Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) internetezoo válasza HollyBoni (#247) üzenetére


internetezoo
senior tag

Brouter van androidos is, offline tervező Locushoz.

(#252) HollyBoni válasza internetezoo (#251) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom, használom is néha. Néha tervezek telefonon, de nekem asztalin átláthatóbb, gyorsabb, kényelmesebb.

(#253) Ablakos válasza benjoe1 (#250) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem az útvonal rögzítési feltétel "ÉS" kapcsolatban van a távolság/idő paraméterekkel. Ha mindkettő a profilhoz rendelt feltétel teljesül, akkor tesz le pontot.

(#254) benjoe1 válasza Ablakos (#253) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Az nekem is így van beállítva

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#255) vilmaboy válasza benjoe1 (#254) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nekem jól működik. Az útra illesztés miatt el szokott ugrálni, de kikapcsoltam. Én erdőben használom terepjárózásra

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#256) benjoe1 válasza vilmaboy (#255) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Másik telefonon nekem sincs bajom a programmal, évek óta használom

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#257) alexbor válasza xemelon (#185) üzenetére


alexbor
friss újonc

Igen, Huawei Watch oran tokeltesen mukodik. Nagyon hasznos turazas alkalmaval nem kell bibelodni a telefonnal. Erdekelne viszont, hogy nincs-e valakinek tapasztalata az uj tipusu Huawei telefonokkal ,amelyek mar nem hasznalhatjak az OS Wear-t.

(#258) myckey


myckey
veterán

Üdv!

Nyomvonal rögzítésnél, másnak is volt , hogy rámegy a leállításra és nem történik semmi?
Nem jön fel a mentés meg a szerkesztő menü.

Eltűnik az oldalsávból a rögzítés, és semmi.

:F

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#259) Ablakos válasza myckey (#258) üzenetére


Ablakos
őstag

A bekapcsolt auto mentés (beállítás-> nyomvonal rögzítése -> rögzítési profil -> <<kiválasztott profil>>) nem hozza létre a nyomvonalat a beállított mappában?

[ Szerkesztve ]

(#260) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,

Bicajos útvonal feltöltés Strava-ra, ez az alap felállás.
Az a gondom, hogy ha megszakítom a bringázást pl. vonatra vagy kompra szállok és utána folytatom a tekerést akkor a Strava-ra feltöltéskor a nem bringázással megtett szakasz is feltöltődik, ezt szeretném elkerülni, tehát csak a tisztán tekeréssel megtett útvonal legyen feltöltve.
Mit kellene máshogy csinálnom?

(#261) B. Tamas válasza Hínár929 (#260) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Több darabban feltöltve tudod megoldani, mivel egy track egy összefüggő vonal kell hogy legyen legjobb tudomásom szerint. Szóval ezeket a kompos, vonatos részeket egy egyenes vonallal mindenképp össze fogja kötni ha egy nyomvonalon belül vannak.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#262) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Hamarosan új és hasznos kényelmi funkció érkezik, mégpedig a saját pontok és nyomvonalak szinkronizálása a felhőbe. A teszterek már próbálgatják, reméljük hamarosan megkapjuk.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#263) HollyBoni válasza Hínár929 (#260) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha alapból Strava-val rögzítesz, van pause lehetőség. Ilyenkor egy egyenes vonal lesz majd a track-ben ott ahol benyomtad a szünetet, de a Strava nem számolja bele ezt a részt a távolságba, átlagba stb.

[ Szerkesztve ]

(#264) Ablakos válasza B. Tamas (#262) üzenetére


Ablakos
őstag

Valami egyéb újítás is lesz? Merre található a jövőbeli változások listája?

(#265) Hínár929 válasza B. Tamas (#261) üzenetére


Hínár929
tag

Sziasztok,

Az az érdekes, hogy a Locus-ban a nem mért szakaszokat nem jelzi ki, de ha feltöltöm a gpx-t akkor ott már kipótolja és ott az egyenes vonal.
Ne mindegy, ez van :O

HollyBoni,
Ha a Locusból töltöm fel a Strava-ra akkor sajnos beleszámolja a pause szakaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#266) HollyBoni válasza Hínár929 (#265) üzenetére


HollyBoni
veterán

Miért nem rögzíted egyből Strava-val? Utána le tudod tölteni a GPX-et ha kell.

(#267) Hínár929 válasza HollyBoni (#266) üzenetére


Hínár929
tag

Azt nem tudom eddig miért nem néztem meg ezt a lehetőséget, de most kipróbálom.

(#268) HollyBoni válasza Hínár929 (#267) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak benyomod mobilon, rögzít a háttérben, net csak akkor kell amikor majd feltöltöd a végén. Nekem is mindig megy a Strava a háttérben, Locus-on pedig a navigáció.

Ha le szeretnéd majd tölteni az utat GPX-ben, kell hozzá egy kis okosság, vagy elő kell fizetni.

