Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#651) Sada88 válasza prob (#650) üzenetére


Sada88
aktív tag

nero7el nem si fogsz . olvass visszafelé!!!
surethingel fogsz;)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#652) prob válasza Sada88 (#651) üzenetére


prob
csendes tag

Hali !

Visszalapoztam az éjjel és megtaláltam a választ pár óra múlva. Nero 6.6-al megy minden gond nélkül, ki is próbáltam sirály.

Köszi azért a választ !

Üdv: Prob

prob

(#653) Beaver


Beaver
csendes tag

Tudjátok hogy mi a röhej? HardwareOC-n olvastam, az LG GSA-4166B-ról írtak egy cikket:

''A tesztből kiderül, hogy az árához képest ismét egy jól sikerült meghajtót dobott piacra a távol-keleti gyártó, mely ráadásul rengeteg szolgáltatással kényeztet minket. Ha a LightScribe-képességeit teljesen ki akarjuk aknázni, akkor érdemes a Nero legfrissebb 7-es változatát használni''

:O :F

(#654) Sada88 válasza Beaver (#653) üzenetére


Sada88
aktív tag

lehet jogtiszta nero 7el menne de lehet csak spec amit ehez annak azzal. nekem nero 6.xet adtak hozzája.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#655) Winner_hun válasza Winner_hun (#647) üzenetére


Winner_hun
félisten

Másnak tapasztalat? Vagy észrevétel vagy mittomén

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#656) _OrLiX_ válasza Winner_hun (#647) üzenetére


_OrLiX_
csendes tag

Hello!

A por nálam jelentkezett először, persze ha jól emléxem.
Mikroszálas törlőkendőt használok én is.
Én is szemüveges vagyok, és ha javasolhatom, ne úgy tisztítsd se a
szemüveged, se a DVD-ket, hogy előtte rálehelsz!
Mivel a leheleted - igaz h kis mértékben - de zsírt is tartalmaz, és az
nem jó egyiknek sem. Csak szárazon a kendővel!
Ezt már nem tudom hol hallottam, de mióta nem lehelek, a szemüveg sem
karcolódik olyan hamar össze.

Hetente áttörölgetem, de mindig visszajön a por. Talán egyre kevesebb.
Úgy gondolom, hogy ha párszor áttörölgetjük a lemezeket, el fog tűnni
egyszer majd a por.

(#657) Winner_hun válasza _OrLiX_ (#656) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem is tudta, kösz.:R Szemüvegnél mondjuk van karcálló nyavaja meg ez a mikroszálas kendő direkt ilyen érzékeny felületekre van. Állítólag meg ha rálehelek sokkal jobban töröl. Csinálom én mindehogy

Erre vki:

Amit nem értek az az, hogy a DVD-knél miért azt a szendvicses izét használják. Egyszerűen nem tom felfogni, hogy a CD és a DVD LS felülete között miért kell, hogy különbség legyen, miért nem jó, vagy miért nem megvalósítható, hgoy ugyan olyan legyen mindkettőnél, így a DVD-knél is lehetne éles képeket szkribálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#658) Winner_hun


Winner_hun
félisten

na ezt miért ide írtam?:F:B De nem is. Na mind1:B

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#659) Márton válasza Winner_hun (#657) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom, én most egész meg vagyok ebédelve a philips dvd-r, benq1625 író, contrast növelő utility, surething se kombinációval. Igaz 40 perc (legutóbb 20 lemezt kellett írnom..), de végre nem olyan homály, semmitmondó az ábra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#660) sirhunter


sirhunter
csendes tag

Szevasztok! Belökné vki a kontrasztos progi linket? THX!!! :R

(#661) Evo50 válasza sirhunter (#660) üzenetére


Evo50
tag

(#662) sirhunter válasza Evo50 (#661) üzenetére


sirhunter
csendes tag

Köszi szépen!! :R

(#663) sirhunter válasza Evo50 (#661) üzenetére


sirhunter
csendes tag

szeva! figyi már és ez a rák neked hog :F y müxik?

(#664) Winner_hun válasza Márton (#659) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hello

Ez a benq író az ls lemezeket milyen minőségben pörköli? Mert az LG-m megy vissza garba, nem igazán úgy ír, ahogy kéne, mert olyan csíkos még CD-n is hgoy az beszarás. Meg hol erősebb hol gyengébb.
Szóval amit ír, ha van fekete felület az full fekete? Nincsenek benne csíkok?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#665) Sada88 válasza Winner_hun (#664) üzenetére


Sada88
aktív tag

hát DVD-n soha nem lesz full fekete:) max CD-n

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#666) Winner_hun válasza Sada88 (#665) üzenetére


Winner_hun
félisten

De ez a kérdésem, hgoy az írás minősége az milyen, vagyis vannak-e benne halványabb sávok, vagy csíkok. mert az én cd-m kegyetlen csíkos lett:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#667) Sada88 válasza Winner_hun (#666) üzenetére


Sada88
aktív tag

hát nem tom nekem a contrast nővelő progi ota egyszer irom meg a dvdket kb 40perc és szép éles kép lsez hát nem korom fekete de éles.
Cdket nem tom olyannal még nem volt dolgom:(

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#668) Winner_hun válasza Sada88 (#667) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ok, kösz, nekem sajna a DVD sem volt a legjobb. CD-n nem lehet használni a kontrasztnövelőt amúgy;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#669) Márton


Márton
nagyúr

Van, amelyik dvd-nél jobban, van amelyiknél kevésbé csíkoz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#670) topytopy


topytopy
csendes tag

:U hol lehet olcsón lightscribe lemezt szemányolni? És mi az ára?

