Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- weiss: Autó költségek
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás – Bors
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Klaus Duran: Minden drágul. Vajon a fizetések 2026-ban követi minimálisan?
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
King Unique
#8204
üzenetére
Az infó tőlem van. XP-Vista-Win7 is hajlamos második partíciónak extendedet csinálni, a Win10-re nem emlékszem, Win8-at meg nem particionáltam még.
Amúgy én nem gparted-del vagy parted-del vagy fdisk-kel, hanem cfdisk-kel szoktam particionálni, igaz ilyen partícióátmozgatást nem szoktam csinálni. Egyszer particionálom meg a meghajtót, de akkor azt olyan átgondoltan, hogy hagyok helyet későbbi lehetőségeknek is, mindenben hagyok kellő tartalékot, általában nem is kell soha többet hozzányúlnom, vagy ha igen, akkor csak partíciót kell shrinkelni (azt már Gparteddel), és nem particionált területen létrehozni újat, de ezt is csak akkor, ha +1 OS-t kell telepíteni rá. Az is igaz, hogy soha nem szopattam magam extended-logical partíciókkal, így ha nagy ritkán hozzá is kellett nyúlni a partíciókhoz, nem volt vele szívás. Plusz azóta már nem kell hozzányúlnom a partíciókhoz, mióta csak Linux van, sőt, mióta öntitkosítós SSD-m van, már LUKS-ot és LVM-et sem használok. Csak egy EFI partíció, egy root ext4, és egy home ext4, mind elsődleges. A játékra tartott laposon ugyanez, de ott van még egy elsődleges NTFS partíció a Win10 Profnak, amire nagyon ritkán bootolok át. Az elsődleges gépemen nincs is más, csak Arch Linux. Mióta 8 meg 16 giga RAM van, már nemhogy swap partíció nincs, de swapfájl sem.
Bár még az extended partíció is jobb annál, mint ahogy a Windows automatán particionálja, egy 100 megás indítópartíció, meg az egész maradék lemezterület egy partícióként, aztán ez nagyon happy addig, míg a Wint újra nem kell húzni, mert akkor aztán meg megy a sírás, hogy el kell vinni a gépet adatot menteni vagy HDD-t kell kölcsön kérni. Bár a mai megbízhatatlan meghajtók világában mindenképp érdemes mindenről backupot tartani, nem drágák már a terás külső HDD-k, meg a felhős tárhelyek sem.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Arch Linux
- RTX 4070 SUPER / micro lagg / nincs kihasználva 55-60% futás
- Milyen NAS-t vegyek?
- XPEnology
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Vicces képek
- Windows 10
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- További aktív témák...
- Fotó állvány eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2955, 100% Akksi
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 i5-1245U 14" FHD+ 16GB 512GB 1 év teljeskörű garancia
- Dell Latutide E7270, 7280, i5- i7, 8GB RAM, 256gb ssd, EU bill., számla, 6 hó gar - több db
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370 i7 8700 16GB DDR4 512GB SSD RX 5600 XT 6GB Zalman S2 TG Cooler Master 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Rowon
