Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Tim82 #62098 üzenetére

    Na, utána olvasva valóban igazad van. Ezúttal a Wikipedia sem téved, de azért máshol is utánanéztem, fenntartásokkal kell kezelni, amit ír.

    Valóban a Cedar Mill még Netburst, abból az utolsó generáció a Smithfiled-del egyetemben. Arra is rosszul emlékeztem, hogy van belőle két magos, mert csak egy magos volt belőle. Lehet a számozás ellenére tényleg a Conroe/Merom Pentiumokkal sikerült utólag összekevernem, azok már nem P4-ek voltak, hanem csak simán Pentiumok.

  • Frawly

    veterán

    válasz Tim82 #62098 üzenetére

    Ennek akkor utánanézek, de én úgy tudom hogy a Cedar Mill már nem Netburst. Az Exxxx-es, Conroe magos szériával biztosan nem keverem, azok tényleg már csak a nevükben voltak Pentiumok, ott már a számozás és termékjelölés is mutatta, hogy a Core procikkal azonos architektúra.

    Bár még ha tényleg tévedek is ebben a Netburst dologban, egy 65 nm-en készült, dupla magos vagy HT képest 775 foglalatos, emelt FSB-s, megnövelt cache-es Pentium 4/D akkor is egész más kategória, mint egy 180-90nm-en készült régebbi Pentium, azzal semmiben nem hasonlítható össze, annyival erősebb azonos órajel mellett is, és annyival kevésbé melegszik. Igaz a teljesítménykülönbségben a csíkszélesség mellett szerepe van a DDR2-nek, meg vannak kései 775-ös lapok DDR3 támogatással is.

    A 775 foglalatos Pentiumoknak meg azért nincs létjogosultsága, érdemes fillérekért lecserélni valami erősebb C2D vagy C2Q procira. Persze sokat nem szabad rááldozni, mivel 30k környékén már használt brand gépek vannak régi genes i5-ös procival, meg 4 GB DDR3 RAM-mal, ami sokkal nagyobb előrelépés, mint egy DDR2-es ősrégi konfigot foltozgatni.

Új hozzászólás Aktív témák