Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#151) Kraptor


Kraptor
őstag

Itt van pár test.

LG:
[link]

[link]

Nero InfoTool 3.02

Drive Information
------------------
Drive : HL-DT-ST DVDRRW GSA-4166B
Type : DVD-RAM Recorder
Firmware Version : 1.01
Buffer Size : 2 MB
Date : 05-10-18
Serial Number : 435:M>;;
Vendor Specific : 05/10/18
Drive Letter : H:\
Location : 1:0
Mechanism : Tray
Read Speed : 16.0 , 12.0 , 8.0 , 5.0 , 4.0 , 2.0 , 1.0 X
Write Speed : 8.0 , 4.0 X

Read CD Text : Yes
Return C2 Pointers : No
Read CD-R : Yes
Read CD-RW : Yes
Read DVD-ROM : Yes
Read DVD-RAM : Yes
Read DVD-R : Yes
Read DVD-RW : Yes
Read DVD+R : Yes
Read DVD+RW : Yes
Read DVD+R DL : Yes
Read BD-ROM : No
Read BD-R : No
Read BD-RE : No
Read Digital Audio : Yes
Read CD+G : No
Read VideoCD : Yes

Write CD-R : Yes
Write CD-RW : Yes
Write DVD-R : Yes
Write DVD-RW : Yes
Write DVD-R DL : Yes
Write DVD+R : Yes
Write DVD+RW : Yes
Write DVD+R DL : Yes
Write DVD-RAM : Yes
Write BD-R : No
Write BD-RE : No
Buffer Underrun Protection : Yes
Mount Rainier : No
Modes : Packet, TAO, DAO, SAO, RAW SAO, RAW DAO, RAW SAO 16, RAW SAO 96, RAW DAO 16, RAW DAO 96

Region Protection Control : RPC II
Region : None
Changes User : 5
Changes Vendor : 4


Samsung:

[link]
[link]

Nero InfoTool 3.02

Drive Information
------------------
Drive : TSSTcorp CD/DVDW SH-W162L
Type : DVD±R/RW DL Recorder
Firmware Version : TS01
Buffer Size : 2 MB
Date : ?
Serial Number : SH-W162LFirmware
Vendor Specific : 0922 M
Drive Letter : H:\
Location : 1:0
Mechanism : Tray
Read Speed : 40 , 32 , 24 , 16 , 9 , 8 , 4 X
Write Speed : 48 , 4 X

Read CD Text : Yes
Return C2 Pointers : Yes
Read CD-R : Yes
Read CD-RW : Yes
Read DVD-ROM : Yes
Read DVD-RAM : No
Read DVD-R : Yes
Read DVD-RW : Yes
Read DVD+R : Yes
Read DVD+RW : Yes
Read DVD+R DL : Yes
Read BD-ROM : No
Read BD-R : No
Read BD-RE : No
Read Digital Audio : Yes
Read CD+G : Yes
Read VideoCD : Yes

Write CD-R : Yes
Write CD-RW : Yes
Write DVD-R : Yes
Write DVD-RW : Yes
Write DVD-R DL : Yes
Write DVD+R : Yes
Write DVD+RW : Yes
Write DVD+R DL : Yes
Write DVD-RAM : No
Write BD-R : No
Write BD-RE : No
Buffer Underrun Protection : Yes
Mount Rainier : No
Modes : Packet, TAO, DAO, SAO, RAW SAO, RAW SAO 16, RAW SAO 96, RAW DAO 16, RAW DAO 96

Region Protection Control : RPC II
Region : None
Changes User : 5
Changes Vendor : 4


Úgy tünik, hogy az LG szebb LS képet csinál mint a Samsung.

[Szerkesztve]

(#152) Trak válasza Kraptor (#142) üzenetére


Trak
addikt

''Mind2nek ugyanaz a bele.''

Ezt honnan vetted?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#153) Kraptor válasza Trak (#152) üzenetére


Kraptor
őstag

Forgalmazó mondta, de szerintem benézett valamit és inkább ezt akarta mondani, hogy Hitachi-LG ugyanaz a bele és Samsung-Toshibának is és nem a Samsung és LGnek.

(#154) Trak válasza Kraptor (#153) üzenetére


Trak
addikt

Így van, ezért kérdeztem:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#155) Enclave


Enclave
aktív tag

Azt nem tudja vki,h. várható-e NEC v. Pioneer LS-t támogató író? És ha igen mikor? :F

Mert vmi olyasmit olvastam ,h. a NEC-nek is lesz LS-es írója.
Majd megcáfolták ezt, arra hivatkozva,h. a Nec is vmi saját ''feliratozó'' eljárást fejleszt ki és így nem kell licence-t fizetnie...
És a Pioneer pedig a Nec-től veszi az elektronikát? :F
Thx!


