Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) TripleB válasza flash- (#500) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, ez lesz az.👍

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#502) flash- válasza TripleB (#501) üzenetére


flash-
veterán

szuper amúgy!
tudod/tudja valaki hogy a locus tervezőjét hogy kell beállítani egyébként hgy végig a túraúton tervezzen, ne rövidítse le az utat valami ismeretlen fekete szaggatott vonalakon,stb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#503) forceberg válasza TripleB (#501) üzenetére


forceberg
veterán

Ebben a szlovák és a szlovén nincs benne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#504) norti válasza flash- (#502) üzenetére


norti
addikt

Én mindig kézzel tervezek, többnyire már a webes térképen, bár ahhoz Locus 4 előfizetés kell. Így elkerülöm az "optimalizálását".

(#505) jumoka


jumoka
csendes tag

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy új Samsung Galaxy A32-re telepítettem a Locus Map Clasic 3-at (amit megvásároltam régebben) és a BRouter-t is. (Android 12) Az offline tervezésemnél az automatikus nyomvonal kijelölése részben működik, részben nem. Azaz sok helyen nem ismeri fel az utat. Minden beállítást ugyanúgy csináltam, mint a Huawei P10 lite telefonomnál, ahol tökéletesen működik. Tudna valaki segíteni ezen problémám megoldásában? Mellékeltem 2 képet róla.

(#506) TripleB válasza forceberg (#503) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen , láttam. Nekem nem innen van meg, de a magyar ugyanaz.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#507) internetezoo válasza flash- (#502) üzenetére


internetezoo
senior tag

https://brouter.de/brouter-web
Ezzel tudod láthatóan módosítani és kimenteni gpx formátumban. De ugyanezt lehet kézi verzióban a tervezővel Locus alkalmazásban a ceruza vonal ikonossal.

(#508) flash- válasza norti (#504) üzenetére


flash-
veterán

köszi, én nekem a klasszikus locus meg van vásárolva (apropó aki megvette, annak az új locushoz van valami kedvezmény?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#509) norti válasza flash- (#508) üzenetére


norti
addikt

50% az első év Goldra

(#510) torbole


torbole
csendes tag

Valaki tudna segíteni strava heatmapot Locusra rakni? Már nagyon fáj a fejem miatta, Leírásokból nem tudom kiszedni az új chrome verziókból a .png cookikat. Leírások régebbi chrome verziókról van,

Segítséget köszönöm!

(#511) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok, remélem még olvassák ezt a fórumot.
Sajnos sikerült valahogy letakarítanom a telefonomról a régóta megelégedéssel használt Locust, majd visszatelepítettem, de nem bírom visszatenni a render témát, így nem látom a térképen a színes túraútvonalakat. Beleolvasba a fórumba látom, hogy nagy változás történt ebben a programban fizetős lett sok minden, és a render téma is talán az lett. Sajnos az Openmaps térképek is eltűntek, bár arra elvileg találtam linket, hogy az utolsó pár éves verziót le lehet tölteni, valamint megszereztem egy régi Locus 3-as offline programot.
Mit javasoltok, feltehető a 4-es új verzióra a render téma ingyenesen vagy tegyem vissza a 3-as verziót vagy keressek más app-ot?

(#512) internetezoo válasza tibor23 (#511) üzenetére


internetezoo
senior tag

https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Openandromapsnak van téma, offline térkép és poi adatbázis.

Openmaps.eu nincs, rendet téma, térkép akinek külön megvan és felrakja.

(#513) B. Tamas válasza tibor23 (#511) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ha csak országon belül túrázol akkor a turistautak.hu is nagyon jó és kiváló a rendertémája. Az ingyenes is kezeli a rendertémát, a domborzatot viszont már nem.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#514) tibor23 válasza B. Tamas (#513) üzenetére


tibor23
senior tag

Nekem eddig a TUHU és az Openmaps is rajt volt a Locuson, de 90%-ban az Openmaps-et használtam, a TUHU nem volt annyira jó, sokkal kevesebb út van rajt, bár az Openmaps meg jópárszor szívatott nem létező ösvényekkel.
Tehát a kérdés az lenne az Openmaps legutolsó térképéhez fel tudom-e tenni a rendertémát a 4-es Locusba és hogyan? Jelenleg látom a térképet, de nincsenek színes túraútvonalak. Illetve van-e ennél jobb térkép TÚRÁZÁSHOZ (rendertémával) mostanság?

(#515) internetezoo válasza tibor23 (#514) üzenetére


internetezoo
senior tag

Pont egy éve írtam az openmaps render téma készítőjének.