[Szerkesztve]

(#671) Winner_hun válasza Márton (#669) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhh és milyen fajta a csíkozás?:B Pl egy erősebb, egy gyengébb kontrasztú? vagy van benne világosabb, fél centis sáv? pl

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#672) Márton válasza Winner_hun (#671) üzenetére


Márton
nagyúr

Félcentis nincs. Néha egy hajszálvékony megfigyelhető. De pl. a mostani minuszos philips lemeznél nem látok ilyet.

Mikor jönnek már a szinesek? nincs hír?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#673) Winner_hun válasza Márton (#672) üzenetére


Winner_hun
félisten

na az a hajszálvékony az, ami nekem annyi lett, hogy go back gar.
színes az még odébb van, majd a barna alap helyett lesz piros zöld és kék ha jól emléxek:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#674) csfejes válasza Winner_hun (#607) üzenetére


csfejes
csendes tag

Nem igaz öregem! :O
Egy új projektet kell indítani ahol az egész cd felülete fehér és oda tudo beilleszteni az ábrádat!
Persze, hogy csak egy csík van ha csak egy szövegnyi a kijelölés! :((

(#675) Winner_hun válasza csfejes (#674) üzenetére


Winner_hun
félisten

De akkor sem azt nyomtatja rá a CD-re, egész kép volt és csak egy csíkot nyomtatott. És nem vagyok az öreged;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#676) Söri


Söri
tag

Rendeltem innen az Osztrákoktól egy benq 1655-ös írót és a héten jön meg. Ilyen lightscribe CD, DVD -t hol kapok 200 körüli összegért?

(#677) torrente74 válasza Söri (#676) üzenetére


torrente74
tag

Ezzel az íróval elégedett leszel . A cimbimnek is ilyen van, ő Berlinben dolgozik és azt mondta, hogy isten az író. :C

Én hiszek neki... :DD

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#678) Winner_hun válasza Márton (#669) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez DVD függő?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#679) Márton válasza Winner_hun (#678) üzenetére


Márton
nagyúr

Eddig úőgy vettem észre.
De lehet attól függ, milyen gyorsan kattintok a nero-ban? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#680) Winner_hun válasza Márton (#679) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bár nálam nel lemez függő volt a dolog szerintem.

Ez loller, miaz, hgoy a kattintás gyorsasága szerint?:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#681) Söri válasza Winner_hun (#680) üzenetére


Söri
tag

Kösz a tippet, :R már alig várom hogy megjöjjön az író. Eddig csak jót hallottam róla.

(#682) Winner_hun válasza Söri (#681) üzenetére


Winner_hun
félisten

ez biztos, hgoy nekem jött?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#683) Guseppe


Guseppe
tag

Sziasztok!

Sajna nem volt időm az összes beírást elolvasni, de az én NERO-ban (verzio 7.0.5.4) nincs Ligt Sribe írási lehetőség. Legalábbis semmi ilyet nem látok. Lehet esetleg valamiféle pluginnal bővíteni? Ha igen mi a neve? Vagy szerezzek másik nérót? A 6.6-os ban sem láttam LS lehetőséget.


THX, Gus.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#684) Sada88 válasza Guseppe (#683) üzenetére


Sada88
aktív tag

6.6ba megy ,de plugin kell hozzá illetve amit adnak az íróhoz motyot felkell rakni surethingel simán lehet,de ezt már ha 5ször nem írtam le akkor egyszer se;)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#685) Guseppe válasza Sada88 (#684) üzenetére


Guseppe
tag

Hi All!

Sajna azóta sem volt időm a géppel foglalkozni, így most ültem le egy picit. Ráadásul holnap megint dolgozom. Az íróm egyébként LG 4166 típus, és sajna semmilyen ''motyot'' nem adtak hozzá, ez az előnye az OEM termékeknek. :)
Nero 6.3.0.3 és 6.6.0.3 verzióm van még a 7-esen kívül, de ahogy írtad alabból nem megy, kell plugin. Úgyhogy, most elkezdek valamiféle plugint keresni, mert már kíváncsi lennék milyen egy saját korong.

Bye, Gus

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#686) PPeter válasza Guseppe (#685) üzenetére


PPeter
addikt

A 6.3-as széria lassan két és fél éves, még jó hogy nem támogatja a LightScribe-ot és egy mai írót. :U A legújabb 6.6-osat tedd fel, vagy a 7-esből a legújabbat (mindenféle giga-ultra-warez szarokat felejtsétek el - amit hivatalosan frissiben le lehet tölteni, az jó, egy hónapig megy a demo seriallal, utána meg lesz újabb demo, soha nem kell megvenni és törésekkel, serialokkal sem szórakozni), és a www.lightscribe.com oldalról a legújabb lightscribe rendszer service-et hozzá és kész. De ha nem írtuk le tucatszor, akkor egyszer sem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#687) ftc


ftc
nagyúr

Nah kipróbálva Benq 1655-el az LS.Kicsit csíkos lett a kép de nem annyira feltűnő...