Ha valóban több szabvány lesz érvényben akkor megint olyan lesz a dolog feelingje mint a csak ''+'' vagy ''-''-os írók idején... :(((

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#156) mf_laca


mf_laca
csendes tag

Hello mindenki!

Nekem BenQ 1625-ösöm van, és állat. Egy gondom viszont van. Megrendeltem az itmediánál 40 Verbatim +os lemezt hozzá. Jól is ment a LS-ezés, egész addig, amíg fel nem éltem az egész készletet (naja, a 18 dvd-nyi teljes Csillagkapu megtette hatását ;) ).

Ma akartam megnézni, hogy hol van és mennyiért. Itmediánál nincs, http://dvdr.atw.hu/ -nál csak a boltban láttam a szekrényben 1 darabot. A lightscribe.hu-s lemez 400 ftért nem játszik. (ArtisJus RULEZ :((( ) Legyetek szívesek, segítsetek!!! Ez agypara, komolyan felmerül bennem, hogy nyersanyag szempontjából nem tudják a ''kereskedők'' kiszolgálni...

Valaki HELP!!!

Ja és még valami. Ne higyjétek el, hogy BÁRMIT lehet LS írás közben csinálni. NFS Most Wantedolni pl nem lehet :((

-- Laca --

(#157) erdoke válasza mf_laca (#156) üzenetére


erdoke
titán

Láttam 8X +R Verbatimot 220-ért vastag CD-tokban. Szerintem itt körül tudnak a kereskedők szerezni manapság.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#158) Angie™ válasza Enclave (#155) üzenetére


Angie™
addikt

NEC-ből a 3551 és a 4551 -es verzószámmal fognak megjelenni Ls-os optikák, remélem jövő héten már nálunk is kaphatóak lesznek :) ha jól tudom a nec a LS helyett a LabelFlash kifejezést használja, de a licenceket már nem vágom :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#159) deicide válasza mf_laca (#156) üzenetére


deicide
veterán

nem igaz, lehet, legalábbis nekem megy a dolog... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#160) Enclave válasza Angie™ (#158) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ez eddig oké de az új név/licence stb. miatt majd nem kellenek másfajta szoftverek és ami a legjobban bosszantana: teljesen más lemezek? :F
(amivel akkor csak olyan LabelFlash v. milyen logós lemezek lennének hajlandóak működni...)

És akkor arról ne is beszéljünk,h. nálunk még így sem egyszerű Ls-es lemezt szerezni(pláne normális áron); nemhogy egy teljesen más fajtát... :(((

Vagy csak én vagyok ennyire borúlátó és a Nec fogja tudni kezelni az Ls-es lemezeket csak másképp hívja majd őket? :F Így már egész ok lenne... :U

[Szerkesztve]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#161) erdoke válasza Angie™ (#158) üzenetére


erdoke
titán

A LightScribe és a LabelFlash nem kompatibilis, utóbbihoz nem jók az előbbihez való lemezek. LF lemez még nincs, úgyhogy annyira nem sürge az a 4551. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#162) mf_laca válasza erdoke (#157) üzenetére


mf_laca
csendes tag

Nagyon köszi erdoke, de mégis hol láttad??? Lehet, hogy én nem töltöttem elég időt a keresgéléssel, de nem talátam. Szóval egy cégnévnek/honlapnak igazán örülnék...

-- Laca --

(#163) GP-Sz válasza mf_laca (#162) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én is...

(#164) GP-Sz válasza GP-Sz (#163) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Na, itt egy olcsó bolt, ha vki akar venni, most találtam guglival [link]

(#165) mf_laca válasza GP-Sz (#164) üzenetére


mf_laca
csendes tag

óóó, örök hálám... Úgy tűnik, megint elköltök egy csomó pízt dvd-re :(( eddig azt hittem, hogy a szlovákoknál olcsóbb nincs, de úgy tűnik, hogy mégis :C

-- Laca --

(#166) Detonator


Detonator
aktív tag

Tud vki jó áron fekete színű LS DVD írót? :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#167) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Tudok 120ért 16x Verbatim dvdt. Tud valaki ilyen áron LS-es Verba lemezt?