(#269) B. Tamas válasza Ablakos (#264) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ezt konkrétan a Facebook oldalukra tették ki, még a honlapon sincs. Amúgy nem nagyon szokták előre elsütni az újdonságokat.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#270) Andreas2 válasza Ablakos (#264) üzenetére


Andreas2
tag

Itt írnak egy bekezdést róla:
https://www.locusmap.eu/news-release-3-49-0/

Amit én érdekesnek találtam az az útvonaltervezőben a körtúra tervezés. Megadsz egy távolságot, egy irányt és generál egy körtúrát.

Az első bejegyzésben találsz linket az aktuális beta verzió letöltéséhez. A Locus Free helyére települ, tehát ha megvetted a Locus Pro-t, megférnek egymás mellett.
[link]

(#271) Andreas2 válasza Andreas2 (#270) üzenetére


Andreas2
tag

Sőt úgy látom már új topic-ot nyitottak:
[link]

(#272) Hínár929 válasza HollyBoni (#268) üzenetére


Hínár929
tag

Köszi, kipróbálom.
Ha délután nem esik tekerek egyet és tesztelgetem. Ha net nélkül megy a rögzítés a Strava-val akkor mindegy, hogy közvetlenül ez rögzíti vagy utólag töltöm fel a Locus-ról.

(#273) HollyBoni válasza Hínár929 (#272) üzenetére


HollyBoni
veterán

Menni fog. Annyi hogy net nélkül nem látod majd a térképet, de az mindegy, attól még rögzít. Végén benyomod hogy finish, kapcsolsz netet, utána töltheted is fel.

(#274) felhasználóx


felhasználóx
tag

Sziasztok! nem régóta használom a pro-t elsősorban a szintek tervezése miatt vettem meg, a tuhu classic-ot használom rajta, útvonal tervezés, navigáció, és rögzítés miatt, egyébként tök sügér vagyok hozzá. Láma kérdés, de tudok GPS koordinátákra keresni? felül a nagyító ikonhoz beírva nem ad találatot. Mit rontok el? mit kell hozzá letölteni, hogy beírt szélességi és hosszúsági koordináták alapján keresse meg a pontot? Köszi!

(#275) Ablakos válasza felhasználóx (#274) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem alapból ki van kapcsolva a koordináta keresés. A keresés (nagyító) / katt a locationre. Ott van kikapcsolva a koord. Felül ceruza ikon katt és lehet kapcsolni többféle opciót.

[ Szerkesztve ]

(#276) felhasználóx válasza Ablakos (#275) üzenetére


felhasználóx
tag

Köszi! Meglett a bibi :C

(#277) HollyBoni válasza felhasználóx (#274) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak egy gondolat. Én is sokáig használtam a tuhu térképet, de átálltam erre: [link]
Sokkal jobban szeretem. Ugyanúgy mutat minden turistautat, de jobb minőségű, több dolog van rajta, illetve az egész MO térkép ~85mb.

(#278) Ablakos válasza HollyBoni (#277) üzenetére


Ablakos
őstag

A tuhu-t a legnagyobb nagyitassal hasznaltad?

(#279) HollyBoni válasza Ablakos (#278) üzenetére


HollyBoni
veterán

Legnagyobb vagy eggyel visszább. A Mapsforge vektoros, mindehogy sokkal tisztább, kevés tárhelyet foglal (meg úgy alapból sokkal pofásabb, modernebb kinézete van szerintem, és tényleg sokkal több dolgot jelöl).

[ Szerkesztve ]

(#280) Coreline


Coreline
friss újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni...Eddig még sosem tapasztaltam a következőket, így biztosan elállítottam valamit: importálás után kb 3 méterenként útpontokat tesz be. Rögzítéskor semmi probléma, de ha bármilyen más gpx fájlt töltök be, akkor telerakja pontokkal. Nagyon lassítja a programot és számomra nincs haszna. Hogyan tudnám ezt a problémát megszüntetni? Köszönöm előre is a segítséget!

(#281) felhasználóx válasza HollyBoni (#277) üzenetére


felhasználóx
tag

Köszi. tippet megnézem :)

(#282) zsola32 válasza HollyBoni (#279) üzenetére


zsola32
őstag

én is feltettem , nagyon teszik a térkép
köszi

lenne még1 kérdésem, a linkelt oldaladon, van a térképek menü alatt, egy kerékpártérkép fül.
azt a térképet is be lehet a Locusba varázsolni? (sygic fizetős programom van még) köszi

[ Szerkesztve ]

(#283) Ch4os válasza HollyBoni (#277) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Én is ezt használom és néha az OpenAndroMaps-t.
Nézzétek meg a Map Style-ok alatt van több lehetőség.

(#284) felhasználóx válasza HollyBoni (#277) üzenetére


felhasználóx
tag

Próbálom letölteni az általad javasolt openmaps-t. Lehúzza a zip-et, kicsomagolom és hová kell áthelyeznem? Az eredeti letöltött helyén nem látja a locus. A rendertémát letöltöttem, (azt szépen bedolgozza a locus, csak gondolom még nincs mit megjelenítene)

(#285) HollyBoni válasza felhasználóx (#284) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem ne így csináld. Menj fel a linkelt oldalra telefonról (!), görgess le az "Installation on Android" részhez, és klikk ide:



Így megnyitja egyből a Locus-t és automatikusan felrakja magától. Utána ugyanez rendertémánál:

(#286) felhasználóx válasza HollyBoni (#285) üzenetére


felhasználóx
tag

Igen, így lejött. ezt kellene látom az openmaps_v7 rendertémálval? Csak offline látom online ban semmit.

