Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1451) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Up .. :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#1452) AlyArkhon válasza szállitó (#1446) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Nem tudsz vagy valaki nem tud dvd-ket szerezni olcsón ??

Meg kéne egy olyan progi , amivel monokrómba át tudjuk szerkeszteni a képeket , mielőtt rágravíroznánk a dvd-re .. Ugy selytem , hogy ha monokrómba át van alakítva , akkor sokkal szebb és élesebb is lesz a kép .. :P

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#1453) Kicsirics77 válasza AlyArkhon (#1452) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem feltétlen lessz szebb a monokróm kép maga a technológia nem képes éles képet produkálni
ez persze javulhat különböző segédprogramok használatával

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1454) Cimi+Csabi válasza AlyArkhon (#1450) üzenetére


Cimi+Csabi
tag

Lightscribe host software [link] kell szerintem Neronak aztán működnie kell

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#1455) AlyArkhon válasza Cimi+Csabi (#1454) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Thx , már sikerült gravirozni , csak a kép élességével nem voltunk megelégedve , bár igaz ami igaz , fogtunk egy tudomisén mekkora fantasy képet , és azt huztuk rá ..

Gondolom azert célravezetőbb modszer ha valami méretre igazitott képet tolunk rá :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#1456) AlyArkhon válasza Kicsirics77 (#1453) üzenetére


AlyArkhon
őstag

ezen apró progarmok listája viszont engem is meg szerintem haverokat is érdekelné ..

Szal ha tudsz ilyen progikat konkrétan , meg hogy hogy műkszik , please ird le .. :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#1457) Kicsirics77 válasza AlyArkhon (#1456) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem a méretre húzott képpel van a gond hanem azzal hogy nem lessz tökéletes éles sosem a kép egyszerűen a technologia nem tart még ott
[link]inne be lehet szerezni mindent

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1458) Arre


Arre
csendes tag

Helloka!Nagyon jók lettek a cdid,engem cseppet sem zavar h monocrome.
Viszont...Lenne pár kérdésem,mert én is most akaraok ilyen írót venni,(hasonló okokból mint te).

szóval.

1.milyen softver fogja ezt kezelni (mert amit néztem ASUS-t,ahhoz nem volt driver,meg semmilyen program)

2.az LS lemezek csak ilyen sárgás alapúak vannak
vagy van sima krómalapú is,és ha igen az drágább?

Előre is köszöntem

...ABLIST

(#1459) Arre


Arre
csendes tag

ÖÖÖ,sztem kicsit elcsúszott ez a hsz,de ha van valaki aki tud válaszolni,azt is szívesen várom.

...ABLIST

(#1460) Vindicator


Vindicator
csendes tag

Hali!
Az Lg h42-es nem graviroz olyan rosszul :R

(#1461) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok van egy Samsung Writemaster SH-S162 íróm probáltam többször átirni a képet hogy eröteljesebb legyen és 3ból 3szor más helyre rakta :O
SureThing probaverizójával...
mi lehet? ez nem véletlen szerintem

(#1462) PPeter válasza PonPon (#1461) üzenetére


PPeter
addikt

Nem véletlen. Tudnillik senki nem garantálta, hogy a többszöri ''nyomtatás'' során mindig ugyanoda sikerül majd gravírozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1463) Márton válasza PonPon (#1461) üzenetére


Márton
nagyúr

extended contrast utility?
én 45 perces gravírokat csinálok...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1464) PonPon válasza Márton (#1463) üzenetére


PonPon
senior tag

most akarom majd kibrobálni ezt a contrasztos bigyót...mert hát az én iromnak nem jött be a többszöri ugyanoda...meglássuk.
De azért köszi srácok :R

(#1465) paramparya


paramparya
őstag

Hát ez mi? :Y

[link]

Szétnéztem, de ilyen íróról nem nagyon találtam sokat, max. lengyen, és hasonló keleti webshopokban láttam...
Pedig van ide majd' 7k értékű bónom, és nem lemezre akarom ellőni...

(#1466) Kicsirics77 válasza paramparya (#1465) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha működne a link sokkal többre menne mindenki

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1467) ngdr88


ngdr88
tag

hello! lenne 1 kérdésem: lehetséges-e hogy az én LG GSA H10N íróm egy esetleges firmware frissítés után képes legyen lightscibe-ra??

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#1468) lazydog válasza ngdr88 (#1467) üzenetére


lazydog
addikt

Esélytelen, mivel az LS-hez nem elég a firmware, kellene hozzá egy kis hardver kiegészítés is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1469) paramparya válasza Kicsirics77 (#1466) üzenetére


paramparya
őstag

Jogos :DDD

Bár annyira nem vészes kitalálni, és a két http:// -ből az elején az egyik felesleges :U

Tehát a link normálisan: [link]

:Y :Y

(#1470) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sokaig nem voltam, de most feltoltottem legujabb LS cimkemet, ha tetszik, szavazzatok ra!

[link]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1471) Márton válasza JohnnyX (#1470) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt a leborult! De sávos! :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1472) JohnnyX válasza Márton (#1471) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nos igen, kar hogy masodszor is ramentem a surethinggel. Csak igy sotetebb a hatter, :( gondoltam hogy ilyen csikos lesz.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1473) Márton válasza JohnnyX (#1472) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig amúgy jó lenne.
De ha ilyen lett, akkor miért rakod ki szavazásra?
Próbáld az extended contrast utility-t..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1474) JohnnyX válasza Márton (#1473) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ok koszi, azt tenyleg nem raktam fel.
Delutan felrakom ujra a kepet.

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1475) Márton


Márton
nagyúr

Lassan 2 éve vettem a Benq LS írómat, mely még mindig végzi a dolgát, olyan 3-400 gravíron lehet túl, viszont amit még mindig csak ígérget a gyártó, az a színes felület.
Már 2005-ben is olyan infók voltak, hogy pár hónap és kaphatók lesznek a lemezek. Ehhez képest mi a helyzet ma? Igen elvétve kaphatók szines, de monokróm CD-k. Hát ez lesújtó. Nem erre számítottam. Már erősen gondolkodom a nyomtatós megoldáson, azóta legalább az biztos többet fejlődött. Esetleg van valami hír, hogy mondjuk idén?... Végre..?
Egyefene kezdetben megelégszem a monokrómmal is! :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1476) Márton


Márton
nagyúr

Azt meg sem említettem, hogy már csak elvétve találok 1.0-s lemezt, helyette vannak az 1.2-esek, amik ugyan gyorsabban íródnak, de nekem kivétel nélkül (TDK, Verbatim..) halványabbak.. Van akinél nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1477) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Bocs, hogy így beugrok ide egy kis idézett párbeszéddel, de hátha más tud adni némi infót:

- ''LS_Update_1.8.13.1_.exe
Ez csak update az általad írt programhoz vagy updatelt verziója?
''

- 'Elég érdekes az elnevezése, de ez a full telepítő. Lehet az előző verziót előtte el kell távolítani mielőtt telepíti az ember. Nekem most elég friss a rendszer így simán települt. Igaz a Tűzfal egyből beugrott, hogy Spyware is felkerült a telepítés következtében Valami iWatchNow. Ráadásul miután rákattintottam, kérdezés nélkül telepítette is a meghajtót (az iwatchnow-al egyetemben). Ez nálam rossz pont!

Szerk.: Most esett le, hogy mit is kérdeztél. Valamikor réges régen az LS kezelőszoftver (ami ahhoz kellett, hogy egyáltalán a programok kezelni tudják a meghajtók ilyetén képességét) és az LS kontraszt befolyásolására szolgáló program 2 különböző dolog volt. Ahogy telt-múlt az idő ez a 2 dolog egybekovácsolódott, tehát már nem kell külön telepíteni az utóbb említett programot. A contrastnövelést a tálcaikonról el lehet már érni:

''To continue enjoying the higher contrast settings, please download the most recent version of the LightScribe System Software, and activate the enhanced contrast settings by clicking on the new Lightscribe system tray icon in the lower right corner of your screen.''
''

- ''Egyébként szükséges nekem ez a program a Nero 7 premium mellé? Abban van LS motor, ez pedig olyan mintha mellette futna. Nem akad össze? Van egy univerzális meghajtóprogram amit a Nero is feltelepít és abból dolgozik és ez a program pedig azt frissíti és egészíti ki további opciókkal?''

Nos a második kérdésre kérésedre már ebben a Topicban válaszolnék, így a hozzáértők is hozzá tudnak szólni.

Régebben nem volt benne.
Most a NERO csomagban helyet kapott-e a lightscribe motor vagy sem, nem tudom, de ha több 10 megás DirectX-et bele tudnak pakolni a telepítőcsomagba, akkor ezt sem tartom kizártnak. Ha pedig helyet kapott, akkor nagy valószínűséggel azt frissíti.

read-only mode on the forum

(#1478) greeneye166 válasza AtHoS (#1477) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Szia. Hát most okosabb is lettem, meg nem is. Várok a további felhomályosításra. :))

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#1479) macy


macy
addikt

Hali.
Függ a képminőség a dvd lemez típusától? Eddig csak Verbatimot karcoltam de nagyon látszanak rajta a koncentrikus körök.

(#1480) Márton válasza macy (#1479) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze hogy függ, nekem a Verbatim pl. a leghalványabb nyomatot adta :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1481) macy válasza Márton (#1480) üzenetére


macy
addikt

Engem nem zavar ha kicsit halvány, de ez a csíkos szar idegesít.

(#1482) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

[link]

Címkeverseny!

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1483) 1010


1010
őstag

nekem egy olyan asus író van ami itt a ph-n is volt tesztelve
eddig csak néhány lemezt irtam
de kicsit lassunak tartom
amugy nekem a tdk dvd is csikos

de hogy szines lesz azt nem vágom
a lemez szines 5féle szin ami igazábol 4mert a piros és narancs majdnem egyezik

de még mindig olcsobb mint forralni a tintát
és ez elegánsabb

(#1484) 1010


1010
őstag

ugy döntött az asus írom nem ismeri fel többet a light sribe dvd-ket

beteszem és olvassa percekig aztán annyi
mikor cimkézni akarok akkor pedig az irja hogy nme light scribe lemez
hozzá teszem ebböl a fajtábol már itam vagy 5öt
ugyanbbol a csomagbol

mi csináljak?

(#1485) 1010


1010
őstag

valaki olvassa ezt a topikot egyáltalán??

az uj samsung íróval és
a sure thing el akartam egy lemrzt csinálni de azt irja requied updates your ls drive.....

update eltem de akkor sem hajlandó a lemzt megcsinálni
mindig felugrik ez az abalk és akár igen akár nem a válasz kiköpi a lemezt és nem tudok semmit csinálni
pedig a legujabb ls driver van fent

elötte már 3 lemezt cimkéztwem gond nélkül amugy

(#1486) Janoska26


Janoska26
addikt

mennyivel drágábbak ezek a lemezek a "normálisnál"?

(#1487) 1010 válasza Janoska26 (#1486) üzenetére


1010
őstag

2x annyi

de attól függ hol veszed

(#1488) lesaux válasza PPeter (#1462) üzenetére


lesaux
veterán

A nyomatok elsőre meglehetősen világosak voltak, de többszöri átírás után sötétebbek lesznek. A pozicionálás miatt elvileg nem kell aggódni, a rétegek tökéletes fedésbe kerülnek. Forrás: PH-cikk

Most akkor mi az igazság? Nem kötözködésből kérdezem, még csak ma vettem meg a lightscribe-os írómat, de én se bánnám, ha nem rontaná el a lemezeket.

(#1489) PPeter válasza lesaux (#1488) üzenetére


PPeter
addikt

Az az igazság, amit leírtam, annál jobban nem tudom leírni. Nincs rá garancia, hogy nem lesz szellemképes, nincs rá garancia, hogy pont ugyanoda kerül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1490) lesaux válasza PPeter (#1489) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, köszi. közben végigolvastam a másik topicot, most jön ez.

(#1491) lesaux


lesaux
veterán

Hát, meglightscribe-oltam (:D) életem első DVD-jét (Verbatim, 1.2-es verzió), és nem estem hanyatt a kontraszttól. Szerintem itt az első hsz-ben pl. sokkal szebbek a képek. Meg a PH tesztjében is.
A Lightscribe Control Panelen enhancedre volt állítva a minőség, igaz, később, egy restart után már nem volt ott az ikonja a jobb alsó sarokban. De most akkor enhancedben írta meg vajon, vagy az ikonnak élnie kell írás közben?

Szerk.: Ja, remélem, lehet előbb lightscribe-olni, aztán írni rá, mert még üres, csak az LS miatt bontottam ki. Van ennek sorrendje?

[ Szerkesztve ]

(#1492) lesaux


lesaux
veterán

Ez érdekes. Elvileg most CD-re rajzol mintát. Néma csendben. 47%-nál tart, van hátra 11 perc, a folyamatjelző pedig szépen kékül. Viszont egy deka hangot nem ad ki. Asszem, lesz egy poháralátétem.

(#1493) lesaux válasza lesaux (#1492) üzenetére


lesaux
veterán

Beszarok, megírta, méghozzá gyönyörűen, néma csendben. Ez már csak azért is jó, mert hárman alszanak a szobában.

(#1494) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Asus DRW-1612BL-es Dvd-irót.(Lightscribos)
Nem tudom hogy csak én fogtam ki hibás példányt vagy valaki más is.Mert ugyanis olyan szar (pedig a Márka miatt vettem de mind1) hogy 2 hét mulva olyan szar hangja van hogy megőrülök.És a ráadás hogy ha beteszek egy DVD nem is olvas hanem egyből kiadja. Bármit csinálok. :((

"No pain, No gain"

(#1495) rien


rien
senior tag

Nagyon szomorú vagyok. A kb. egy éve készített lemezek, teljesen elmaszatolódtak :(((
Nem nyúkált hozzá senki, sima dvd tokban voltak. Iszonyat rondák lettek, ha nem lenne tokban és nem tudnám minek kéne a tokban lenni, nem lehetne felismerni mi lett rá lightscribe-ozvan. Ez normális, ez a várható életkor vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés" :F
Verbatim lemezekről van szó az író pedig egy lg gsa 4166b volt.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1496) kelly7


kelly7
aktív tag

Most vettem ilyen lightscribes dvd írót.Kérdésem az lenne,hogy van-e valami olyan könnyen használható program,amivel egyszerűen lehet feliratozni,és saját képet berakni.Nero 8 van a gépen,most tettem fel tudom,hogy tud ez is feliratozni meg képet berakni bár sima jpg képre azt írja hogy nem támogatott formátum meg elég macerás is.

(#1497) djbahool válasza kelly7 (#1496) üzenetére


djbahool
senior tag

Én spec.Nero 8-al "gravíroziok", és simán enged jpg-et betenni.
Sztem ez a leg1szerűbb módszer és progi.

(#1498) kelly7 válasza djbahool (#1497) üzenetére


kelly7
aktív tag

Molyoltam kicsit a nero 8-al,és valóban nem olyan bonyolult,viszont van egy nagy problémám.Képet,és szöveget akartam egyszerre kinyomtatni,viszont csak a szöveget nyomta rá.Azt viszont tökéletesen,de a képből semmit sem.Megpróbáltam utánna csak a képet ráégetni,viszont kb tíz másodpercel az indítás után azt írta ki hogy kész,és kiadta a lemezt.Megpróbáltam másképpen is ekkor elkezdte írni kb 13 perc múlva kész is volt a nagy semmi.Mi lehet a baj?Ötlet?

(#1499) rien válasza rien (#1495) üzenetére


rien
senior tag

Itt a scan például két lemezről. Ennyi maradt a gravírozásból :( Ez a két lemez iszonyat jól nézett ki, anno több ismerősöm ezt a két lemezt látva / elájulva vett ilyen írót, tényleg nagyon penge :) volt.
Csak nálam van ilyen hiba? Légyszi valaki mondjon valamit...
Most vennék lemezt, de ha ennyi a várható élettartam akkor inkább sima lemezt veszek.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1500) 1010


1010
őstag

megjöttem lehet kérdezni :D

ja a cd ket jobban irja mnt a dvd-t mert más az anyaga
és amugy cd re lett kitallva

asus író az egy nagy szar abbol a fajtábol
én is vissza vittem és egy samut hoztam helyette és nem csak 2ember problemje ez

az is tény hogy 2x kel átirni a lemezt
és az óra mellet a longer timre kelle tenni mert akkor nem annyira csikosak a dvd-k

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.