Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
(locus map pro 3.58.1)
használjátok a programot kerékpározásra?
Az ANT menedzser fül érdekelne leginkább, ha működne a "Kerékpáros sebességmérő szenzor"
az Aliról lehet rendelni szenzort (XOSS X1) olyan 15 dolcsi körül, szerintetek működik a Locussal?
Azt ugye jól gondolom, ha össze lehet párosítani a két eszközt, onnantól "pontos" távolságot kapnék az edzés végén, és kb. egy vezeték nélküli sebességmérővel egyenértékű lenne a Locus.

(#452) Ablakos válasza zsola32 (#451) üzenetére


Ablakos
őstag

"Pontos távolságot...." A gps adatnál hogy akarsz pontosabb távolság mérést? A legpontosabb kerékpár sebességmérők is gps-el dolgoznak. Ezt a locus is tudja. (normális telefonon) Régebben használtam külső gps eszközt, mert gyenge vacak volt a telefonom.
Esetleg a pedál fordulat szenzor tud hasznos infó lenni. Nekem a pulzus mérő az egyetlen külső szenzor a locus felé.
Az jól mutatja mennyire rossz a tavaszi kondícióm. :((

A XOSS X1 eszközről nem tudok semmit.

(#453) zsola32 válasza Ablakos (#452) üzenetére


zsola32
őstag

tesztelted már a locust a egy kerékpáros nem GPS mérésű órával szemben?
úgy hogy "normális" telefonod volt?
mire jutottál a távolság mérésnél? mekkora lett a difi?

[ Szerkesztve ]

(#454) Ablakos válasza zsola32 (#453) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem teszteltem. Nagyon régen nem használok hagyományos kerékfordulat mérőt.
Összehasonlítva sem lennék előbbre. Ugyan melyik az etalon...
Egy hagyományos kerékfordulat mérés (ha csak 2-3 millimétert) tér el a valóságostól az elég nagy különbség tud lenni a több óra tekerés végén.
A gps-nek is vannak hátrányai, mert kimaradhat a jel. Lehet az erdei "kerékpárosok" -nak nem megfelelő. :U

[ Szerkesztve ]

(#455) internetezoo válasza torbole (#446) üzenetére


internetezoo
senior tag

"openmaps.eu javítás alatt". Ezt hogy érted? Úgy tudom megszűnt.

(#456) csakb válasza internetezoo (#455) üzenetére


csakb
őstag

Ha megnyitod az oldalt, akkor valóban felcsillan a remény, hogy. :)

(#457) torbole


torbole
csendes tag

Sziasztok,,

Online Strava heatmapot raknék Locus Classicra.

Eddig képernyőfotóval fedtem, de szeretnék Online megoldást.
Annyit tudok, h az XML file kb két hétig müködik, de még sose sikerült megoldanom, h müködjön.

Köszönöm!

(#458) norti


norti
addikt

Mivel sokat tekerek mostanában, elkezdtem lefordítani a hiányzó kifejezéseket magyarra és lassan kész a magyar nyelvű TTS fájl is a navigációhoz, amint felkerül githubra és lesz új verzió, bekerül majd (4-esről van szó).

(#459) goom


goom
senior tag

Sziasztok, telefoncsere után nem sikerül feltennem Locus 4 (Gold) alá az OpenMaps v_7 render-témát. Tudtok segíteni? Sehol nem sikerül rátalálnom...

(#460) donbig válasza goom (#459) üzenetére


donbig
tag

#442 Ha a fájl hiányzik.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#461) goom válasza donbig (#460) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm, igen gyors voltál! Az a furcsa, hogy nekem most nincs Locus mappám. Nagyon meglepett, és emiatt leszedtem, majd újra feltelepítettem. Nincs változás. Egy olyan helyet találtam csak, hogy android / media / menion.android.locus / Itt van egy maps és egy mapsVector mappa...
Az előző telefonomról lementettem és bemásoltam a _themes mappát (teljes tartalmával) ide... az nem segített. A térkép maga működik, csak render-táma nélkül nem látom a magyar turista-jelzéseket, pedig az nekem igen fontos. A LoMaps Hungary térkép is műx, de nem szeretem a színes vonalakat...

Ja, és az OpenMaps oldal ugye jó ideje nem működik, de ezt gondolom tudod. Eddig közvetlenül onnan szoktam letölteni térképet, render-témát...

[ Szerkesztve ]

(#462) donbig válasza goom (#461) üzenetére


donbig
tag

Rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva?

