Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#1751) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Most ismerkedem ezzel a technikával ezért érdekelne, hogy a kép amit szeretnék a lemezre gravírozni az lehet színes kép vagy át kell fekete-fehérré alakítani és akkor kontrasztosabb lesz vagy teljesen mindegy?

(#1752) sptkyle válasza Lalee (#1751) üzenetére


sptkyle
senior tag

Lalee: Használj nyugodtan színes képeket. A végeredmény úgyis 2 tónusú lesz.Az átalakítást megcsinálja a szoftver.

@NTibike: Olvass visszább a topicban, és szerintem megtalálod a kérdésedre a választ.

@CoolBoy323: Hogy érted hogy minden dvd-re/cd-re? Természetesen csak az erre felkészített lemezekre tudsz gravírozni. Lightscribe lemeznek kell lennie. Akkor mindegy hogy cd, vagy dvd. Olvass visszább picit, hogy mi is a Lightscribe, és akkor megérted, hogy miért.
Ha nem erre gondoltál, akkor nem értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1753) Lalee válasza sptkyle (#1752) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm a választ.

(#1754) NTibike


NTibike
csendes tag

Vissza olvastam egy csomot es meg csinaltam amiket irtak de igy sem megy:(

(#1755) sptkyle válasza NTibike (#1754) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát nekem egy uj Nero , és az LS plugin után müködött szépen . De mint fentebb RZS is írta, vannak a számítástechnikában olyan talányok, amikre nehéz megtalálni a választ. (Személy szerint én is mondhatnék egy kazallal az elmúlt tizen x évből, de nem offolok)
Én a helyedben első körben ujratenném a hardver driverét.(esetleg megnézném hogy van e ujabb) Újraraknám a Nero-t, a plugint. A fentebbi példából okulva frissíteném az alaplap chipset drivert. Ha ezek után se akarja az igazságot, akkor egyenlőre tanácstalan vagyok. Sorry.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1756) NTibike válasza NTibike (#1754) üzenetére


NTibike
csendes tag

Mondjuk most egy nero 8 raktam fel! Megprobalok egy Nero 9-et! Kerestem mar csak meg nem talaltam jot! Remelem az segit neki:)

(#1757) NTibike


NTibike
csendes tag

Raktam fel uj rendszert! De hiaba igy sem megy! Az nem lehet, hogy azert van mert cabel selectben van az iro! Ez egy kulso hazba van bele rakva az iro es ugy csatlakozik egy notebookhoz!

(#1758) sptkyle válasza NTibike (#1757) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nincs köze egymáshoz a kettőnek. Így meg hogy ír/olvas szépen, gy főleg nem. Szoftveres hiba lesz. De nincs tippem, hogy konkrétan mi. Sorry

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1759) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nem próbáltam még ezt a Lightscribe technológiát.
A szakdolgozatom publikálása előtt állok, és kíváncsi volnék, hogy ezzel a technikával elkészített lemez mennyire nézne ki szépen vajon?
Illetve olvastam, hogy pár éve szó volt a színes verzióról.
Ez mára megvalósult?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1760) sptkyle válasza z0d1AK (#1759) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát egy alap írható cd/dvd felületéhez képest mindenképpen jobban néz ki.
Mondjuk így:

De van több féle apaszínű LS lemez is. Kicsit máshogy néznek ki a kész "művek" ez miatt. Legáltalánosabban ez a barnás alapszín van elterjedve. De van vöröses/bordós, és sárgás is. Ízlés dolga.
A színes LS-ról azóta sincs semmi hír. Ha mindenképpen színesben kell, akkor cd/dvd nyomtatás a te technológiád. Ugyanúgy speciális lemez szükséges hozzá, de ráadásként külön nyomtató is. (bár már azok is aránylag elérhető árban vannak.(de ez már egy másik topic)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1761) z0d1AK válasza sptkyle (#1760) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elkészítek valami borító tervet, és Photoshopban utána megpróbálom hasonló minőségűre rontani, hogy meglássam, miképpen nézne ki. Bár lehet azzal kellene kezdeni, hogy megnézem, tud-e ilyet a dvd íróm egyáltalán:)
A lemez nyomtatást inkább valami erre specializálódott helyen csináltatnám, nem vennék ehhez külön nyomtatót:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1762) sptkyle válasza z0d1AK (#1761) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ha megvan a kép, akkor a NERO megmutatja, hogy kb hogy fog kinézni a végeredmény.
Persze élőben teljesen más. De egyszerű. Csinálsz egy próbát. Egy Lightscribe-os lemezek 150-200ft körül mozognak. Nem nagy pénz akkor se, ha esetleg nem tetszik a végeredmény. (sőt szerintem a cd még olcsóbb is, próbának ugyanúgy megteszi)
Kiváló minőségre állítsd a gravírozást, és sztem nem lesz gond. Vannak akik többször is LS-ozzák ugyanazt a lemezt, mert állítólag mélyebbek lesznek a barázdák, így jobb tónust lehet elérni.(bár megvan az esély a két kép elcsúszására) Ezt nem próbáltam, nekem megfelelt az alap.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1763) Konflikt