(#168) mf_laca válasza SzalaiG (#167) üzenetére


mf_laca
csendes tag

Ennyiért biztosan nem lesz. A legolcsóbb, amit eddig láttam. az 220ft, és az 8x-osan írható. MCC-s alapanyag, jó. Sajna meg kell fizetni a különbséget...

-- Laca --

(#169) mf_laca válasza Detonator (#166) üzenetére


mf_laca
csendes tag

Jó áron... A BenQ 1625-öse van feketében (megjegyzem, NAGYON igényes minőségű előlapja van, bitang jól néz ki), sajnos 20 körül van. De szerintem megéri. Már csak azért is, mert maga az író is rendkívül jó. 20ért kapsz hozzá egy próbalemezt, meg szoftvert - Nerot.

Csak egy tanács (saját tapasztalatból): akármennyire olcsó a Samsung LS-es író, eszedbe se jusson venni!! Én már 3 Samsung íróval próbálkoztam és mind sz*r volt. Amennyi selejtet azokkal csináltam, már vehettem volna egy drága, de jó írót.

-- Laca --

(#170) GP-Sz válasza SzalaiG (#167) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ott a link a #164ben, ennél olcsóbban nem kapsz egész Európában.

(#171) Kraptor válasza mf_laca (#169) üzenetére


Kraptor
őstag

Tény és való, hogy elég gánya a Samsung LS írója, nekem is a van de 12k ért nem volt sok:)

(#172) Detonator válasza mf_laca (#169) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszönöm!
Én is arra gondoltam, hogy a tudásával arányosan legyen jó áron!
Mindjárt megnézem Google-lel (hol lehet kapni)!
<Tudsz esetleg linket, ahol kapható?> :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#173) Detonator


Detonator
aktív tag

Ezeket találtam:
[link]
[link]

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#174) mf_laca válasza Detonator (#172) üzenetére


mf_laca
csendes tag

Én itt vettem:
[link]
Akkor az volt az utolsó, de szerintem azóta érkezett nekik, a depo azt írta, hogy van raktáron, de szerintem először telefonálj oda. Szerintem jó ár érte, nomeg csinos volt az eladó lány :DD Szóval hajrá.

Ja és még valami, amire figyelni kell a BenQ-nál. A dobozban egy olyan Nero verziót adnak, ami nem támogatja a LS-t :) Szóval író megvesz, beszerel, FW frissítés, Nero feltesz, Nero frissítés, élvezkedés...

[Szerkesztve]

-- Laca --

(#175) Márton válasza mf_laca (#174) üzenetére


Márton
nagyúr

Érdekes. Nekem is kért valami apró frissitést a netről, de nem a nero.
Az megy a hozzáadottal!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#176) SzalaiG válasza GP-Sz (#164) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! De semmi nem elég olcsó. Ennyiért már majd 2 simát kapok és marad a TDK filc. :DD

(#177) GP-Sz válasza SzalaiG (#176) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ez tény, de akkor minek vettél LS írót?

(#178) Detonator válasza mf_laca (#174) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszönöm!
Megkérdezhetem mennyibe került?
Ha beteszem és van már bent egy író a 40 eres vezeték végén, az új írót meg a vezeték közepén lévő csatlakozóra dugom rá slave-re, azaz ''S''-re kell jumperolnom, ugye? Tudom amatőr kérdés, de nem vagyok egy ''barkácsmester''! :B

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#179) pegazus válasza mf_laca (#156) üzenetére


pegazus
senior tag

húh, te aztán nem vagy kispályás:)
nekem lenne pár darab felesleges lemezem amit szívesen átadnék, mert egy kicsit sokat rendeltem.
olyan 30db lenne és 7500 forint.
Verbatim 8*-os vastagtokos lemezek.

Ha esetleg téged nem érdekel, de mást esetleg igen akkor ne fogja vissza magát:)


Sorry mindenkitől, hogy ide írok ilyen ügyben!

(#180) csery


csery
tag

Hi all!

Érdekelne, hogy próbálta-e már vki az lg ls-es íróját? (4166b-t)
ha igen, milyen a rajzolatok minősége? mennyi idő alatt feliratozza meg?
előre is kösz: csery

(#181) Donee válasza deicide (#1) üzenetére


Donee
csendes tag

Helló!

Én most tervezem venni egy ''LG GSA-4166B'' tipsú Lightscribe-os DVD írót.
Az lenne az egyik kérdésem, hogy szerinted azzal is ugyanilyen jó minőségűek lesznek a képek? Valamint Te milyen márkájú DVD-ra írtad ezeket?

