Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1) deicide


deicide
veterán

no, pár szót elöljáróban: a benq 1625ösét van szerencsém birtokolni, és ugyan valóban monokróm, de közel sem 1óra alatt rajzolja tele a lemezt, hanem kb 20-23 perc alatt, attól függően, mennyire van teli a felület... és kedvcsinálónak pár kép az idáig készült lemezekről...

[kép]
[kép]
[kép]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

jó is, szép is. lett volna hp640i-m is.
lictáltam is, nyertem is,
utaltam pénzt is, a 17000 csillagos eladót ki is rugták az ebayről, miután elutaltam a lóvét
most meg szívok...:O

Szerintem megvárom a szines verziót.
A lemez meg beszerezhetetlen :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ja, a lightscribe cd írható oldaláról tudnál linkelni képet? Nagy poén lenne a lemez írható oldalára yamaha f1-el ábrát rajzolni, a másikra meg lightscribével ugyanazt az ábrát felvésni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) deicide válasza kraftxld (#3) üzenetére


deicide
veterán

teljesen hagyományos világoszöld szine van az írható felületnek... azért lemezt már lehet szerezni (ramiris, procomp), csak viszonylag drága (220ft bruttó)... dvd meg a jövő héten érkezik...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5) deicide válasza kraftxld (#2) üzenetére


deicide
veterán

és nem tudod elérni az ipsét, hogy meglegyen a cucc :F

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) lorcsi válasza deicide (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

Ez állati jó :R....._:C

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm. Izgalmas.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) deicide


deicide
veterán

van valakinek még esetleg másfajta lemezzel (én philipset találtam), vagy másfajta íróval tapasztalata?

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) kraftxld válasza deicide (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Írtam neki pár mailt, de nem jelentkezik. :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Tudnátok segíteni, hogy milyen double layeres DVDk vannak ami Lightscribeot is tudnak?

Köszönöm :R

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#11) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Még egy kérdés double layeres Lightscribe lemezek vannak már?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#18) PPeter


PPeter
addikt

A LightScribe meghajtókban - tapasztalatom szerint, mivel szétszedtem két ilyen drive-ot is :) - nincs külön hardveres módosítás a nyomtatáshoz, de a LightScribe lemez felismeréséhez, azonosításához igen! Felmerült bennem a kérdés korábban is, hogy mi alapján ismeri fel az író, hogy éppen egy LS lemez került bele? Feltételezem, hogy nem tenne jót, ha egy olyan lemezt próbálnánk ''megnyomtatni'' a lézerrel, amin nincs a LightScribe speciálisan nyomtatható rétege - még akár károsodhatna is az lemez és/vagy az író. Tehát a LS lemez azonosítani kell. De hogyan? ATIP alapján? Na igen, de azt csak akkor tudja leolvasni az író, ha a lemez az írható felével néz az optika felé és arra nincs garancia, hogy az adatrögzítés után a nyomtatáshoz ugyanazt a lemez teszi vissza a felhasználó. A LS lemez azonosítása a címkefelület felől is meg kell történjen. Amikor szétszedtem a Philips DVDR1640P és DVDR16SL (utóbbi a LightScribe kompatibilis) írókat, hamar rájöttem, hogy a két hardver megegyzik, egy apró alkatrésztől eltekintve.

[kép]

Ez egy optikai érzékelő, amely a LS lemezek belső peremén, a gyűrűn elhelyezett aszimmetrikus jelsorozatot azonosítja - a jelsor a lemez mindkét oldala felől leolvasható, és mivel nem szimmetrikus, az is kikövetkeztethető belőle, hogy melyik oldaláról nézzük, illetve a fej melyik oldaláról nézi a korongot.

[kép]

Véleményem szerint nemcsak a felismerésben, hanem a nyomtatás során a lemez sebességének beállításában is segít ez a jelsor, ugyanis a nyomtatható felületeten nincs meg az a barázdált sorvezető árok, ami az adatrögzítés oldalán segít a szervo szinkronizálásában, amikor az írás történik.

