Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1401) Confusion válasza ibizefrenki (#1400) üzenetére


Confusion
csendes tag

Szia Ibizefrenki!

Nagyon köszönöm az elismerést ! :R Kicsit kell vele mókolni, de megéri. Van akinek nem tetszik hogy linkelgetünk saját kreálmányainkat, de szerintem ez építő jelleggel hat mindannyiunkra. Legalábbis rám igen, mert nemrég vettem az írót és sokat segített mások írása, képe. Hiszen egy autóról is hiába beszélünk elméletben, ha nem láthatjuk mit sem ér.
S hogy jó minőség-e az enyém, nem tudom, de leírom, hogy miket használtam hozzá:

- LG GSA-E10L külső író
- ELCU_1.4.142.1
- LS_Update_1.4.142.1
- Sure Thing 4.3
- Photoshop 7.0
- Nero 7.5.9.0

és van egy úgynevezett ''lshostinstall.exe'' amit telepítettem, de fogalmam sincs mit csinál és mire jó. Ha valaki fel tud homályosítani róla, megköszönöm :U

Egyébként köszi a tanácsot, már regisztrálok is és megpróbálom feltenni a képeket...

Hali!

Az Elv olyan mint a fing, tartja az ember amíg tudja...

(#1402) kiszu válasza Confusion (#1401) üzenetére


kiszu
senior tag

Hali. Én ma vettem át a futártól (itmedia.sk) 10 db ilyen philips szines lightscribe cd-t)

Én is csináltam egy madonnát,de másik képpel.
Rendkívűl korrekt lett- Majd lefényképezem.
Egyre inkább tetszik ez a technológia,pedig van színes cd nyomtatóm is,de ez valahogy különleges.
Annó nem hittem benne.

(#1403) kiszu válasza ibizefrenki (#1389) üzenetére


kiszu
senior tag

húúha. Ennél vannak sokkal olcsóbb, legális árak is. Előző heszemben is írtam.
Csak meg kell lennie a 8400 ft rendelésnek és akkor ingyen házhoz is szállitják.

(#1404) szállitó válasza kiszu (#1403) üzenetére


szállitó
senior tag

pü ment

(#1405) slayer006 válasza kiszu (#1402) üzenetére


slayer006
addikt

idézet (itmedia.sk): LABELFLASH dvd lemez, tehát az NEC féle lightscribe lemez :Y :Y

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1406) kiszu


kiszu
senior tag

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
1x-mentem át rajta,surething progit és kontrasztnövelőt használtam,valamint színes Philips Lightscribe cd-t.
Ilyen lett:

http://kepfeltoltes.hu/070209/zold_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Így este asztalilámpa fénye mellett tudtam csak lefotózni.

[Szerkesztve]

(#1407) szállitó válasza kiszu (#1406) üzenetére


szállitó
senior tag

szerintem klassz mondjuk én egy kiccsit nagyobbra huztam volna a kéépet hogy a majomfej látszodjon a keretminta rovására de ez csak izlésbeli,dolog a lényeg az hogy neked tetszen és a minség valoban jó,ha a linkbe irod be a cimet még a hsz is tökéletes lesz... ;)

(#1408) slayer006 válasza kiszu (#1406) üzenetére


slayer006
addikt

[link] ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1409) kiszu válasza slayer006 (#1408) üzenetére


kiszu
senior tag

Kösz a tanácsot,így fogom csinálni. De mit kell írni az URL elé és után,hogy itt ''link'' legyen?

[Szerkesztve]

(#1410) szállitó válasza kiszu (#1409) üzenetére


szállitó
senior tag

RÁKATT A LINKRE CTRL c / V VEL BEMÁSOLOD A CIMET ÉS OKÉ

(#1411) szállitó


szállitó
senior tag

A Pio 112L nem forgalmazzák :(
De itt az ÚJ LG H42L :) ki mit tud róla?

(#1412) TaMat


TaMat
csendes tag

Üdvözletem! :R Vettem egy ASUS 1814-et. Ahogy visszaolvasta, meghajtó beszerel, nero telepít, hozzá a letöltött 2 cucc...és...semmi...nem kínálja fel az LS-t a CoverDesigner, megnéztem a súgóját aszonta kattintsak rá és kész, szóval a nero támogatja (7-es). Tényleg végigolvastam a topikot meg mindent úgy csináltam ahogy olvastam, szóval nagyon láma vagyok, bocs :) ! Már 2x újratelepítettem a NER-ot, de semmi...Megköszönném ha segítene valaki és bocsi ha fárasztalak titeket tudatlan hozzászólásommal.
Ja és a Cover Designer-ben a Beállításoknál, azon belül a Lightscribe fülnél nem tudom beállítani az 'Alapértelmezett Lightscribe meghajtó'-t sem... :(

[Szerkesztve]

Tudod milyen az én esetem? Smart Security 4.0.474.0

(#1413) hcs57 válasza TaMat (#1412) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a hozzáadott Nero (6.6.1.6) tökéletesen működik. Előtte a 6.6.1.4 volt fennt, az nem kezelte, frissítettem a CD-jével. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1414) kiszu válasza TaMat (#1412) üzenetére


kiszu
senior tag

Fel kell rakni a lightscribe drivert
Nem csak a dvd-íród driverét,hanem külön az ls -drivert.Addig nem fog megjelenni az ls lehetőség.

Nekem is ilyen íróm van amit te vettél. Jó választás volt.
Menj a lightscribe.hu-ra és regizz. Utána a letöltések közt megtalálod ezt a drivert is.

(#1415) vagamo


vagamo
őstag

Hali!

Melyiket ajánljátok (SATA):

ASUS DRW-1612BLT-t
ASUS DRW-1814BLT-t

vagy más tipp!!!

most 1 HP 840i-m van!

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1416) TaMat


TaMat
csendes tag

A hozzáadott NERO-val tökéletesen működik! :C Amúgy mindent amit felraktam a 6-hoz, feltettem a 7-eshez is, de azzal nem működött :( . A lényeg h most jó!
vagamo-nak üzenem h csak írási sebességben van eltérés a 2 között ha jól tudom, én az 1814-et választottam, ami nagyon új, a meghajtóra 2007 Januar van írva a gyártáshoz ;) Meg ha valamit nem határértéken használsz az tovább él - ez mindenre igaz - Szóval ha egy író fel van készítve a 18x-os írásra tuti nem lesz baja h 16x-osan írsz.

Tudod milyen az én esetem? Smart Security 4.0.474.0

(#1417) PPeter válasza TaMat (#1416) üzenetére


PPeter
addikt

Meg ha valamit nem határértéken használsz az tovább él - ez mindenre igaz - Szóval ha egy író fel van készítve a 18x-os írásra tuti nem lesz baja h 16x-osan írsz.

Ez rendkívül bölcsnek hangzott - de komplett butaság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1418) gabcsi01


gabcsi01
csendes tag

A probléma ahogy már olvasgatam másoknál is jelentkezett, és sajnos nálam is fent áll a következő helyzet:
Hogy a Neroban nem jelenik meg a LightScribe menü.
Mi a megoldás hogy megjelenjen?

DVD író LG H22L
Nero 7.5.0.9
és ezek után lett telepítve
LS_Update_1.4.142.1_.exe
LsDiagnosticUtility_1.4.136.1.exe
lightScribeSimpleLabeler-1.4.128.1.exe

Az LS_UPDATE telepítése után egy ikon az asztalon mely egy html fájlt nyit meg,és a
program files\Common Files\LightScribe mappa jön létre.
De a Neroban nem jelenik meg LightScribe menü.
Újra kellenne telepíteni a Nerot, vagy miért nem jó?
Hogy a meghajtóban van-e lemez is számít?
LsDiagnosticUtility szerint miden OK.
Ha valaki segítene, hogy leírná pontosan mit kell tenni megköszöném!

[Szerkesztve]

(#1419) krixkrax


krixkrax
tag

LG GSA-H20L-em van. A talcan ott a LS logo. LSS, Simple Labeler telepitve, minden Nero, Roxio stb kiirtva, diagnosztika program szerint softwareileg minden rendben (reg kulcsok is) viszont drive-ot nem lat. Elotte mar tobb DVDt, CDt irtam ezzel a meghajtoval ebben a gepben.
Mi lehet a baj? Pl a 2000-ben vett Intel 815e chipsetes alaplapom 800-as Celeron procival? Tul regi hozza? (op rsz win2000)

[Szerkesztve]

(#1420) szállitó válasza krixkrax (#1419) üzenetére


szállitó
senior tag

op rendszer a hiba szerintem bár nem biztos de xp és sp2 kell...esetleg ram ... a dobozos iron( LG H20L ) fel van tüntetve a minimum konfig mivel nekem behalt ez és a doboz is visszament a forgalmazohoz a H22L amit meg most használok oem igy sajnos nem tudok biztosat...

[Szerkesztve]

(#1421) krixkrax válasza szállitó (#1420) üzenetére


krixkrax
tag

A doboz szerint win2000 ok, CPU minimum Pentium III 700Mhz kell, tobbi kriterium teljesul.
Azon lehet vitatkozni, h a 800-as Celeron teljesiti-e ezt a kovetelmenyt ([link]) de nem ertem miert ne lenne eleg. Illetve mennyire lehet meg komolyan venni azt a minimum kovetelmenyt, hogy 20GB szabad HDD kell a DVD ironak (doboz felirata szerint).

(#1422) kiszu válasza gabcsi01 (#1418) üzenetére


kiszu
senior tag

LightScribe system software update 1.4.124.1
A LightScribe meghajtókhoz szükséges driver.

Ez nincs a listádban. Nekem ezután jelent meg a lightscibe a neroban is

[Szerkesztve]

(#1423) zsoi


zsoi
senior tag

Ami lightscribe lemez (TDK). Mitől függ hogy színesen is ''írható rá'' kép vagy csak monon?
Van erre vlmi utalás a lemezen? (és az írón?)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1424) PPeter válasza zsoi (#1423) üzenetére


PPeter
addikt

Kizárólag monokróm képalkotása van. A lemez alapszíne változik, de a nyomat nem ''színes''.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1425) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mikorra várható az LS1.2, amivel már szinesen is lehet égetni?

(#1426) Nortid


Nortid
aktív tag

Hi!
Kissé furcsán fog hangzani a kérdés, de sztem félre vok informálva:
ilyen gravírozható lemezt ált. dvd+r-ként lehet kapni. Mi a különbség a - és a + os között? :B

[ Szerkesztve! ]

(#1427) Nortid válasza Nortid (#1426) üzenetére


Nortid
aktív tag

:U

[ Szerkesztve! ]

(#1428) PPeter válasza Nortid (#1427) üzenetére


PPeter
addikt

A lemezekről szóló topikban, ha a gyorskeresőbe beírod: ''dvd+rw'', akkor többek között ezt dobja ki elsők között: [link] :U Nahát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1429) Nortid válasza PPeter (#1428) üzenetére


Nortid
aktív tag

sry :B :B
és thx! :R

[ Szerkesztve! ]

(#1430) karma85


karma85
csendes tag

Sziasztok!

Ezt pár hónapja csináltam, egy utazás emlékére a fótóknak meg az azkoból készített videóknak: http://www.lightscribe.hu/labels/lab_3335_20073_621.jpg

ha tetszik szavazzatok rá: http://www.lightscribe.hu/label.php (karma)

üdv:b

(#1431) somebody1211


somebody1211
csendes tag

Hello!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt hol tudom megnézni, hogy az írom Lightscribe kompatibilis-e? Mert nem egy mai írom van (LG GSA-4167B), de a Lightscribe technológia után adták ki jóval. Előre is köszi a segítséget!
Csáu!

[Szerkesztve]

Pentium 4ever!

(#1432) Laca19 (a) válasza somebody1211 (#1431) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

A legegyszerűbb módja, ha megnézed a tálcán a címkéket.
Ha LS-os, akkor tutira fel van tüntetve.
Amúgy 99.99%-ra vagyok biztos benne, hogy a 4167-es NEM LS-os.
Emlékezetem szerint a ''416x'' szériából csak a 4166-os LS-os.
Az újabb típusoknál pedig ''L''-el jelölik általában a végén.

[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#1433) szállitó válasza somebody1211 (#1431) üzenetére


szállitó
senior tag

a 4167 nem LS!

(#1434) cheerke


cheerke
csendes tag

Akit érdekel:

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Omega DVD-R 10/henger LightScribe
1699.-

Philips CD-R 52x színes Lightscribe 10 db
2299.-

Verbatim DVD+R 10/henger LightScribe
1877.-

Kingston DataTraveler
1 Gb
2990.-

[link]

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

üdv: cheerke

[Szerkesztve]

(#1435) PPeter válasza cheerke (#1434) üzenetére


PPeter
addikt

Muszáj ezt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1436) kano válasza cheerke (#1434) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1437) szállitó válasza cheerke (#1434) üzenetére


szállitó
senior tag

egyrészt szerintem az árak apróba valok ha meg ajánlasz valakinek inkább pü ben de ezzel nincsen gondom ... de miért vered a fejed a falba ? miért baj hogy jó áron árul ez a cég?

