Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#451) jagada válasza tr00p3r (#450) üzenetére


jagada
őstag

egyenlőre, gondolom a ''nagyok'' is elkötelezik majd idővel magukat vagy az ls vagy a lf-nél.
egyébként már van lf lemez is rosszul írtam.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#452) tr00p3r válasza jagada (#451) üzenetére


tr00p3r
őstag

köszi. és amúgy funkciójában különbözik a kettő? van valahol egy összehasonlító teszt? :B

(#453) jagada válasza tr00p3r (#452) üzenetére


jagada
őstag

keresőt próbáltad már? :DDD

egyébként ha visszaolvasol a samut igen fikázzák ha venni akarsz.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#454) tr00p3r válasza jagada (#453) üzenetére


tr00p3r
őstag

ismerem a keresőt, de se időm sem kedvem átolvasni 453 hsz-t. ;) igazából egyiket sem vennék, mert nem sok jó hallottam felőlük (no flame please). NEC-em volt már és azzal semmi gond nem volt. nem létszükséglet a LS, csak gondoltam jó móka és elférne a MSI DVD-RW mellett.

(#455) jagada válasza tr00p3r (#454) üzenetére


jagada
őstag

nekem meg NEC-m van és egy rakás trágya, a cd író/olvasó fej bedöglött benne, és sose tudott rendesen dvd-t olvasni, úgyhogy kicsit előítéletes vagyok vele szemben, bár az Lg-t se szeressem..

várok míg a pio is előrukkol valami hasonlóval.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#456) Sada88


Sada88
aktív tag

fényszkrájb csakis nem fogunk itt flashelgetni :DDD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#457) DVS válasza tr00p3r (#452) üzenetére


DVS
tag

Itt hónapok óta folyik az eszmecsere a LF ről

http://prohardver.hu/f.php?mod=35&id=1125 [link]

De ha igazán nincs időd, hamarabb megtudsz mindent ha az első 3-4 oldalt elolvasod.

Tudniillik kérdéseidre már ott vannak a kész válaszok és ha újra-meg újra megkérdezik, az újonan érkezőknek még több infón kell átrágniuk magukat, hogy képbe legyenek.

A hozzád hasonlóan ''nemérek rá'' emberkék dagasztották 450 re a hozzászólások számát
amiből Kb. 100 tartalmaz érdemi információt (Ez pld. nem :( )

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#458) tr00p3r válasza DVS (#457) üzenetére


tr00p3r
őstag

1 hsz alapján nem igazán tudod megitélni milyen ember is vagyok! igazából nem is méltatnám a hozzászólásod és nem is idegesítem magam már az ilyeneken. te is csak adhattál volna egy linket mindenféle gyér komment helyett, és nem foglalná/''dagasztaná'' ez a két tökfelesleges hsz a helyet. :U :F

(#459) donw3ga válasza DVS (#457) üzenetére


donw3ga
senior tag

nem tök mind1 neked mit írsz le 10 sorban, segítesz vagy fikázol :F
ennyi energia befektetéssel, leírhattad volna a kérdésre a választ, és nyugi maradtál volna.
úgy látom a te szemléleted szerint nem is kéne topikot nyitni ugyanis vannak keresők :U

(#460) tr00p3r válasza donw3ga (#459) üzenetére


tr00p3r
őstag

:R :P

(#461) Winner_hun válasza DVS (#447) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elolvastam, de nem igazán értem a képet. Mert az színes. Namost a LS az meg barna és árnyalatai. Ez meg kék:F Meg van benne fekete folt is. Namost nem értem, hgoy ha az adat oldalra írtál, akor az hogy látszik így. Meg azért sem értem, mert az adat oldalra nem is lehet LS-t csinálni, mert a cd/dvd azon oldalán nincsenek is a pozicionálást segítő színes csíkok.

Szóval sry, de a képet nem értem.:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#462) Bandus99 válasza Winner_hun (#461) üzenetére


Bandus99
őstag

Probalok segiteni:

Elozo HSZ-ben olvashato a kovetkezo mondtat

Ui: Vettem egy NEC 4551 -est is és az adatoldalra is égettem (DicT@2) és ott sem csúszik el akárhányszor pörköltem is.


[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#463) Winner_hun válasza Bandus99 (#462) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elolvastam, de nem értem. Most akkor lehet az adatoldalra is égetni? Mert ott tudomásom szerint nemvan tájékozódást segítő színes csíkhalmaz. És miaza (DicT@2)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#464) Bandus99 válasza Winner_hun (#463) üzenetére


Bandus99
őstag

Az adat oldalra is lehet egetni csak nem LS technologiaval az a NEC fele technologia.
Gondolom azt nem erted mit keres az LS topicban az LF ill DiscT@2 technologia, miert hivatkozik ra mikor a kettonek koze nincs egyímashoz.

Talan azt probalja magyarazni, hogz meg a masik (DT@2) technologianal ahol nincs semmi pozicionalast segito cuccos ott is kepes az iro ugy megoldani az irasokat, hogy ne legyen csuszas, akkor az LS technologianal aminel meg van segitsege is a pozicionalasnal ott mindenkeppen mukodnie kell a dolognak.
Tehat ha nem mukodik, ott valoszinuleg hibas az iro.
(esetleg koszos a pozticionalast segito csik. Csakhogy ha nem csak 1-1 esetben fordul ez elo hanem eltero lemezekkel is, akkor ez nem johet szoba.)
A gond ezzel meg az, hogy szvsz erre hiatkozva nem lehet garancias cseret kerni, hiszen ezt hivatalosan nem kell tudnia az ironak.

remelem segitettem

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#465) Winner_hun válasza Bandus99 (#464) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jahogy ez nem is LS. Akkor már értem, kösz:R

A yamaha írói tudtak ábrát rajzolni, arra emléxek

Viszont a képet ettől független nem vágom, hgoy miért színes

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#466) Bandus99 válasza Winner_hun (#465) üzenetére


Bandus99
őstag

mit latsz azon szinesnek?
kek alapon van a feher felirat nem? esetleg lehet hogy a felvetel csillogasat latod szinesnek?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#467) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Elnézést, hogy nem olvasom végig az egész topicot, de bevallom lusta vagyok :B
Tudom, ha végigolvasnám nem tenném fel ezt a kérdést, de mivel lusta vagyok, ezért felteszem :U
Melyik a legmegbízhatóbb, legkevesebbet hibázó, legtöbb dvd-t kezeló dvd író, ami viszonylag elfogadható minőségben készít rajzokat is? Vagyis melyiket érdemes megvenni, ha a legjobbat akarom?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#468) Winner_hun válasza Bandus99 (#466) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah. Nem értem, hgoy az éppen hgy van. A kék az van írva? A fehér meg a lemez alapja? Meg van a 2 szélén középen egy vastag sötét rész is, az mi?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#469) Bandus99 válasza klepto (#467) üzenetére


Bandus99
őstag

nem tudom mi a legjobb.
Azt tudom, hogy a Benq irot dicserik Samsungot nagyon lehuzzak.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#470) Bandus99 válasza Winner_hun (#468) üzenetére


Bandus99
őstag

a kek a lemez szine. Ez a technologia tud irni az adat teruletre is persze csokken a felirhato adat mennyisege pl a kepen lathato cdre semmi adatot nem tudsz mar felirni

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#471) Winner_hun válasza Bandus99 (#470) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jahogy az írási felület ilyen kék. Azigen. Nem is láttam még ilyet, ezért nem értettem. Mostmár értem, kösz:R

mod: vagyis majdnem értem. Miaza sötét széles sáv a lemezen?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#472) Bandus99 válasza Winner_hun (#471) üzenetére


Bandus99
őstag

kezd az az erzesem lenni szivatnak :)

Na ha lassan nem leszunk kitiltva innen, valaszolok meg erre is

Tahat ket oldalra szelesedo fekete savra gondolsz? az arnyek szerintem tehat ugy kepzeld el ha mozditanal a lemezen akkor mashova esne ez az arnyek. Magyaran alapban az egesz lemez szine ez a kek szin

