Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1651) iday


iday
aktív tag

Hali.

Van egy LG H20L irom. (lightscribe)
Volt fent nero8, most 7-es van.
Lingtscribe system sw fent van de nem akarja felismerni az irot.
Nero infotool is aztmondja hogy nem LS irom van.
Frimaware az utolso 1.02.
Régebben pedig müködött. Most nem akar.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1652) sptkyle válasza BullZeye (#1650) üzenetére


sptkyle
senior tag

A nagyjábóli lényeget el tudod olvasni a #1099-es hozzászólásban. A külömbség a kettő között. :)
LabelFlash:Végülis annyi, hogy bármilyen 1x írható lemez ADAT oldalára tud gravírozni.(kell neki persze egy minimum hely,ahol nincs adat írva.) , illetve LabelFlash DVD-k cimke oldalára tud képet.
Lightscribe: Csak Lightscribe-os lemezek cimke oldalára tud képet.
ITT pedig láthatsz képet ahol a két technológiával karcolt lemez egymás mellett van. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1653) sptkyle


sptkyle
senior tag

Hehh... meghalt ez a jo kis fórum? Ma már senkit nem érdekel a lightscribe? Vagy csak mert nyár van? Upp ide.... Had pörögjön a fórum. Szívesen olvasgatok :) :C :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1654) Xerxész válasza sptkyle (#1653) üzenetére


Xerxész
őstag

Én is kérdeztem valamit, nem tudod rá esetleg a választ? :)
Nincs olyan ingyenes CD/DVD író, ami tudja kezelni a LigtScribe-ot? Csak a Nero tudja?

(#1655) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!
Az ASUS DRW-2014L1 íróm az alábbi elcsúszással írja a képet a lemezre (A piros terület jelenti magát a képet:
HIBA
Eddig hibátlanul működött, most csak egy képpel próbálkoztam, de a Memorex és a Verba CD-t is lerontotta. Memorexet korábban nem használtam, a Verbát eddig hibátlanul gravírozta.
Mint korábban is, az íróhoz adott NERO 7-et használtam, úgy hogy a Light Scribe Control Panel aktív volt.
Várom a javaslataitokat!

[ Szerkesztve ]

(#1656) UserX


UserX
őstag

A link helyesen :B :
HIBA

[ Szerkesztve ]

(#1657) UserX válasza UserX (#1656) üzenetére


UserX
őstag

Másik képpel hibátlan :F . Így is elrontottam 5 lemezt :O .

(#1658) Márton válasza sptkyle (#1653) üzenetére


Márton
nagyúr

én pl. csak egyszerüen meguntam a több évnyi várakozást a szines verzióra, és a hitegetést,
vettem egy ip4500-at, azóta fotóminőségű lemezeket nyomok :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1659) tiop


tiop
tag

Üdv mindenkinek.
Az lenne az én nagy kérdésem,hogy vettem egy AD-7201S (with LightScribe) irót,a rendszer felismeri:írja és lejátssza a dvd-ket de sem a Nero sem pedig a LightScribe Diagnostic Utility nem ismeri fel a hardvert.LS_Update_1.14.25.1_.exe telepitettem???? :O :(( :W
Elöre is köszi a segitséget.

(#1660) kali válasza tiop (#1659) üzenetére


kali
legenda

már lightscribe szempontjából nem ismeri fel, vagy úgy általában?
a lightscribe host software telepítve van?
ugye nem túl régi nero verzióval próbáltad?

(#1661) tiop válasza kali (#1660) üzenetére


tiop
tag

Igen telepitettem mindent amit kell.Igen lightscribe szempontjábol nem látja.

(#1662) kali válasza tiop (#1661) üzenetére


kali
legenda

nero melyik verzió van fent?

(#1663) tiop válasza kali (#1662) üzenetére


tiop
tag

8.0.3.0

(#1664) kali válasza tiop (#1663) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nem micro edition és társai, úgy simán mennie kellene...

(#1665) tiop válasza kali (#1664) üzenetére


tiop
tag

nem az

(#1666) dci106 válasza tiop (#1661) üzenetére


dci106
csendes tag

Hali!

Ezt tavasszal írtam, de látom, még aktuális:

Adott egy Asus 2014 L1T író, és egy Nero 7 Premium feltelepítve.
Ilyenkor alapból még nem látod a Neroban a LS menüpontot.

Először a www.lightscribe.hu oldalról a letöltések menüpont alatt /regisztráció ingyenes, de kell hozzá/ letöltöttem s feltelepítettema ls_update 1.4.142.1 exe fájlt.
Gép újraindít. Ilyenkor a Nerobn megjelenik a LS menüpont. De kommunikációs hibát jelez a dvd íróval.

Ekkor a www.lightscribe.com oldalról letöltöttem s feltelepítettem a Download menüpont alól /regisztráció nem kell hozzá/ a LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE alatt lévő LS_UPDATE 1.12.37.1 exe fájlt. Gép újraindít, s én láttam a csodát lightscribe működik!!

Legalábbis remélem, hogy újratelepítés után ilyen egyszerű lesz, mert én két napot sz...ívtam vele, mire összejött, mert senki nem írta le értelmesen, mit honnét kell letölteni.
De valóban, miért jó ez, hogy egy magyar s egy külföldi oldalról kell összehozni a frankót????? :W

(#1667) johny81 válasza dci106 (#1666) üzenetére


johny81
tag

Nekem is ez az író van.meg a neró is u.a..Akkor ha ezeket megcsinálom akkor már tudok lemezeket címkézni? És milyen lemezekt lehet megcímkézni? egy linket vagy kép(eket) tuddnál feltenni? thx

(#1668) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung SH-S223 lightscribe íróm. Ennél hogy tudom használni ezt a funkciót? Van egy Nero 8-am de annál sehol nem találom ezt a funkciót. Hol keressem? Milyen menüpont alatt?

(#1669) kali válasza sulep (#1668) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy a négy feltétel közül, nálad már csak az utolsó hiányzik; link

(#1670) sulep válasza kali (#1669) üzenetére


sulep
senior tag

Köszi!

Időközben Én is ráleltem.

(#1671) wegener


wegener
tag

Sziasztok!

Egy ideje Lightscribe-ozok. Azt vettem észre, hogy a dvd-k mindig homályosabbak, kevésbé kontrasztosak. Okát nem tudtam kideríteni, viszont most olvastam, hogy többször meg lehet írni egymás után ugyanazt a lemezt. Ezt automatikusan belövi az író (vagy a program), avagy nekem kell beállítani valamit?

HP DVD840-em van, hozzá Shurething CD labeler 4 SE

(#1672) Daemon09 válasza wegener (#1671) üzenetére


Daemon09
őstag

Milyen lemezre csinálod? Nekem nem halványodik, pedig csak egyszer szoktam átmenni rajt. Meg lehet csinálni többször is. SureThing jó, én is azt használom, nekem az tünt a legjobbnak.

(#1673) wegener válasza Daemon09 (#1672) üzenetére


wegener
tag

TDK, Verbatim. És nem a márkától függ. A dvd mindig homályosabb, mint a cd.

Tehát ha újra ráküldöm, akkor megírja mégegyszer pontosan az előzőt? Nem fog keresztbe állni? Persze kipróbálom, aztán legfeljebb elrontok egyet ...

(#1674) Márton válasza wegener (#1673) üzenetére


Márton
nagyúr

aztán 1-2 év múlva a megírt még homályosabb lesz :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1675) Riana


Riana
csendes tag

Hali!
Segítsetek nekem légyszi!

ilyen típusú lightscribes íróhoz (Optiarc DWD RW AD-71915)milyen lightscribes dvdt javasoltok?

neten olvastam hogy már van többféle lemez ebből is meg színes is...
Nem tudom melyik lehet a jó :( Lány létemre nem igazodok ki ennyi bigyó között, viszont karácsonyra szeretném meglepni egy ismerősömet ilyen képes dvdvel. Csak nem tudom milyen dvdt vegyek az írómhoz.

Valamint milyen program kell hozzá amivel meg lehet rajzolni a képet ami rákerül a dvdre?
Aki otthon van ebben az segítsen már pls akár priviben vagy msnen:(

Valamint aki tud megbízható helyről dvdt(simát is meg lightscribe-set is) az is írjon, mert nemrég olvastam a fórumon, hogy manapság már mindegy mi van ráírva vmi kódot kell ellenőrizni....?.?

Nagyon köszi!

(#1676) Daemon09 válasza Riana (#1675) üzenetére


Daemon09
őstag

Szia!
Én csak a Verbatim dvd-t ajánlom, nekem az jött be legjobban. Philipsek nagyon rosszak, halvány lesz rajt a minta, meg romlik a minőség egy idő után. TDK szintugy nem jött be nekem. Viszont a szines Ridics és philips cd-k nem rosszak.
Tudok neked rendelni dvd-t, de csak jövő hét után jön meg.
SureThing nevü progit ajánlom hozzá.

(#1677) Daemon09 válasza wegener (#1673) üzenetére


Daemon09
őstag

Ugyanoda fogja gravirozni, mint előtte. Nekem már van 2éves scribe-os Verba dvd-m, amin csak egyszer mentem át és még mindig tökéletes. Mindegyiken csak egyszer szoktam és nincs bajom egyikkel sem.

(#1678) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

LightScribe használóktól kérnék egy kis segítséget. Betettem a gépembe egy NEC AD-7201S LightScribe-os DVD írót. Felraktam hozzá a legfrissebb FW-t (1.09), rendben is van. Aztán felraktam a LightSribe.com oldaláról letöltött LS szoftvert. Aztán elindítottam a Nero-t (8.3.6.0), írás előtt kérdezte is, hogy mit rajzoljon rá, készítettem egy design-t, leokéztam. A DVD-t sikeresen megírta, de nem kezdte el rajzolni a mintát (nem is mondta, hogy fordítsam meg), pedig mikor kijött, átfordítva betettem a lemezt. Aztán kipróbáltam a SureThing 5-ös verzióját, terveztem ott is egyet, aztán fordítva betéve a lemezt printet nyomtam neki. A program semmit nem csinál. A Nero-ban a Fájl menüpontban nincs olyan, hogy LightScribe.

Felraktam a LS.com-ról letöltött hibakereső utilitit, nem talált semmi hibát, okézta az írót is.

Személy szerint kifogytam az ötletekből, tudna valaki valamit mondani? Elfelejtettem valamit? :(

Szerk: Verbatim mínuszos és TDK pluszos LS lemezekkel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1679) mhorvat


mhorvat
senior tag

*** A helyzet annyiban módosult, hogy a Nero külön tervezőjével sikerült megégetni egy grafikát, jópofa. :-) De a SureThing továbbra sem jó. :F

(#1680) Szpisti


Szpisti
addikt

Srácok!
Létezik, hogy Lightscibe írása (nyomtatása) közben (Nero9) olyannyira fogja valami a gépet, hogy nem nagyon tudok szinte semmit se csinálni a gépemmel? Pedig nem fos gépem van...
A Feladatkezelő-ben nem mutat sehol se prociterhelést, de a vinyót se pörgeti semmi...
Mi lehet?

(#1681) Szpisti válasza Szpisti (#1680) üzenetére


Szpisti
addikt

Tud valaki segíteni?

(#1682) Daemon09


Daemon09
őstag

Kihalt a topic? Senki sem scribe-ol? Én ma is csináltam egyet.

Szpisti : Nero 9 az ami fogja ennyire a gépet. :U

(#1683) RZS


RZS
tag

sziasztok!
ebben a konfigban mar mukodott a neroval a lightscribe. :K
de....ujraraktam a vindozt es a nero :
"nyomtatasi folyamat sikertelen.
egy belso hiba jelentkezett." :O
szoveggel nem csinal semmit.... mindent felraktam mar ami kellhet..
hol ronthattam el? :F

(#1684) Daemon09 válasza RZS (#1683) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!

Ajánlom, hogy ne Neroval csináld a lightscribe-ot, hanem Surething-el. Neroval sok a gond, nem mindig megy ugy, ahogy kellene és minőségre is jobb a surething.

(#1685) RZS válasza Daemon09 (#1684) üzenetére


RZS
tag

de nekem jo a Nero. eddig mukodot is, de most hibauzenettel kilep. miert lehet ez? mi hianyzik neki a 2vel fentebbi hibauzenethez?

(#1686) RZS válasza Daemon09 (#1684) üzenetére


RZS
tag

ennyit ir ki a surething : "an error occurred" es ennyi :W

(#1687) Márton válasza RZS (#1683) üzenetére


Márton
nagyúr

lightscribe system-et is?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1688) RZS válasza Márton (#1687) üzenetére


RZS
tag

kozepen ennyit ir ki hibauzenetben: "An error occurred. press OK to continue"

jobb alul pedig a sure thing print manager ennyit dob ki buborekablakban:
"One or more print jobs require user interaction to continue."

aztan ranyomok az OKra es kidobja a lemezt.... :F

(#1689) Márton válasza RZS (#1688) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor ismét felteszem az eldöntendő kérdést:
lightscribe system-et is felraktad?
(LS_Update vagy valami hasonló a neve, keress rá a LS. weboldalon)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1690) RZS válasza Márton (#1689) üzenetére


RZS
tag

hja, bocsesz :) , ertem mar. ez az: LS_Update_1.18.2.1 ?
ezt felraktam :K

(#1691) Márton válasza RZS (#1690) üzenetére


Márton
nagyúr

hát nem tudom, esetleg ASPI hiánya van?
Nero verzió is ugyanaz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1692) RZS válasza Márton (#1691) üzenetére


RZS
tag

koszi a segitsegeket!
megoldottam a problemat :DD
a megoldassal lazan nyithatnank 1 oldalt az X aktakban, majd leirom, hogy miert....

(#1693) RZS


RZS
tag

tehat:
elso telepites.
feltettem az XPt, aztan a drivereket, nero, lightscribe-dolgok...stb. lazan mukodott a lightscribe.
masodik telepites.
eltelt par honap es ujraraktam az XPt. ugyanabba a konfigba, ugyanarrol az adathordozokrol ugyanazokat a drivereket es programokat ugyanabban a sorrendben. merthatugye, ha 1x jol mukodott, minek varialjak. es akkor nem ment a lightscribe :O . rament par napom a sz@rakodasra, hogy mi a f"sz lehet a problema, de semmi. vegul kinomban feltettem a legujabb Nforce drivert es minden jo lett!
miert van ez? :F
tud vki magyarazatot erre?

(#1694) Márton válasza RZS (#1693) üzenetére


Márton
nagyúr

nforce? ezzel kellett volna kezdeni :B
lehet, hogy előtte is már valahogy felment a frissebb, csak te nem tudtál róla.
te is irod, hogy eltelt pár hónap, simán lehet hogy egy másik progit feltelepítve lecserélt 1-2 dll-t, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1695) RZS válasza Márton (#1694) üzenetére


RZS
tag

miert Nforce? az nem szereti a lightscribet?
elotte a 15.23 as volt, ezt csereltem le kinomban a 15.25re.
mellette semmi extrat nem raktam fel, csak jatekokat. azert ez nem semmi, hogy igy mukodnek a dolgok....

[ Szerkesztve ]

(#1696) Márton válasza RZS (#1695) üzenetére


Márton
nagyúr

semmi, csak nforce-nal azért vannak néha érdekes dolgok itt-ott
pl. ssd (raid) kezelésben is

a lényeg hogy most müxik! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1697) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Egy régebbi notebookba(IDE) szeretnék lightscribe-os DVD írót, de az a problémám, hogy a városban minden számtech kereskedésben azt mondták, hogy nem tudnak szerezni, még nem láttak notebookhoz lightscribeos írót. :F
Külső író meg 13e Ft fölött kezdődik, illetve macerásabb (külső táp, +hely, stb...)

Tudnátok segíteni valamit, mert lemezt vettem, de még író kellene. :DDD

(#1698) Imy válasza Imy (#1697) üzenetére


Imy
veterán

Alszik ez a topic, vagy csak Én pörgök? :DDD

Jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

(#1699) Alex91 válasza Imy (#1698) üzenetére


Alex91
félisten

Te is latod, veszel egy kulsot :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1700) Imy válasza Alex91 (#1699) üzenetére


Imy
veterán

Hát de jobb lenne egy belső, az nem lenne annyira macera.
Kell lennie, mert HP szerel agépeibe, ezért nem értem az egészet, hogy miért nem lehet kapni. :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.