Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1301) CWorm


CWorm
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! :) Javallották ma, hogy frissítsek a legújjabb firmware-re, ha a NEC íróm nem írja a 16x-os LS-es dvd adat oldalát, úgyhogy ezt a lépést meg fogom tenni, remélem utána megeszi majd az író a kitudjamilyen omega lemezeket...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#1302) Đusty válasza éN79 (#1298) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem sem volt még soha semmilyen gondom az LG íróval sőt még azt is elolvasta amit az Asus már nem. A H22L pedig szerintem kimagaslóan sikerült nekik.

(#1303) krixkrax


krixkrax
tag

:W :W :W
Ha a medium esetleg nem megfelelo (TDK LS CD - LG H20L), akkor ugy jelenik meg a programokban (ST, Nero6, LS SimpleLabeler) mintha nem lenne LS kepes eszkoz a rendszerben?
Vegignyalaztam a topicot, mindent kiprobaltam, nem megy. :W :W :W

(#1304) ibizefrenki válasza Laca19 (a) (#1270) üzenetére


ibizefrenki
csendes tag

LACA19(a)!!!!!!!!!

SCinálatm újabb PrisonBreak-es LS borítót!!! Szerinted milyen??

Link :http://kepfeltoltes.hu/061227/V_g_lap01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

(#1305) szállitó válasza ibizefrenki (#1304) üzenetére


szállitó
senior tag

jó ismered a lightscribe.hu n a boritójátékot lehet pályázni a LS képekkel.

(#1307) Laca19 (a) válasza ibizefrenki (#1304) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nagyon jó lett, látszik hogy sokat foglalkoztál a szövegek/kép elrendezésével!!!!

http://www.diesel.com

(#1308) Laca19 (a) válasza szállitó (#1305) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Lenne hozzád egy kérdésem, mivel látom te vagy itt a LS szakértő.
Van egy kissé érthetetlen dolgom, amit nem tudok mire vélni.

Na most ilyen lemezeket szoktam rendelni:

HP LightScribe 1.0 DVD+R 8x
Ezt ugye feliratoztam.

Majd ez után ilyet vettem:
HP LightScribe 1.2 DVD+R 16x
Tehát itt már gyorsabb a feliratozás, azthiszem a legjobb minőségben kontrasztnövelővel 29-30 perc alatt végez a meghajtóm. Na most ennek ellenére nem vettem észre minőségromlást az LS 1.0-hoz viszonyítva. Pedig sokan írták itt, hogy az 1.2-es gyorsabb, de ugyanakkor gyengébb minőségű az 1.0-hoz viszonyítva (lehet hogy Te is). Pedig volt olyan hogy több részes sorozatot írtam ki DVDre és nem változtattam a képen semmit, csak amit megterveztem átírtam rajta a részek számát. Pl.: ''01-12 rész'' helyett ''13-24 rész''-re írtam át. Összehasonlítottam a kettő lemezt, ugye az egyik volt 1.0, a másik 1.2 LS verzió. És hagsúlyozom nem volt SEMMI különbség. Pedig nem vagyok vak.

Na most jön a furcsaság.

Legutóbb az Edigitalban csak
HP LightScribe 1.2 DVD-R 8x
lemez volt.Engem nem is érdekel, hogy hányszorosan írható, semmiképp nem írok 8x-nál nagyobb sebességgel. A ''csak''-ot arra értem, hogy jobban szeretem a ''+''-os lemezeket, mint a ''-''-ost. Na megrendeltem.

Közben mondom kipróbálom az új külső írómmal.
Hát a többi lemezhez viszonyítva gyengébb a feliratozás minősége. Azt hittem ez a meghajtó gyatrább, mint a másik. (Csak megjegyzem ugyanúgy 29 perc alatt végzett, mint a belső IDE-s társa)
Arra is gyanakodtam, bár tudom hülyén hangzik, hogy esetleg a kontrasztnövelő ''nem hat'' az USB-s dolgokra, bár ennek ellent mond az, hogy ugyanannyi idő alatt végzett, mint a belső meghajtóm. A meglepi az volt, hogy megírtam a belsővel is amivel szoktam, és azzal is gyenge a minősége. Szóval a lemez minősége a gyengébb.

De ilyen lehet?