Ezek eddig csak technikai érdkességek voltak. A lényeg most következik. Sokan nem tudják, de az írható lemezek gyártása a legtöbb nagy cégnél ''biankó'' módszerrel történik. Tehát amikor van kapacitás, akkor legyártanak többszázezer (vagy millió) írható lemezt, márkajelzés és címkebevonat nélkül. A rendelések függvényében ezekből később még lehet branded, vagy a megrendelő cég óhaja szerint akár nyomtatható (printable) korong is. De a LightScribe lemezt nagy valószínűség speciális, külön nyomóformával kell préselni, készíteni, hogy rajta legyen ez az utólag fel nem felvihető jelsorozat. Ennek nyilván szabványvédelmi oka is van, a LS szabványt birtokló HP valószínűleg így gondoskodik arról, hogy követhető legyen, melyik cég gyárthat (és milyen mennyiségben) LS lemezt. De gondoljunk csak bele, mennyivel drágíthatja meg a LS lemezeket az, hogy a többi termékvonaltól teljesen külön kell gyártani őket, azaz csak annyi készül belőlük eleve, mint amennyit megrendelnek a nagy ügyfelek, szemben a ''normális'' lemezekkel, amelyeket óriási volumenben gyártanak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) deicide válasza PPeter (#18) üzenetére


deicide
veterán

akkor Te sem tudod hol lehet kapni LS dvd-t...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) kraftxld válasza deicide (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) deicide válasza kraftxld (#20) üzenetére


deicide
veterán

hmm, és ez hol elérhető?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22) erdoke válasza kraftxld (#20) üzenetére


erdoke
titán

320 Ft a szürke piacon, míg a nem LS változata 105-110 Ft. :Y
Megéri a félórás monokróm firkálás a 3* árat?

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza deicide (#21) üzenetére


erdoke
titán

Zér bonyolult levenni a link végét... ;)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#24) deicide válasza erdoke (#22) üzenetére


deicide
veterán

nekem megéri az, de ha kifejteném, hogy miért, az már warez lenne...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) deicide válasza erdoke (#23) üzenetére


deicide
veterán

aztán én is rájöttem, csak elmerültem a hómpédzsben :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26) MichaelSD válasza erdoke (#22) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem megéri, ha az ember nem tonnaszámra írja a CDket / DVDket. Legalább is nekem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#27) erdoke válasza MichaelSD (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ha pár Ft lenne a különbség, az írás pedig pár perc, akkor bevállalnám, de így semmi értelme, filctollal 10 másodperc alatt ráírom a címét. Pár éven belül ugyanúgy elavulnak majd ezek a lemezek mint a bakelitek vagy a VHS kazetták. Szerencsére azokra se csináltam übercsicsa borítókat és feliratokat. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#28) MichaelSD válasza erdoke (#27) üzenetére


MichaelSD
őstag

Teljesen jogos, de szerintem amúgy se arra találták ki hogy minden mediumot LSsel írjon meg az ember. Ahhoz lassú még. De tagadhatatlan a ''cool factor'' :D

PS: PPeter köszi a részletes leírást!

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#29) Vikky


Vikky
tag

Hi!

Lehet, h láma a kérdés, de akkor az LS lemezekhez ilyen speciális író is kell? Vagy tsak szoftver a egész? Mer ott a Philips íróban ott van vmi hardver kütyü, de sztem kéne annak mennie azon kívül is. Vagy nem? :F

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#30) PPeter válasza Vikky (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Szerinem próbáld elolvasni, amit beírtam. :U
Itt is megtalálod: Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) Vikky válasza PPeter (#30) üzenetére


Vikky
tag

Ahan!!!

Értemvágom! Köszi a linket, teljesen felvilágosultam...