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#463) goom válasza donbig (#462) üzenetére


goom
senior tag

Igen. Megnéztem most a Samsung saját fájlkezelőjével is, de sem ott, sem a Solid Explorer-ben nincs Locus főmappa.

(#464) donbig válasza goom (#463) üzenetére


donbig
tag

Sajnos passzolom akkor... Esetleg itt keresgess, hátha lesz valami megoldás... [link] Android 11-nél volt valami keverés.
[link] Feltéve,ha az van.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#465) szarvasx válasza goom (#461) üzenetére


szarvasx
csendes tag

Nekem ugyan csak locus 3 Pro van, de hátha a 4-es verzióban is így van.
A térkép és a téma a "Belső tárhely\Android\data\menion.android.locus.pro\files\Locus\mapsVector" mappában van, de a telós böngészőben nem látható. Csak ha összekötöm a számítógéppel a telót ,akkor a windows intézőben látszik.

[ Szerkesztve ]

(#466) goom válasza szarvasx (#465) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm mindenkinek, keresgélek tovább.

(#467) donbig válasza szarvasx (#465) üzenetére


donbig
tag

Neki, ha jól értem, az Android/media mappában van a téma, a Locus oldalán írják, hogy ne kerüljön oda, nem fog működni. Talán akkor win alatt megtalálja ...
goom légyszi írd be mi lett a megoldás, ha meglesz, hátha segít majd valakinek.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#468) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Most szembesültem vele hogy megszűnt az Openmaps... Pedig ez a kedvenc térképem azok közül amiket eddig próbáltam. Nincs meg valakinek esetleg Szlovákia térkép?
Nekem meg van MO, Szlovénia, Olaszország ha valakit esetleg érdekelne.

Illetve tudnátok segíteni hogy honnan tudnék beszerezni egy full offline Openstreetmap-et Locus-hoz, ami ugyanúgy néz ki mint itt az oldalon, és mutatja a turistautakat, bringautakat? (Vagyis ha jól tudom talán ez rendertéma függő?)
openstreetmap.org

[ Szerkesztve ]

(#469) donbig válasza HollyBoni (#468) üzenetére


donbig
tag

#434, #437 nézd meg, hátha...

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#470) HollyBoni válasza donbig (#469) üzenetére


HollyBoni
veterán

#437 működött, nagyon köszi! :C :R

(#471) Ablakos


Ablakos
őstag

Hol lehet kikapcsolni a tartozkodási hely körüli körgyűrűt?

(#472) norti válasza Ablakos (#471) üzenetére


norti
addikt

Beállítások / GPS & szenzorok / GPS pontosság gyűrűk legalul

(#473) Ablakos válasza norti (#472) üzenetére


Ablakos
őstag

Azt elfelejtettem leírni, hogy ez csak navigáláskor mutatja. Nav. nélkül nincs a kör, mivel kikapcsolt a lenti opció. Ráadásul elég nagy bumszli a karika.

(#474) norti válasza Ablakos (#473) üzenetére


norti
addikt

(#475) Ablakos válasza norti (#474) üzenetére


Ablakos
őstag

Tényleg no-go volt. :O Valamikor ideböktem egy no-go-t és az a térképen fixen ott maradt.
Hiába telepítettem újra az alkalmazást a térkép adat a régi volt.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#476) jumoka


jumoka
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni, hogyha most a Locus Map Pro-t, azaz az új nevén a Lucus Map 3 Classic-ot használom, és meg akarok maradni a réginél (mivel az fizetve van örökre), de egy új telefonra akarom feltelepíteni, lehetséges? És hogyan??? Google Play-en keresztül? Hogyan ismer fel, hogy én ezt már kifizettem? Telepítés után ugyanúgy kell renderelni, BRouter, LoMaps térképek offline, .... stb?
Köszi előre is a segítséget.

(#477) B. Tamas válasza jumoka (#476) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

A Google fiókodhoz van kötve minden alkalmazás, ezért elég az email címeddel bejelentkezni és ott lesz a Playben. Mindent, ahogy eddig, tudsz használni benne.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#478) jumoka válasza B. Tamas (#477) üzenetére


jumoka
csendes tag

Köszönöm.

(#479) Ch4os válasza jumoka (#476) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Menni fog simán.
Play-ből telepíted, ahogy írták. Tudni fogja a google, hogy te Pro vagy. :D
Mentést, térképeket kell áthozni a korábbi telóról és ugyan azt kapod.

(#480) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a merretekerjek.hu -t hogyan lehetne "beizzítani" a Locus alá? A térképpel nem volt gond, az pikk-pakk ment, de a Brouter konfigurálásával (profile → honnan?) elakadtam.

(#481) chivasr911


chivasr911
csendes tag

Sziasztok! Locus mapot szeretnék használni Albániában, offline. Most itthon kipróbáltam, hogy kikapcsoltam a netet, és ugyan látszik az offline térkép amit letöltöttem, navigálni nem enged, még a szomszéd utcába se, "útvonal nem számítható" hibát ír. Útvonalat sem tudok tervezni. Van ötletetek?

(#482) chivasr911 válasza chivasr911 (#481) üzenetére


chivasr911
csendes tag

Itt a megoldás, de ahogy látom, már van saját offline routere is, amit a beállítások/navigáció nál lehet kiválasztani, nem értem miért nem automatikus akkor.
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:functions:navigation:settings

(#483) popal


popal
friss újonc

A pro-t használom.
Megtervezek egy utat.
Közben kiválasztottam a rajzolási módszernél az MTB ikont, azon belül is a beállításokban (Brouter) kínált Trekking-MTB-medium opciót.
A képernyő alján írja a távolságot, időt, stb.
Táv: kb. 10 km, idő: kb. 30 perc. Hegyi terep.
Az idő a problémám és a kérdésem.
Ha a jobb felső sarok, három vonal menűben a "becsült utazási idő"-re kattintok, "MTB tekerés"-t állítva be, akkor 1 óra útidőt ad, de az előbb említett alsó információs soron továbbra is 30 perc marad.
Lehet ezen javítani?

(#484) becenevem válasza <Adamsky> (#480) üzenetére


becenevem
aktív tag

Azt leírod, hogyan tetted be a térképet?!
Pro verzióm van, de nem jöttem rá hogyan kell.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#485) forceberg válasza donbig (#467) üzenetére


forceberg
veterán

A zip fájlt a letöltése után a Locussal kell megnyitni, akkor be lehet importálni.
+ ugyanígy a térképeket is importálni kellett, csak a térképeknél a Locusból kellett elindítani a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#486) donbig válasza forceberg (#485) üzenetére


donbig
tag

A nép nevében köszi! :R

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#487) goom


goom
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek; nekem is sikerült! Letöltöttem a fájlt, láthatóvá tettem a rejtett mappákat, és a telefont összekötöttem a PC-vel. Most működik a V7-es render-téma és a magyar, szlovén térkép is.
Sajnos az osztrák Openmaps viszont nem... Pedig nagyon jó lenne, tekintettel arra, hogy tíz kilométerre lakom a határtól, és gyakran túrázok. Erre tudtok-e megfelelő letöltési helyet? Próbáltam innen és innen, de egyik sem indul el.

(#488) forceberg válasza goom (#487) üzenetére


forceberg
veterán

[link]

Holnap törlöm! ;)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#489) goom válasza forceberg (#488) üzenetére


goom
senior tag

Nagyon köszönöm! Részemről akár már most is lehet... ;)

(#490) Zugi


Zugi
aktív tag

Sziasztok!
Általános kérdéseim vannak, mert most túl sok minden változott és csak kapkodom a fejem. Évek óta kedvencem túrázáshoz, geocachingeléshez a Locus, alatta offline Openmaps és TuHu-s térképekkel. De most látom, hogy minden a feje tetejére állt itt a közelmúltban. Ebben kérnék egy kis gyors eligazítást, hogy egyrészt mit lehet tudni a Locus jövőjéről?
Nekem megvásárolt Locus Map Pro app-om van, ami most Locus Map 3 Classic néven fut amint látom. Erről idővel át kellene térni a Locus Map 4-re? Meddig használható a régi, gondolok itt egy új mobil esetén elérhető -e még a Google Play-ből? A 4-es verzióhoz pedig újbóli fizetés szükséges? Annak miképp működik az előfizetése, valami folyamatos rendszerben? Egyáltalán ha már használja valaki, mik vele a tapasztalatok? Csak a csilivili változott, vagy egyéb értelme is van?

És hát a hozzá való térképek. Látom megszűnt az Openmaps? :( A TuHu-t most még el tudtam érni, de múltkor az sem ment. Mi lehet az alternatívájuk a jövőben? Nekem a hazai turistautak jelzéseinek a megjelenítése és szintvonalak+domborzatárnyékolás ami szükséges lenne offline módban. Ilyet össze lehet hozni új Locus + valami új letölthető térképekkel, hozzávaló megfelelő rendertémával?