"Gondoltam már rá én is, de a magyar fonódó turistajelzések miatt a mapping oldalon is módosítani kellene. Az openandromaps térképből nem lehet olyan jó térképet kihozni, mint az Openmaps volt. Az Openmaps és szerintem a jelenlegi garminos OpenHiking térképhez egy algoritmus generál jelzés poikat (node), ezért lehet szépen megjeleníteni akár 4-5 jelzést is egy útvonalon.

Jelenleg dolgozom Dömcsi térképének (https://data2.openstreetmap.hu/mapsforge/) a renderelésén, bár Ő még nem tud róla. Szerintem az megfelelő lesz."

Marad az openandromaps térkép és benne a render téma illetve van még 2 másik is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#516) tibor23 válasza internetezoo (#515) üzenetére


tibor23
senior tag

Én úgy látom, rendertéma fizetős. Vagy nem?

(#517) internetezoo válasza tibor23 (#516) üzenetére


internetezoo
senior tag

Gondolom Locus v4 verzió.
Nekem a Classic v3 verzió van vásárolva

Közben találtam Openmaps kinézetű render témát frissülő magyar térképpel. HUNTURA a neve.
https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html

Ezen belül a Locus rész.
A linkre kattintva a Locus tölti le és csomagolja ki:
Stílus by davidovits (OpenMaps kinézet):
huntura.zip,Osmtura_Locus.zip

locus-actions://http/turistautak.openstreetmap.hu/locusd.xml

[ Szerkesztve ]

(#518) tibor23 válasza internetezoo (#517) üzenetére


tibor23
senior tag

Ezek a linkek nálam nem működnek, de nem is ez a fő baj, hanem, hogy v4 Locusnál szerintem a stílus (téma, rendertéma) fizetős, ezért is linkeltem a képernyőképet, mert ott van a téma mellett, hogy SILVER.

(#519) internetezoo válasza tibor23 (#518) üzenetére


internetezoo
senior tag

A domborzat árnyékolás, két térkép lefedése mindig is prémium funkció volt.

Link: weboldalon működik. itt a http elejére beszúrta az app azért nem jó

[ Szerkesztve ]

(#520) tibor23 válasza internetezoo (#519) üzenetére


tibor23
senior tag

Locus/mapVector/_themes könyvtárban benne vannak a téma könyvtárak. De hol aktiválom akkor őket? V3 verzióban egyértelmű volt.

(#521) donbig válasza tibor23 (#520) üzenetére


donbig
tag

A régin a legfelsőre kattintva a külső témák között volt elérhető a V7. Ne böngésztem végig, de sztem ez a része nem fizetős, a https://www.locusmap.app oldalon megtalálható a classic és a silver verzió közötti eltérések.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#522) internetezoo válasza tibor23 (#520) üzenetére


internetezoo
senior tag

V4-ben: 3 vonalas menü, ... Minden funkció, Térkép eszközök, Térkép témák

(#523) tibor23 válasza internetezoo (#522) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszönöm, sikerült!!!
Hihetetlen, hogy ekkora balf@sz voltam.

(Csak zárójelben kérdezem még ha valaki ért hozzá: egy régebbi J5 2017 telefonom van, és sajnos állandóan kinövi a memóriát, így, amit lehet áthelyezek sd kártyára, pl. a Locust is, de a térképek, ami igazán nagy helyet foglal, az a készülék memórián maradt. Ez normális?)

(#524) RockCNC válasza tibor23 (#523) üzenetére


RockCNC
senior tag

Van esetleg valakinek a szlovák paradicsomhoz útvonal letöltés?

(#525) donbig válasza RockCNC (#524) üzenetére


donbig
tag

Nekem sajnos nincs, de érdemes ránézni a Telex-es Tenczer Gábor beszámolóira, ha nem ismered, van több is, és általában van nagyítható térkép útvonallal a cikkekhez.
[link]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#526) RockCNC válasza donbig (#525) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszi!
És Szlovákia Openmaps van esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#527) RockCNC válasza RockCNC (#526) üzenetére


RockCNC
senior tag

Megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

(#528) Ablakos válasza tibor23 (#523) üzenetére


Ablakos
őstag

A mapsVector-ban vannak térképek. Azt meg lehet változtatni. Bár nem tudom, hogy odébb másolja-e változtatás után vagy kézzel kell odatenni.

[ Szerkesztve ]

(#529) Ablakos


Ablakos
őstag

Tudja valaki, hogy lehet a Locus áruházba bejelentkezni?
Nem tudom mi lett ezzel. :( Van több térképem onnan, de valamiért most csak email címmel enged bejelentkeztetni. Az meg már létező regisztrált email (naná). A belépéshez koppintson a Google gombra, ami nincs ott.