Konflikt
addikt

vajon mi a problema :F
adott egy 7173s -es iro, es win7 64 bit, illetve winXP alol is probaltam tobb fele nero verzioval, a burn labellel , de az erdemeny mindig a kov:

akarmilyen kontraszton/fordulatszamon irok a folyamatjelzo nem valtozik a nullarol, de az ido letellik, es nemtortenik semmi. itthagytam a gepet 3 orara (a 22 perc becsult ido helyett), de a lemez csak tovabbra is porog, majd leall. ezt ismetelgeti kb 5-7 masodpercenkent. a cimke oldalara szeretnek irni, egy fuji labelflash lemezre. (ketto lemez is van, mind2nel ugyanaz az erdemeny)

vmi otlet?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1764) Konflikt válasza Konflikt (#1763) üzenetére


Konflikt
addikt

jah bocs, ez labelflash problema, nemis lightscribe. de hatha vkinek van otlete

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1765) sptkyle válasza Konflikt (#1763) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát Labelflashel még messziről se találkoztam. :( De én első körben kipróbálnám más fajta (értsd.: más márkájú) lemezzel. Illetve egyéb szakmai fórumok olvasgatását javaslom, hátha valami általános gyerekbetegsége ez a technológiának. (ahogy láttam PH-nak nemigen van jo LF topicja... külföldi fórumokon sztem biztos találsz valamit)
Illetve legrosszabb esetben író elad, Lightscribe-os írót , és lemezt megvesz, gravíroz. ;) :)
A LF ha amugy is a számítástechnika egyik zsákutcája.(nem azt mondom, hogy rossz...Egyszerűen csak alulmaradt a vetélytárssal szemben. Vannak /voltak/lesznek ilyenek.)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1766) lovi7404


lovi7404
csendes tag

Hi!Új tdk dvd+r lightscribe 1.2-t szeretnék nyomtatni de nem látja a hp notim,ezelőtt jó volt.Megfrissítettem a lightscribe soft-ot,de semmi.Köszi a segítséget.

(#1767) szaszapi


szaszapi
őstag

hi.

A lightscribe templete labeler-rel szeretnék saját képet megadni,de nem engedi,régebben simán engedte.Mi a franc van?A mostani friss driverrel nem lehet?isq ist png filokat kér.régen bmp-ét jpg-ét simán be lehetett neki adagolni.Aki tudja mi a teendő az írja meg legyen szíves.THX

(#1768) sptkyle válasza szaszapi (#1767) üzenetére


sptkyle
senior tag

Passz.. én a Nerot használtam mindig. Ezt a progitt nem is ismerem...

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1769) gyiku válasza szaszapi (#1767) üzenetére


gyiku
nagyúr

esetleg paint, save as .png

hüllő

(#1770) valentinho


valentinho
aktív tag

Sziasztok.Teljesen fogalmatlan vagyok ebben a témában, de cd-kre szeretnék szöveget, esetleg kisebb képeket nyomatni nagyobb tételben promóciós célból.(50-100db) Ezt egy ilyen íróval meg lehet valósítani, vagy a nyomtatós dolog jobb/gyorsabb?Előre is köszi a választ. :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1771) NTibike


NTibike
csendes tag

Hello! Lenne egy kis gondom! Van egy Asus DRW-2014Li Lightsribe irom! De nem akar gravirozni! Azt irja ki, hogy komunikacios hiba lepet fel! Neztem a nero info toolsal, es nincs be pipalva a lightsribe rajta! Probaltam bepipalni de nem lehet!

