- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- MaxxDamage: Vizes Laptop Hűtés? Lehetséges? Igen!
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- sh4d0w: Én és a számítógép
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Legyetek szívesek az offtopik témákat ne ebben a topikban tárgyaljátok ki. A topikgazda is jelezte, most törölni kellett jópár hozzászólást, most már maradjatok a (szakmai) topik keretei között.
Új hozzászólás Aktív témák
-
energomatt
őstag
válasz
Warton #86938 üzenetére
Nem nagyon akart ez sem, de végül jó tippet adtál, mert a laptopomra ezt tettem fel és most keményen küzdök majd vele, hogy kiismerjem. A telepítés úgy sikerült csak, hogy teljesen leformáztam a teljes 256Gigás SSD-met ext4-re. Próbáltam telepítés után a KDE partició kezelővel legalább két részre osztani, de nem engedi szűkíteni a partíciót. Zavaró nekem, hogy minden a root alatt van.
-
energomatt
őstag
válasz
fatpingvin #86926 üzenetére
Igen a Windowst anno én telepítettem rá ilyen módon. Persze, kétségtelenül elavult gép, de olyanokat olvastam bizonyos Linux verziókról, hogy jóval kisebb gépigénnyel is futnak. Inkább ez egy érdekes feladat számomra, amit meg kell oldanom és tulajdonképpen érdekelne a különbség a Linux javára a Winhez képest.
-
energomatt
őstag
Megpróbálom jól összefoglalni a problémát, talán sikerülni fog: egy Pentium 64 bites, dual processzoros régi PC, 4 Giga rammal Office feladatok és böngészés céljára még használhatónak tűnik. Windows 10 van rajta, amikor fut, állandóan kerreg a HDD, kissé lassú minden betöltés. Gondoltam, talán egy Linux verzió praktikusabb lenne rá. Előszőr a "Mint" két verziójával próbálkoztam. (21 Mate és Xface). BalenaEtcher-el kiírtam a letöltött ISO fájlokat USB-re. A korszerű laptopomon ezeket kipróbáltam live módban, nagyon tetszettek. A PC azonban nem indul el ezekkel. Nincs hibaüzenet, egy kurzor jel van csak a képernyőn, amikor az USB-ről indul és lefagy a rendszer. Gondoltam, keresek másfajta verziókat és esetleg régebbieket. Letöltöttem legalább hatféle verziót, pl. Lunbutu, Puppy, azokból is többfélét, de odáig sem jutottam el, hogy ezeket a BelenaEtcher kiírja, mindenféle problémái voltak velük, ha pedig Rufus-sal nagy nehezen kiírtam, nem működtek. Tehát az a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy olyan verziót, lehetőleg megbízható letöltési linkkel, ami Word, Exel, Powerpoint kompatibilis programokra alkalmas, netán ezeket eleve tartalmazza, jól futna egy ilyen konfigon, USB-re kiírható, és ISO formátumú? Köszönöm.
-
energomatt
őstag
Adott egy ipk kiterjesztésű telepítőcsomag linuxos beltérire. Az ebben lévő fájlokhoz hogyan juthatnék hozzá annélkül, hogy telepíteném? PC-n, csak Win 10-esem van.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Milyen széket vegyek?
- Windows 11
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Mégis mi értelme az Xbox PC-nek, ha limitálja a hardverválasztékot?
- Synology NAS
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone XS 64GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2912, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3167, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy S23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3106, 100% Akkumulátor
- 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest