Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) G@ben válasza HollyBoni (#350) üzenetére


G@ben
addikt

Elhiszem. :)
Az utak betűméretére nincs tipped?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#352) B. Tamas válasza G@ben (#351) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

V4-ben: Beállítások - térképek - Speciális funkciók - Összes térkép nagyítása (Itt nézd meg nincs e nagyon flhúzva)

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#353) G@ben válasza B. Tamas (#352) üzenetére


G@ben
addikt

Megvan! A betűméret volt nagy.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#354) still2


still2
tag

Sziasztok,
Most töltöttem a Pro verziót. Mit kell letöltenem és beállítanom ahhoz hogy ha egy gpx fájlt tudjak importálni és annak a segítségével menjek végig a túra útvonalon hangos navigációval. Teljesen kezdő vagyok. Köszönöm!

(#355) G@ben


G@ben
addikt

Újabb kérdéssel jövök: a navigációnál be lehet állítani, hogy ha le kell kanyarodni valahol, akkor a képernyőt felvillantsa pár másodpercre? Nem biztos, hogy mindig hallom, amit mond, de előttem van a telefon és akkor látnám, hogy következőnél jobbra, stb. Állandóan bekapcsolt képernyővel sokat eszik. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#356) Ch4os válasza G@ben (#355) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Persze hogy tudja. :DDD
Beállítások / Vezérlés / Megjelenít / Képernyő Be/Ki vezérlés / Bekapcsolás navigációs esemény előtt és ott van még az Automatikus képernyő kikapcsolás Másodpercben.

(#357) G@ben válasza Ch4os (#356) üzenetére


G@ben
addikt

Persze, hogy tudja, csak nekem a free van, az meg le van tiltva! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#358) o.janos


o.janos
friss újonc

Hello, valaki esetleg vette észre, hogy a trackelés után hibás adatokat ad meg a szintkülönbségeknél? Pro-t használok nagyon rég óta, régebben nem emlékszem, hogy előfordult volna ilyesmi. A mellékelt képeken látszik, síkságon bringáztam és a végén a Locus 2400 méter szintkülönbséget lőtt be :((. Ez a kisebb emelkedőket is beleszámítva max. 140-150 méter kellett volna legyen.
Mit és hol ellenőrizhetek? nem teljesen világos nekem ez az SRTM magassági adatok file sem, eddig be sem volt kapcsolva, csakis a telefon által rögzített gps-magasságal operáltam. Most beállítottam ezt a gps adatok SRTM-el való optimalizálását, de ebben a felállásban még nem próbáltam ki. Azt sem tudom már, hogy ilyen SRTM file-t vajon töltöttem-e le! ötlet, hogy ezt hol ellenőrizhetem?
Elég sokat túrázom, nekem a magassági adatok elég fontosak lennének és eddig éveken keresztül megfelelt, amit mért.

(#359) zsola32 válasza o.janos (#358) üzenetére


zsola32
őstag

Ma kajakoztam, nekem is ilyen értékek jöttek ki 😁

(#360) kallux


kallux
csendes tag

Sziasztok! Pro verzióban hol tudom bekapcsolni a koordináta rácsokat (szélességi, hosszúsági fokokat mutatják)? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#361) still2


still2
tag

Sziasztok,
Most töltöttem a Pro verziót. Mit kell letöltenem és beállítanom ahhoz hogy ha egy gpx fájlt tudjak importálni és annak a segítségével menjek végig a túra útvonalon hangos navigációval. Teljesen kezdő vagyok. Köszönöm!

(#362) Ch4os válasza kallux (#360) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ha csinálsz egy saját dashboard-ot (műszerfal), akkor oda fel lehet tenni.

(#363) kallux válasza Ch4os (#362) üzenetére


kallux
csendes tag

Köszönöm! Segítenél kérlek egy screen-el, vagy leírással, hogy a források között hol találom a koordinátor rácsot?