(#1772) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Van Lightscribe lemez BD-ben is?

Bocs, hogy nem olvasom végig a kb. 1700 kommentet.

[ Szerkesztve ]

(#1773) sptkyle


sptkyle
senior tag

@valentinho: Megoldható.. ha van hozzá türelmed. LS több idő mint maga a dvd megírása, ugy számolj. 50-100 lemez gravírozása nem egy nap lesz. :D
Vannak ilyen céllal létrejött cégek.
Nyomtatni sztem nem gyorsabb. Csak ahhoz ugye külön hardvert vásárolni... viszont az szines.

@NTibike Le kell szedni a netről egy pirinyó kis file-t. (driver, plugin, mittoménmi) Keress rá itt a témán belül, többször ki lett vesézve.

@attyspocak Létezhet. Én személy szerint nem láttam még. (bár az is igaz, hogy nem is szándékoztam még semmilyen BD lemezt venni. Sztem ha van is, még mindig horror árban.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1774) mhorvat válasza attyspocak (#1772) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem biztosan van, mivel Lightscribe-os Blu-Ray írója van az LG-nek. :K

(#1775) attyspocak válasza mhorvat (#1774) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Tudom, arra pályázok, de ugyi az CD és DVD kombo, így ebből én nem következtettem ilyesmire. Nyomtatható BD van, így remélem LS is lesz.

(#1776) mhorvat válasza attyspocak (#1775) üzenetére


mhorvat
senior tag

Én egyrészt ebből, másrészt abból gondoltam, hogy azt a felületet nem áll semmiből BD-en is megcsinálni, valamint a középső "kódmintát" rávinni.

(#1777) attyspocak válasza valentinho (#1770) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Nos teszteltem két lemezzel az írómat. Egy Lightscribe lemez gravirozása kb. 12-15 perc volt. Egyik képpet, a másik szöveget tartalmazott. Úgy tűnik, nem függött össze a végrehajtási idő a kép minőségével és a szöveg hosszával.
Ezek szerint egy LS íróval, 16 perc / lemezzel számolva (cserélgetni is kell) 50 lemez kb. 13 óra 20 perc, míg a száz természetesen a duplája volna. Egy LS író már 25 ezerért beszerezhető. A nyomtató az kissé húzósabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1778) attyspocak válasza valentinho (#1770) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Tévedtem! Már 27 ezerért is van CD nyomtatására alkalmas nyomtató. A kérdés az, hogy időben és tintában (tintasugaras, így nem lenne olcsó) mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1779) sptkyle válasza attyspocak (#1777) üzenetére


sptkyle
senior tag

A kép minőségével nem, de a gravírozás minőségével összefügg a gravírozási idő.
Megnéztem énis, 24k-ért is kapni már LS-os BD írót (aqua) De ha a kollégának csak CD-t írni kell (a számolásodból arra következtettem, hogy a kollégának próbálsz segíteni), akkor meg vesz egy dvd írót kb 4k-ért. Csak türelem kérdése. (az se gravíroz gyorsabban.. se lassabban)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1780) attyspocak válasza sptkyle (#1779) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Én a legjobb minőségben próbáltam és ott kaptam ezt az időadatot.

Aki 50-100 lemezt ír és akar egyedivé tenni, gondolod, hogy rövidtávra gondolkodik, és egyszeri megoldást fog vásárolni? (bár miért ne)

valentinho: Ime egy kimerítő, bár nem mai teszt innen a PH-ról. Ebből kiderül az is, hogy az LS hátránya a nyomtatással szemben a 23.8mm-es belső rész, az azonosító gyűrű miatt, ahová nem lehet gravírozni.

sptkyle: Ki kinek a kollégája? Nem ismerem valentinho-t, csa valóban akartam segíteni, és nem csak egy plusz postot betükkel megtölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1781) valentinho válasza attyspocak (#1780) üzenetére


valentinho
aktív tag

Köszönöm a választ, ahogy olvasgattam teszteket egy cd-nyomtatása is beletelik majdnem ennyi időbe, csak kérdés melyik a tartósabb, jobb minőség.Nem találtam ilyen tesztet igazából sehol, de talán a nyomtatás jobb megoldásnak tűnik számomra.Üdv. :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1782) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok engem érdekelne ez az egész mik a feltételek hardver és a szoftver terén?Egy pioneer BDR -205-ös irót használok de ez nem " lightscribe képes" ugye?Sajnos nem vagyok otthon ebben.Bluray nyomtatható lemezt használok irásra, vagy ez nem alkalmas erre?Jó lenne egy olyan "szájbarágós" válasz amit én is megértek.Köszönöm.