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#473) Winner_hun válasza Bandus99 (#472) üzenetére


Winner_hun
félisten

ki szívat kit? Igen, arra gondoltam. Ha árnyék, akkor ok:R értem;)

mod: ez miyen lemez, ha kék volt és fehér lett az kira. Van olyan is, amelyik fekete és fehér lesz? vagy fordítva.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#474) klepto válasza Bandus99 (#469) üzenetére


klepto
addikt

Hát igen, én is a BenQ-t nézegettem, de nem ismerem a megbízhatóságát :U.
Samsungom most is van DVD olvasóként, de nagyon nem tetszik a minősége, biztos, hogy íróban nem vennék ilyet. :(
Amin még gondolkozok, az a LiteOn, mivel az volt nekem cd-íróban és nagyon meg voltam vele elégedve. Akinek eladtam az még mindíg használja, és még mindíg tökéletes!
A harmadik esélyes a HP 840i, mert ő fejlesztette ki ezt a technológiát, de kérdés, hogy a dvd író képessége mennyire jó, vagy rossz :F LS-ben biztos, hogy ő a legjobb :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#475) he7edik. válasza klepto (#474) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is a HP 840i nézegetem :C
[link]

Égő szöveg a flém vázon

(#476) he7edik.


he7edik.
addikt

Egyébként a 840i és a 840E között csak a külső tok a külömbség?

Égő szöveg a flém vázon

(#477) klepto válasza he7edik. (#476) üzenetére


klepto
addikt

Igenis, meg nem is :B
Ha jól tudom a 840i belső, a 840E meg külső író (ezrt is más a kvitele) :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#478) he7edik. válasza klepto (#477) üzenetére


he7edik.
addikt

Ezért kérdezem hogy a 840E a 840i külső tokba szerelt változata?

Égő szöveg a flém vázon

(#479) klepto válasza he7edik. (#478) üzenetére


klepto
addikt

Ez egy jó kérdés :)
ekem úgy tűnik, mintha az lenne, de majd jönnek a HP guruk, és jól megmondják neked az igazat ;]
És remélem én is választ kapok a LiteOn vs. HP vs. BenQ kérdésemre :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#480) Winner_hun válasza he7edik. (#478) üzenetére


Winner_hun
félisten

a 840E külső, a 840i, amit a PH! is tesztelt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#481) he7edik. válasza Winner_hun (#480) üzenetére


he7edik.
addikt

Na menj a pokolba :D ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#482) he7edik. válasza Winner_hun (#480) üzenetére


he7edik.
addikt

Az a baj hogy csak a LS funkciót, mint DVD író/olvasó-t nem.

[Szerkesztve]

Égő szöveg a flém vázon

(#483) Winner_hun válasza he7edik. (#481) üzenetére


Winner_hun
félisten

he? miért is?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#484) he7edik. válasza Winner_hun (#483) üzenetére


he7edik.
addikt

Az avatarod vazzeg :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#485) Winner_hun válasza he7edik. (#484) üzenetére


Winner_hun
félisten

jah, azthittem az a baj, hgoy válszoltam:B Szal kleptoval kevertél össze:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#486) he7edik. válasza Winner_hun (#485) üzenetére


he7edik.
addikt

Há olyan egyformák vagytok :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#487) he7edik. válasza Winner_hun (#485) üzenetére


he7edik.
addikt

Egyébként érdemes a 1655-re várni?
Gondolom 20K felett lesz jóval, nekem meg talán? a 840i is felesleges

Égő szöveg a flém vázon

(#488) Winner_hun válasza he7edik. (#487) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tőlem aztán kérdezheted, nem értek hozzá:P Azt, hgoy melyik a külső meg belső google egy mp alatt megmondta, csak beírtam azt, hgoy hp meg a sorozatszámot, ami a topikban volt oszt csókolom:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#489) he7edik. válasza Winner_hun (#488) üzenetére


he7edik.
addikt

Te még mindíg nem érted? :(

Égő szöveg a flém vázon

(#490) Winner_hun válasza he7edik. (#489) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az biztos. Mit?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#491) PPeter


