Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 7 – Még egy megosztó – de gyors – étel: resztelt máj
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- sh4d0w: Én és a számítógép
- koxx: Amikor a prófécia testet ölt – Finalmouse ULX Prophecy 'Scream' Classic
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #58940 üzenetére
Kimaradt: 16 giga RAM tényleg overkill Linux alá, átlag felhasználásra. Ez így van nálam is. De ha már megvettem, megvetted, legyen használva, ne add el. Nem romlik meg a gépben sem. Anno ezzel én is túllőttem a célon, bővítettem a gépet, mert csak 4 GB RAM-mal jött, amiből sokszor kifutottam. Úgy voltam vele, hogy 16 gigát támogat, kimaxolom, később már nem kell vele újabb kört fetrengeni, ha a 8 giga nem lenne elég a jövőben. Tévedtem, csak a pénzt pocsékoltam el ennyi RAM-ra. Annyi tanulságot azért levontam belőle, hogy a másik gépben meghagytam a 8 gigát, ott nem bővítettem.
16 giga RAM-ot csak újabb játékok tudják kihasználni átlag felhasználásnál, de ilyen régebbi laptopokon meg ahhoz a CPU vagy a GPU gyenge.
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #58940 üzenetére
Örülök, hogy nem vetted sértésnek. Ezek szerint annyira gondot nem okoz mégse számodra, ez is jó hír. Próbálj vele gyűrődni. Az idegennyelvtudás olyan, hogy mindig fel lehet lépni egy szinttel benne a jelenlegi tudásodhoz képest, legyen az akármilyen alacsony vagy magas. Nem is baj, ha kilépsz a jelenlegi szinted komfortzónájából, és olvasgatsz kicsit nehezebb szövegeket, attól fogsz fejlődni. Teher alatt nő a pálma.
Ráadásul ezek az angol nyelvű linuxos wikik nem csak Arch esetén ajánlottak. Az Arch Wiki, Gentoo Wiki, Debian Wiki ajánlott olvasmány akkor is, ha valaki mondjuk Mintet, Solust, Fedorát használ, egy csomó problémára meg lehet találni bennük a megoldást, meg nem véletlenül hivatkoznak ezek keresztben egymásra. Legfeljebb arra kell ügyelni, hogy ha nem az adott Wiki disztróját használod, akkor a csomagnevek nálad lehetnek mások, meg a default beállítások, szóval nem lehet az ott írtakat ész nélkül, 100%-ban alkalmazni, kell egy kis leleményesség is hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- Autós topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Vicces képek
- Trollok komolyan
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3319
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo Legion Slim 5 16AHP9
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest