Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61407) #68216320 válasza ubyegon2 (#61405) üzenetére


#68216320
törölt tag

A tweak-tool gyakorlatilag egyik problémára sem nyújt megoldást.
Úgy látom kizárólag szöveget tud méretezni, grafikus elemeket nem, emiatt más lesz a gfx-szöveg méretarány, ami sajnos nem megfelelő esetemben.
A keyboard delay-rate állításokat nem is találtam benne.

Az xrandr scale kicit másképp működik, mint vártam és sajnos ez sem ad jó megoldást.
Arra számítottam, hogy xrandr --output DP-0 --scale 1.5x1.5 hatására az eredeti skálázás x1.5 értékre növekszik, azaz nagyobbak lesznek a képi elemek, de gyakorlatilag osztást jelent, emiatt kisebbek lettek.
Próbálkoztam xrandr --output DP-0 --scale 0.75x0.75 értékkel, de ezzel a nagyítás homályos lett, még akkor is, ha beállításokban eredetileg 200%-ot állítottam be és úgy adtam ki ezt a parancsot. Az eredeti 100%-ot veszi alapnak a méretezéshez.

Tehát egyelőre ott tartok, hogy azt a két funkciót amit egy Ubuntu 16.04 felrakása esetén be szoktam állítani (nagyítás, billentyűzet ismétlés) Ubuntu 18.04 felrakása esetében nem tudom.

Csak egy "buta user" vagyok, de funkcionalitásban nem visszalépés ez így a Unity-hoz képest?
Remélem jóval kisebb az erőforrás igénye és a gyenge gépek tulajdonosainak megfelel, mert nekem eddig nem jött be :)

(#61406) Sonja: Oké, köszi, de ha Wayland-hez jó csak ... LTS esetén szívesebben maradnék az öreg xorg társaságában. (Jól tudom, hogy Unity (Ubi16.04) esetében is xorg volt még?)

Update: Teszek egy próbát Ubuntu 16.04-el ezen a gépen (i5, gtx1050ti)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.