Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) bambano válasza DrojDtroll (#3099) üzenetére


bambano
titán

ráklikkelsz, ez van alatta:

"We are sorry to inform you guys, that our Wordpress page got broken due some Hacker attacks at manjaro.org. This action never affected our source code at github, our mirrors, our wiki, the forums and our other services we provide for you."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3102) Apollyon válasza bambano (#3096) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen. Valahogy emiatt én ódzkodom is tőle...

(#3098) Decepticon:

Az azért érdekes, hogy kinek állhat érdekében hogy pont egy egyébként nem is annyira elterjedt disztró oldalát tönkrevágják...

Egyébként kellemes ünnepeket mindenkinek!

Aki meg nem bírja a kareszt, annak kellemes munkaszüneti napokat kívánok! ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3103) Fritz Teufel válasza Apollyon (#3102) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem a Mintesek voltak ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3104) Vladi válasza DrojDtroll (#3099) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt írja:

"Húzzál a családodhoz karácsonyozni wazze! "

:P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3105) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Mindenkinek Békés Boldog Ünnepeket

(#3106) DrojDtroll válasza Vladi (#3104) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Bepötyögtem Google fordítóba, nem épp ezt írja ;]

(#3107) Rimuru


Rimuru
veterán

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :R

Vigyázat, csalok!

(#3108) DittyCat


DittyCat
tag

Szeretetteljes, békés, boldog karácsonyt kívánok nektek!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#3109) N0zer0


N0zer0
senior tag

Nektek is boldog karácsonyt!

(#3110) joecontra


joecontra
addikt

Aki még hisz benne, annak legyen boldog.

Üdv,
J

(#3111) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#3103) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:)) A Mintesek Manójárókra vadásztak! Ez tetszik. Kár, hogy a saját hivatalos tárolójuk felélesztésével nem annyira foglalkoztak eddig, de már értem, miért! :DDD

Békés, nyugodt ünnepeket/pihenést kívánok nektek!

(#3112) Apollyon válasza ubyegon2 (#3111) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én először az Uborkákra gondoltam, de egyből beugrott hogy az ő főellenségük a Mintesek, szóval a második tippem nekem is a zöld-fehérek voltak .p

Ahogy nézem a Manjaro most a 18. helyen van Distrowatchon, amikor én használtam még az év elején, akkor benne volt a top10-ben...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3113) _Dumber_ válasza Apollyon (#3112) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez azért van mert én nem kattintok oda napi 10x... :D
Amióta Arch-ot használok, nincs is rá szükségem

[ Szerkesztve ]

(#3114) ubyegon2 válasza Apollyon (#3112) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) 18. hely, tényleg konkurensnek nézhették! Vagy már unják a túlterhelést az új frissítési metodika miatt a 17.1- el!
Nem is tűnt fel, hogy a MINT Fradi-szinű! :P

(#3115) Apollyon válasza ubyegon2 (#3114) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tök mindegy hányadik hely most már.. Az otthoni desktopok 98-99%-án még mindig wingyógy van, a M$ mégis vért izzadva küszködik hogy kiszorítsa az emberek fejéből a linuxot..

Amúgy nem csoda hogy a Manjaro így lezuhant, már nem az az OS, ami régen volt.

A fradi szín egyébként csak a Cinnamon-ra meg a Mate-re volt jellemző, a KDE-s meg Xfce verzió más színűek voltak..

Most meg akartam nézni, de a főoldalon már csak a Fahéj meg Haver van, mi lett a másik kettő DE-vel? :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3116) Jim Tonic válasza Apollyon (#3115) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha már sorrendelünk, beírná ide mindenki a saját top5 disztróját? ha nincs annyi, akkor legyen 3. :)
Bambano, rád nagyon számítok. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3117) _Dumber_ válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nincs 5 legjobb.
1-et használok: ARCH-openbox

előtt szintén egyet használtam: Manjaro-openbox.
Előtte meg megint 1-et Kububtu.
Az előtt meg win volt :)

(#3118) ubyegon2 válasza Apollyon (#3115) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam hogy a zöld-viliszürke/ezüst szinről van szó. :)
17.1 XFCE, KDE RC- t a napokban adták ki.

