Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) HollyBoni válasza zsola32 (#199) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bemásolod a tuhu.map fájlt ide: Android-data-menion.android.locus-files-Locus-mapsVector

Rendertémánál bemásolod magát a tuhu mappát a mapsVector->_themes mappába.

Locus-ban Maps, Offline, itt látnod kéne alul a Tuhu térképet. Kiválasztod a térképet. Ezek után ráböksz bal alul az ikonra amit internetezoo mutatott feljebb, itt Map themes, és alul ott kéne lennie a tuhu-nak. Ráböksz, ezután mutatnia kéne a turista utakat.

(#202) zsola32 válasza HollyBoni (#201) üzenetére


zsola32
őstag

végigmegyek rajta - köszi

(#203) zsola32 válasza HollyBoni (#201) üzenetére


zsola32
őstag

megoldódott - köszi szépen.
a tuhu-s térképen elég bolhaszarok a szövegek - jelzések, belenagyítás után ismét picire vált (nálam sajna ilyen) lehet valamit kezdeni vele?

(#204) HollyBoni válasza zsola32 (#203) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is ilyen, sajna nem tudom mit lehet vele csinálni. Maguk az utak is elég vékonykák.
Én inkább a Locus-ból letölthető verziót szoktam használni, meg OSM-ből különböző verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#205) zsola32 válasza HollyBoni (#204) üzenetére


zsola32
őstag

Igen, en is arra váltottam

(#206) csakb válasza zsola32 (#199) üzenetére


csakb
őstag

Én az OpenMaps-es változatot használom, annak a rendertémája tudja azt, amit szeretnél. Telepíteni, frissíteni is egyszerűbb ezt, és a szomszédos országok térképei is fenn vannak.

(#207) Ablakos


Ablakos
őstag

Valaki árulja el mire való a két térkép egymásra fedése? Az egyikről hiányzó objektum is fog látszódni a másikon? Vagy ennél komolyabb célja van a funkciónak?

(#208) HollyBoni válasza Ablakos (#207) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ebben az esetben a rendertéma mutatja a turistautakat (meg talán még egy két dolgot).

[ Szerkesztve ]

(#209) internetezoo válasza Ablakos (#207) üzenetére


internetezoo
senior tag

Pl. Google műhold felvétel és Openmaps Mapsforge térképen ösvény együtt látszik. (a megfelelő térkép halványításával)

[ Szerkesztve ]

(#210) HollyBoni válasza Ablakos (#207) üzenetére


HollyBoni
veterán

Meg pl. most nézem ennél a Mapsforge-nál, hogy így külön be lehet kapcsolni a turistautakat, bringautakat, tömegközeledéshez kapcsolódó dolgokat stb. Gondolom szerkeszteni, hozzáadni is egyszerűbb így.

(#211) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Locus Vector Maps
Szinte az egész világ itt van.
A térképek frissek.
Offline.
Vektor grafikus (végtelenségig nagyíthatod, a vonal, felirat, objektum akkor is szép marad)
Nem tudom mennyire legális, de ez alapján annak tűnik.

Használjátok egészséggel. :C

(#212) zsola32 válasza csakb (#206) üzenetére


zsola32
őstag

Köszönöm a tippet, szabin vagyok, ha lesz rendes netem kipróbálom

(#213) HollyBoni válasza Ch4os (#211) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nézegetem, de ez nem nagyjából ugyanaz mint a fentebb linkelt Mapsforge? Nekem ott sem tűnik úgy hogy romlana a minőség, nem vektoros?

[ Szerkesztve ]

(#214) Ablakos


Ablakos
őstag

A rögzített útvonalaim automatikusan felhőbe mennek gpx formában. Ha visszaexportálom, (új készülék vagy egyéb miatt) minden az eredeti locusban látható információ látszódni fog? Vagy érdemesebb az sqlite adatbázist mentegetni?

[ Szerkesztve ]

(#215) Ablakos


Ablakos
őstag

Még egy kérdés jutott eszembe...
A POI pontok importálása továbbra sem világos. Letöltöttem egy magyarországi üzletek fájlt. (kml) kb 2000db üzletből 60 darab kerül be mert a többire ütközést mond. (létező pont). Nulla poi pontom van ezen kívül. Tudja valaki a megoldást, hogy kell normálisan beimportálni pontokat, illetve mi az ütközés oka?

(#216) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Kipróbáltam a beépített route plannert, csináltam egy útvonalat, lementettem. Utána bezártam a Locust, most meg nem találom sehol az útvonalat. :B Hova menti le?