(#1438) kano válasza szállitó (#1437) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet, hogy most vett csak drágábban? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1439) szállitó válasza kano (#1438) üzenetére


szállitó
senior tag

ja én is ha ugy vesszük drágán vettem a tdk ls t 1900ért/10henger de ezért nem megyek el oda még ha 4 megállo és 10 perc séta a melohelyemtöl mert a többi nyersanyagot nem tudnám ott megvenni... :(

(#1440) kano válasza szállitó (#1439) üzenetére


kano
nagyúr

Bárcsak itt vidéken is lehetne szerezni ennyiért LS DVD-t. :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1441) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani lightscribeos DVD írót? (az se baj, hogyha külső)
max. netto 30 ezer forintos értékhatárig.

Köszönöm

(#1442) szállitó válasza Gabró (#1441) üzenetére


szállitó
senior tag

asus 1612 Lg H42L vagy H22L ezek belsö irók. 9000ezer környékén van az áruk ha dobozos egy kicsivel több

(#1443) szállitó válasza kano (#1440) üzenetére


szállitó
senior tag

idönként csak jön valakid bp re ...

ha megnézel egy csomagküldöt az sem sokkal több vagy legalábbis nem MMarkt ár :Y

[Szerkesztve]

(#1444) kano válasza szállitó (#1443) üzenetére


kano
nagyúr

Pü. ment!!
Lehet tudni, hogy meddig lesz akció?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1445) Scorpi


Scorpi
csendes tag

Halihó Mindenkinek!
Nagyon fontos lenne a kérdésem:


Mit kell beállítani és hol ahhoz, hogy a legtökéletesebb LightScribe képet tudjam ráírni a Verbatim DVD+R típusú lemezemre az LG GSA-H42L típusú DVD írómmal ?

Kb 4 -5 napja vettem meg az írót, szép képet csinál, de nekem kicsit homályosnak és mattnak tűnik azokhoz a képekhez képest, amiket neten képeken itt-ott látok.

Állítottam már a felírandó kép kontrasztján a Nero-ban, átkonvertáltam már a képet fekete-fehérbe, hogy jobban elkülöníthesse a színeket az író, de mégsem vagyok teljesen elégedett. Remélem, hogy csak azért nem sikerült még jobbat csinálnom vele, mert kicsit friss nekem a téma.

Vároma válaszaitokat !

Scorpi

(#1446) szállitó válasza Scorpi (#1445) üzenetére


szállitó
senior tag

kell egy iroprogi mondjuk néro 6 os bol a végefelé vagy egy hetes ha dobozosat vettél kaptál hozzá aztán [link] rol frissited a lightscribet van esetleg egy kontrasztnövelö progi leszeded telepited aztán bekapcsolod betszed a lemezt irsz rajzolsz vagy ráhuzol egy boritot vagy képet vagy akármit aztán elinditod beállitod hogy a legjobb minöségben rajzoljon és kész.

(#1447) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Csak nekem tűnik úgy, hogy az LS technológia nem igazán akar elterjedni? Több mint egy éve kaptam karácsonyra egy írót, s azóta nem hogy könnyebb, de sokszor nehezebb - s egyátalán nem olcsóbb - írható médiához jutni... :O :O :O :O :O

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#1448) kymco


kymco
veterán

Azért az elszomorított, hogy az ingyenes sure thing próbaverzióssá lett... :(

www.refujvaros.hu

(#1449) Márton válasza kymco (#1448) üzenetére


Márton
nagyúr

még jó hogy a régivel semmi gond

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1450) AlyArkhon válasza szállitó (#1446) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Sziasztok ..

Haverom vett egy írót ( zsyr Új LG író ) , tipusát miost nem tudom , de a lényeg hogy nem tud vele irni , nem tudja bakapcsolni a lightscribe funkciót , hogy kell ezt elinditani vag elérni ??

Neronál érdekelne ez , havernak nero 7 -es van fent , Windows Xp Extended Editionon ..

Előre is thx to all :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.