(#688) Guseppe


Guseppe
tag

Hi All!

Tegnapi nap végre sikerült egy LS CD-t és egy DVD-t is megrajzolni az LG írómmal. A CD tökéletes sőt gyönyörű, (Verbatim) a DVD nagyon halovány, ritka gagyi lett. (Phillips) :) Hát igen erről már sokat lehet olvasni. Lényeg a lényeg, hogy megy az írás minden nagyon cool.

Thx, minden segítséget.

Bye, Gus

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#689) Sada88 válasza Guseppe (#688) üzenetére


Sada88
aktív tag

itt van lejebb a contrast nővelő progika úgy 45percig írja kb ,de jobb lesz sokkal a dvd :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#690) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Amit nem értek az az, hogy a DVD-knél miért azt a szendvicses izét használják. Egyszerűen nem tom felfogni, hogy a CD és a DVD LS felülete között miért kell, hogy különbség legyen, miért nem jó, vagy miért nem megvalósítható, hgoy ugyan olyan legyen mindkettőnél, így a DVD-knél is lehetne éles képeket szkribálni.

Guseppe: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#691) PPeter válasza Winner_hun (#690) üzenetére


PPeter
addikt

Mert a CD és DVD keresztmetszete, szerkezete eltér. A DVD esetén azért is célszerű a lemezt alkotó két 0.6 mm-es korong közé tenni a fényérzékeny ''nyomtatható'' réteget, mert ez gyakorlatilag azt biztosítja, hogy a rajzolat nem a lemez felszínén lesz, hanem egy műanyag védőborítás alatt. A CD-nél viszont - mivel ott a műanyag korong egy rétegből áll, amelynek a címkeoldal felöli arcán (igen közel a felszínhez) van az adathordozó- és tükrööőréteg, valamint maga a nyomtatott címke (illetve a márkajelzés) - nincs más mód, mint a címkefelületre tenni a fényérzékeny réteget, mintha csak egy normál címke lenne. Bizonyos a tekintetben az is. A CD-nél ezért kisebb a fókusztávolság a LightScribe esetén, ugyanannyi idő alatt kontrasztosabb ábra készíthető - de cserébe a rajzolat a felszínen van, sérülékenyebb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#692) Winner_hun válasza PPeter (#691) üzenetére


Winner_hun
félisten

Értem. De akkor elvileg a DVD-nél is lehetne egy réteget csinálni, nem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#693) PPeter válasza Winner_hun (#692) üzenetére


PPeter
addikt

Az írható DVD egy icipicit vastagabb, mint a CD, lehet hogy a címkerétre tett LS ezért nem kivitelezhető, passz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#694) Sada88 válasza Winner_hun (#692) üzenetére


Sada88
aktív tag

hát jobb az ha van rajta egy védőréteg sztem :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#695) Winner_hun válasza Sada88 (#694) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem biztos. Vagyis addig ok, hog ylegyen rajta, de nem legyen rosszabb, vagyis ebben az esetben homályosabb a kép.Amúgy hgoy a cd-n nincs, az ok, de ezt hgoy lehet tapasztalni, hogy ha nincs rajta védőréteg? Lekopik a szkribálás, vagy mi:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#696) PPeter válasza Winner_hun (#695) üzenetére


PPeter
addikt

Könnyebben lekophat, a fény is közvetlenül éri, szóval lehet előnye a DVD-s megoldásnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#697) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na hétfőn lesz HP 840i íróm, amilyen a PH-s tesztben volt, remélem azzal nem lesznek problémáim. Igazság szerint ilyet akartam, csak nem volt rá kess, ezért vettem LG-t, meg azért, mert azzal még nem volt problémám, sőőőt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#698) Sada88 válasza Winner_hun (#697) üzenetére


Sada88
aktív tag

LGbe nem HP tyúkbél van ?=)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#699) Winner_hun válasza Sada88 (#698) üzenetére


Winner_hun
félisten

basszus tényleg:Y

Na akkor valaki segítsen plíz. zóval érdemes a hp-t megvenni, ha az lg-nek is ugyan az a belseje? Vagy csak nagyon hasonló?:F Mert az LG a 3-4 lemeznél olyan csíkosra csinálta a lemezt hogy az fájt, RW DVD-nél gyorstörlésnál hibárt írt ki, vlt, hgoy a tálca se ki, se be:F meg az első LS lemeznél is hibát írt ki, amit utána még 2x minden gond nélkül megírt:F Mi lehetett a problem? HP-val em lesz ilyen?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#700) PPeter válasza Sada88 (#698) üzenetére


PPeter
addikt

Inkább fordítva (de nem minden modellre igaz ez sem).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.