(#217) Ablakos válasza HollyBoni (#216) üzenetére


Ablakos
őstag

A tracks/nyomvonalak menü alatt lesznek. Mentésnél saját mappába is szervezheted (tevékenység megjelöléssel). Ha nem mented és újra indítod a tervezést úgy emlékszem visszaállítja ahol eddig tartott az előző folyamata.

[ Szerkesztve ]

(#218) HollyBoni válasza Ablakos (#217) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fú de béna vagyok, tracks-nél volt Recorded mappában, de nem vettem észre. :W :DDD
Érdekes, amúgy legfőképp Brouter online verzióját használom gépen, aztán beimportálom a GPX-et. De most mikor magában a Locus app-ban terveztem olyan mintha több navigációs utasítás lenne. Pl. a mostani útvonalon párszor van "go straight" utasítás, amivel eddig még soha nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#219) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Most próbálgatom, tanulgatom ezt a router planner-t, és van egy két szuper funkciója. Ha itt csinálok route-ot, SOKKAL több navigációs utasítást csinál a Locus mintha csak beimportálnék egy GPX-et.
És a legjobb, hogy lehet szerkeszteni is, illetve hozzáadni utasításokat! :C Csomószor parázok hogy mikor megyek bringával, és éppen nem mond semmit a Locus, egyenesen kell e menni vagy mondjuk behalt az app. Illetve sokszor mikor kettéágazik egy Y-ba az út, nem mond semmit hogy jobbra vagy balra kéne menni.
Csinálok egy jó részletes útvonalat és le is tesztelem ma, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.

(#220) Szürkebikafi


Szürkebikafi
csendes tag

Sziasztok!

Szintvonalakat szeretném megjeleníteni, nyomvonal alapján navigálva valahogy...

Évek óta használom, megvettem a pro verziót. Brouterrel, és online is szoktam vele navigáni.
Szoktam vele geoládázni, nyomvonalat rögzítek vele, kerékpáron, túrázva, és vizen :-)
Mountainbikeos tervezéssel gyakran futok bele olyan útszkaszokba, ahol gyalog is nehezen járható. A Garnin Basecamp nevű Windowsos alkalmazással szoktam OPM-os térképpel útvonalat tervezni az sokkal megbízhatóbb ilyen szempontból...
De ha valakinek van tuti tippje, hogy tudnám elkerülni azokat az útszakaszokat, ahol több száz méteren cipelni, vagy lépcsőzni kell, megköszönöm!

(#221) Szürkebikafi válasza Ch4os (#101) üzenetére


Szürkebikafi
csendes tag

Szia Ch4os!
Amit az utolsó mondatodban írtál, arról tudnál képet felrakni?
Hasonló funkciót keresek.
Előre is köszi!

(#222) HollyBoni válasza Szürkebikafi (#220) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én csak montizásra használom. Azt hogy hol van lépcső, egy jó térképnek jelölnie kell.
Az hogy melyik út cipelős, vagy túl durva kb. lehetetlen leszűrni térképről, ha csak nem a meredek dolgokkal van bajod, ami látszik szintemelkedés alapján.
Ha népszerű turistahelyekre mész, akkor néha néha Google Maps-en tudsz találni az útról 360 fokos vagy sima képet, de ha nincs akkor teljesen vakon fogsz menni. Nem egyszer futottam bele abba hogy több térkép is jelölt egy utat, de élőben konkrétan nem létezett, mert szerintem már 50 éve nem járt senki arra. Abba is sokszor belefutok hogy az út a valóságban létezik, de térképeken nem.
Az meg hogy melyik út milyen minőségű, mennyire kijárt, lehetetlen térképről megtudni. Volt hogy mentem egy kijárt, szinte totál sima erdészeti úton, ami a térképen csak egy szaggatott vonal volt. Utána jött egy térképen jelölt és táblára/fára felfestett "montis bringaút". A "bringaúton" kb. 1.5 méteres gaz volt végig, maga az út meg tiszta kimosott volt, tele kis árkokkal, lyukakkal.
Azt hogy földút, sóderes út, vagy ösvény általában jelölik a jobb térképek, de ez megint nem elég. Egy széles földút lehet alig járható, egy ösvény meg lehet tök kitaposott és sima.
Esetleg nézelődj Strava-n hogy ki merre teker a környéken, meg nézegesd a Heatmap-et, bár ez elég rosszul használható.
Ahol a montis kultúra "fejlettebb", ott működik pl. a Trailforks, de ettől mi még nagyon messze állunk... Itt is van már 1-2 ember aki használja, de főleg csak BP környékén.

Mondjuk ennek a felfedezésnek meg van a maga varázsa, de persze néha már idegesítő ha folyamatosan nagyon rossz terepen tekersz.