Úgy értem hogy mindegyik 1.2 LS, de a +Res sokkal jobb, mint a -Res párja.
De miért nem volt gyengébb a ''+''osokból az 1.2, mint az 1.0?
Ezek számomra érthetetlenek.

Mellesleg nem tudsz valamit a színes lemezekről? Pl.: mikor érkezik MO-ra vagy ilyesmi?



http://www.diesel.com

(#1309) Laca19 (a) válasza szállitó (#1305) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ja és még valami.
közben lecseréltem a nero 6.6.0.16 verzióját erre: 7.5.1.1 Premium(azt hiszem PPeter oldaláról lett leszedve).
Na most ez nem ismeri fel a két meghajtóm LS meghajtónak, nem jelenik meg úgy benne, mint a 6-os neroban. Nem is baj, mert úgyis Surethinget használok.
Azonban ez ugye nem befolyásolja a minőséget?
Illetve lehet valamit csinálni, hogy a Nero is felismerje?

http://www.diesel.com

(#1310) szállitó válasza Laca19 (a) (#1308) üzenetére


szállitó
senior tag

nem vagyok szakértö csak régota használom ezt a technikát de talán még ezt sem mondanám...

aki szakértö az mondjuk ppeter...
de rég járt itt...

ezt a probléma nálam is elöjött kb 23 perc volt egy normál rajz az 1.2 es el 18 de halványabb a kontrasztnövelövel meg 28 perc tehát szerintem nem lett gyorsabb ha gyorsabban csinálod halványabb viszont erröl olvastam egy másik forúmon hogy elvileg it is emelkedik emelkedett a dpi szám azt nem tudom hogy a jelenlegi iróm hány dpi viszont mintha 1040 et olvastam volna az újabb holmikra MONDOM NEM TUDOM MÁSTÓL OLVASTAM LEHET AKÁR KAMU.
Amugy látam már olyan klassz képet és tök szar LS lett belöle és volt olyan fotom ami tiszta szita volt a kevés képpont miatt és klassz LS csinált belöle arra már rájöttem ha sárga vagy fehér és kontrasztnövelö nem sokat segit de ha a gamman besötétited a képet az élvezhetöbbé teszi[link]


az hogy külsö vagy belsö egy iró szerintem nem számit viszont ugyanugy ahogy vannak irófajták amik kedvelnek egyes lemezeket elképzelhetö hogy LS ben is van szeret nem szeret... de ez csak feltételezés.
a szines lemezeket láttam én is a neten de nem tudok roluk semmit ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt [link] ha esetleg nekik irsz talán adnak felvilágositást mikor lesz.
Amikor még nem volt H22L és szerettem volna nekik irtam és itt is volt szinte elsönek kapható (igaz a végén nem náluk vettem mert nem voltak nyitva ezüstvasárnap és nem fogadták el a sodex utalványt)


[Szerkesztve]

(#1311) szállitó


szállitó
senior tag

(#1312) szállitó válasza Laca19 (a) (#1309) üzenetére


szállitó
senior tag

telepitsd újra.
hozzáteszem amikor leszedtem a 6 os nerot mert elötte gondolom leszedted utána nem volt valami jó a 7 es... nekem van okés 6 osom én ezt használom és még jo sokáig ezt fogom.

[Szerkesztve]

(#1313) Laca19 (a) válasza szállitó (#1312) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Azonban szűz XPre tettem fel a Nero7-et.
Ketté van partícionálva a vinyóm, leformáztam a C: meghajtót. Szóval nem azért nemismeri fel a Nero7 az írót LS képes meghajtónak, mert rátelepítettem a 6-os Nerora a 7-es verziót.
Vagy nem is érdemes a 7-eset feltenni? Tulajdonképpen semmi bajom nem volt a 6-ossal sem.
Esetleg nem kezeli rosszabban a lemezeket a 6-os verzió, mivel régebbi?

http://www.diesel.com

(#1314) szállitó válasza Laca19 (a) (#1313) üzenetére


szállitó
senior tag

nem tudom nekem a 7es csak ilyen lejárosba lenne a 6 os meg frankó engem nem érdekel amig ez megcsinálja szépen a lemezeimet ... u.i szerintem nem olyan rosszak ahogy elnéztem pl LS .hun a cimkeverseny résztvevöit...