(#287) HollyBoni válasza felhasználóx (#286) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen elvileg így, bár nálam picit mások a színek, de lehet a domborzat hiánya miatt.
Mivel ez egy teljes offline Magyarország térkép amit külön letöltöttél természetesen az online térképek között nem fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#288) felhasználóx válasza HollyBoni (#287) üzenetére


felhasználóx
tag

Szuper, köszi a választ!

(#289) Razor99


Razor99
újonc

Sziasztok! Nem működik az útvonaltervezésem már egy ideje mi lehet a gond? (Működtetése: Off Line állapotban , a műholdak elérhetőek, láthatóak) szóval állandóan csak homokorázik és egyfolytában keres az induló pontokat és érkezést ki lehet választani de nem tervez és nem helyezi rá az útvonalakra csak légvonalban marad. Tudnátok segíteni? Thx!

[ Szerkesztve ]

(#290) HollyBoni válasza Razor99 (#289) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fent van a Brouter és be is van állítva hogy azt használja a Locus?

(#291) Razor99


Razor99
újonc

Persze eddig működött vele

(#292) pczinder


pczinder
tag

Szervusztok! Régi Locus felhasználó vagyok (kíváncsiságból megnéztem: 2011-ben vettem meg a Pro verziót). Ezer appot próbáltam már ki, de ez a kedvencem. Örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra, végig is olvastam az eddigi bejegyzéseket.
Két kérdésem lenne, amiben talán tudtok segíteni.
Én ezzel geoládázok régóta. Egyetlen gondom van vele, mégpedig, hogy az online (helyszíni) logolást a geocaching.com felületére irányítja, márpedig engem alapvetően a geocaching.hu-s ládák érdekelnek, ahol egészen más a találat regisztrációja. Tudta ezt a lehetőséget magyarítani valaki?
Másik: zavar, hogy a vektoros térképeken a települések elnevezése gyakran ugyanolyan méretű, mint a többi helyadaté, sőt egyes nagyításoknál meg sem jelenik. Ha a betűméretet növelem, akkor viszont sok mindené növekszik vele együtt (pl. szintvonal magasságadata). Hogy lehetne jobban láthatóvá tenni a faluneveket?
Ezzel együtt is maximálisan ajánlom a Locust mindenkinek.

(#293) B. Tamas válasza pczinder (#292) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Szia, sajnos a geocaching.hu-val eléggé hadilábon áll (mondjuk a com-mal is ha nem vagy előfizető), én úgy csinálom, hogy kiexportálom a még nem talált ládákat időnként és beimportálom pontként. Van magyar fejlesztésű plugin, ami beépül a Locusba, de nekem nem tetszett, elég sete-suta megoldás.
Feliratokat térképen pedig tudtommal neml lehet külön méretezni, egyben kezeli, de majd kijavít aki biztosan máshogy tudja.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#294) Ch4os válasza B. Tamas (#293) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Mindkettőt meg tudom erőssíteni.

(#295) pczinder


pczinder
tag

Mindkettőtöknek köszönöm a választ.

(#296) kalif


kalif
csendes tag

Sziasztok ! A Pro verzió szokott akcióban lenni ? Valahol olvastam, hogy évente félévente pár napig fél áron van, de én nem nagyon láttam. Nyilván minden nap nem nézegetem, van lehetőség arra, hogy ,ha egy app akciós akkor értesítést küld a Goggle Play ? Én nem nagyon találtam, max., hogy kívánságlistára teszem, de szerintem az nem értesít. Köszönöm.

(#297) Ch4os válasza kalif (#296) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Két módon is figyelheted egy alkalmazás árát:
1. Google Play-ből letöltesz egy pont erre alkalmas alkalmazás-ár-figyelőt. Pl: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tsapps.appsales
2. Figyeled a saját honlapjukat egy honlap figyelővel:
Amit figyelsz: https://www.locusmap.eu/download/
Amivel figyeled: https://visualping.io/

(#298) kalif válasza Ch4os (#297) üzenetére


kalif
csendes tag

Kösz szépen

(#299) Razor99


Razor99
újonc

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. A locus pro verzió tudja azt amikor az élő nyomkovetést megosztom akkor ne csak az aktuális helyzeti pontomat mutassa hanem a megtett távot vagy az aktuális nyomvonalat a meghívott fél számára? Ha igen hogyan kell ezt beállítani? Köszi a választ!

(#300) B. Tamas válasza Razor99 (#299) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Tudtommal csak 10 percre visszamenőleg lehet visszanézni a helyzeted, hosszabban nem tárolja, valamint a privát csoport létrehozása külön fizetős opció (még ha a Locus Pro meg is van vásárolva).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.