[ Szerkesztve ]

(#223) HollyBoni válasza HollyBoni (#222) üzenetére


HollyBoni
veterán

Esetleg ott van még a termeszetjaro.hu. Itt legfőképp gyalogtúrák vannak, de legalább sokszor látsz képeket az útviszonyokról.

(#224) internetezoo válasza HollyBoni (#222) üzenetére


internetezoo
senior tag

Alternatív "utcai" nézet. Gyalogos, hegymászós ösvényeken is rögzítettem ahol jártam.
https://www.mapillary.com/

(#225) Szürkebikafi válasza Szürkebikafi (#221) üzenetére


Szürkebikafi
csendes tag


Sikerült megoldani, de nem hajlandó 10 km-nél rövidebb szakaszt mutatni. Alapbeállításon is 5000 métert ír, amit hiába írok át, nem változik semmi. Még próbálgatom...

[ Szerkesztve ]

(#226) HollyBoni válasza internetezoo (#224) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na ezt nem ismertem, nem rossz. :R

(#227) Ablakos válasza Szürkebikafi (#225) üzenetére


Ablakos
őstag

A magassági grafikont hogyan lehet hozzáadni a térképhez?

(#228) internetezoo válasza Ablakos (#227) üzenetére


internetezoo
senior tag

Pro verzióban árnyék
Free/Pro az útvonal részletei között van. Előtte kell a magassági adatok fájlja, amit online letölt szeletenként vagy manuálisan itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#229) Andreas2 válasza Ablakos (#227) üzenetére


Andreas2
tag

Menü/Műszerfal szerkesztő, Új műszerfal
Jelöld ki hogy melyik blokkba akarod tenni a grafikont. A méret valószínűleg nem lesz jó, ezzel egy kicsit játszani kell vele. Kijelölöd mondjuk az egyik sorban a bal oldali cellát, majd értéknek válaszd az Üres cellát, majd

1) ha növelni akarod a diagram méretét, válaszd ki, majd Törlés. Ekkor a jobbra levő (jelenleg középső) cella megkapja a bal oldali cella területét és kétszer akkor lesz.

2) ha csökkenteni akarod a méretét, válaszd ki, majd Új cella hozzáadása Bal, jobb (alá, fölé).

És ezt ismételd, amíg megfelelő lesz a méret.
Utána megint válaszd ki, Forrás kiválasztása, felül válts át a Vezérlők,táblázatok fülre, majd a Diagramok közül válassz, attól függően hogy a megtett út magasságdiagramját (Nyomvonal rögzítése) vagy a tervezett útét (Navigáció) akarod látni.
Aztán a Szerkesztés menüpontban lehet konfigurálni a diagram kinézetét, tengelyeit stb.

Célszerű a jobb oldali menüsávra kitenni a Műszerfal gombot, hogy gyorsan tudd ki- és bekapcsolni, mert sokszor zavaró lehet a térképet elfedő diagram.

(#230) Ablakos


Ablakos
őstag

Köszönöm mindenkinek, most már világos, hogy a műszerfal egy eleme ez a diagram. :R

[ Szerkesztve ]

(#231) Ablakos


Ablakos
őstag


Ilyen sem volt még :(( Térkép nagyítás/kicsinyítésre ilyen tesz.

[ Szerkesztve ]

(#232) benjoe1 válasza xemelon (#185) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ez engem is érdekelne.
Milyen órát célszerű kimondottan gyalogtúrázásra, montizásra venni, ami Locus-al használható?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#233) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Help PLS!

Újra kellett telepíteni a telefonomat és nem engedi a play áruházból feltelepíteni a locus prot, fizettetni akar érte pedig van hozzá licensszem. Hogy kell hogy ne a free legyen fent és elfogadja a pro licencet?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#234) Ablakos válasza vilmaboy (#233) üzenetére


Ablakos
őstag

Play store-on keresztül lett megvéve?
Az itt vásárolt licensz engedi, hogy a fiókhoz kapcsolt eszközökre pro verzió telepíthető.

(#235) vilmaboy válasza Ablakos (#234) üzenetére


vilmaboy
őstag

Igen ott. Eddig nem volt gond új eszköznél. Most nem jó valami.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#236) internetezoo válasza vilmaboy (#235) üzenetére


internetezoo
senior tag

Az email cím a lényeg mert azzal van összekapcsolva a vásárlás.

(#237) Ablakos válasza vilmaboy (#235) üzenetére


Ablakos
őstag

A saját vasarlasom megtalaltam 2012-ben 192czk értékben. Neked is meg kell lenni a pay listaban.