WoT:jimmbo

(#1783) attyspocak válasza jimmy74 (#1782) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Biztos, hogy 205-ös a jelzése? Még a pioneer weboldalán sem találtam ,csak 202-es és 203-as BDR-t.
A nyomtatóslemez nem jó a Lightscribe gravirozásra.
A nyomtatható lemezekre speciális tintasugaras nyomtatóval lehet képet felvinni.

(#1784) gg72 válasza attyspocak (#1783) üzenetére


gg72
veterán

Már hogyne létezne ilyen típus?

[link]
[link]

(#1785) gg72 válasza jimmy74 (#1782) üzenetére


gg72
veterán

Kicsit összekevered a dolgokat. A Lightscribe "tetováláshoz" speciális lemez szükséges és egy arra alkalmas író, a nyomtatható felüleletű lemezre pedig képeket nyomtathatsz egy arra alkalmas nyomtatóval, magát a lemezt pedig bármilyen íróval meg lehet írni.

(#1786) attyspocak válasza gg72 (#1784) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Bocs! Én csak a pioneer.eu oldalon kerestem és ott nincvs most sem. Nem tudtam, hogy van külön pioneerelectronics.com oldal is. :)

Ja! Van olyan lemezsokszorosító, ami írja és egyúttal nyomtatja is az arra alkalmas lemezeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#1787) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.
Samsung S223L dvd íróm van vettem hozzá lightscribe verbatim CDket, hogy lássam milyen is ez.
Letöltöttem hozzá a szoftvereket (neroban is ott van az LS jel) nero cover designert indítva megterveztem a milyen legyen képeket is hozzáadva megnéztem, hogy milyennek kell lenni. Megis csinálta vagy 22 perc alatt az író és az eredmény..2db vékony vonal lett. :W
hol a hiba?

Realme GT Master Edition

(#1788) Flashget


Flashget
félisten

Probléma megoldva az újratelepítésekkel és a surething progival.

Realme GT Master Edition

(#1789) bostongeorge


bostongeorge
tag

a segítségeteket szeretném kérni
lightscribe dvd író vásárlása előtt állok, új vagy használt is érdekel
pioneer-t szerettem volna de nem találok csak labelflash típusokat
lg-ről nem hallottam jókat samsungot nem ismerem
akinek van tapasztalata légyszi írjon

[ Szerkesztve ]

msn: bostongeorge@freemail.hu

(#1790) Flashget válasza bostongeorge (#1789) üzenetére


Flashget
félisten

Pioneer mostani írókat felejsd el. Csak nevükben azok valójában QSI írók gyenge közepes kategória.
A BD író ami ekte Pio de az 30K körül van.

ezek kaphatók
LiteOn 624 B (ez tud lightscribe, labeltag-ot is, Bp-n egy helyen árulják csak)
Samsung 223L
optiarc 7261

samsung 223C kerüld, mert ebben már samu chipset van és már 6. fw-t adták ki hozzá és még mindig rosszul írja a sima lemezeket is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1791) bostongeorge válasza Flashget (#1790) üzenetére


bostongeorge
tag

köszi körbenézek hol mennyi
akkor ez a 3 ami lightchribe író és jó, értem
köszi még 1x

msn: bostongeorge@freemail.hu

(#1792) Flashget válasza bostongeorge (#1791) üzenetére


Flashget
félisten

igen ezek lightscribe írók.
az, hogy mi a jó...a megírt dvd lemez vagy amit a lightscribe alatt értesz..az elöbbi a fontosabb nem? utóbbi kapcsán nincs tapasztalatom még de a samu is jól megirta a cd-t felirattal és képpel.

