Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#251) Magillácska


Magillácska
csendes tag

Helló mindenkinek!
Vásároltam egy GSA-4166B típusú LG DVD író-újraírót, mely tudja ha minden igaz a LIGHTSCRIBE cimkéző technológiát, de sajnos a vásárlás helyén nem adtak hozzá olyan programot, amellyel a cimkeégetést meg lehetne valósítani. Ha lenne valaki aki tudná azt, hogy milyen progi kellene ehhez az legyenszíves írja meg nekem!

(#252) PPeter válasza Magillácska (#251) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem ha hajlandó lennél visszaolvasni egy kicsit, akkor máris okosabb lennél a kérdésben....

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#253) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Vennék lightscribe írot.Ki melyiket ajánlaná?

(#254) PPeter válasza #00809728 (#253) üzenetére


PPeter
addikt

Nem hiszem el, hogy pont neked kellene elmondani, milyen hasznos a 20-30 hozzászólásnyi visszaolvasás :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#255) anjani182 válasza ladium (#249) üzenetére


anjani182
őstag

Üdv! Nekem is ilyen íróm van, nekem is ez volt a probléma, felhívtam PPeter-t, Ő ajánltotta, hogy töltsem le a www.lightscribe.com -ról az ingyenes cimkézőt, valami SureThing a neve, nagyon bevált :R Viszont, nem értem...a Nero nem szeretné a Samsungot? :S

Forever and ever, let's make this last forever.

(#256) PPeter


PPeter
addikt

Nem, a Nero hibája, hogy frissítéskor, új verzió telepítésekor eldobja a LightScribe képességet, már jeleztem nekik, lesz orvosság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#257) #00809728 válasza PPeter (#254) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem is kell.Írd le. ;]
Olvastam párat vissza sőt még a te oldaladon is voltam.De mindegyiknél megosztott a vélemény.
Tehát akkor te melyiket ajánlanád.Mert lesz lemezem és gondoltam kiprobálom.

(#258) PPeter válasza #00809728 (#257) üzenetére


PPeter
addikt

Én csak a BenQ DW1625-öst venném meg (Philips DVDR16LS ugyanaz), vagy megvárnám a BenQ DW1655-öt. De ezt írtam már úgy kb. 25 hozzászólással korábban is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#259) #00809728 válasza PPeter (#258) üzenetére


#00809728
törölt tag

Oké ezt vágom mert ezt olvastam.De létezik belőlle már szines versio is?

(#260) PPeter válasza #00809728 (#259) üzenetére


PPeter
addikt

Nem létezik belőle egyelőre, és a színes sem azt jelenti majd, hogy egyszerre több színnel lehet majd nyomni a lemezre, hanem a mostani fosbarna alap helyett/mellett lesz foszöld, fospiros és foskék árnyalat is, tehát a lemezek változnak majd. A gyorsabb LightScribe változat egyelőre fejlesztés alatt, az ígeretek szerint 10 perc alá nyomják majd a legjobb miőségű teljes felületű gravírozás idejét, elvileg ehhez majd újabb LightSscribe lemezek kellenek és a mostani LigthScribe írók kapnak majd firmware frissítést ezek nyomtatásához.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#261) #00809728 válasza PPeter (#260) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nos ez a beszéd azaz írás.Köszi az infot.

(#262) PPeter válasza #00809728 (#261) üzenetére


PPeter
addikt

Mondjuk nem is ezt kérdezted először, hanem azt, hogy melyik írót érdemes venni. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#263) #00809728 válasza PPeter (#262) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi de látod a lényeget azért csak megtudtam.Akkor inkább egyenlőre nem fektetek bele lovét.
Köcce

(#264) anjani182 válasza PPeter (#256) üzenetére


anjani182
őstag

Őszintén megvallva, nekem már nem is hiányzik, hogy tudja a Nero! :Y Nagyon tetszik a SureThing 4SE program :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#265) anjani182 válasza PPeter (#260) üzenetére


anjani182
őstag

Hm.. az érdekes lesz :C Megjegyzem nálam is jelentkeznek a koncentrikus körök :F Ez mitől van?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#266) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Olvasgatom itt, hogy elég egyöntetű a vélemény arról, hogy LG-t kell venni, és Pl: a Samsung elég retek hozzá képest. El is hiszem.... Én is eddig elég nagy Lg fun voltam dvd iróban, és mindenkinek ezt ajánlottam. Na de ennek vége... A közvetlen haveri körömben a 9(!) Lg dvd íróból eddig 4 döglött meg. Szerencsére mind gari időn belül. Igaz azok nem garvírozós cuccok, hanem sima dvd írók voltak, de többféle típus is volt köztük. Ezek után inkább Samsung ''lájtszkrájbot'' vettem. Illetőleg becseréltem a döglött Lg 4163-as írót. Szerintem elég siralmas statiszika...
Illetve többször is előfordult Lg-kkel, hogy a lemezeket nem volt képes a megfelelő sebességen írni, csak kisebben. Még firmware frissítés után.