PPeter
addikt

Uraim, biztos hogy széjjel kell offolni meg barmolni egy szakmai topikot? :O

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#492) klepto válasza PPeter (#491) üzenetére


klepto
addikt

Üdv kedves PPeter :)

Ha már itt vagy, nem tudnál nekem segíteni a (#474)-es hsz-el [link] kapcsolatban?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#493) PPeter válasza klepto (#474) üzenetére


PPeter
addikt

Már többször leírtam, nem a HP fejlesztette ki, hanem a licensz az övék, valami nevenincs cég találta ki az egészet, aztán a HP időben felismerte a lehetőséget és ráugrott. Akárhogyan is, a HP írók etől még nem fognak tudni jobban a LightScribe-olni, mivel a HP írókat nem a HP gyártja, hanem - mostanában - BenQ vagy LG belet találsz a HP márkajelzésű drive-ok alatt. Tehát könnyen lehet, hogy ugyanaz a BenQ drive van benne, mint aminek ''nem ismered a megbízhatóságát''. Egyébként manapság a Philips/BenQ kooperációban készített BenQ írók a legjobbak, szóval kár félni a BenQ ODD termékektől. Én HP-t viszont nem vennék, mert sz@r az áruk és soha nem lehet tudni, éppen kivel gyártatnak az olcsóbb beszerzés érdekében (volt már olyan is, hogy ugyanazon modell alatt háromszor cseréltek gyártót, volt Philps, LG és LiteOn bele).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#494) jagada


jagada
őstag

érdekelne, hogy mik a tapasztalatok az LG GSA-4166BB íróról DVD írás/olvasás terén, mer 1 NEC ND-2500A-val 1x már befürödtem...
esetleg melyik a jobb ez vagy az NEC ND-4551 dvd írás/olvasás szempontjából?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#495) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Ugyan nem írok túl sokat, de én eddig teljessen elégedett vagyok vele. (Kivéve a RAM-ot, bár lehet hogy az a lemez hibája.)

(#496) klepto válasza jagada (#494) üzenetére


klepto
addikt

Alapvetően a két író abban különbözik, hogy az LG (Philips, BenQ, HP, LiteOn) LightScribe író, míg a NEC ND-4551 LabelFlash tecnikát alkalmaz [link] a lemezek tetoválására ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#497) klepto válasza PPeter (#493) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a választ :R
Már csak egy kérdés: a LiteOn íróját nem ismered véletlenűl? Erről nincs valami tapasztalatod? Mivel a HP csak nevet ad, ezért (ha árban tényleg több) kiesik a listáról. Első akkor a BenQ-Philips, de minőségileg hol tart (mennyivel jobb, vagy roszabb írás tekintetében) a másik két konkurens az LG-Hitachi, és a LiteOn?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#498) jagada válasza klepto (#496) üzenetére


jagada
őstag

ezt vágom, engem az írás/olvasás érdekelne, melyik a jobb?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#499) klepto válasza jagada (#498) üzenetére


klepto
addikt

Nekem NEC 3500 DVD-íróm van, azzal semmi bajom nem volt még. Eddig talán 1 lemezt rontott, mert nem tudta lezárni.
Anyáméknál egy LG dvd-olvasó cd-író kombó van, azzal sem volt különösebb gond olvasás terén. Igaz írni nem nagyon írtam vele. ár féltem a minőségétől, de közel 2 éve megvan már, és eddig minden ok. Igaz arra nem is az van írva, hogy LG, hanem IBM! Még Giannitól vette, ő úgy adta , hogy LG.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#500) Ariadne


Ariadne
őstag

Durva árkülönbségek vannak a LS DVD-k között. Media Marktban 630 körül :Y adták darabját a Philipsnek, az Extreme Digitalnál pedig 2400 10 db hengeresen. Van valakinek tapasztalata, jelent ez különbséget íráskor?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.