(#530) norti válasza Ablakos (#529) üzenetére


norti
addikt

Melyik verzió? 4-esben ott van:

(#531) Ablakos válasza norti (#530) üzenetére


Ablakos
őstag

Elnézést, mindig elfelejtem, hogy már nemcsak 3-as van. Tehát a 3-as klasszikus verzióban.

(#532) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha tervezek egy túrát, mitől függ, hogy melyik nyomvonalat választja? Szeretném, ha jelölt túrista útra tenné a vonalat és nem a kb. párhuzamos földútra. (Amely nem is mindig járható, mert pl. a kulákok elkerítik tehen legelőnek.)
Eddig úgy terveztem, hogy apró lépésekkel vittem a pontokat a jelzett túraúton és így jó.
Lehet ezt másképpen?

(#533) norti válasza Ablakos (#532) üzenetére


norti
addikt

Egyik tervező szem tökéletes, max. az, ami adott útvonalra van optimalizálva. Nekem is folyamatosan át kell jelölnöm a Kék útvonalát a Locusban, mert szeret(ne) másfelé vinni.
Ez mondjuk kevésbé bosszant, mint pl. a Google autós útvonal tervezője, mivel itt kényelmesen tudom javítani köztes pontok hozzáadásával és áthúzásával, Googla Mapsen meg egy horror, arra mész, amerre ők szeretnék...

(#534) Ablakos válasza norti (#533) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi. Tehát apróbb lépésekben kell.

"Googla Mapsen meg egy horror, arra mész, amerre ők szeretnék"
A navigációs világ kezdetén volt, hogy a pécsi tescó parkolóban tolatgattam pótkocsis szerelvénnyel a vásárlók örömére. De azóta én is fejlődtem. Nem hiszek el mindent.

(#535) goom


goom
senior tag

Most olvasom az OpenHiking FB-oldalán, gyorsan ki is próbáltam. Nekem kifejezetten tetszik (bár a turistautak színét jobban kedvelem bordón, nem pedig a jelzés színével).

Kedves Térképhasználók!
Örömmel jelentjük be, hogy az OpenHiking új turistatérkép-sorozatának első próbatérképei a mai naptól letölthetőek. Új térképeink Mapsforge formátumban készülnek, amely Android és iOS platformokon számos alkalmazássak megjeleníthető, köztük Locus Mapsszal és OruxMapsszal. Térképeink természetjáráshoz optimalizáltak, főbb tulajdonságok:- turistajelzés kiemelés és a jelzés alakját követő piktogramos ábrázolás- szintvonalazás 10 méteres lépésközzel- természetföldrajzi nevek (csúcsok, völgyek, gerincek stb) feltüntetése- többnyelvűség, a földrajzi nevek választhatóan a honos ország nyelvén vagy más nyelven (pl. magyarul) jelennek meg (függően az Openstreetmap adatbázisától)- természetjáró POIk: menedékházak, pihenőhelyek, esőbeállók, kilátópontok, igazolóhelyek, vízvételi pontok stb- természeti képződmények: sziklák, vízesések, barlangok, töbrök...- történelmi emlékpontok: várak és várromok, kastélyok, templomok és templomromok, földvárak, halomsírok...- járhatósági akadályok: kidőlt fák, benőtt útszakaszok jelölése- magashegyi nehéz utak, biztosított turistautak és via ferraták elkülönülő jelölése- rendszeres frissítésekJelenleg Magyarország mellett Szlovákia és Románia térképe érhető el. Az elkövetkező időszakban a térképkészletet fokozatosan bővítjük Közép-Európa és a Balkán további területeivel.A térképek elérhetősége: https://www.openhiking.eu/hu/letoltesek/mapsforge-terkepekTérképeinket az Openstreetmap adatainak felhasználásával készítjük. Az OpenHiking szerverhátterét az Erdélyi Kárpát-Egyesület biztosítja.

(#536) RockCNC válasza goom (#535) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszi!
Nem rossz, de nekem az Openmaps térképek és témái jönnek be.

(#537) Ablakos


Ablakos
őstag

Az online turistautak.hu (letöltve offline-ba) térkép vagy a (nekem új) OpenHiking vectoros térkép nyújt többet?