(#267) anjani182 válasza Gaskin (#266) üzenetére


anjani182
őstag

Jól döntöttél :R Nekem is az van :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#268) Szasza81 válasza Gaskin (#266) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Hogy sok LG elromlik az tény.

De nézzük a pozitív oldalát, általában újabb típusra cserélik (főleg ha az elhalálozott típus már nincs).
Másrészt meg egy éven túl elromlottról én sem hallottam.

Ilyennel még nem találkoztam, hogy ne írjon meg teljes sebességel egy lemezt, de olyannal igen, hogy gyorsabban tudja, pl. egy 8x-os DVD-t 12x-esen.

Lehet márkásabb lemezeket kéne használni :DDD

(#269) djsunny válasza Gaskin (#266) üzenetére


djsunny
aktív tag

Itt az LS írókról megy a beszélgetés és azért az LG ajánlott mert jelen pillanatban a BenQ legújabb írója még nem kapható magyarországon. A NEC, Pio nem támogatja az LS-t!
Samsungból is van ám sok rossz darab :)
Ha meg sima DVD-íróról beszélünk akkor szerintem se Samsung, se LG hanem NEC vagy Pioneer vagy BenQ!

(#270) Avanti_


Avanti_
csendes tag

Tegnap vettem egy LG 4166B LS irot (tudom messze nem a legjobb de legalabb olcso :) 11600 huf)
a kerdesem az lenne hogy vki akinek ilyen iroja van, es a hozza kapott lemezrol kiprobalta az LG ODD Auto Firmware Update nevu progit, annak mukodik ??
ha en elinditom netre kapcsolodik az latom, de egy 10-20 mp utan bejon egy ablak amin csak kerdojelek vannak asszem 3 sorban (mintha kinaiul akarna uzenni csak nem jeleniti meg a winfos vagy mittomen :)) szoval ez masnal is ilyen?? (remelem nem)
koszi a helpet elore is!!

(#271) Szasza81 válasza Avanti_ (#270) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Nálam is ilyen, pedig nem lenne rossz :O
Na nem mintha annyira ömlesztené az LG a firmware frissítéseket :DDD

(#272) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Én is gondolkozom LightScribe íróü beszerzésén.
Eddig a vissza olvasásák alapján van egy körübelüli listám. PPeter ajánlása alpján az első helyen a BenQ áll. Amiről nem olvastam, azok a HP írói, annak ellenére, hogy ők fejlesztették ki ezt az eljárást. HP-ből két különböző LS írót találtam, a DVD640i, és a DVD840i. A kettő között ha jól értem, csak a DVD-RAM írási képesség a különbség. Ezt jól olvastam? HP DVD640i hol kapható és mennyiért? Minőségre milyen a HP? NEkem volt régen CD íróként LiteOn-om, akkor nagyon meg voltam vele elégedve, és a mai napig hibátlanúl megy annál az embernél, akinek eladtam. Ez alapján bizalmat szavaznék a Liteonnak, de a PPeter saját oldalán azt írta, hogy mostanába eléggé bizonytalan minőségűek a LiteOn-ok. Ezt ki tudnád fejteni bővebbe PP? A városban ahol lakom az árlistákon csak a Samsunkg, és az LG szerepel. Samsungot nem akarok, a régi bedöglött Pionner SlotIn-es dvd olvasóm helyett vettem kb. 2 éve, de nagyon vacak a hibajavítási képessége... Rosz lemeznél egyszerűen csonttá vagyasztja a Wint, jó lemeznél is előfordúl, hogy küzködik, és már új koörában is néha hülyéskedett. Úgyhogy ezek alapján még 1x nem akarok venni semmijen Samsung optikai meghajtót :( Az LG az itteni hsz-ek alapján elég vegyes, van akinél jó, és van, akinél nem az igazi, úgyhogy ezt a márkát is kerülném, bár a listára ennek ellenére felveszem.
Szóval a listám:
HP DVD640i
BenQ DW1625
Philips DVDR16LS
LiteOn SHW-16H5S
LG GSA-4166B
Ezekről szeretnék egy ár/beszerezhetőség infót, és a HP, LiteOn-ról pedig minőségi, megbízhatósági infót is kérni.
Köszönöm :R

