is. Módosított a policyn, hogy többen fizessenek, erre tömegek átálltak egy másik ingyens appra, ami ugyan azt tudja.
Ezt a párhuzamot hoztuk a Locus Map és a leendő - még meg nem talált - appra is.

[ Szerkesztve ]

(#322) kalif válasza Ch4os (#321) üzenetére


kalif
csendes tag

Ok, így értem.

(#323) csakb válasza Ch4os (#319) üzenetére


csakb
őstag

Évek óta Pro-t használok, de úgy fogok átváltani Oruxra, mint a huzat, ha belekényszerítenek előfizetésbe.
Én hajlandó vagyok megvenni a szoftvereket (vagy dobni egy donationt), akár még nagyobb upgrade-ekért is fizetni, ha tényleg érdemben fejlődött valami, de ez az előfizetősdi nagyon izé, és a legtöbb esetben nehezen indokolható számomra.

(#324) Ablakos válasza Ch4os (#321) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem teljesen értem a párhuzamod. A Bitwarden is előfizetéssel (talán többel) kínálja magát. Vagy nem jól értettem?

[ Szerkesztve ]

(#325) Ch4os válasza Ablakos (#324) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Akkor mégegyszer. Részletekbe menően.
Elsőként. A Bitwarden open source!
Igen a Bitwardennek is van előfizetéses csomagja, csak a free-be megkapsz mindent. Ha fizetnél is, akkor is olcsóbb minden tekintetben. De nézz utána. Nekem elég a Free Bitwarden.
LastPass pár hónapja előadta, hogy talán márc.15-tel "LastPass has two accessible device types: computer (all browsers running on desktops and laptops) or mobile (mobile phones, smart watches, and tablets)." Ezek közül ingyenesen csak 1 device type-on használhatod.
Mivel én mobilon és gépen IS használtam, ekkor kezdem el nézelődni. Mert nem voltam hajlandó havi 3USD-t fizetni. (11eFt évente!)
Bitwardennél nincs ilyen megkötés és ingyenes, sőt még az itthoni NAS-ra is fel tudtam tenni egy Bitwarden szervert (open source, letölthető) és a jelszavaim házon belül maradnak és ugyan úgy a világból elérhető.

A párhuzam pedig a fentivel:
Ha nem ad más utat a Locus csak a havi díjas megoldást, akkor váltani fogok más hasonló, de ingyenes vagy egy alkalommal megvásárolandó appra. Például: OsmAnd, OruxMap, GaiaGPS, Mapy.cz, ViewRanger, Komoot, BackCountry Navigator.
Mint látod van alternatíva, persze mind kicsit másmilyen.

(#326) B. Tamas válasza Ch4os (#325) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nekem már meg sem kell szólalnom. :R

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#327) Ablakos válasza Ch4os (#325) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm a részletes infót. Megvizsgálom én is a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#328) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tudjátok a 4-es verziónál elő lehet varázsolni a nagyítás és kicsinyítés gombokat, vagy csak két ujjal működik már a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#329) B. Tamas válasza HollyBoni (#328) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Még nem nagyon nézegettem, most ismerkedek vele. Eddig ezen gombok hiánya fel se tűnt. Talán holnapután megyünk túrázni, lehet majd élesben is kipróbálom. A reklám mindenesetre már most nagyon idegesít a tetején... :/

Szerk.: Közben megnéztem, nem lehet. Rohadtsok funkcióra le lehet cserélni az alapértelmezett gombokat (hosszú tap a gombon), de a nagyítás nincs ott semmilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#330) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

A Locus Free (V3) senkinek nem elérhető már a Playen? Teljesen kivonták a forgalomból? :F
(Igen, a blogomon is a free helyett már a V4 jelenik meg). Huha lesznek itt bajok...

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#331) Ch4os válasza B. Tamas (#330) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Így van. Nekem sem.
De ott a Locus 4 free (ingyen) mint a 3. csak jobb, újabb.
Elérhető jelenleg:
- Pro 3
- Free 4
- Pro 4

(#332) B. Tamas válasza Ch4os (#331) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nemegészen. :) Pro V3 (ideig óráig) és a V4 free/silver/gold

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#333) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Na tegnap ráfeküdtem erre a V4-re. Nem rossz, a Silver csomagot már aktiváltam is (első évben ingyenes, szóval vesztenivaló nincs vele), utána pedig havi 2 gombóc fagyi ára. (Ennek ellenére a modellváltással nem értek egyet.)

Az össszefoglalót a így a V4-re fogom már kiélezni (ahogy a blogomon is írhatom át úgy 3-4 napnyi munkámat), mivel a V3 fejlesztését leállították, vagyis a közlemény szerint a 3.5 az utolsó kiadás belőle és gyanítom idővel le is kerül a Playről. :)

Ahogy írtam a V4 Silver és Gold csomagjai az első évben kedvezményesen kipróbálhatók segítve az átállást (itt az összefoglaló táblázat arról, hogy melyik csomag mit foglal magában.)

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#334) HollyBoni válasza B. Tamas (#329) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hmm, kár, pedig szerintem egy kezes használatnál jól jön külön nagyítás meg kicsinyítés gomb. Na mindegy, még ismerkedek vele.