(#1315) Pocok18


Pocok18
csendes tag

Lightscribe-os íróval lehet Labelflasht írni? Vagy ez a kettő totál más?

(#1316) Márton


Márton
nagyúr

Jesszus! Visszaolvasás esetleg?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1317) szállitó válasza Pocok18 (#1315) üzenetére


szállitó
senior tag

totál más.

(#1318) szállitó válasza Márton (#1316) üzenetére


szállitó
senior tag

neked is csak anynyit probáld felvenni a kapcsolatot a lightscribe el link lejebb.

[Szerkesztve]

(#1319) Márton válasza szállitó (#1318) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt most mire írtad?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1320) Marv válasza Kasza08 (#1203) üzenetére


Marv
csendes tag

Szia Kasza08!

Hasonló, sőt mondhatni ugyanezzel a BAJJAL KÜZDÖK én is!
Annyit szeretnékkérdezni, hogy megoldódott e ez a jellegű probléma? Használtad, ill. megcsináltad e a lentebbi REGISTRY-t érintő változtatást?

Nekem a Nero 7.5.0.9 van fönt, az író LG-GSA-4166B, XP SP2, a legújabb lightscribe update-k, minden ami kell, S A NÉRÓ MÉGSEM LÁTJA A FILE menűben a ''Print Lightscribe..'' opciót. Meg sem jelenik!

Ellenben a SureThing felismeri az írót. :F

Az ELCU (Lighscribe Extended Label Contrast Utility) különálló prog ha minden igaz, s ezt NEM LEHET állítani a szoftverből? Úgy értem pl. a Néróból, vagy a Surethingből?

Előre is köszi segítségedet, segítségeteket! :R

go!

(#1321) Shadows


Shadows
senior tag

vajon a h22n írja a lightscribeot???? gyors válasz kéne

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1322) szállitó válasza Shadows (#1321) üzenetére


szállitó
senior tag

NEM H20L H22L H12L H10L ott van az l és persze az elölapon a lightscribe logo

(#1323) szállitó válasza Márton (#1319) üzenetére


szállitó
senior tag

visszatérve a hol lehet szineslemeztvenni....

(#1324) szállitó válasza Marv (#1320) üzenetére


szállitó
senior tag

Az ELCU (Lighscribe Extended Label Contrast Utility) különálló prog ha minden igaz, s ezt NEM LEHET állítani a szoftverből? Úgy értem pl. a Néróból, vagy a Surethingből?
igen ez igy van elvileg kitett egy ikont olyat mint a Lightscribe csak kék villáskulcs van rajta az apply val kapcsolod be...


[Szerkesztve]

(#1325) torrente74


torrente74
tag

Boldog újévet kívánok minden kedves fórumozónak.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#1326) szállitó


szállitó
senior tag

[kép][kép][kép][kép][kép]

BOLDOG ÚJ ESZTENDÖT MINDENKINEK

(#1327) simka


simka
csendes tag

Hy!
Én ajánlani tudom az LG H22L Light Scribe-ot is tud, ilyenem van! Megírtam vele már 10 DVD lemezt és egyszerűen fantasztikus! 3x töröltem vele DVD-RW lemezt és tökéletesen muxik!
A legújabb DVD típus a H osztályban! Még kinézetre is fantasztikus! Kapható belőle, fehér ill. fekete előlapos is! A jelenlegi ára: Fekete: 9960 Ft, Fehér: 9360 Ft ;)

(#1328) szállitó válasza simka (#1327) üzenetére


szállitó
senior tag

A H12L szerintem újabb,légy üdvözölve a topikban.

[Szerkesztve]

(#1329) Kasza08


Kasza08
őstag

Az LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B is LS-es?
Előre is thx :R

(#1330) ibizefrenki


ibizefrenki
csendes tag

Na feltettem a www.lightscribe.hu-ra a PrisonBreak-es ''gravíromat''! Akinek teccik, az szavazhat :P Szerintem egész jó lett...

1 kérdés...Másnak is csíkos?mert nekem apró körkörös csíkok vannak ha elég közelről nézek rá...

THX

LG H22L, Verbatim DVD+R LS, Surething 4SE és Extended Label Contrast Utility 1.4.124.1

[Szerkesztve]

(#1331) ibizefrenki


ibizefrenki
csendes tag

Jaaaa!!!és most először használtam a kontrasznövelő progit!!Meg vagyok elégedve vele!!!