(#3117) _Dumber_
Nem is arról volt szó, hogy ki használ egyszerre 5 disztrót! :DD

Kezdő Linuxosok is érdekesek? :F

[ Szerkesztve ]

(#3119) Apollyon válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam sincs öt, de még három se.

Használtam Chakrát, utána több mint fél évig Manjarot de...

Debian forever.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3120) joecontra


joecontra
addikt

Ha rosszmájú akarnék lenni, azt mondanám hogy kellett a hírverés a Manjaro körül ezért...

Üdv,
J

(#3121) N0zer0 válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nálam a top5 nem sorrendben Arch, Kubuntu, Mint, Lubuntu, Crunchbang. Én is mindig csak egyet használok. Előtte Mint KDE volt fent, most egy ideje Kubuntu, mindegyikkel meg voltam elégedve. Tervezek áttérni Archra (de mivel beleállt az életem a földbe, ezért most jó pár hónapig kisebb gondom is nagyobb lesz a Linuxnál). Ezek normális gépre ajánlhatók. Gyenge gépre szintén jó az Arch (legfeljebb nem KDE-t kell rá feltenni), Crunchbang és Lubuntu.

Számomra a top3 ablakkezelő szintén nem sorrendben: KDE, LXDE, Openbox, a KDE csak normálisabb gépekre, a másik kettő inkább gyengébbekre.

Egyébként szubjektív, kinek mi jön be. A legtöbb elterjedt, népszerű disztró használható, egyedül a Debian stable-t utálom a konzervativizmusa és régi csomagjai miatt, meg a sima Ubuntut, de azt csak a Unity miatt. Esetleg még a tiling és hasonlóan nem egérre építő ablakkezelőkkel nem tudok megbarátkozni, de ezek is bejönnek pár embernek, főleg a nagy linuxosok között van sok használója ezeknek.

Kezdőknek régebben mindig az Ubuntut ajánlottam (és ha a Unity nem zavarja, vagy nagyon Mac-hatást akar, akkor most is ajánlható), mostanában inkább Mintet, az ablakkezelőt meg a gép erősségétől, memória méretétől függően szoktam hozzá ajánlani. A másik, amit mostanában nem szoktam ajánlani, az az Xfce, már vagy két éve nem fejlesztik, és a video tearinges bugja idegesítő, de állítólag van arra is megoldás, úgyhogy a fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3122) F34R válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


F34R
nagyúr

Arch
Gentoo
Crux
Void
Alpine

(#3123) DrojDtroll válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ubuntu
Debian

(#3124) kispx válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


kispx
addikt

Xubuntu
Ubuntu
OpenSUSE

(#3125) joecontra válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem első az Ubuntu de nem Unity-vel hanem XFCE-vel. Ez lehet Xubuntu vagy Ubuntu netinstall + XFCE. Ubuntu azért mert a legtöbb dolog már előre be van állítva és több olyan dolog is alap, ami egyéb más disztrókban nem az. XFCE azért mert -szerintem- könnyen konfigurálható, kedv szerint témázható és keveset eszik. Annyi és olyan panelt lehet rakni ahova csak tetszik.

Bár a telepítése igényel némi felkészültséget de használhatóságban nálam második az Arch. Ha az ember túl van a telepítésen és a beállításokon egy nagyon gyors és kezelhető rendszert kapunk. Itt is az XFCE felületet használtam.

Következő a Debian. Könnyű felrakni, beállítani és lakhatóvá tenni sem nehéz. Használtam párszor de mindig elhagytam valamiért.

Fedora. Ezt annyira sajnos nem tudom dicsérni. Tanulható, belakható ez is de vannak engem frusztráló dolgai. Pl. ha felteszem a VLC-t nem játszik le semmit. Semmit. Bármelyik fenti disztrónál a VLC feltelepítés után használatra kész és játszik mindent. A legutóbbi 21-es kiadás live XFCE változata is produkált dolgokat. Az SHA szum stimmelt, dd-vel írtam ki de bootolás közben corrupted squashfs vagy ilyesmi szövegeket irkált a képernyőre.
Tömöríteni ritkán tudtam vele, legtöbbször hibára futott a tömörítő program (nem találta a fájlokat, akkor sem ha az adott mappában álltam).
Meg egyszer csak minden figyelmeztetés nélkül kidobott a konzolos felületre és nem tudtam a grafikus felületre visszamenni.

