Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1801) depzoo


depzoo
tag

üdv!

LS lemezeket szeretnék venni olcsón, de jót (haha).
hol lehet őket kapni? melyik márkát érdemes? cd és dvd is.
íróm sony ad 7261

válaszokat köszi.

Ryzen + Vega (?)

(#1802) razionale01


razionale01
csendes tag

üdv Lenne 1 kis problémám.
vettem 1 Asus sata Lightscribe dvd írót. az első lemezt amit meg gravíroztam vele hát szó-szó. csíkos lett meg minden ,de csak a 3. menetnél. mondtam magamba hogy fogjuk rá.
a következő lemezt 80% ig garvírozta meg majd ki írta, hogy kommunikációs hiba. ??? :F
(Biztos a sata kábel rossz) lecseréltem, majd csináltam még egyet. annak az első menete tökéletes lett, a második pedig megint, de már 38%-nál elakadt és jött a hiba hogy kommunikációs hiba.
Ez vajon mitől lehet? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#1803) sptkyle válasza razionale01 (#1802) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ezt nekem is csinálta... ilyenkor betettem egy másik lemezt, és annál meg működött. :S
Amugy nem tudom milyen okai lehetnek. Mondanám, hogy allergiás lehet esetleg egyes lemeztipusokra, de az szerintem nem igazán elképzelhető LS-nál... Írásnál nem szokott semmi gond lenni? Milyen szofttal gravírozol?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1804) razionale01 válasza sptkyle (#1803) üzenetére


razionale01
csendes tag

agyárilag hozzá kapott Nero 10 Essential-al

(#1805) razionale01 válasza razionale01 (#1804) üzenetére


razionale01
csendes tag

Melyek azok a lemezek amikkel jól fog menni ha ez a baja?

(#1806) sptkyle válasza razionale01 (#1805) üzenetére


sptkyle
senior tag

Szerintem első körben nézz meg egy másik szoftot, ha van még lemezed.
Sonic's Express Labeler , vagy a Sure Thing ingyenesen letölthető.
Másodsorban nézd meg, hogy nem e tudod magát az LightScribe plugint frissíteni.
(Lehetőleg LS közben ne fusson semmi más, így valamennyire kizárhatod , hogy rendszerhiba miatt rontja a lemezt)
Személy szerint én Phillips lemezeket használok. 1-2 rontott lemezem volt eddig.(1x gravírozok csak minden lemezre kiváló minőségben... nekem megfelel)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1807) razionale01 válasza sptkyle (#1806) üzenetére


razionale01
csendes tag

nekem valamiért halvány lesz mind az első menetben és nincs kontrasztja. és olvasom hogy többször is át lehet nyomatni vele.

(#1808) sptkyle válasza razionale01 (#1807) üzenetére


sptkyle
senior tag

A többszöri gravír miatt hatványozódik a hibalehetőség.
LS minőségét jol állítottad be? Nekem elsőre is elfogadható képet ad. Persze képfüggő, hogy mennyire lesz kontrasztos. Ha nagyon nem akarja, meg lehetne probálni a kép előzetes retusálását. Kontrasztosabb lenne a végeredmény 1 menet után is. (illetve továbbra is kipróbálható esetleg más szoft, vagy más féle lemez... esetleg más alapszínű lemez. A világosbarnán pl emlékeim szerint jobban látszik az LS mint a bordón)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1809) razionale01 válasza sptkyle (#1808) üzenetére


razionale01
csendes tag

ez kicsit arany barnás de érdekes, hogy homályos a lemez még úgy is, hogy nincs elkészítve rá semmi.
gondoltam igen én is rá hogy esetleg át effektelem a képet fekete-fehérbe és ki emelem a fekete és a sötét színeket hátha úgy jobb lesz.
Amúgy a lemez amit használok Az valami MediaRange occsó volt lehet az a baj csak 70ft darabja. és a 3.réteg után elkezdett itt-ott körönként 1-1 világosabb részt hagyni.
majd lefotózom milyen lett.