Meg még lenne egy olyan problémám is, hogy ahogy olvasgattam utána, nem adnak hozzá szoftvert. Viszont a legtöbben Nero-val írtak rá, meg szerkesztették a képet is. Te mivel készítetted ezeket a lemezeket?

Előre is köszi segítségedet!

[Szerkesztve]

(#182) Trak válasza Donee (#181) üzenetére


Trak
addikt

Az LG-hez jár szoftver, maximum a boltban szokták kispórolni ;)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#183) SzalaiG válasza GP-Sz (#177) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mert nem sokkal drágább, mint a sima és majdcsak lemegy az LS ára... ;]

(#184) Szasza81


Szasza81
csendes tag

Nos a technológia általánosságain túl szeretnék konkrét tapasztalatok után érdeklődni, és sajátjaimat megosztani.

Miután kitört rajtam a LightScribe láz, egy LG GSA-4166B -re ruháztam be.

Tapasztalataim igen vegyesek, az első próbálkozások után. :F

Mint azt itt is írták, egy cimkét többször is fel lehet égetni ugyanarra a lemezre (szerintem akármennyiszer, ugyanis nem érzékeli, hogy már egyszer írt rá).

Egyszeri felégetés után igen gyenge lesz a cimke kontrasztja (mintha egy fátyol lenne előtte). Ez annyit jelent, hogy képeket nem igen lehet használni, nem lesz szép, ahhoz kevés ez a kontraszt. Elfogadható eredményt csak akkor ad, ha fehér a háttér, ezen van a szöveg, esetleg egyszerűbb grafikák.

Megoldás lehet a kontraszt növelésére, ha még egyszer ráégeti az ember ugyanazt a cimkét. Na itt jön be a teljes kiszámíthatatlanság, ugyanis második körben vagy eltalálja, és ugyanoda kerül a cimke (gyönyörű, kontrasztos eredményt ad), vagy nem találja el, és elcsúszik 1 mm-t, ekkor viszont kuka a lemez.

Aki már ''élesben'' használja, mi a véleménye, szintén tapasztalta ezt?

Vagy egyszerűen csak törődjünk bele, hogy egyszerűbb ábrák és feliratok elhelyezésénél nem tud többet a technológia? :((

(#185) ALFA145 válasza Szasza81 (#184) üzenetére


ALFA145
csendes tag

:C Ez pontosan így van ! Halovány. És úgy néz ki mintha egy műanyag dosszién keresztül nézném. Bár én úgy érzem, hogy ez lemez függő. De hol van a választék ? Sehol.

[Szerkesztve]

(#186) Márton válasza ALFA145 (#185) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát igen. A képeket, szövegeket jó kontrasztosan kell beilleszteni, még ha monitoron már nem is néz ki szépen, a lemezen úgy lesz jobb.

Viszont engem most szivat a nero LS szerkesztője, mert csináltam egy egyszerű cimkét, mely 3 képből és 2 szövegből áll. Elmentettem, minden jó previewban.
Viszont a lemezre a mentés előtti verziót irta, mikor a képeket még mozgattam, és nem voltak a pontos helyükön :(
Ilyet még nem tapasztaltam. Visszatöltöttem a fájlt, és ott is stimmelt minden.
Minden írás előtt, kéne egy restart? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#187) Szasza81 válasza ALFA145 (#185) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Egyetértek a megfogalmazással, tényleg mintha egy dosszién keresztül nézné az ember :((

Én nehezen tudom elképzelni, hogy a különböző gyártók lemezfelületei között lényeges különbség legyen (gondolom vannak feltételei annak, hogy egyáltalán LS logot tehessenek a termékre). Persze kisebb eltérés lehet.

Konkrétan melyik gyártó lemezével próbáltad eddig?

Nekem eddig csak Verbatimot sikerült beszereznem, ami mellesleg etalonnak számít nálam mind CD-ben, mind DVD-ben. Ettől függetlenül, ha kapható lenne, kipróbálnám más gyártók lemezeit is. :U

(#188) Szasza81 válasza Márton (#186) üzenetére


Szasza81
csendes tag

A jó kontrasztos alatt konkrétan mit értesz?
Tehát van egy képed, amire azt mondod, hogy monitoron megfelelő. Tudsz mondani egy konrét értéket, pl. hogy +20-at teszel rá Photoshopban (vagy amilyen progit használsz), vagy csak úgy érzésre?