Üdv,
J

(#3126) BoB válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


BoB
veterán

TOP1: Arch

Ha ez megszűnne , valószínű Fedora lenne helyette.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3127) Rimuru válasza Jim Tonic (#3116) üzenetére


Rimuru
veterán

bambano válasza szerintem: Debian, bambano OS (majd ha végre megunja Debian-t). ;]

Az én listám: Arch.

Vigyázat, csalok!

(#3128) DrojDtroll válasza Rimuru (#3127) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Csupa jót hallani erről az Arch-ról :U

Ki kellene próbálnom :)

(#3129) cubix


cubix
tag

1. Arch OpenBoxszal
2. Ubuntu, persze unity nélkül
3. Nincs 3.

「시작이 반이다」

(#3130) Rimuru válasza DrojDtroll (#3128) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem bonyolult.

Más:

Vigyázat, csalok!

(#3131) DrojDtroll válasza Rimuru (#3130) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Most készülök valami linux-ot tenni a laptopra a win7 mellé.

Arch-ot tegyem?

(#3132) Rimuru válasza DrojDtroll (#3131) üzenetére


Rimuru
veterán

Amit szeretnél, ne mi döntsük el mi kell neked. :P

Vigyázat, csalok!

(#3133) N0zer0 válasza DrojDtroll (#3128) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, mert jó. Több előnye is van:
1) használatával nem lesz sallang a rendszereden, nem lesz feleslegesen telepített csomag vagy szoftver, ezzel a gépigény is jelentősen csökkenthető, igaz ez akármelyik distro netinstalljával szintén elérhető
2) nagyon frissek a csomagok, nem kell ezer millió éves programokat használni
3) mivel roulin' rö lísz, ezért soha nem kell újratelepíteni (hacsak önként szét nem barmolja valaki a telepítést), mindig a legfrissebb rendszered lesz.

Hátrányai:
1) nem kezdőbarát a telepítése, bár ha nincsen spéci igényed, akkor nem is olyan nehéz, és vannak leírások, wiki, install scriptek is hozzá
2) mivel nagyon frissek a csomagok, néha történhetnek érdekes dolgok, bugok, amik rendkívüli javítást igényelnek. Ez bármelyik disztrón előfordulhat, de azért kisebb valószínűséggel.

Azoknak ajánlható, akik nem kezdő linuxosok, már tudják, hogy milyen programok kellenek nekik. Kezdőknek viszont jobb lehet egy Mint- vagy Ubuntu-variánst, mert azokba alapból minden be van készítve, még a Flashplayer is, így azokkal kell a legkevesebbet vergődni új felhasználóként. Illetve nagyon hasznos akkor is az Arch, ha gyenge gépre lesz (P3, vagy SD-kártyás régi netbook), de akkor a programok megválasztásánál is figyelni kell az erőforrásigényre.

(#3134) DrojDtroll válasza N0zer0 (#3133) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kicsit a telepítéstől félek.

De gondolom, ha nem törlöm a win partícióját akkor nem lehet nagy gond :D

Szóval szerintem ma este nekikezdek.

(#3135) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én is többet kipróbáltam, de mostanában csak Ubuntuzok, mert a bugokkal együtt is ezekkel kellett a legkevesebbet dolgozni. Ubuntus disztrókból volt már mind, de a Lubuntu vált be a legjobban, azután a Xubuntu. Arch érdekel engem is, de egyszerre két programot fejlesztek most, semmi időm a kísérletezésre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3136) _Dumber_ válasza DrojDtroll (#3134) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem a telepítéssel (alaprendszerrel) lesz a gond. Az szerintem leírásokat követve gyerekjáték.

A gond azzal van, hogy MINDENT neked kell beállítani. A legtöbb juzerfrendli diszronál a telepítő megoldja a dolgokat, és eljut egy olyan szintre ami már kellemesen használhatóvá teszi napi szinten.

(#3137) cubix válasza DrojDtroll (#3134) üzenetére


cubix
tag

Én először ez alapján telepítettem fel a rendszert.
Illetve nekik van az egyik, ha nem a legjobb wikijük.

