Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72582) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Csak egy off:

Eleg regen nem irtam (meg fel se jartam phra), de azota az tortent, hogy: nyuvadjak meg, de megszerettem a terminalt. Emlekszem, az elejen szabalyosan toporzekoltam, hogy miert nem lehet guin keresztul ezt meg azt allitani (s a lehetseges opciok egy reszere mai napig ezt gondolom, de manapsag ez inkabb csak a GPUval kapcsolatos dolgokat jelenti, mint OC/UV, amire nincs hivatalos gui, illetve ugy nez ki, az egyik regen nagy ajanlott teljesen befagyott fejlesztesileg), de ma mar otthonosan lepegetek korben vele, s mondom meg a rendszernek, mit csinaljon, s hogy. Minap pl Archon (hja igen, ubuntu18.04-18.10-19.04-fedora29-30, manjaro GNOME-manjaro KDE, manjaro GNOME sor utan ma mar Archon szorakoztatom magam) mesa-git eltavolitasa, mesa repobol ujratelepitese utan GDM OOps errorral udvozolt, par pillanat mulva mar rescue terminalban pofoztam a rendszert. (Amit akkor ismertem meg, amikor a foldingathome laz bejott, s a service ha fut es engedelyezve van, valamiert lehalt a GNOME 3.36, black screent adott vissza, s hogy megoldjam, rescue terminalt kellett hasnzalnom, disable service, s gyonyoruen bootolt a gep megint. Hogy azota is szorakozik-e nem tudom, raszoktam, hogy ha foldingolni akarok, akkor systemctl enable foldingathome systemctl start foldingathome, ha meg le akarom allitani, akkor systemctl stop foldingathome systemctl disable foldingathome parosokat besorozatlovom.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.