A Nero LS modulja lehet hogy a legkézenfekvőbb megoldás, de van nála sokkal jobb; tudom ajánlani a SureThing CD Labeler 4 SE -t, ég és Föld a kettő, nem ok nélkül kifejezett címke készítő progi. :DD

A kétszeri felégetéssel kapcsolatban van vmi tapasztalatotok? Vagy ne erre keressem a megoldást? :F

(#189) piadex2


piadex2
senior tag

hello emberek,

ezt az oldalt http://www.lightscribe.com/use/winterholidays.aspx?id=226# nézzétek meg! én karácsonyra szeretnék egy LS írót vásárolni, de a majdani írásaim eredményeképpen a honlapon látható minőségű képekre számítok. reális számítás? (természetesen 1x-i írás után)
továbbá:
mindegy, hogy LG-ből milyet veszek ill. hogy benq vagy LG-t veszek?
szerintetek érdemes várni a NEC-re (mivel mégiscsak egy 4550-ös ''SE''-jéről van szó)?
kösz előre is a választ,

p.

ps: leginkább a pitén látható a képminőség, vagy itt: http://www.lightscribe.com/use/winterholidays.aspx?id=219# (a ''Fanatics'' képen)

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#190) Márton


Márton
nagyúr

Szerintem a kép csalóka.
Valószinü meg van utómunkázva..
Én legalábbis még 2x írás után sem tudtam ilyen kontrasztos
képet fényskribálni..
(és az is kockázatos, valóban néha halál pontosan ugyanoda kerül a nyomat, néha picit arrébb, és rosszabb lesz, mint volt)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#191) SzalaiG válasza piadex2 (#189) üzenetére


SzalaiG
addikt

LG-4166B Csak ajánlani tudom. Gyors, csendes, megbízható. Life Good!
:DD

(#192) piadex2 válasza SzalaiG (#191) üzenetére


piadex2
senior tag

ok kösz már látom, hogy LG-4166-om lesz :)
még annyit, hogy a produkált képminőséggel kapcsolatban csatlakozol Mártonhoz? (vagyis hogy az általam belinkelt képeken biztosan van egy kis púder, vagyis: nem vagy nem egyből sikerült ilyenre nekik sem)
kösz előre is (és az eddigi gyors reakciót)

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#193) xcbiker válasza Szasza81 (#187) üzenetére


xcbiker
addikt

Én tudok PHILIPS DVD-R LS-ot, ha kell. 5db-os vastag műa. tokos csomagokban.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#194) SzalaiG válasza piadex2 (#192) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csatlakozom Mártonhoz.
Én a nevem és a cd/dvd sorszámát írom rá. Verbatimot használok. 1 euro/db. Az egyik haver hordja Bécsből 25ös rolniban.
Remélem előbb-utóbb a magyar Metro-ban is lesz. :)

(#195) Szasza81 válasza xcbiker (#193) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Köszi, mivel a Verbatim a fő csapás iránya, egyéb márkákból csak 1-1 darabot néznék meg, hogy lesz-e különbség. :))

(#196) Márton


Márton
nagyúr

Én mondjuk a topicunk legelső hozzászólásán lévő képet sem tudom, hogy lehet csinálni.
Vagy ez CD? Mert nem az az aranysárgás bevonatnak tünik, mint egy Verba LS dvd lemez.

[Szerkesztve]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#197) Szasza81 válasza Márton (#196) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Próbáltam vájt szemmel megvizsgálni őket, el lehet rajtuk olvasni a feliratot, hogy Philis CD-R :)

Mivel ehhez még nem volt szerencsém, sejtelmem sincs, hogy valóban ilyen árnyalatú lehet, vagy csak a fénykép csalóka...

(#198) piadex2


piadex2
senior tag

köszönöm a gyors válaszokat.
ez nagyon elkeserítő... csak a számozásért nem akarok egy második dvd írót venni, ha a jó-öreg upgradelt nec 2500 még szépen ír. :(((
üdv mindenkinek

p.

ps: Márton, SzalaiG és a többiek, légyszíves pakoljatok már fel/linkeljetek már be 1-2 képet ide a mappafeel-es LS dvd-itekről, mert ezekkel körülnéznék egyéb fórumokon is, hátha tudnak valami okosat mondani (pl: le kell szedni a nejlon védőréteget a lemezekről használat előtt vagy ilyesmi :D )

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#199) Márton válasza piadex2 (#198) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt egy esküvő dvd:
[link] :B

[Szerkesztve]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#200) piadex2 válasza Márton (#199) üzenetére


piadex2
senior tag

ok, köszönöm!
körbevágom, s elkezdek házalni vele. írok, ha lesz valami fejlemény!

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.