(#1810) bbgabor


bbgabor
csendes tag

hello,

véleményt kérnék erről a korongról valakitől, akinek van tapasztalata/összehasonlítási alapja. Érdekelne, hogy az eredmény mennyire hozza az elvárt minőséget, a kontraszt, a koncentrikus csíkozottság mennyire fér bele az átlagba stb. A lemez négyszer lett átküldve "Contrast level: Best" módban egy Samsung SH-S222L írón. Én jobbra számítottam.

kösz a válaszokat előre is.

(#1811) sasbfoto


sasbfoto
csendes tag

Sziasztok!
GP40LB10-es íróval írogatok DVD-ket, de kb minden ötödik félig, vagy foltosan készül el. Szerintetek ez az író hibája, vagy a nyersanyagé? Tapaszltam TDK és Verbatim lemezekkel is. Most volt rendszercsere, és az új gépre valami normális programot szeretnék feltenni. Csak a LS égetéshez mit javasoltok? (eddig a gyárit használtam, de a CD-t elrejtettem valahová..) Design külön megy. Továbbá érdekelne a kontrasztosító program is. ( hangesfeny kukac gmail )

Előre is kösz!
B

(#1812) bbgabor válasza sasbfoto (#1811) üzenetére


bbgabor
csendes tag

hali!

Csak a LS égetéshez a hivatalos helyről leszedhető programokat javaslom: innen a Lightscribe system software mindenképpen kell, utána a Lightscribe template labeller-t kell leszedni, ez maga az égetőprogram. Kontrasztnövelő programról nem tudok, ezt eleve programon belül lehet állítani, itt bemutatva, hogy hogyan. Érdemes többször átküldeni egy korongot ugyanazon a munkameneten az erősebb kontrasztért.
Más használható programok még: Sonic's Express Labeler, Sure Thing.
A hibákra nincs ötletem, hgy mitől lehet, nálam csak nagyon vékonyan csíkozódik(nem lesz tökéletes a kép), de ez általános hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1813) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
HP6910p notim van ezen windows 7 64-bit op fut elméletileg tudja a LightScribe írni a dvd író de hiába raktam fel a fent említett oldalról minden szűkségest mégsem látja a ashampoo és a LightScribe Diagnostic Utility a LightScribe drivert.Van valami eztra dolog,hogy a windows 7 alatt szépen működjön a dvd írónak ez a funkciója?Mert néztem a Aidával az optikai meghajtóról a riportot és ott is azt írta,hogy ezt a funkciót nem tudja a dvd író.Most tényleg nem tudja a dvd író van a windows 7 van a gubanc?

(#1814) Energie X


Energie X
őstag

Hú de halott a topik :/

Tudtok olyan DVD írót ami jelenleg kapható, tud LS-t és Bitsettinget is?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1815) Dark Wander


Dark Wander
tag

Energie X: Nem nagyon lehet találni, nem tudom miért. Én még a tavasszal vettem vaterán 1 LS dvd írót jó áron de boltokban már nem találtam. 1-2 helyen van még blu ray olvasó/ LS író de az kb 20k körül mozog ami sok. Nézzél szét minden hol mert elég ritka cucc lett a LS író, pedig költség csökkenő eljárás mint a lemez nyomtatás mert ott kell nyomtató ami képes lemezre nyomtatni+ festék patron.

(#1816) Truman válasza Energie X (#1814) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, sajnos úgy tűnik valamiért megbuktatták ezeket a lézergravírozó technológiákat. Nekem pl. Labelflash -es íróm van, anélkül koptak ki 100% -osan a Labelflash -es lemezek, hogy egyszer is kipróbálhattam volna. :((
LightScribe -hoz még csak-csak találni üres lemezt, de sajnos DVD író hardver a fasorba se kapható már hozzá, csak esetleg használtan.
Szerintem is rosszul döntöttek a gyártók, hogy sutba dobták ezt a technológiát, ami az optikai lemez "nyomtatás" olcsó alternatívája volt.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#1817) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

Van különbség Lightscribe-os CD lemezek között? Melyiket érdemes megvenni (adatok tartóssága, lézergravírozás minősége szempontjából)? Elsősorban audio és mp3 CD-nek kell. :)

TDK

Verbatim

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#1818) King Unique válasza Zimmy88 (#1817) üzenetére


King Unique
titán

Adatok tartóssága szempontjából jobb az elvileg minőségibb Verbatim, ill ha audio célra lesz, akkor az is számít, h lehetőleg alacsony sebességen legyen írva. :K

(#1819) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Lett volna 1 kérdésem de időközbe visszaolvastam és megoldódott így töröltem:), sajnos az egész hozászolást nem lehet törölni így átírtam erre...