(#238) bango


bango
tag

Nekem az Openmaps online térkép jó ideje egyáltalán nem tölt be. Ez miért van?

(#239) Ablakos válasza bango (#238) üzenetére


Ablakos
őstag

Én az offline változatot használom Magyarországon.
"A csatlakozás nem sikerült" felirat van az online csempéken nálam is. Ha ez megnyugtat...

[ Szerkesztve ]

(#240) bango válasza Ablakos (#239) üzenetére


bango
tag

Hát megnyugtatni nem nyugtat meg, mert pl. a turistautak.hu-n se tölti be elég zavaró, de kösz a választ.
És hogyan lehet ezt letölteni? Mert azt se lehet a Locus-on belül.
Valami zip-ben külön letöltöttem egész Magyarország Openmaps-et valahonnan azt meg nem telepíti.

(#241) Ablakos válasza bango (#240) üzenetére


Ablakos
őstag

Úgy értettem, hogy vacakol a szerverük, ezért nem lehet online használni a csempéket.
https://openmaps.eu/dltosm.php?dl=hungary_openmaps_eu_europe.map.zip
(Van ott más ország is, ha külhonban tolod a túrát)
Letöltöd és beteszed a /sdcard/locus/mapsvector helyre. Ezután lesz egy offline térképed.
Néha megnézed ezt a helyet, hogy frissítettek-e.

A turistautak térkép online is és letölthető térképszeletként a kijelölt szegmensben is működik nálam. Nem tudom miért nem jó neked.

[ Szerkesztve ]

(#242) csakb válasza bango (#240) üzenetére


csakb
őstag

Nem kell zippelgetni sem, vannak a Locusban megnyíló linkek az oldal közepén, onnan magának leszedi, megfelelő helyre rakja a Locus. [link]
Valszeg valamelyik rendertémát is installálnod kell (egy klikk az is).

(#243) Ablakos válasza csakb (#242) üzenetére


Ablakos
őstag

Én nem használtam innen soha a telepítést. Ha frissítenek, azt is leszedi és felül csapja a lézetőt a locusban?

(#244) bango válasza Ablakos (#241) üzenetére


bango
tag

nekem fura hogy egy frissen letöltött verzióban is még benne van az online openmaps térkép de nem tölt be semmit, egyébként ez nem vmi vacakolás ezt lekapcsolták úgy ahogy van szerintem már legalább egy éve.
a terkep.turistautak.hu -n az OpenStreetMaps(turistautak.hu) layer-re gondoltam

(#245) bango


bango
tag

köszönöm mindkettőtöknek, leszedtem .
nekem egyébként kevésbé jön be mint a pár évvel ezelőtti (van még jó pár térképrészletem lementve régről).
ez a rendertéma látszólag semmit nem adott hozzá pluszban, érdekes.

lenne még egy kérdésem, sosem látom előre egy térképen hogy éppen emelkedik vagy lejt az út leszámítva egy pár egyértelmű esetet, a magasságvonalak és azok az árnyékolások amiket eddig láttam se nyújtanak ehhez semmi segítséget. Rengeteg út van hogy összességében emelkedik de egy szakaszon jelentősen visszalejt aztán megint emelkedik és ebből a térképen semmit se látni.

gondolom egyfajta 3d nézet segít csak ezen, ez csak a pro verzióban van de az is segítene ha asztali gépen tudnám tervezni előre az utat.

(#246) internetezoo válasza bango (#245) üzenetére


internetezoo
senior tag

Van install locus link, megcsinál mindent helyetted.
A frissített térkép felülirja a régit. De nem látsz semmit amíg a rendet témát újra be nem töltöd. Nekem legalábbis így mutatta a friss térképet, nem láttam a módosításomat.

[ Szerkesztve ]

(#247) HollyBoni válasza bango (#244) üzenetére


HollyBoni
veterán

A rendertéma ad hozzá csomó plusz dolgot (pl jelöli a turistautakat), de be kell kapcsolni őket. Kék gomb bal alul, map themes, alul external themes. Ez meg volt?
Szerintem sokkal jobb ez az Openmaps mint a turistautak.hu térkép, én azt már nem is használom.

Tervezéshez én a BRouter-t használom asztali gépen. Van hillshading és mutat grafikont a szintemelkedéshez, abból mindent megtudsz.
Brouter

[ Szerkesztve ]

(#248) bango válasza internetezoo (#246) üzenetére


bango
tag

igen ezt észrevettem, kösz.

(#249) bango válasza HollyBoni (#247) üzenetére


bango
tag

érdekes infók, köszi, kipróbáltam.

(#250) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Az itt írt nyomvonal rögzítési problémára tud esetleg valaki megoldási tippet?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.