LS forever!! :D

(#1332) szállitó válasza Kasza08 (#1329) üzenetére


szállitó
senior tag

nem

(#1333) dlia


dlia
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám! Van egy kb 3 hónapos Samsung w162l íróm. Van egy olyan baja, hogy nem olvas be rendesen minden lemezt, meg ront is el dvd-t. (pl újrairható cd lemezt irtam vele, jó is lett, majd később megint írni akartam ugyanarra a lemezre, akkor meg egyszerirható lemeznek látta) A firmware is lett rajta frissítve, és ez sem változtatott a dolgon.Vajon mi lehet a baja? És ha visszaviszem garanciában az ilyet kicserélik-e, vagy pedig kipróbálják max 1 lemezzel, és ha nekik pont beolvassa, akkor azt mondják nincs baja... Másik kérdésem pedig, hogy ha veszek helyette másikat, akkor milyet vegyek, ami jó író és LS-os, de a sima lemezeket is jól írja/olvassa? A BenQ-t olvastam, hogy ajánlottátok, de ha az már nem kapható, akkor helyette? Köszi előre is válaszotok!

(#1334) éN79 válasza dlia (#1333) üzenetére


éN79
addikt

Szia!

Nekem volt egy H20L-em, ami mindent tökéletesen írt, de a + os RW DVD-ket se nem olvasta, se nem írta. Alienben vettem, egy-két hónapos volt, mire kiderült a hibája, visszavittem, bevizsgálták, hibásnak minősítették ők is, holott csak konkrétan azt az egy formátumot nem kezelt, és végül is ''levásárolhattam'' az árát, mert nem volt már ugyanolyan. Közben vettem egy H22L-t. Ez tökéletesen kezel mindent, és azokat az egyszer írható lemezeket is kezeli, amiket a H20L nem kezelt normálisan.

(#1335) dlia válasza éN79 (#1334) üzenetére


dlia
csendes tag

Köszi! Futok akkor egy kört a boltnál, hátha visszacserélik! Ha nem, veszek egy H22L-t! :)

(#1336) szállitó válasza dlia (#1335) üzenetére


szállitó
senior tag

H22L H12L és a lejebb olvasott benq illetev ha vársz május környékén a PIO 112L

(#1337) Marv válasza szállitó (#1324) üzenetére


Marv
csendes tag

SZia!

Köszönöm szépen megnéztem valóban így van! Közben még annyi történt, hogy a Nero 7.5.9.0-ban az Info tool NEM látja lightscribe-osnak az LG 4166B-t. CSAK A Surething látja látja annak. A registry-ben minden az előző fórum válaszokban leírtaknak megfelelően van beállítva.
A fene sem érti, hogy mi lehet az a léyneg, hogy a Surething-el írtam 1 lemezt Imation-ra s elég jó lett 1-szer ment végig rajta az író. Két fényképet raktam a lemezre, amiket előzőleg Photoshopban áttettem grayscale-re s megnöveltem a kontrastját, így egész jó lett.

Köszönöm a sgeítséget!

üdv

go!

(#1338) dlia válasza szállitó (#1336) üzenetére


dlia
csendes tag

Köszi!
Még egy kérdés. Én a surething-et szoktam használni. Ha 2x akarom, hogy csinálja a képet, akkor a copies-nál kell beállítani 2re a számot? Mert ezt állítottam be, de az első után kiadta a dvd-t, ilyenkor vissza kell tenni még egy körre? (Egyszer csináltam úgy egy dvd-t, hogy 2 nappal később ugyanazt a képet mégegyszer ráhúzta, és ugyan oda tette.)

(#1339) szállitó válasza dlia (#1338) üzenetére


szállitó
senior tag

nem szoktam kétszer csinálni egy képet, beállitóm ugy hogy lehetöség szerint jo legyen elinte én is probáltam még a H20L el de kicsit félrenyomot és nem lett szép utoljára akkor csináltam 4 et egyböl amikor egy négyrészes sorozatnál csak a számokat cseréletem elvileg mindig ugyan oda kéne esnie a képnek és igen mindig amikor végez ki fogja adni a lemezt. legalábbis a neroval biztosan.