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#273) Ariadne válasza klepto (#272) üzenetére


Ariadne
őstag

Én is most keresek Lightscribe-os írót, és kutakodásaim közepette (újra) felfedeztem, hogy itt is játsszák egyes kiskerek a ''nem adjuk meg a teljes gyári garanciát'' kezdetű vevőátverős játékot, vagyis pl. az LG-t egyaránt láttam 1 és 2 év garral. Meg a NEC írókat is ugyanígy változóan, bár 4551-est még nem találtam. Szóval vigyázzatok!

Az LG 4166B-t most két helyen láttam olcsón azok közül, akikről jókat hallottam: Demand és Alien Computers, 15.000 körül (Mist***ban és Bluef***ben nem vásárolok - már... :(( ).

A Philipset égen-földön kerestem, de nem találtam, csak egy nagyker árlistán (Procomp), a bruttó ára 20.990-re jön ki - de hol van kisker, aki forgalmazza ezt?


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#274) klepto válasza Ariadne (#273) üzenetére


klepto
addikt

Nálunk az LG-t 12K bruttó kisker ár környékén forgalmazzák...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#275) Billu


Billu
aktív tag

Lg 4166 ----- Magicomp 11800Ft.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#276) anjani182 válasza Ariadne (#273) üzenetére


anjani182
őstag

Ez nem úgy működik, hogy megadjuk-nem adjuk meg a garanciát, felvilágosítalak! :R Kérlek szépen ez úgy megy, hogy a kisker veszi a nagykertől 1 -vagy 2 év garanciával, -kicsit olcsóbb az 1 év garos író-, ez általában fel is van tüntetve a nagyker listákon! :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#277) Szasza81


Szasza81
csendes tag

Most jutottam el a végső csalódottságig az egésszel kapcsolatban, miután kipróbáltam a DVD cimkézést is.

A CD-s eredménybe már bele is törödtem; kicsit fakó, kicsit halvány, de azért elmegy.

DVD-t csak most tudtam beszerezni, ezzel aztán tényleg katasztrófális az eredmény:
elmosódott, életlen, ''áttetsző'', rossz ránézni (mintha maszatos lenne).

Valakinek ajándékba adtam volna az elkészült lemezt, de így oda sem adom, nem égetem magam :((

Mindezt 2 alapanyag és 2 (igaz egyforma) meghajtó próbája után mondom (Philips, Verbatim DVD, 2 db LG 4166-os meghajtó).

Szóval, ha újra kezdhetném, várnék még legalább 1 évet a vásárlással, amíg egy kicsit kiforrja magát a LS technika. :O



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#278) klepto válasza Szasza81 (#277) üzenetére


klepto
addikt

Ki ne dobdd a lemezt, inkább küldd el nekem; úgyis kíváncsi vagyok rá, hogy hogy néznek ki élőben az ilyen lemezek :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#279) Ariadne válasza anjani182 (#276) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem mindenhol, ahogy körbenéztem a pár kisker árlistáján, tényleg egyszer 1 évvel, egyszer 2 évvel volt ez az LG. Amit te említesz, az lenne a korrekt megoldás, mert így tényleg lehet választani.

(Meg paranoiás is vagyok a gariidővel kapcsolatban, mióta rádöbbentem, hogy a kékhalál és azt hiszem a mistral is lesajnál két évet az ASUS alaplapok garanciájából, és következetesen 1 évvel adja 3 helyett. Piszok dolog.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#280) Ariadne válasza Billu (#275) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez jó, köszi, meg is kérdezem őket, adják-e két év garral is. Azt elfelejtettem írni, hogy mindenképp 2 év garanciásat akarok venni, az előbbi árakat is ez alapján találtam. :D

Legesleginkább a Philips érdekelne, csak az a 20k fájna azért kicsit érte... :DDD

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#281) Márton válasza Szasza81 (#277) üzenetére