(#364) still2 válasza still2 (#361) üzenetére


still2
tag

Tudom hogy nagyon kezdő vagyok és banális kérdést vagy kérést tettem fel a fórumtagoknak, de azért az meglepett hogy 1 hónap alatt nem volt egy segítőkész tag ebben a fórumban.

(#365) csakb válasza still2 (#364) üzenetére


csakb
őstag

Nem kell sem letölteni, sem beállítani ehhez semmit (legalábbis 3-as verzióban, nekem az van). A menüben ott az importálás, aztán az útvonalak között amikor kiválasztod a beimportált (vagy akárhogy rögzített) útvonalat, a képernyő alján ott a navigáció ikon.

(#366) Ch4os válasza kallux (#363) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ja hogy a koordináta vonalak kellenek? Én magára a koordinátákra gondoltam, számmal kiírva. At nem tudom hogyan lehetne. Talán a térkép felé rakott overlay lenne a megoldás, de ahhoz kellene egy csak a vonalakat tartalmazó térkép. De ebben nem vagyok jártas.

(#367) still2 válasza csakb (#365) üzenetére


still2
tag

Köszönöm!

(#368) kallux válasza Ch4os (#366) üzenetére


kallux
csendes tag

Ok, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#369) csakb válasza kallux (#363) üzenetére


csakb
őstag

A 4-es Locus már tud grid overlay-t, a 3-as nem. Az overlay menü alján van a lehetőség, elvileg. (Én nem fogok 4-esre frissíteni, szóval nem tudom megmondani, hogy működik-e minden térképnél.)

(#370) kallux válasza csakb (#369) üzenetére


kallux
csendes tag

Köszönöm az infót!

(#371) Timeless1978


Timeless1978
újonc

Az lenne a kérdésem, hogy mit jelent az ha valaki megveszi a Locus-t? Kap érte egy apk-t? Ugyanis az nem egy biztonságos dolog, ha valakinek akár milyen boltból kell hogy feltelepítse. Ezzel kapcsolatban tudna írni valaki valamit? Egyébként majd írok egy jó példát. Ami egészen jól szemlélteti majd hogy miről beszélek.

Tehát ha megveszem, kézhez kapok egy teljes verziót amit az eszközről tudok telepíteni, vagy megveszem, és állandóan ha lefagy vagy bármilyen gond jelentkezik és pl leáll az alkalmazás stb... akkor net segítségével a boltból újra fel tudom telepíteni??? (elég rafinált) utálok nettől függni. Arra gondolok hogy erről utóbbi lehetőségről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#372) Ablakos válasza Timeless1978 (#371) üzenetére


Ablakos
őstag

Szóval az Google PlayStore működéséről fogalmad sincs. Van egyáltalán google fiókod?

A netről függés elengedhetetlen az informatikában. Ha tetszik, ha nem.

Előfordul warez oldalakon is a Locus3 , szerintem már csak a 4-es verzió előfizethető.

[ Szerkesztve ]

(#373) B. Tamas válasza Timeless1978 (#371) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

2021-et írunk, minden a nettől függ. :) A Google Play-ben 2 verzió van fent, a még jelenleg elérhető 3.5 (nem tudom, hogy ez még megvásárolható e, de aki régebben megvette azok még le tudják újra tölteni ha szükséges). A 3.5-öt ha megvetted, korlátlanul újra tudtad telepíteni a Playből. A 4-es már előfizetéses rendszerű, azt az alkalmazáson belül, lényegében a fejlesztőnél tudod megvenni. Egyik verziónál sincs külön APK amivel buherálni kell, ellenben net kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#374) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogy lehetne a 3-as pro verziot lementeni, ha később szükség lenne ujratelepitesre?

