- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- hcl: Samsung S21 FE átpakolás
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Comet lake (10gen) és DDR3 - mert ilyet is lehet!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ldave: New Game Blitz - 2026
Aktív témák
-
proximus
senior tag
''de az utolso sorokban hibaüzit adott: Running ''embed /grub/e2fs_stage1_5 (fd0)''...failed (this is not fatal)'' Ez a legkevesebb..:):) Ezt nekem is írja, és ennek ellenére működik ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva,:) szóval e miatt ne bánkódj.
''Ha megnezem a lemez tartalmat, nincs rajta semmi ma, csak a lost-found könyvtar.'' :)
1. A lost+found akkor keletkezik, ha ext2 (ext3?) fájlrendszert teszel a lemezre, vagy az fsck javította a lemezt, és átmozgatott egy két dolgot a lost+found -ba, mert hibá(kat)t talált.
2. Ha csak a jelenlegi rendszered indítására tervezed használni a lemezt, akkor elég az általad próbált módszer. Csakhogy ennek a módszernek van egy olyna előnye, hogy fájlrendszerfüggetlen, mert egyszerűen csak módosítja a floppy ''mbr'' -ét, azaz az első 512 bájtot, egy grubosra. Csinálj egy olyat, hogy: dd if=/dev/fd0 of=floppy.mbr bs=1b count=1 Ez 512 bájtot lecsíp(lemásol) a lemez elejéről. Most pedig nézd meg az mc -ben F3 -mal a floppy.mbr -t. --> láthatsz benne ilyet: ''GRUB .Geom.Hard Disk.Read. Error'' Nem kell megrémülni:), ez nem íródik ki, hacsak nincs pont ilyen balhéd.:) Szóval, ezért nem látsz különbséget az eredeti lemez, és a ilyenformán grubos közt. Ja igen, ezzel az 512 -ezéssel a merevlemezed jelenlegi mbr -ét is ementheted, ha megsérülne valamikor, vagy félresikerült egy ''tranzakció'', akkor jól fog jönni. (Arról nem is beszélve, hogy pl. a Mandrake így csinál biztonsági mentést a merevlemezről, csak régebben nem tűnt fel az 512 bájtos fájlocska a /boot -ban:D)
Egyébként ha a második módszerrel csinálod a lemezt, akkor 1.kell egy fájlrendszer a lemezre: Fat, ha win -ben, dos ban is használnád a lemezt, ext2(esetleg minix), ha csak Linux -ra. 2. stage1, -2 irány a floppy /boot/grub könyvtára + ''fat, vagy e2fs''_stage1_5, de ez nem kötelező. Ha nem nagy a kernel image -d, akkor ráteheted azt is mondjuk a /boot -ba.(Ja,:DD a lemezed immár 2,88 -as méretű, nem 1,44 -es) Ha hátteres a grub -od, mehet még az a file is + a menu.lst(vagy grub.conf).
(''elinditottam a grub-ot (grub --no-floppy), device (fd0) floppy.img'' Ööö, ez csak akkor kell, ha nem a meghajtóban lévő lemezt akarod grubosítani, hanem az 1.abból kinyert fájlt a dd -vel, 2.ha te magad kreáltad.) A második módszer abban különbözik az elsőtől, hogy a menu.lst -ben a root sor az fd0 lesz, és a kernel sor pedig vagy szintén a lemez ( (fd0)/boot/kerneled), vagy a merevlemez szerinti. Ez a 2. -es változat amúgy sokkal rugalmasabban használható mint az 1..
''a gnome hogy indithato el (gondolok arra, hogy a kde a startkde paranccsal'' Huhh:), ez rázósabb mint a kde, nem is kicsivel, mert a gnome sokkal ''legósabban'' épül fel, és tudtommal nincs ilyen gnome indító ''alkatrész''. (A gnome egyébként ezen szemlélete miatt részenként is jobban használható, pl. csak a tálca, vagy csak a nautilus az asztallal.) A kde sokkal összefogottabb, ami nem jelenti azt hogy a másik gyengébb, de a lényeg a startkde -n van, mert ő ezen keresztül felépíti az asztalt, míg a gnome ezt különveszi és más progiktól várja az indítását. Szóval ha a gnome -ot kell indítani, az vagy a kdm -ből fog menni, vagy a gdm -ből(parancssorba: gdm, vagy gdm és Tab gomb a többihez)
Na, remélem találsz valami használhatót az irományomban.:) + Sok sikert.:)
Aktív témák
- Megérkezett a Huawei eddigi legkomolyabb futóórája
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Marathon - Mostantól végre ingyen kipróbálhatod!
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Feje tetejére állt a felskálázóverseny a Resident Evil Requiemben
- Gitáros topic
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Vallás
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Bioshock 2 Special Edition
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Új HP 16 Omen FHD 165Hz G-Sync i7-14700HX 20mag 32GB 1TB SSD Nvidia RTX 4070 8GB 140W Win11 Garancia
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP AI Laptop 15 - Intel Core Ultra 7 255U 16GB 1000GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B250M i7 6700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA 700W
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