(#335) benjoe1 válasza HollyBoni (#328) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Zoom gombok láthatósága. Erre keress rá a beallításokban

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#336) HollyBoni válasza benjoe1 (#335) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na szuper, akkor tényleg át kell túrni rendesen a beállításokat. Köszi! :R

(#337) Ch4os válasza HollyBoni (#328) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem jó a mobilon a hangerő fel-le gomb?
Én azt használom zoom-ra.

(#338) Ablakos válasza B. Tamas (#333) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem eddig a legjobban hiányzó funkció a 3.x locusban a web vagy alkalmazás alapú térkép kezelés. (tervezés, megtekintés, szinkronizálás) Google Earth-ba exportálgattam eddig, hogy visszanézhessem a megtett túrákat.

Az új appban tizenezerért egy évben ez már nem is hiányzik :(

[ Szerkesztve ]

(#339) HollyBoni válasza Ch4os (#337) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem egy külön nagyítás meg kicsinyítés gomb tökéletes, meg majd úgyis főleg bringán lesz használva tokkal, úgy meg még kakibb nyomogatni a hangerő gombokat az én telómon.

[ Szerkesztve ]

(#340) B. Tamas válasza Ablakos (#338) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Az exportálás az ingyenesben és a Silverben is megvan. Az autómatikus szinkronizálás van csak a gold csomagban. Szóval no para, ugyanúgy fel tudod tölteni a nyomvonalaid, mint eddig. :)

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#341) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Néhány hete volt szó a nagyító gombokról. Teljesen véletlenül sikerült előcsalni őket, de sajnos csak útvonaltervező módban láthatók. De a lényeg, hogy teljesen nem szedték ki belőle.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#342) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbáltam többféle más túraprogramot, de annyira megszoktam, megtanultam kezelni a Locust, hogy a 3.x addig marad, amíg nem lesz valami technikai korlát. Pedig az Android fejlődése biztos előbb-utóbb véget vet a 3-asnak, ha nem igazítják hozzá.
Próbált valaki Locus 4-en kívül más túraprogramot?

(#343) Ch4os válasza B. Tamas (#341) üzenetére


Ch4os
aktív tag

benjoe1 már írta korábbban
"Zoom gombok láthatósága. Erre keress rá a beallításokban"
Mindig láthatóak a gombok.

(#344) B. Tamas válasza Ch4os (#343) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Hm erről lemaradtam. Pedig már azt hittem feltaláltam a spanyol viaszt. :D

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#345) G@ben


G@ben
addikt

Melyik turistatérkép a legjobb itthonra? Jó lenne, ha minden utat jelölne, ami járható! A mai túrámon a Transdanubia OSM térképet használtam, de egy csomó olyan kereszteződés volt, ahol széles, jól járható földút vezetett jobbra és balra is, de ezeket nem mutatta a térkép. Most feltettem a turistautak.hu térképet, az meg olyan utat nem mutatott, amin végigmentem. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#346) B. Tamas válasza G@ben (#345) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Openmaps / TuHu mindkettő jó. Én az Openmapset használom a Szlovák és lengyel térképek miatt (Tátra).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#347) G@ben válasza B. Tamas (#346) üzenetére


G@ben
addikt

Első blikkre az Openmaps jónak tűnik, sokkal több utat jelöl, mint a többi. Köszi a tippet! :R
Viszont az autóutak neveit olyan nagy betűkkel írja, hogy nagyon sokat ki tud takarni a képből. Ki lehet azokat szedni vagy csökkenteni a méretüket?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#348) HollyBoni válasza G@ben (#345) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is az Openmaps térképet szeretem a legjobban. Viszont olyan nincs ami 100% pontos. Mindegy melyik térképet használod, néha lesz olyan hogy olyan utat nem jelöl ami a valóságban létezik, vagy olyan utat jelöl ami a valóságban nem létezik. Terepen változnak a dolgok, pl. beszántanak egy utat, vagy nem jár senki arra és teljesen benövi a gaz, vagy az ellentéte, pl. favágás miatt lesz egy új út. Nálam a Tuhu és az Openmaps térkép is volt már pontatlan és pontos is.
Szerintem max akkor lehetne a térkép pontosabb ha folyamatosan visszajeleznének az user-ek, de ez nem nagyon realisztikus, főleg ha nem népszerű utakról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#349) G@ben válasza HollyBoni (#348) üzenetére


G@ben
addikt

Ahol gyakran járok, a tuhu nagyon hiányos, az Openmaps sokkal több utat jelöl. Persze lehet, hogy nem mindet, de sokkal jobban használhatónak látszik. Olyan utakat nem mutat a tuhu, amik egy sima személyautóval is járhatóak lennének.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#350) HollyBoni válasza G@ben (#349) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lesz olyan is hogy fordítva lesz, vagy mindkét térkép pontatlan lesz. :)) Ahogy írtam én is az Openmaps térképet szeretem jobban, de volt már pontatlan jó párszor. Csak arra akartam rámutatni hogy totál pontos (terep) térkép nem nagyon van. Néha jó több térképet is nézni tervezésnél és/vagy navigálásnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.