(#375) B. Tamas válasza Ablakos (#374) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Valószínűleg még jó ideig elérhető lesz annak, aki már megvette, egy idő után pedig mindenbizonnyal nem fog együttműködni az új Android verziókkal (úgy a 14-15-től saccolom). Minden más már az illegális és warez témát feszegeti. Persze mindenre van megoldás, de ezeket tiltja a fórum szabályzata. APK mirroron is csak a 4-es elérhető.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#376) szarvasx válasza Ablakos (#374) üzenetére


szarvasx
csendes tag

A Locus hivatalos oldaláról letölthető (az első linkre kattintva) a 3.52 verzió is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#377) Ablakos


Ablakos
őstag

Ötletet szeretnék kérni kerékpár komputer + locus összeállításhoz. Annyi tökéletesen elég,
ha hazaértem, valahogy bevarázsoljam az utat a locusba a kerékpár komputerből. A megtett útvonal a rögzített paraméterekkel.

Esetleg komputer típus (értelemszerűen gps tudású)

[ Szerkesztve ]

(#378) Ch4os válasza Ablakos (#377) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Bármilyen GPX-et elfogad a Locus. Meg még ezeket is.
Milyen bike computert vegyél ami egy ilyen file-t kiköp magából, arra a választ szerintem nem itt fogod megkapni.

(#379) Ablakos válasza Ch4os (#378) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi, errefelé keresgélek.

(Azt gondoltam, esetleg valakinek van ilyen bevált kombója.)

(#380) B. Tamas válasza Ablakos (#379) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én esetleg egy Garmin Dakota túra GPS-t tudnék ajánlani hirtelen (nekem is van ilyen), bringára marhajó egy telefontartóval. Strapabíró és a korához képest pontos a GPS vevője, szép nyomvonalat rögzít, egyből tudod gépre dugni USB-n és a mentett GPX-et csak átmásolod ahová szeretnéd. Újonnan most 40k körül van, de használtan biztosan találsz olcsóbban is.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#381) hil14


hil14
friss újonc

Sziasztok! Locussal kapcsolatban kérdezek, hátha: több éve használom a Locus ingyenes verziót, ami az utolsó frissítésig teljesen használható volt. Egy számomra nagyon fontos funkció eltűnt, de legalábbis nem találom: térkép tájolás átváltása az Északi irány, vagy haladási irány felül gomb. Nekem ez volt a lényeg, a többi sallang, mint útvonal tervezés nem igazán érdekel. Tudna valaki segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

(#382) Ablakos válasza hil14 (#381) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem tudom mi változhatott a térkép forgatással kapcsolatban. :( Nekem továbbra is így működik.
Nem csak az alsó sáv (rotate map) ikonja lett átállítva?

[ Szerkesztve ]

(#383) HollyBoni válasza hil14 (#381) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet nem erre gondolsz, de bal alul kell nyomogatni ezt a gombot:


Ha egyszer megnyomod akkor mutatja a pozíciód, ha még egyszer akkor átvált térkép forgatásra, ha még egyszer megnyomod akkor visszaáll északi irányba a térkép.

(#384) Ablakos válasza HollyBoni (#383) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem a hármas verziót használja (évek óta). Abban picit más az ikon funkció.

(#385) HollyBoni válasza Ablakos (#384) üzenetére


HollyBoni
veterán

Upsz, én valamiért úgy értelmeztem hogy 4-es verzióra frissített és azért van gond. :B

[ Szerkesztve ]

(#386) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egy útvonal elevation profile grafikonját ki lehet valahogy rakni dashboard-ra, vagy bárhogy a térképre hogy folyamatosan lássam? Valami olyanra gondolnék ami mutatja a mostani poziciómat a grafikonon, hogy lássam még mennyi szint van hátra. Gugliztam egy kicsit és több választ láttam ahol írják hogy lehet, de sehol nem találom ezt az opciót. :DDD (4-es verzió Silver)

(#387) Ch4os válasza HollyBoni (#386) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Én 3-as pro verziót használok. Ott van műszerfal funkció (4 silver-en nem tudom), ahol lehet a térkép felé kirakni diagramra meredekség (emelkedés)/magasság adatokat. Így látod, hogy most fel vagy le következik a track-en.

