Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Ram gondolatok 2026 január - DDR3-as gép is lehet megoldás? Mi a minimum?
- sh4d0w: Nyitlocker
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
- MasterDeeJay: i7 4980HQ asztali gépben (vs i7 4770)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
Új hozzászólás Aktív témák
-
PociAti
őstag
A válasz sokkal komplexebb, mert hiába van pár száz epub-om, nem a számítógépen olvasom őket.
Amúgy a Calibre beépített olvasóját használom.
ebook-viewer --version
ebook-viewer (calibre 6.24)
Készítette: Kovid Goyal <kovid@kovidgoyal.net>Viszont a könyveket inkább Calibrével áttöltöm Kindle olvasóra, az eink kijelző sokkal barátságosabb a szemnek, mint a monitor.
De már arról is egészen leszoktam, hogy csak pusztán olvassam a könyveket, inkább mp3-at készítek vele, áttöltöm mobilra, aztán fejhallgatón van hifin keresztül azt hallgatom. (Nehezebb olvasmányoknál olvasom mellette Kindle-ben az anyagot.) Az mp3-nál pedig a témához állítom a lejátszási sebességet.
1. lépés, e-könyvből TXT készítése:
ls -1 | egrep -i '.epub|.azw3|.mobi|.prc' | while read file; do ebook-convert "$file" "$file.txt"; done
Bónusz: az összes text fájlt beraktam egy TXT nevű könyvtárba, és néha rákeresek egy-egy szakkifejezésre, hogy arról milyen említés van a többi könyvben. Pl. Linux kifejezés keresése:grep -Rnw '../TXT/' -e 'Linux' > ./Linux.txt2. lépés, fejezetekre darabolom a TXT-t.
3. lépés, mp3-at konvertálok belőle, aztán ellátom id3v2 információkkal látom el a hangfájlt + mellé teszem a könyv borítóját, és mehet a lejátszás.(A 2-es lépést néha lespórolom, és az egész könyv lesz egy nagy mp3, amit vagy szeletelek, vagy nem.)
-
vargalex
félisten
Ha a Livecycle Designer-el készült XFA form-ra (pdf lesz a végén a kiterjesztés) gondolsz, akkor tökéletesen egyik sem működik. Ugyanis az egyes elemekhez tartozó FormCalc/Javascript kódok futtatásával mindegyiknek van valami gondja (sokszor le sem futtatják és ez ugye a kitöltéskor esetleg fel sem tűnik) az Adobe Reader kivételével.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Kegyvesztett lehet a Radeon termékskála középső tagja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Törött Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- Apple iPhone 14 128GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Keresünk dokkolókat
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- BESZÁMÍTÁS! Asus B560M i5 10500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB LIAN LI LANCOOL 207 Digital 650W
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