Márton
nagyúr

Szasza:
én eddig csak Verbatim dvd-t cimkéztem, de azért ennyire nem lesújtó a véleményem, hogy ''életlen'' ''maszatos''.
Igaz, Benq-val írtam.
Nem lehet hogy az LG nem olyan szuper? Hallottam már mástól..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#282) Szasza81 válasza Márton (#281) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Két dolog miatt nem tudom elképzelni azt, hogy az LG-n múlna:
- Egy hagyományos nyomtatásnál lehetnek hatalmas különbségek, de itt ugyanúgy kézerrel dolgozik, mint a lemez írása esetén, ezért szerintem minden meghajtónak ugyanazt a végeredményt kell produkálnia (ugyanúgy mint ha ugyanazt a CD-t kiírnád 2 különböző meghajtóval)
- Másrészt a CD feliratozásánal sokkal szebb eredményt ad, mint DVD esetében

A fentiek miatt arra gondolnék, hogy belenyúltam egy rossz alapanyagba, de ez meg azért nem lehet, mert 2 gyártó lemezét is próbáltam.

Most már csak arra tudok gondolni, hogy annyira más egy CD és egy DVD felépítése, hogy az a címkézhetőségre is így kihat :(

Ti nem tapasztaltatok ekkora különbséget CD és DVD között?

(#283) Márton válasza Szasza81 (#282) üzenetére


Márton
nagyúr

Igaz, de attól még írhat az LG más lézerintenzitással, stb.
Az adatot sem olyan jó minőségben írja egyik író mint a másik, gondolok
itt a jitter, PI értékekre...
Már írták mások is, hogy CD-nél szebb az eredmény, én azt még nem írtam.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#284) anjani182 válasza Ariadne (#279) üzenetére


anjani182
őstag

Hivatalosan egy kiskernek kötelessége minimum 1 év jótállást biztosítani majdnem minden termékre, ami 10k HuF felett van, remélem jól mdom, de ilyen hogy billentyűzetre nincs egy év... talán 1-2 hónap, ha jól tudom :F

Gyakorlatilag pedig a számlán rajta van a jótállási idő...Nálunk minden terméknél beállítjuk, hogy 12 hó, 24 hó stb... és szerepel a számlán... ha valaki 1 év jótállást vállal, szabályt nem szeg, ellenben bosszúságot okozhat :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#285) Szasza81 válasza Márton (#283) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Kíváncsi lennék úgy a véleményedre, hogy már CD-t is írtál, mert szerintem ég és föld a CD javára.

Közben még egy érdekes dolog feltűnt; a Philips DVD tokján és dobozán is szerepel: We recommend Philips LightScribe DVD reWriters for optimal results.

Mindez a Philips CD-n nincs rajta.
Ez lehet véletlen is, de a végeredményeket összehasonlítva lehet, hogy mégsem az...

Lehet hogy a DVD-nél valami olyan hókuszpókusz van, ami a CD-nél nincs? :F

(#286) Ariadne válasza anjani182 (#284) üzenetére


Ariadne
őstag

Szabályt is szeghet, ha a gyártó mondjuk 3 évet vállal az adott cuccra, mert köteles továbbadni a kisker azt a jótállási időt, amit ''kap''. És kicsit fura, hogy konkrétan ASUS alaplapokat szinte mindenhol 3 év garanciával adják, honlapjukon fenn van, hogy a világon mindenhol 3 évet vállalnak, egyes haddnemondjammár kiskerek viszont csak 1 évet adnak rá.

Egyébként igen, 10.000 Ft felett számítógépalkatrészekre 1 év kötelező jótállás van, mondhatjuk talán, hogy billentyűzet, ha 10.000 felett van, esetleg nincs benne, de 3 év szavatosság akkor is van rá, mint mindenre, és ez alapján ugyanúgy meg kell javítani, ki kell cserélni, stb... Csak legtöbben nem tudnak erről. Bár normális kiskernél ezek a dolgok nem szoktak gondot okozni. Csak sajna ritka a jó kisker... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#287) klepto válasza klepto (#272) üzenetére


klepto
addikt

No egy kis témafelhozás, mivel senki nem válaszolt a kérdésemre :U
Kérném PPeter-t, vagy bárki mást aki kompetens a témában, hogy reflektáljon a kérdéseimre :B
Köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#288) N.Balázs válasza klepto (#287) üzenetére


N.Balázs
csendes tag

Én LG 4166-ost használok, eddig sem a DVD-írásával, sem a cimkézéssel nem volt probléma. Kivétel után sem csúszott el a cimke, bár ezt inkább többször nem próbálom ki. Max kontraszttal kb 20 perc alatt végzett, igaz nem volt teljes lefedettségű a cimke.