[ Szerkesztve ]

(#491) csakb válasza Zugi (#490) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Én februárban váltottam 4-esre egy pillanatnyi elmezavar hatására. Ha megvetted korábban a 3-as pro verziót, akkor egy évre kapsz 50% kedvezményt az előfizetésből. Amúgy igen, éves előfizetésben megy a 4-es. A silver csomag 10 ojró/év, a gold 24.

A goldhoz ingyen jár az összes, saját karbantartású (LoMaps) térkép, ami gyakorlatilag az egész világot lefedi. Silverben ezeket is külön kell megvenni, de még annyira nem drágák. Pl. a Cartographia térképei ugyanitt tájegységenként kerülnek 20-szor annyiba, mint a teljes, magyar LoMaps.

Én azóta ezt a LoMaps-et használom, és szerintem teljesen jó. Többnyire jók a turistajelzések, néhol futottam bele olyan anomáliákba, hogy nem volt egyértelmű, hogy pl. K+, vagy K3 az adott út (csak annyi látszott, hogy kék valami), hanem helyben derült ki. De amúgy elégedett vagyok vele. A szintvonalak, árnyékolások is jók, és az egész leszedhető offline-ba, a routerrel együtt.
A magyar térképet 2022. 08. 15-én frissítették utoljára.
4 téma is van hozzá, de nekem egy ötödik, a közösségi tákolású HiLo téma jött be leginkább.

Összességében elégedett vagyok vele. Csicsásabb, mint a 3-as, és nekem még az online, webes tervező szokott jól jönni, és hogy a mentett trekkeket látom ott is.

(#492) forceberg válasza csakb (#491) üzenetére


forceberg
veterán

Mennyire jó a tervezője?
Én free Locus 3-at használok, mert megszoktam és szeretem.
Meg is akartam venni, de nem vettem meg végül.
Van viszont egy Outdooractive előfizetésem, amit tervezéshez, időjárás, stb.-re használok, de jó lenne lemondani, mert annyira sokat nem járunk külföldre, hogy a 30€/év megtérüljön.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#493) csakb válasza forceberg (#492) üzenetére


csakb
őstag

Hát, az jó kérdés, hogy mennyire jó, mert az szerintem eléggé szubjektív. Nem mondom, hogy néha nem csinál érdekes dolgokat, ha mondjuk két, távolabbi pont közé terveztetek vele automatikusan útvonalat, de ez nekem eddig csak akkor volt néha wtf élmény, ha több, egymáshoz közeli, vagy párhuzamos út is van, és akkor néha ide-oda ugrál köztük. Lehet, hogy úgy tényleg rövidebb az út 2-3 m-rel, vagy nem tudom, miért csinálja. Az is lehet, hogy valahol még finomhangolni kéne a krokodilon, de annyira nem foglalkoztam ezzel, hanem olyankor manuális végigklikkantom a nekem szimpatikus utat, és kész.

Esetleg ha írsz pár példát, akkor küldök szkrínsotot, vagy trekket, hogy mit művel ott a 4-es.

(#494) flash-


flash-
veterán

sziasztok
van már locus alá(a régebbi) turistautak offline térkép megoldás?
vagy most melyik az ajánlott térkép pilisbe?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#495) TripleB válasza flash- (#494) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!
A TUHU a turistautak.hu oldaláról esetleg?
Az openmaps offline térképét most tettem át google drive-ra.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#496) Dömcsi


Dömcsi
újonc

Itt találsz friss turista térképet:
[https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html]

[ Szerkesztve ]

(#497) flash- válasza TripleB (#495) üzenetére


flash-
veterán

talán az openmapsot használtam turistautak felülettel az jött be de openmaps már nem elérhető , hova tetted fel? kérhetek linket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#498) flash-


flash-
veterán

illetve tudja azt valaki hogy hogy tudnék úgy tervezni hogy ne vigyen le a turistaútról? mert bárimlyen opciót állítok a brouteren ahol kanyarog a turistaút ott levágja a kanyarokat és áttervez valami fekete jelölésen hát én le nem térnék a turistaútrol...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#499) TripleB válasza flash- (#497) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!
Drive-ra töltöttem fel, a szlovák is megvan. Estére megpróbálom kikeresni.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#500) flash- válasza TripleB (#499) üzenetére


flash-
veterán

ez lehetett az? (vhol erre akadtam a napokban)
[link]
fel is tettem,mukodik

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.