(#388) HollyBoni válasza Ch4os (#387) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben sikerült megcsinálni. Mondjuk elhelyezni nem tudom úgy hogy ne nézzen ki hülyén/ne zavarjon, valahogy sehogy sem jó (nekem).

[ Szerkesztve ]

(#389) matumik


matumik
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új telefont, a régiről szeretném áttenni a térképeket, útvonalakat. Milyen megoldással működik? Csináltatok már ilyent?

Köszi

Miklós

(#390) szarvasx válasza matumik (#389) üzenetére


szarvasx
csendes tag

Nekem be van állítva az automatikus biztonsági mentés google drive-ra, és amikor telefont cseréltem akkor az összes beállítást és a saját pontokat is átvitte. Az offline térképeket kellett átmásolni a locus\mapsvector mappából.

(#391) B. Tamas válasza matumik (#389) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ezzel mindent át tudsz migrálni

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#392) matumik


matumik
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm!

Miklós

(#393) Szajac


Szajac
friss újonc

Sziasztok!
3x.. prot használok és arra keresnék megoldást, segítséget, ha erdőben vagyok teljesen offline internet nélkül, és ott egy új útvonalat szeretnék tervezni mondjuk egy kilátóhoz hogy lássam az oda vezető út szintkülönbségét. Ez bringázásnál lenne számomra fontos, hogy tudjam mire számíthatok a következő x km alatt, neki induljak-e vagy sem.. Openmaps térképet használok,ha van ennek bármi jelentősége.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#394) Ch4os válasza Szajac (#393) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Én online használom, de legjobb tudásom szerint nincs olyan tervező ami offline ezt megteszi

(#395) szarvasx válasza Szajac (#393) üzenetére


szarvasx
csendes tag

Brouter program támogatja az offline tervezést.
Ezen az oldalon van egy kis leírás hozzá:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#396) B. Tamas válasza Szajac (#393) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Hello, készítettem egy videót, hogy tudod megnézni 2 pont közt a távolságot/magasságot. Igaz ez már a 4-es Locus, de a 3.x Pro is tudja hasonló módon. Szintén OpenMaps-os térkép offline módban.

https://youtu.be/p9WRr971Jf8

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#397) Szajac válasza B. Tamas (#396) üzenetére


Szajac
friss újonc

Szia Tamás!
Köszönöm a videót, nagyon rendes Tőled, de nekem csak online működik úgy ahogy a videódban látom. Természetesen így szoktam otthon megtervezni az útvonalat és tökéletesen működik. Viszont offline csak egyenes vonalat húz a két pont között és írja hogy nincs internet kapcsolat. Akkor lehet hogy a 4-es verzió már fejlődött ilyen téren vagy nekem nincs valami beállítva a tengernyi menü/opció között. 🙂

(#398) Ch4os válasza B. Tamas (#396) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Kicsi félreértés volt. Nem a térkép az offline, hanem a tervezés közben a net kapcsolt is.
Megpróbálnád úgy, hogy kikapcsolod a netet a telefonon és ugyan ezt a tervezést megteszed?
De ezt a Brouter-t is érdemes lenne megnézni.

(#399) Ablakos válasza Ch4os (#398) üzenetére


Ablakos
őstag

Beállítások ->navigáció - > router menupont. Ott kell offline navigatiot/tervezést választani.

(#400) B. Tamas válasza Ch4os (#398) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nos, én erre nem is gondoltam, hogyha van egy offline térképem letöltött magasságadatokkal akkor is kell hozzá net kapcsolat (sosem futottam bele még ebbe a hibába, valószínűleg, mert a kiindulási pontnál szoktam tervezni és ott szokott lenni némi net :) ). Szóval kikapcsoltam a wifit és mobilnetet és valóban rinyál, hogy offline van, ennek ellenére légvonalban a két pont közt a szintet kiírja ami a lényeges számodra ha jól értettem.


(Kíváncsiságból még a 3.x prot is viszszatettem...)

Viszont ezt a broutert én is megnézem majd, mindíg tanul az ember...

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.