[ Szerkesztve ]

(#1820) wicken


wicken
tag

sziasztok.
van egy olyan problémám, hogy nem látja egyetlen lightscribe író progi sem a meghajtóban lévő lisghtscribe lemezt. egyszerűen nem tudom már, hogy mi a franc lehet a baja...

a meghajtó egy ASUS DRW-24B1LT; tökéletesen működik, mindent ír, olvas, SATA
szoftver: Lightscribe Label Tools, Nero 8, Nero 9; mindegyiknél ugyanaz a hiba
a Lightscribe szoftver természetesen fent van, verzió: 1.18.27.10
oprendszer: Windows 7 Ultimate 64bit HUN
nyersanyag: Verbatim CD-R Lightscribe 700MB 52x

H E L P !

[ Szerkesztve ]

(#1821) aleister


aleister
veterán

Urak!

Kapni egyáltalán még Lightscribe írót? Korong az van, de ha nem tudom mivel megírni...

A vicc, hogy Labelflash-ből meg csak írót láttam, korongot hozzá nem. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1822) Dark Wander


Dark Wander
tag

aleister: Sajnos hosszú ideje nem láttam.

(#1823) Dark Wander


Dark Wander
tag

Most néztem hogy számos külföldi boltba még kapható lightscribe dvd író. Ha van valakinek ismerőse kint akkor próbáljon vele beszélni.

(#1824) Gyozo92


Gyozo92
újonc

Sziasztok!

Nem láttam még élőben ilyen gravírozott lemezt, csak régen egy üres kék discet, de az azt hiszem nem lightscribe lemez volt. Dj-ként sok lemezre van szükségem, egy lemezen kb 12 zeneszámmal. Szeretném profin kivitelezni a CD lemezeim, aminek rá kéne kerülnie, az csak egy szimpla lista, hogy mit tartalmaz. Előadó, cím, stb...
A kérdésem az volna, hogy mennyire látható jól egy ilyen gravírozás. Sötétben (zöld vagy kék) lámpafénynél cd táskát lapozva olvasható-e a felirat a lemezeken? Vagy inkább próbálkozzak más technológiával?
Valaki anno azt mondta, hogy a kék discre való gravírozás csak akkor vehető ki, ha fényben mozgatjuk a lemezt.
A segítséget előre is köszönöm.

(#1825) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Na tessék én meg most vettem ilyen irót, körbe sem néztem, de gondoltam 1200Ft-t megér. Csak most hogy látom alig kapni lemezt hozzá, most nézem hogy ennek a technológiának annyi :(
:O

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#1826) Rruuer


Rruuer
senior tag

hali! lenne egy lg BH10LS30 bd írom és azt akarom kérdezni hogy ez támogatja a lightscribe-ot? mert nekem nem egyértelmű az oldalon ugyan is írja hogy LIGHTSCRIBE TECHNOLOGY, mg a KEY FEATURES-nél is de a specifikációnál már a LIGHTSCRIBE TECHNOLOGY üres, telőn meg írja is hogy no, szóval kicsit eltévedtem

(#1827) Dark Wander


Dark Wander
tag

Geripapa: Itt van még lemez:
http://www.digitstore.net/olcso/dvdrlightscribelemez
Minimum 2x kell gravírozni hogy jól látható legyen, de ha kevésnek tűnik, akkor még egyszer neki mehetsz.

Rruuer: Próbálj ki 1 lemezt gravírozni. Ha engedi akkor támogatja ha nem akkor nem az. Nekem pl a dvd írom tálcán, a műanyagon fel van tüntetve a LightScribe logó. Nézd meg hogy neked rajta van-e ez a logó.

(#1828) TomMusic


TomMusic
őstag

Na, úgy tűnik Magyarországon már nem lehet kapni Lightscribe CD-t.
:(
Bezzeg nyomtathatót meg lehet kapni.. Biztos a nyomtató-lobbi... :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1829) Geripapa válasza TomMusic (#1828) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Cd-t én sehol Sem talältam, max DVD-t

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.