(#538) Celtis válasza Ablakos (#537) üzenetére


Celtis
veterán

Sziasztok,

Locus Map Classicot használok. Nagyon hozzászoktm az openmaps térképekhez és témákhoz, de sajnos muszáj frissíteni.
A https://turistautak.openstreetmap.hu/ oldalról letölthető huntura térkép és osmtura téma egész jó. A próbálgatás közben szembesültem vele, hogy ha eléggé belenagyítok vagy kicsinyítek a térképbe majd vissza, akkor a szintvonalak káosszá alakulnak.
Ez ismert jelenség, van rá megoldás?

(Mellesleg a zoomolások után a régi openmaps téma is életre kell a huntura térképpel)

(#539) Dömcsi


Dömcsi
újonc

Van megoldás,frissítsd a térképet:
Térkép és stílus telepítése,frissítése Android böngészőből:
Letöltés mind a két témával:
huntura.zip,Osmtura_Locus.zip,Elevate_osmtura.zip
Térkép kiválasztása:
Bal alsó kék gomb -> Gyors térkép kapcsoló -> Huntura
Stílus kiválasztása:
Bal alsó kék gomb -> Térképek témája -> Osmtura_Locus.zip
Bal alsó kék gomb -> Térképek témája -> Elevate_hiking

Ha szereted bonyolítani akkor letöltheted így is,de akkor neked kell helyre rakosgatnod a fájlokat:
https://data2.openstreetmap.hu/mapsforge/huntura.zip
https://data2.openstreetmap.hu/mapsforge/Osmtura_Locus.zip

(#540) Celtis válasza Dömcsi (#539) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, de a legfrissebb térkép van fenn, ugyanis most próbálom a lehetőségeket.
Közben írtam a Locus support fórumba, és ott kaptam is megoldást. Az offilne térképek beállításánál az automatikus térkép betöltést kellett tiltani. Így jól működik.

(#541) TripleB válasza Celtis (#538) üzenetére


TripleB
senior tag

Miért érezted azt, hogy váltanod kell?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#542) Celtis válasza TripleB (#541) üzenetére


Celtis
veterán

Lassan két éves a legutolsó openmaps térkép. Elég sok változás volt azóta.

(#543) TripleB válasza Celtis (#542) üzenetére


TripleB
senior tag

Megnézem én is magamnak, köszönöm a választ!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#544) Celtis válasza TripleB (#543) üzenetére


Celtis
veterán

Ha megszoktad az openmaps kinézetet, akkor a legjobban úgy jársz, ha a mobilod böngészőjében megnyitod a https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html
oldalt, legörgetsz a Locus részig és kattintasz a huntura.zip,Osmtura_Locus.zip linkre.
Utána az alatt lévő négysoros leírás szerint bekapcsolod a térképet és a témát.

Dömcsi #539-es hsz-e kb. ugyanezt írja le.

(#545) TripleB válasza Celtis (#544) üzenetére


TripleB
senior tag

Megoldottam ügyesen pillanatok alatt. 👍

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#546) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok,
Jópár éve használom a free verziót, elég sok rögzített útvonalam összegyűlt. Most váltok új telefonra, és szeretném átköltöztetni ezeket a rögzített utakat. Hogy kezdjek neki?
Illetve eddig a tuhu offline térképét használtam, de most valami miatt csak online tuhut találtam. Illetve lejött az online mellett egy offline verzió is, de azon pont a turistautak hiányoznak.
Segítsetek kérlek, hogy honnan érdemes turistatérképeket letölteni. Szeretnék kerékpárutas térképverziót is.
Aztán keresek egy olyan oldalt is, ahonnan külföldi turista- és kerékpáros térképeket tudnék letölteni.
Segítségeteket előre is köszönöm

(#547) internetezoo válasza Yellow73_a (#546) üzenetére


internetezoo
senior tag

Locusban van automatikus biztonsági mentés pl. a Google Drive-ra

Térkép, témával: https://www.openhiking.eu/hu/letoltesek/mapsforge-terkepek

[ Szerkesztve ]

(#548) Celtis válasza Yellow73_a (#546) üzenetére


Celtis
veterán

Térkép letöltés. Csak 2 hsz-t kellene visszaolvasnod.

(#549) TripleB


TripleB
senior tag

Visszatértem a régebbi térkép kombinációhoz, mert az új nem mutatja a földutakat. Legalábbis nem találtam rá beállítást.

Szerk.: Másik térképtémával működik. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#550) Plug Life


Plug Life
senior tag

Régebben míg látszott a Locus könyvtár be lehetett rakni a mapsOnline-ba custom provider.xml-t (pl. Google Satellite), az újabb Androidokon ehhez root kell vagy ADB? Nem lehet valahogy importálni, mint az offline térképeket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.