Más:

Azért nem megy a firmware frissítő program ami a CD-n van, mert Windows 95-ös kompatibilitási módban kell futtatni.

(#289) Doviziozo válasza N.Balázs (#288) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Én ma próbáltam ki egy LG-4166B-t. Firmware-t nem sikerült frissítenem, de hála ennek a hsz.-nek , most már tudom, hogy miért. :)

TDK 700MB 52X Cd-lemezzel próbálkoztam, és egész jól is sikerült. Dvd lemezt egyelőre nem sikerült szereznem, így ilyen tapasztalat még nincs.

Forza Rossoneri!

(#290) Szasza81 válasza N.Balázs (#288) üzenetére


Szasza81
csendes tag

És elégedett vagy a DVD címkével?
Milyen lemezzel próbáltad?

(#291) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Igy se talál új firmware-t. (Legalább is nekem 1.01-es volt rajta gyárilag és nem talált újat.)

A cimkézést egy TDK CD-n próbáltam ki, nekem tetszik az eredmény, Képet egyelőre nem tudok feltenni róla, de az úgy nem is az igazi.

(#292) KisMansonKa


KisMansonKa
csendes tag

Hali
Hol a legolcsóbb az LG GSA-4166B dobozos?
Mi a tapasztalatotok róla?

(#293) KisMansonKa válasza KisMansonKa (#292) üzenetére


KisMansonKa
csendes tag

Nero-t adnak hozzá?

(#294) kecsa válasza deicide (#1) üzenetére


kecsa
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy lightsribe-os dvd-írót, de ahol vettem semmi segítséget, illetve drivert nem kaptam hozzá. Olyan embert keresnék, aki tudna segíteni az írásban. Előre is köszönöm a segítséget.

(#295) KisMansonKa válasza ko1122 (#140) üzenetére


KisMansonKa
csendes tag

ezt a plugint honnan lehet letölteni?

(#296) bercele


bercele
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm le szeretné cserélni az LG 4040b-s íróját és a Light Scribe technológia nagyon bejön neki.Kinek milyen véleménye van az ilyen írókról, milyen gyártó termékét érdemes venni?
HP PR595A ''Light Scribe'' dobozos DVD- író Ára: 16 900 Ft + Áfa; CD olvasási / írási sebesség: 40x; CD újraírási sebesség: 24x; DVD olvasási sebesség: 16x; DVD írás (+R, - R): 8x; DVD írás (+RW, - RW): 4x; Duplarétegű (Double Layer) +R: 2x írás; Puffer mérete: 2 MB; Light Scribe technológia.
Vagy lg a jobb?
Ehez milyen hozzászólásotok van?
Mennyibe kerülnek az ilyen lemezek?
Szóval minden hozzászólást és megjegyzést előre is köszönünk!

bercele

(#297) Ariadne


Ariadne
őstag

Éljen, sikerült vennem egy LG 4166B-t az Alienéknél, 2 ÉV garanciával, ugyanis annyi jár mindegyik LG-re, benne volt a dobozban... Vigyázzatok rá, kötelesek lennének megadni mindenhol a két évet, csak lesajnálják egyesek! Szóval dobozosan, szoftverrel, kábelekkel együtt 13.xxx volt. :))

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#298) Winner_hun válasza Ariadne (#297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írj eredményeket a képminőségről majd

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#299) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

A dobozos LG 4166-oshoz a Nero 6.6.0.15-ös OEM verziója jár, amit a Nero oldaláról lehet a 6-os széria legújabb verziójára, a 6.6.0.18-asra frissíteni. A Lightscribe plugin szintén rajt van a lemezen, sőt a Nero alapból fel is teszi. A 7-es Nero használatát nem javaslom (hacsak nem vetted meg, mert nekem nem sikerült vele beüzemelnem az LS-t, és ez állítólag a serial miatt volt. Utánna alig lehet kiűzni a windowsból, uninstall után hiába teszem fel a 6-ost úgy se megy, tehát csak a hozzá adott 6-ost javaslom.)
Az LS plugin is frissíthető a Nero oldaláról, a legujabb innen szedhető le: [link]

(#300) N.Balázs


N.Balázs
csendes tag

Ahogy nézem ennél az LG majdnem mindenben gyorsabb, és kezeli a DVD-R DL-t és a RAM-ot is.

Mod: ez bercele-nek ment csak rosz linkre kattintottam.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.