Realme GT Master Edition

(#1793) Djuree


Djuree
félisten

hello.

szeretnék venni egy ilyen írót!
ez a lightscribe azt jelenti ugye, hogy a lemezre tudok vele nyomtatni?
kell ehhez valami spéci lemez is, vagy bármilyenre tudok nyomtatni vele?
ez valami lézerrel gravíroz a lemezbe? vagy hogy műxik? mert ahogy láttam színeset csinál :U gondolom nem kell tintapatron az íróba :DDD
ha hülye vagyok sry, nem néztem még utána :DD
esetleg milyet ajánlotok ami olcsó is viszonylag és jó is? dual layert írok meg sima dvd-t, blu-ray nem kell...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1794) arrrgggh


arrrgggh
tag

Üdv!

Olyan problémám akadt, hogy vettem egy Samsung SH-223C/BEBE írót, ami a gyártó szerint képes LightScribe lemezt gavírozni:

[link]

Csak az a gond, hogy akármelyik programmal nézem, nem ismeri fel LightScribe képes eszköznek, nem is működik...
A hivatalos LightScibe drivert tettem fel, 1.18.21.1 verziót, Win 7 64bit van, ha esetleg számít valamit.

Tudtok segíteni valami ötlettel?

[ Szerkesztve ]

(#1795) attyspocak válasza Djuree (#1793) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Nem csinál szineset, mivel "csak" gravirozza az LS képes lemezek felületét. Ezért nem is kell semmilyen plusz dolog, mint tintapatron.
Nem tudom mennyibe kerül most egy DL DVD író, ami LS képes, de 22-25k-ért már megkaphatod az LG BR író, újraíró LS combóját.

BH10LS30 árak

(#1796) Flashget válasza attyspocak (#1795) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom mennyibe kerül most egy DL DVD író, ami LS képes

4,5-5K

Realme GT Master Edition

(#1797) HerrKiss


HerrKiss
tag

Sziasztok!
Egy kérdés: milyen programmal tudnék lightscribe lemezt írni? Ami fontos lenne, hogy freeware legyen, és hogy egy képet be tudjak rántani. Más programban szoktam megszerkeszteni a képeket, de most otthon is lett LS-os írom, és nem találtam meg hozzá még a megfelelő szoftvert. A lightscribe template labeler vagy a lightscribe simple labeler nem megfelelő, mert nem tud saját képet úgy kezelni. CD-ket a Burn 4 Free-vel írok, de abban nincs lightscribe funkció (vagy csak én nem találtam meg).
Köszi előre is!

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#1798) King Unique válasza HerrKiss (#1797) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem jó neked a lightscribe template labeler,tud az szinte (majdnem) mindent,ami kell,nem és ráadásul free ? :F (LS system software gondolom már fent van,mert az feltétlen kell hozzá.)
Egyébként Nero-ban (7, 8-tól) is benne van az LS,ill.ha dobozos az íród,ahhoz adnak CD-t,amin van Nero,LS-el integrálva. De Nero serialt (benne LS támogatással) stb meg ma már játszva talál az ember,szal az is free... :D Ashampoo Burning Studio (fizetős) újabb változataiban is benne van az LS,de ahhoz is találni... :D
Sure Thing Labeler jó még nagyon :K ,nagyon jó a felhasz. felülete,14 napig free használható...
Egyébként Burn4free helyett inkább Imgburn-t használj,sokkal jobb és free :K ,bár abba nincs LS úgy tudom,akkor meg ott a Nero...

[ Szerkesztve ]

(#1799) HerrKiss válasza King Unique (#1798) üzenetére


HerrKiss
tag

Szia!
Azért nem jó a lightscribe template labeler, mert nem tudok saját képet behúzni háttérképnek (bár lehet, hogy csak én voltam béna :) majd még megpróbálom).
Tudnék serial számot találni, de a gépemen minden jogtiszta, nem is szeretnék rá más programot tenni.
Viszont ezért külön fizetni sem szeretnék, ezért szeretnék freeware programot.
LS system már fent van :)

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#1800) King Unique válasza HerrKiss (#1799) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig teljesen jó "saját kép" beillesztéséhez is a lightscribe template labeler,kiválasztod a neked tetsző mintát-elrendezést és azon belül "Click to add Image" és azt teszel be,amit akarsz... :K Szal jó erre ez,ha már más progit a fenti módon nem akarsz használni, azokon kívül mre alkalmas teljesen free progiról meg nem tudok. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.