[Szerkesztve]

(#1340) CWorm válasza szállitó (#1339) üzenetére


CWorm
aktív tag

A Neroban be lehet állítani a Beállítások között, hogy ''Írás után ne nyíljon ki a tálca''. Amúgy hogy vettétek rá a nérót, hogy tudjon lightscribe-ot írni? Nekem nem akar, csak a surething.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#1341) szállitó válasza CWorm (#1340) üzenetére


szállitó
senior tag

köszi, ezt nem tudtam.átkapcsolod felnöttre és elvileg menni kell persze az alapprogramot telepiteni kell rá (a neroba benne van de nekem sem indult el ujra instalálni kellet)

(#1342) Jeriko


Jeriko
csendes tag

Hi!

Napok óta nézelődök a lightscribe után, nagyon megtetszett
Kérdésem az lenne, hogy lehet e már kapni a színes verziót?
Írót milyet? LG vs HP
mifelénk 100-130 huf mérik a lemezt :)

(#1343) szállitó válasza Jeriko (#1342) üzenetére


szállitó
senior tag

üdv szines lemez olvass vissza csak egy párat, mifelénk 230 körül van egy dvd és 150 körül cd . LG SAMSUNG BENQ HP(lg átcimkézve) és hamarosan PIO is árul majd LS irot hogy csak egy párat emlitsek.

[Szerkesztve]

(#1344) Jeriko válasza szállitó (#1343) üzenetére


Jeriko
csendes tag

de én nem a lemezre gondoltam a színes ügyben, mert azt én is tudom hogy van...
azt csiripelik a verebek a net drótján, hogy egyszercsak a közeljövőben lesz olyan író ami színes képet tud csinállni, ezt gondolom valami fényérzékeny vagy mifene réteggel tudják elérni, de nemtom
szóval én ezután érdeklődtem volna.
ezt én is olvastam azóta, hogy a pioneer is csinált LS írót

[Szerkesztve]

(#1345) szállitó válasza Jeriko (#1344) üzenetére


szállitó
senior tag

értem kb 1 éve már mondták hogy jönnek szines lemezek de azota sincs más info.
mivel még tart a harc a labelflash és a lightscribe között gondolom majd a gyöztes elörukkol vele egyszer csak... szerintem bizonytalan ikor erre kár várnod...

(#1346) Jeriko válasza szállitó (#1345) üzenetére


Jeriko
csendes tag

szerintem a LS fog nyerni, a pioneerból kiindulva, mivel az első hírek arról szóltak,( sőt van/lesz is) hogy LF írókat fog csinálni, de azt lehet olvasni, hogy LS írót is csinál, ráadásul nem csak 1et,
habár léőben még nem láttam, de nekem az LS jobban bejön, főleg a 100ftos dvd árral :)

(#1347) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali mindenkinek!

Beleptem a H12L-esek taboraba, es masodik megirt lemezem fel is raktam a http://www.lightscribe.hu cimkeverseny oldalara! :R

:))

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1348) ibizefrenki válasza JohnnyX (#1347) üzenetére


ibizefrenki
csendes tag

Hali!!!

Egész jó lett!!!Mit használsz a képek összerakásához?Én eddig Gimp-et,de most haveromtól megkaptam az Adobe termékét :P és hozzá egy DVD-nyi videót magyarázattal!!!!(bár angolul mondja a pasas,de a monitor képernyőét mutatja és végig lehet kísérni mit csinál)Szal olyan képeket és effekteket tudok így csinálni hogy a szám tátva marad...

PÁÁ

(#1349) JohnnyX válasza ibizefrenki (#1348) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Gimp-et probalgattam, PS-el akartam, de nem volt keznel. Csomo fenykepbol szinte egyesevel masolgattam montazsba a kepeket. Kb 1 oramba telt :)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1350) zseko


zseko
veterán

Sziasztok, úgy néz ki, cserélnem kell az írómat, mert már kezd lemezt rontani, és akkor már vennék egy lightscribe-os írót. Bár már majdnem mindenre választ kaptam a fórumból, de azért még letisztáznám, hogy akkor most a H12L az újabb, mint a H22L? Mert számozás alapján nem ezt gondolnám. És melyiket érné meg jobban?

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.