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#3138) DrojDtroll válasza _Dumber_ (#3136) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Jobban tetszik az, hogy nekem kell mindent beállítani, bekonfigolni.

Csak nehogy sírás legyen a vége... :O

cubix:

Köszi akkor én is ez alapján fogom :)

[ Szerkesztve ]

(#3139) joecontra válasza cubix (#3137) üzenetére


joecontra
addikt

Mankónak jó, én egy pár pontban eltérnék az egyszerűség kedvéért.

Üdv,
J

(#3140) DrojDtroll válasza joecontra (#3139) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Melyek ezek a pontok?

(#3141) joecontra válasza DrojDtroll (#3140) üzenetére


joecontra
addikt

Engem például az EFI rész úgy ahogy van nem érint, azt ugrom.
A lemez előkészítéséhez én a cfdisk programot használnám, szerintem egyszerűbb.
Szerintem elég lenne egy partíció is / csatolási ponttal, nem tördelném szét a rendszert szintén az egyszerűség miatt.
Rendszertöltőnek én a GRUB-ot tenném fel.

DE-k telepítésénél a .xinitrc file szerkesztését is megemlíteném. Ebben érdemes az ArchWiki megfelelő oldalaival konzultálni.

Üdv,
J

(#3142) _Dumber_ válasza DrojDtroll (#3138) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ebben az esetben ajánlom hogy próbáld ki. Tényleg kellemes és egy nagy élmény.. én már nem cserélném le.

(#3143) DrojDtroll válasza joecontra (#3141) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tényleg könnyebb cfdisk-kel dolgozni. És az egyszerűség kedvéért csak egy partíciót használok. Gondolom 6Gb RAM mellé nem kell swap.

Valószínűleg GRUB-ot fogok feltenni.

(#3144) joecontra válasza DrojDtroll (#3143) üzenetére


joecontra
addikt

Gondolom 6Gb RAM mellé nem kell swap.
Jól gondolod.

Üdv,
J

(#3145) Rimuru válasza joecontra (#3141) üzenetére


Rimuru
veterán

EFI egyértelmű. cfdisk-ről már beszéltünk. Átlagfelhasználó szempontjából legjobban vannak szétszedve a partíciók, aztán aki telepíti eldöntheti neki mennyire kell. Grub 2 szerintem ISO boot miatt jó csak. Nagyobb DE-k tartalmaznak DM-et miért használjunk mást? Integráció azokkal a legjobb.

DrojDtroll: Meghagytam a 4GB SWAP-ot, miután bővítettem, de ez megint attól függ hogy miket csinálsz. Nekem általában 100MB<= a használat de belőttem a swappiness-t. Elfér így meghagyom bármikor jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3146) joecontra válasza Rimuru (#3145) üzenetére


joecontra
addikt

A cikk címe szerint azt írod le te hogyan tennéd fel. Én a fórumtárs kedvéért leírtam én hogyan tenném fel. Ezek egyéni preferencia kérdései ezért eszmecsere erről szükségtelen.

Üdv,
J

(#3147) DrojDtroll válasza Rimuru (#3145) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Általában programozok, torrentezek, zenét hallgatok, videót nézek, fórumozok, netezek.

(#3148) BoB válasza Rimuru (#3145) üzenetére


BoB
veterán

DM -et azóta nem használok mióta van rootless x.

Nem néztem mostanában, de szerintem a DM-ek még most is root-ként indítják.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3149) Rimuru válasza DrojDtroll (#3147) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor bőven nem kell. ;)

joecontra: Szerintem lehet beszélni róla, akár az írás is fejlődhet(ne) általa. Az xinitrc gondolatodra még mindig kíváncsi vagyok.

bob.zxr: Nekem azóta nincs fent DM mióta notebookot használok (egyedül).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3150) _Dumber_ válasza Rimuru (#3145) üzenetére


_Dumber_
őstag

Grub2-t wikiből elsőre felraktam, mert inteligens lévén beállítja saját magát. Syslinuxxal ugyanakkor már megyűlt a bajom, de idő kérdése és az is működött. Ez tényleg csak szimpátia kérdése. Pendrive-on nálam syslinux fut, HDD-n grub.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.