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#32) Vikky


Vikky
tag

Az meg egy másik dolog, h ez a kép mennyire lesz tartós... :F Pl a hőpapírra is ráírják, h hány évig olvasható rajta az írás. Gondolom itt is bomlik a festék. Meg esetleg erősebb fényhatás is elveheti a kedvét a képnek... Vakuzol egy párat, aztán tök feka lesz a egész... Ja, meg miből lehet megállapítani, h a Lightscribe felület már írott? ha elévül a kép akkor LSRW lesz? :F :D:D:D:D:D

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#33) PPeter válasza Vikky (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Jó kérdés :C:R ki is teszek egyet az ablekba, félárnyékba, hogy érje néha egy kis szűrt napfény is, odateszek mellé egy tintasugaras nyomtatóval készült lemezt is, kíváncsi vagyok melyik mennyi idő alatt fakul meg. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) Apicius válasza PPeter (#33) üzenetére


Apicius
tag

Kivehető még a rajzolat a lemezen? Most gondolkodom egy BenQ írón...

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#35) Vikky


Vikky
tag

Jaja. Énis kérdem, h mi a fényteszt eredménye... Bár nem volt egy nagyon verőfényes idő az elmúlt időszakban... De azé ha van valami, akkó van valami. :DD Vagy nem? :F LOL

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#36) PPeter válasza Vikky (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Jobban bírja, mint a sima nyomtatható, majd csinálok képeket az eredeti meg a ''leharcolt'' állapotról. De azért a napfény ennek se kedvez.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Vikky válasza PPeter (#36) üzenetére


Vikky
tag

Okké, köcce. Mongyuk a ember amúgysem tartja a napon a optikai lemezeit, mert az nem jó nekik, de akkor a LS lemezeket meg fénytől védve, hűvös helyen tároljuk... Használat előtt felrázzuk... :DD:DD:DD

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#38) Vikky


Vikky
tag

PPeter, akkor lesznek képek? :F Nagyon kíváncsi vagyok... Isten vagy, ha felteszed...:R

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#39) Vikky


Vikky
tag

UPszi!
Akkor feltennéd a képeket PPter? :B

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#40) Dufresne


Dufresne
addikt

Hol lehet ezeket az írókat beszerezni?

(#41) PPeter válasza Vikky (#39) üzenetére


PPeter
addikt

A héten valamikor megoldom. Majd jelzem itt.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) Vikky válasza PPeter (#41) üzenetére


Vikky
tag

Oké. Epekedve várom a képeket. :DDD

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#43) Apicius


Apicius
tag

Na megvettem a BENQ írót, csak a nyers lemezek beszerzése körülményes. Létezik olyan bolt, ahova bemegyek, kérek 5 lemezt és már emelik is le a polcról? Vagy csak rendelést vesznek fel több napra előre?

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#44) Vikky válasza Apicius (#43) üzenetére


Vikky
tag

Sztem arra várhatsz még egy kicsit, de nemsokára kell, h legyen a nagyobb boltokban. Ha író van, akkkor legyen lemez is. Bár lehetm h HP boltban kapsz is egyből, persze jóóóó pézé'. :DD

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#45) Vikky


Vikky
tag

Ápp! :D

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#46) Márton válasza Vikky (#45) üzenetére


Márton
nagyúr

LS DVD lemezt keresek én is!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47) MichaelSD válasza Márton (#46) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ezt nem értem. Tény, hogy nem hemzsegnek a LS lemezek, de elég sok magyar online boltban / listán lehet már rendelni. Legalább is nekem sikerült.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#48) Márton válasza MichaelSD (#47) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem még nem sikerült.
Nem akarok bankkártya adatokat megadni.
Utánvételes is van?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49) kraftxld válasza Márton (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itmedia.sk-nál is van ls lemez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) Vikky válasza kraftxld (#49) üzenetére


Vikky
tag

Jaja, Cd is, meg DVD is...

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.